Jump to content

Tema za basiste


Nurg

Recommended Posts

Јел може да се пушти бас кроз Бос Метал Зоун МТ2(гитарска педала) , а да не сјебем педалу?

И јел ико покушавао да свира бас кроз гитарске педале(на бас појачало)?

Share this post


Link to post
Share on other sites

moze,ali mt2 nije najsrecnije rjesenje iz sto i jednog razloga da te ne smaram sad.

 

ima par gitarskih pedala koje cu cak kultne za bas,tipa boss bf2,turbo rat,sansamp gt2,zeleni ruski ehx maf,ali osnovni problem je sto gitarske pedale najcesce kidaju samo dno dubokih da bi gitara zvucala jasnije i konciznije sto i nije toliko pozeljno za bas.samoj ni pedali ni gitari nece biti nista.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hmm, da nije do tvoje tehnike? :) Evo ovaj lik, čini mi se, svira gsr200 pa skoz ok zvuči:

[media=]

[/media]

Verovatno nije dobro setapovan bas, a i svakako treba vremena da slap krene da zvuči kako treba...

@ Kendall: samo vežbaj doći će to na svoje mesto, mada je bitno da na početku postaviš desnu ruku kako treba.... i da ne udaraš žice jako.... :bigblue:

Edited by The Eagle Nature

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vežbam ali još nisam krenuo da učim slap. Za sada mi se vežbanje svodi na to da pustim neku online ritam mašinu/drum track i preko toga ubacujem neke svoje melodije i rifove, vežbam tajming, osećaj za ritam i tako to. E sad, koliko je to dobra i korisna vežba videćemo...

 

Mada, ponekad kad mi to dosadi uzmem da skidam neke pesme od Spiral Architect-a... ali od te ideje veoma brzo odustanem. :bigblue:

 

P.S.

 

Lars Norberg = moj bog

Share this post


Link to post
Share on other sites

ako ces da sviras trzom neki rok metal,skidaj tool,imas na tjubetu kanal toolbassplayer-ov kanal,ima i onaj drugi francuz kanadjanin sta li je.ako bas ne varis tool potrazi dobro skinutu panteru,njih dvojicu ako savladas nista ti dalje ne treba za pocetak sem teorije,a to mozes i sam da izguglas.ako ces prste i druge pravce tu vec treba prava skola,pitacu pobratima koji predava bas u skoli za te skole,treba i meni za neke hibridne tehnike pa cu usput da pitam.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

ako ces da sviras trzom neki rok metal,skidaj tool,imas na tjubetu kanal toolbassplayer-ov kanal,ima i onaj drugi francuz kanadjanin sta li je.ako bas ne varis tool potrazi dobro skinutu panteru,njih dvojicu ako savladas nista ti dalje ne treba za pocetak sem teorije,a to mozes i sam da izguglas.ako ces prste i druge pravce tu vec treba prava skola,pitacu pobratima koji predava bas u skoli za te skole,treba i meni za neke hibridne tehnike pa cu usput da pitam.

gde mogu ne voleti tool :D

oba benda su mi sjajna, drvicu njih. mada ja u principu sviram prstima, ali bice mi ovo vise nego dovoljno za pocetak :) dobar savet hvala. ja sma i mislio tako nesto, da najdem neki kvalitet da skidam, ali nisam znao od cega da krenem(da je dovoljno tesko da bude izazovno, a dovoljno lako da je izvodljivo skinuti).

Share this post


Link to post
Share on other sites

mind=blown :D

 

rogobatno se izrazih,htjedoh reci da je tata mata za svo sviranje prstima.

 

preskoci gradz i sizm,prvu nikad ne skinu da valja,druga je preteska,i citav metal dio na kraju su i jdan i drugi sjebali tj nema veze sa mozgom

 

vajkerijus je odlicna,proprilicno laka a opet dosta raznovrsnih tripova i dosta detalja i dinamike da bude izazovna

 

ako planiras nekad u bendu da sviras rok i metal neznam koji kurac ce ti prsti uopste,svega par likova i to iz top lige je to izvelo da valja i vecina njih na kraju uopste ne svira bas u klasicnom smislu te rijeci tj na kraju je to vise perkusioni instrument nego melodijski.

 

s' druge strane hibridne tehnike su za to ako oces da sviras rok i metal a da budes zajeban u pravom smislu te rijeci plus da imas neku funkciju u bendu i pjesmi,bas reks braun je doktor za njih,steta sto ih je furao samo live,nikad na snimcima,inace po meni najbolji basista u sveukupnoj hevi muzici ikad,taj covjek je bend sam za sebe

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rex je institucija, postoje i neki sjajni momenti i na studijskim snimcima npr. 5 minutes alone solo momenat :azal::south:

 

@ Uruk

Uzmi pogledaj školu Stu Hamm-a, uopšte nije bitno da li voliš ono što on radi, mislim da je to jedna od boljih škola jer čovek pokazuje od početka, imaš i na You Tube-u

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...

Planiram uskoro da uzmem neko malo kvalitetnije kombo bas pojačalo srednje klase pa naleteh na nekoliko zanimljivih primeraka:

 

http://www.kupindo.c...-POJACALO-PI-VI

http://www.kupindo.c...acalo-Laney-RB4

http://www.kupindo.c...1_Roland-DAC15x

 

Ako može neko da kaže reč-dve o gorenavedenim, kakvog su kvaliteta, na šta posebno da obratim pažnju pri kupovini, koje su marke proverene i sl. Inače, kvalitet zvuka mi je na prvom mestu pa tek onda snaga.

 

Hvala!

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 5 months later...

Planiram uskoro da uzmem neko malo kvalitetnije kombo bas pojačalo srednje klase pa naleteh na nekoliko zanimljivih primeraka:

 

http://www.kupindo.c...-POJACALO-PI-VI

http://www.kupindo.c...acalo-Laney-RB4

http://www.kupindo.c...1_Roland-DAC15x

 

Ako može neko da kaže reč-dve o gorenavedenim, kakvog su kvaliteta, na šta posebno da obratim pažnju pri kupovini, koje su marke proverene i sl. Inače, kvalitet zvuka mi je na prvom mestu pa tek onda snaga.

 

Hvala!

 

znam da kasno ulijecem,ali se nadam da nisi nista od toga kupio,a ako jesi,da si uzeo tog pivija.ako si pukao 25 keka na tog nesrecnog lejnija kuku tebe.

 

kontam da si vec nesto uzeo,ako nisi za 30 keka okvirno trebalo bi da moze da se nadje neki line6 lowdown za tu kintu,samo gledaj da ne bude previse akan.kui sto veci i jaci sto budes mogao,na tim malim prdavcima nikad neces basove moci krsteno da dobijes.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...

za cenovni rang standardne karakteristike, zvuk kantastog usmerenja, nije strasno, dusu dalo za domaci metal. ono sto ga izdvaja je dobra konstrukcija, znaci solidna h zica i dosta lepo lezi u rukama. dobra je cena, ako je u vrlo dobrom stanju (pragovi, vrat, civije sve ok), nek' pogleda.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...