Jump to content

Tema za basiste


Nurg

Recommended Posts

Posto u ovoj zemlji nema basista koji zele da sviraju dobru muziku :PP Resio sam da kupim bas i da ga sviraju ostali clanovi benda ukljucujuci i mene ,recite mi el je ovaj bas dobar za metal sto se tiche drveta? Da li 6 bas moze da se prestimuje u gitarski stim i da to sljaka normalno i koje bi zice trebo da stavim ?

http://www.schecterguitars.com/International/Products/Bass/Stiletto-Studio-6.aspx

Share this post


Link to post
Share on other sites

Posto u ovoj zemlji nema basista koji zele da sviraju dobru muziku :PP Resio sam da kupim bas i da ga sviraju ostali clanovi benda ukljucujuci i mene ,recite mi el je ovaj bas dobar za metal sto se tiche drveta? Da li 6 bas moze da se prestimuje u gitarski stim i da to sljaka normalno i koje bi zice trebo da stavim ?

http://www.schecterguitars.com/International/Products/Bass/Stiletto-Studio-6.aspx

 

bas sam citao pre neki dan da je ceo periphery album snimljen sa ovom gitarom. ne verujem da ti to mnogo znaci, ali eto, cisto da znas. :)

 

mozes da nastimujes kao gitaru, kapiram da nije problem, u kom si stimu na gitari?

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...

Ja sam imao 6string i prodao sam ga teska srca. Ovaj Sehter je malo bzvz za sviranje jer mu je skala 35" i osim sto je vrat pregolem, pragovi ce biti jos siri sto dodatno otezava sviranje...barem meni, stvar ukusa. U vratu imas dve sipke tako da preporucujem setup za 1 stim za ceo zivot i nista ne diraj! Stimjue se sve u 55555, ali moze i u 55545, to je vec stvar ukusa. Od zica imas kod nas u ponudi samo dAdario koje su nesto manje od 3000din a kvalitet je !"#$%&. No premda medjutim, bese to smrt bass za 666eur :D Ibanez SR506 - moja preporuka

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 months later...
  • 2 weeks later...

jedno početničko pitanje, da li neko zna neki dobar program u kome mogu da snimim ono što odsviram i u kome mogu da pravim sopstvene tabove (da beležim note) pošto volim da smišljam sopstvene melodije a koji pored toga ima ugrađenu kvalitetnu ritam mašinu pošto trenutno bas snimam na nekom jeftinom diktafonu, tabove zapisujem u notepad-u a kao podršku koristim neku (veoma ograničenu) ritam mašinu sa neta :mrtav:

 

i ako može neko da mi preporuči neki dobar mikrofon za kućno snimanje (ništa specijalno ali da je kvalitet snimka ipak bolji od diktafona)?

 

hvala!

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma meni je bitno da je program što jednostavniji za korišćenje i da ima tih par opcija koje mi sad trebaju i to je to. ok, hvala, probaću guitar pro. a je l' on ima ugrađenu ritam mašinu? to mi je veoma bitno.

 

a je l' znaš kakvi su programi cubase i fruity loops? valja li to nešto?

 

a za mikrofon, pa ne znam kako se kreću cene ali recimo oko 50-70 evra.

Share this post


Link to post
Share on other sites

okrenuo sam da kucam odgovor za tvoje pitanje i skapirao sam da ti treba tutorial za mnogo stvari.i krenuo sam da kucam taj tutorial i skontao sam da ce da se izgubi za pola mjeseca i da ce za pola mjeseca opet neko slicnu stvar da pita.uglavnom,ovako onako dobices odgovor i savjet sta ii kako,ne sjekiraj se.

 

e sad,nevezano za tebe,pitanje za sve upucene:

 

ko je moderator na ovom jebenom podforumu?metal men?trenje?ako je cetka daj brate da iskucam ove tutorijale za fruti,kjubejz,drum semplere,kucnu produkciju za dz,asio4all,bodenje u komp i sl,jebes mi mater ako mogu vise da kucam sto puta istu jebenu pricu a zao mi ljude i nema to na jednom mjestu sve iskucano.fino pokucam to,zakacimo stiki temu i cao zdravo vise.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

hvala ljudi. ma nisam mislio ništa opširno već samo ukratko, rečenicu-dve o tim programima jer sa raznih strana stalno slušam priče "najbolji ti je ovaj program, najbolji ti je onaj program itd." pa me to pomalo smara ali ok, evo probaću ovaj guitar pro pa šta bude.

 

naravno, ne bi imao ništa protiv ni da neko okači neki tutorial za ove programa, onako, uredno preveden na srpski :bigblue:

 

a u vezi mikrofona, je l' mora da ima neki poseban ulaz da bi mogao da ga udenem u zvučnu kartu (audigy II) ili se taj adapter naknadno kupuje?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bre glupo je kucati tutorial kad ih ima na yutubu milion.U guitar prou mozes da pravis bubnjeve kakve zelis,ali zanimljivo bi ti bilo da skines groove agent 2 on moze i standalone da radi

 

1.nema ih na srpskom.

 

 

2.nema npr tutorial kako da za dz ili minimalna ulaganja sa gitarom i kompom snimis demo produkciju.

 

3.guitar pro i bubanj je sranje.'ajde da reces da je solidan da otkucas pa da spakujes u MIDI,ali fruity loops je jednostavno 1000 puta laksi i brzi za rad.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

2.nema npr tutorial kako da za dz ili minimalna ulaganja sa gitarom i kompom snimis demo produkciju.

 

3.guitar pro i bubanj je sranje.'ajde da reces da je solidan da otkucas pa da spakujes u MIDI,ali fruity loops je jednostavno 1000 puta laksi i brzi za rad.

 

2. Cak naprotiv, tutorijala za home studio i snimanja gitara ima cak i previse. Moras izabrati dobar. Dovoljno je nekih 100 evra da ulozis u audio interface i nista ti vise ne treba. Ostalo je sve do masteringa i mixa. Sto pre to naucis to bolje.

 

3. Guitar pro bubanj jeste sranje, i kao sto kazes, otkucas pa exportujes midi. Najbolja solucija je da to uradis, i onda midi u Superior Drummer 2 ili Metal Foundry i nemas brigu. Uvek sam za soluciju kucanja u GP a ne u sam DAW, jer mnogo brze ide... (makar meni)

 

EDIT: Tek sad provalih da pricam liku koji se najverovatnije vise razume o produkciji od mene :) Al sve jedno, oni koji se ne razumeju, pomoci ce im ovaj reply.

Edited by ShinigаmY

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Bitldjus, ne znam kakvo pojacalo imas, ali ako je neka niza klasa, u svakom slucaju je bolje da te pare ulozis u neki DI box umesto u mikrofon. Ili ako imas vec DI out na pojacalu, jos bolje.

Kad imas cistu DI traku, imas mnogo vise opcija posle. Mozes da se zajebavas sa VST pluginovima (tipa AmpegSVX, Markbass Studio), dok kad snimas sa mikrofonom, to ti je sto ti je, vec samo po sebi zvuci dosta muljavo, i ne mozes nesto preterano da budzis posle :)

 

Cak i ako ozvucavas pojacalo, pozeljno je da imas i DI signal, pa da ih posle kombinujes. Mikrofon ce uvek da izbaci mnogo bolje niske frekvencije, dok ce DI da ti da jasnocu i definiciju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 months later...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...