Jump to content

Tema za basiste


Nurg

Recommended Posts

  • 2 weeks later...

pa naravno da moze, samo 100 vati ima.

 

tako da cu mozda da uzmem jos jednu kutiju da dodam za glasnocu kad tad.

 

mada, ne znam dal bih preporucio ako ne volis malo dista, posto vec na 4 krenu lampe da muljaju, kapiram da mozes da stavis nove lampe i nesto da uradis po tom pitanju da imas vise glasnoce sa clean zvukom, ali meni ovako odogovara :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Početnik sam ali nestade mi ideja šta da učim. Za ovih par meseci nabadam osnovne bas linije za:

 

Another-one Bittes the dust

Rock you like a hurricane

Hit me with your best shot

Money

Sunshine of your love

Come as you are

Lateralus

Beat it

Smooth Criminal

Biska 2

i iz zezanja delove Male noćne muzike i Ode radosti.

 

Any suggestions?

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

'de ste drugari :)

 

imam Squier Affinity sa providnim pickguardom

i to me uzasno nervira, bas mi je ruzno sto se vidi kanal

a nesto nisam pri keshu

... pa smo dosli na ideju da to sredimo za 30 dinara

evo kako je "ispalo"

 

pimpmybass.jpg

 

:smile::smile::smile:

 

Koriscen deblji metalik crni papir kupljen u knjizari.

Ne znam koliko se vidi sa fotki, "uzivo" izgleda vrlo simpaticno i pristojno. :)

 

Hvala kolegi sa foruma :rockdevil:

 

PICKGUARD-APPROVED.jpg

Edited by Smorock

Share this post


Link to post
Share on other sites

mislim da to resenje nece potrajati ako sviras trzalicom, ako ne super..

kako ide basovanje inace?

Papir je postavljen ispod providnog guarda, ne vidim zasto ne bi potrajalo. Ne koristim trzalicu. ;)

 

Ide jako sporo ali dostizno, imam previshe drugih obaveza pa ponekad pravim dosta velike pauze :) sve u svemu prilicno sam zadovoljna. :mrgreen:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Куртон

a ok, i ja sam pomislio da je ispod, ali sam mislio da ne moze ispod zbog toga sto se lepljiva strana ne sjaji i ima tragove lepka ali lo i was wrong

 

vezbaj 15 minuta svakog dana ali nemoj da pravis pauze i ima da rasturas

 

edit: ponovicu bandijev savet: pevaj to sto sviras sve vreme i uvek lupaj nogom (neophodno za sve osim za visegodisnje muzicare); sve sto sviras uz neki snimak odsviraj i sama ali obavezno uz metronom

Edited by Куртон

Share this post


Link to post
Share on other sites

;) ma ovo uopste niej lepljivo, to je neki metalik papir koji se inace korisiti za koricenje spiralom, samo smo ga isekli po obliku i stavili guard preko i zasrafili

 

joj znam, 15min samo... :ph34r: da sam toliko ucila dnevno do sad bih zavrshila ETF xD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Super to izgleda Smoroče, mnogo bolje od one providne plastike :uhoh:

Nego, da se nadovežem na Kurtona, možeš (a i ostali koji to žele) umesto metronoma da koristiš i neki od standalone ritam strojeva iDrum ili neki sličan programčić. Meni je recimo bilo lakše da sviram uz programiran bubanj sa klavijature, kada sam počinjao davne :ph34r: '91 godine nego da se bakćem sa metronomom...

 

Kome treba može da skine iDrum, radi i kao standalone ritam mašina, i kao VST plugin...

 

http://rapidshare.com/files/98606976/IZotope_iDrum_1.6.1.rar
pass : xtraboard.org

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jbg. sad ne mogu da editujem, dobar programčić za vežbanje je i Groovebox (takođe radi samostalno) ali samo sa gotovim paternima, ne može da se programira, ali ima gomila zanimljivih ritmova za početnike, a i za svakodnevno vežbanje iskusnijih. Groove agent je ponajbolji, ali mislim da radi samo kao plugin.

Edited by Obad Religion

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

hitno potreban basista autorskom groove/death/sludge metal bendu iz BG.formirana ekipa (2 gitare,bubnjar,pjevac) probe se odrzavaju u orange hill studiju na Novom Beogradu.svira se par obrada za svirke (Obituary,Down,Pantera) koje ostase iz perioda uigravanja,a i radi svirki.hitno je potreban jer su u planu neke svirke i snimanje demoa.

 

pm,[email protected] ili 0656337029

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 4 months later...

pazi shto se tice HARTKE.. to je dobro ime za bass.. bar su meni tako govorili kada sam kupovao.. a marshal bass se meni licno ne svidja...

ja sam uzeo bass glavu peavey tour series 450.. i super mi radi.. zadovoljan sam..

 

Ima li ko shta od pedala ili procesora za bass da mi preporuci.. treba uskoro da kupim neki.. ali ne znam shta valja.. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dajte neke linkove gde mogu da skinem neke vezbe za levu ruku?

Sviraj hromatsku lestvicu u uzlaznim i silaznim grupama od tri i pet tonova iduci od najnizeg ka najvisem tonu i obrnuto. Nema boljeg zagrevanja i vezbe.

 

 

p.s. hromatska lestvica se sastoji od svih dvanaest polutonova i sviraju se 4 tona po zici

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...