Jump to content

Tema za basiste


Nurg

Recommended Posts

Kupio ja bas u sky music i krenuo da ga platim a riba sto radi tamo uzme bas i nasloni ga na neki pult tamo gde ona sedi i bas je posle 5 sekundi pao.Pa jebem im ja meter nenormalnu.Kad sam trazio da mi spuste malo magnete samo sto me nije izbacio napolje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ok icon_smile.gif ...da vratim temu na tok onda icon_wink.gif

 

Otisao ja jednom u Sky da kupim ortaku zice za bas...kazem ja onom retardiranom ciki tamo (bubnjaru) da li imate Rotosound Flatwound zice...na sta je on meni ogdovorio "sta ce ti to"...samo sam ga pogledao,nasmejao se i izasao napolje icon_smile.gif ...bog ga blagoslovio icon_da.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam u Sky music-u kupio jednog ibaneza i kofer za doticnog, i bio sam vise nego zadovoljan uslugom (Ibanez RG2550EXGB Prestige). Ne znam na koga ste vi naletali, ali lik sa kojim sam ja komunicirao, po imenu Braca je vise nego kul. Jebiga icon_smile.gif Ali zato onom Vedranu iz Mitrosa sam malo j. mater kad sam ga video par meseci posto sam kupio instrument.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jebiga šta je tu je mi bolje prodavnice nemamo, ako izuzmemo onu u Blaznavi gde sam pazario odlično pojačalo i ima dosta gitara, uglavnom polovnih nađu se i nove... Npr. jedan Cort sa 2 EMG-a oko 500€, i video sam nešto što nisam ni znao da postoji: Guild bass iz '70 izgleda kao veslo ali radi opasno, čovek ga kupio za 150€ zato što ga je prethodni vlasnik obojio masnom crnom farbom (uključujući i čivije) moron, imai Warwicka, Yamaha, Epiphone-a, Fendera, Ibaneza, Gibsona... nije loš shop ph34r.gifph34r.gifph34r.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jebiga šta je tu je mi bolje prodavnice nemamo, ako izuzmemo onu u Blaznavi gde sam pazario odlično pojačalo i ima dosta gitara, uglavnom polovnih nađu se i nove... Npr. jedan Cort sa 2 EMG-a oko 500€, i video sam nešto što nisam ni znao da postoji: Guild bass iz '70 izgleda kao veslo ali radi opasno, čovek ga kupio za 150€ zato što ga je prethodni vlasnik obojio masnom crnom farbom (uključujući i čivije) moron, imai Warwicka, Yamaha, Epiphone-a, Fendera, Ibaneza, Gibsona... nije loš shop ph34r.gifph34r.gifph34r.gif

A gse je taj shop?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da malo skrenem temu,

 

Od jutros u 9am sam ponosni vlasnik Behringer Bass V-Amp Pro. Ovaj ebay je cudo icon_smile.gif

 

Sad samo da stigne masina pa da ga ukacim u onu monstruoznu FCB 1010 pedalu koju sam mu kupio i da vidim kako to cudo radi icon_smile.gif

 

Detaljan opis masine ce stici kad ga isprobam kako treba icon_smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Do jaja!!! Jel' to pre-amp ili pojačalo, koja cijena, kol'ko W ??? Ajde požuri sa tim rewiev-om icon_rockdevil.gifpivopije.gificon_rockdevil.gif

 

 

 

Prodavnica je negde kod G. Milanovca, u tri lepe, ima da se vozaš jedno 3h do tamoa iz Bg-a, imam telefon pa ću ti poslati a oni će ti već reći kako da ih nađeš ako te nešto interesuje ph34r.gifph34r.gifph34r.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Do jaja!!! Jel' to pre-amp ili pojačalo, koja cijena, kol'ko W ??? Ajde požuri sa tim rewiev-om  icon_rockdevil.gif  pivopije.gif  icon_rockdevil.gif

 

 

 

To je pretpojacalo + multi efekat + amp/cabinet modeling. Nesto ala Line 6 pod, ali dosta jeftinije (a po meni istog kvaliteta). Ovaj pro model sto sam uzeo je 19" rack format, i kupio sam ga sa gigbagom za njega (rockbag 19" 2RS). Ono sto volim kod njega je sto ima digital output pa moze da se steka direkt u moj audigy 2 platinum i da se tako snimi (a i cuje jer mi je pojacalo koje sada imam sranje. Za Glockenklang mi jos uvek fali oko 2000 eura icon_razz.gif)

Treba da mi stigne negde u utorak sledece nedelje, tako da cu tada poslati i review icon_smile.gif

 

Sto se cene tice, novi kosta 239, gigbag kosta oko 60, a ja sam ga dobio za 206 na e-bayu.

Edited by Nurg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odusevio sam se icon_biggrin.gif ...

 

What kind of musical education do you have and how would you define the bass' role in songs in general?

 

 

"I have a Bachelors Degree in Composition and a Masters Degree in Music Theory from the University of South Florida, Tampa. In general, the bass part should support the rest of the band but also have an identity independent of the other players. A good bass line has the perfect combination of those two elements. Don't think you have to overplay to get attention, by letting others shine, you shine yourself."

 

Sean Malone

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest spiritual holocaust
e' date='23. 4. 2004, 09:14'] Odusevio sam se icon_biggrin.gif ...

 

What kind of musical education do you have and how would you define the bass' role in songs in general?

 

 

"I have a Bachelors Degree in Composition and a Masters Degree in Music Theory from the University of South Florida, Tampa. In general, the bass part should support the rest of the band but also have an identity independent of the other players. A good bass line has the perfect combination of those two elements. Don't think you have to overplay to get attention, by letting others shine, you shine yourself."

 

Sean Malone

Lik je rekao celu mudrost sviranja basa u 2 recenice. Legenda bre!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...