Jump to content

Tema za basiste


Nurg

Recommended Posts

NIKADA!!!

 

Uložio sam ne samo mnogo para, već i ceo život u nju... icon_smile.gif

 

Cheerz! pivopije.gif

lepo izgleda za razliku od mnogih modela... veloeo bih da cujem kako zvuci...

 

jbg... jel znas gde imaju da se kupe tako slicne spravice... mislim jel znas neko ko prodaje nekog fendera????

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa dobrog Fendera ne možeš kupiti u prodavnici na žalost. U stvari možeš teoretski. Mitro-s je kao neki zastupnik za Fender, ali imaju uglavnom samo japanske moderne modele, što veze nema sa starim fenderima. Možeš da naručiš kod njih i američkog vintage reissue ili neki drugi nadrkani model, ali onda će te izaći preskupo, čekaćeš minimum pola godine, a nećeš moći ni da je isprobaš pre kupovine.

 

Mislim da su oglasi i „puštanje pipaka“ kroz kroz krug poznanika najbolje rešenje. Malo-malo pa naiđe neki Fender.

 

Moj je do mene dospeo vrlo povoljno jer je bio u lošem stanju, a i prethodni vlasnik nije znao šta poseduje. Ja sam ga dobio kao „štajaznam, osamdeset neko godište“.

 

Kasnije sam ga u Budimpešti odneo na restauraciju i modifikaciju, što me koštalo više nego sam instrument.

Kažem i modifikaciju, jer sam češljić i kotnu ploču menjao u metalne.

Tek tada se po pečatu koji je na vratu, i po nekim tamo brojevima ispostavilo da je definitivno 1962. godište. Usralo me.

 

Zvuči kao precision sa crnim pojasom... mrred.gif

 

Imam neke snimke sa njim, i mogao bih da ti ih pošaljem da imam neku normalnu konekciju, a ne usrani modem. Jebiga, idem na internet k’o biciklom... icon_sad.gif

Da snimke prepravljam u 56 kbps mp3 nema smisla jer nećeš ništa čuti. Javiću ti ako budem imao neku svirku u BG, što ne verujem da će biti uskoro, ali je najbolji način da ga čuješ...

 

Cheerz! pivopije.gif

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

...i isprobaš ako želiš.

grate thanx.....

 

 

nesto sam se nameracio trenutno na fendera... tacnije otkako sam cuo i probao ovo govno od ibanezea u mom potpisu... doduse sr500... koji zvuci kao i moj trenutni bass... a sve vise i vise mi se svidja fender otkako cepam maidene.. i harisa... mnogo mu je dobar onaj bassic.. totalno je nadrkan..

 

inace gledao sam na fenderovom sajtu jazz... i neke precove... mnogo mi se svidja serija american delux.. a koliko sam izvalio ona je i najskuplja citavih 2100 evrica.... bolesno.... ali istinito...

Edited by StRatO

Share this post


Link to post
Share on other sites

American deluxe i slično su ti izrazi pod kojima Fender danas pravi ono što je pre 30-40 godina pravio serijski.

 

Recimo, samo drvo od moje 1962. tambure u USA košta 4000 dolara. zaista bolesno...

 

A Harrisov bass je mislim nešto mlađi od mog. Barem onaj kojeg najčešće koristi. Kada sam mu ja gledao opremu imao je tog jednog belog sa kojim uglavnom svira, koji mi smrdi na neke sedamdesete, i dva-tri rezervna, koji su novije proizvodnje, ali USA.

 

Mana Fender Precision-a je da je dobar samo za taj jedan zvuk i ni za šta više. Dakle, samo ono duboko jesenje oranje. icon_smile.gif Ako ti treba bass sa viče soničnih mogućnosti, bolji ti je Jazz Bass. On može sve osim onog čto može Precision, a to može samo Precision i ništa više...

 

Ja lično ne volim Jazz Bass, mada bih kupio jednog da imam para na bacanje...

 

Cheerz! pivopije.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa dobrog Fendera ne možeš kupiti u prodavnici na žalost. U stvari možeš teoretski. Mitro-s je kao neki zastupnik za Fender, ali imaju uglavnom samo japanske moderne modele, što veze nema sa starim fenderima. Možeš da naručiš kod njih i američkog vintage reissue ili neki drugi nadrkani model, ali onda će te izaći preskupo, čekaćeš minimum pola godine, a nećeš moći ni da je isprobaš pre kupovine.

 

Cisto mala ispravka, fender skoro da je zatvorio pogon u japanu, i vecina instrumenata danas se prave ili u americi, ili u meksiku. U japanu se pravi jos po koja gitara, i to vecinom jeftiniji signature modeli, a sto se tice novih gitara, mogu da se kupe instrumenti koji su fantasticni (ne znam da li ih mitros dovozi u srbiju). Naime, firma u kojoj radim je generalni zastupnik fendera za Izrael, i instrumenti koje mi dovozimo su fantasticni, narocito American Deluxe i American Standard serije (da ne pominjem custom shop instrumente koje dovlacimo po zelji musterija). Jedini je problem sto ti jako dobri instrumenti jako dobro kostaju (od 2000$ pa navise). Sa druge strane, Highway 1. instrumenti koji su takodje Made In USA uopste nisu losi ako se u njih ulozi nesto malo novca posle kupovine, a kostaju ispod 1000$. Istina je da su stari instrumenti znatno bolji od novih, ali je sve u drvetu koje je nekad raslo divlje u sumi, a danas raste na plantazama, i ne dostize gustinu koju je drvo nekad imalo. Sa druge strane danasnji magneti su znatno bolji od nekadasnjih, i donekle kompenzuju te nedostatke drveta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovo za zatvaranje japanskog pogona nisam znao.

 

Nisam ni mogao da primetim.

U Mitrosu ima samo kineskih Squier-a i JAPANSKIH i sličnih Fendera. Mexico važi za luksuz. Tu i tamo bude neki American DeLuxe, što je najverovatnije gazda Srđan naručio za sebe, pa ga ostavi da visi neko vreme. Jad i beda.

Po narudžbi mušterija možeš dobiti jedino obećanje koje nikada neće biti ispunjeno. Ja kada sam naručivao "anodized gold" pickguard, mi je dobar prijatelj koji tamo radi otvoreno rekao da ga neću nikada ni dobiti jer ih bole ćošak za jedan pickguard. Na kraju sam ga nabavio preko Austrije, jer je i Mađarska jednako u srednjem veku po tom pitanju zastupništva i nabavke.

Uzimaju isključivo samo krš robu koju posle na kilo valjaju naivnim klincima. Uopšte nema ničega što odudara od šablona "tezgaroš" ili "klinac".

 

Zastupnik za Fender my ass!!!

 

Jebo mater 'di mi živimo...

 

Aj' cheerz pivopije.gif jebiga...

Share this post


Link to post
Share on other sites

nego, kad ce vise ovi prodavci ovde da se opamete? njima je razlika izmedju nabavne i prodajne cene jedno 700%. icon_smile.gif cak i kad odbiju poreze i dadzbine ispada da zarade visestruko. koliko ja znam, bolje je cesce prodavati robu, a zaradjivati manji procenat nego da jednom u tri gladne godine prevariti nekoga za 300%. to su valjda neke osnovne stvari logike/trgovine, ali ne, ovde izgleda vlada drugacije misljenje. ili mozda ja tu nesto ne razumem..

 

na primer: udjem u lyra style i vidim da prodaju behringer v-amp2 za 18.800din, a ja sam to isto pre nekoliko godina platio 12.500 (oko 200 evra) u artistu. ok, razumem da se kurs promenio, ali 200E je danas oko 16.500din, a ne 18.800din.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedina radnja gde se vlasnik ne ugradjuje vishestruku i gde mozes priushtiti solidne stvari je ona u trznom centru konjarnik. Ostalo je sve ubi boze...

i mega music... oni su ok sto se cena tice.. samo je problem sto moras da narucis.. mada ni to nije problem ako znas sta hoces...

Share this post


Link to post
Share on other sites

ova tema malko zamrla, a i ne bi da otvaram novu temu posto je za basiste. ko su vasi prvi uticaji, a da nisu bili nesto super poznati(nadam se da ste svatili)

 

pivopije.gif

 

ja se ne mogu nesto setiti, al prvi uzor mi je bio basista Dire Straits-a(John Ilsley ako se ne varam), a posle su doshli mejdeni, jaco naravno, pa svi ostali.

 

znaci vasi:

Edited by bu

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
ova tema malko zamrla, a i ne bi da otvaram novu temu posto je za basiste. ko su vasi prvi uticaji, a da nisu bili nesto super poznati(nadam se da ste svatili)

 

pivopije.gif

 

ja se ne mogu nesto setiti, al prvi uzor mi je bio basista Dire Straits-a(John Ilsley ako se ne varam), a posle su doshli mejdeni, jaco naravno, pa svi ostali.

 

znaci vasi:

Ajd' da probam da otvorim sezonu odgovaranja...

 

Prvi put sam obratio paznju na bas slusajuci Queen,

ali mislim da mi je prvi uzor bio Timmy C. iz RATM, to je verovatno grupa zbog koje sam se nalozio bash na bas gitaru, posle toga je dosao SOAD sa Shavoom Odadjianom, pa onda Tool i Primus i sad sam se nesto primio na Dead Soul Tribe (ne znam kako im se zove basista ali je gotivan)...

I naravno Peter Steel icon_rockdevil.gif - son-in-law of gothci ph34r.gificon_smile.gif

 

Jaco me izuzetno smara, kao i vecina jazza gde je akcenat na basu (a i ti basovi nekako odvratno zvuce)... Priznajem da dosta toga nisam chuo, recimo nisam odslusao posteno Marcusa Millera, ali jednostavno nisam u fazonu da sada sviram takvu muziku... Mozda cu to slusati za nekih 20 godina (mada ne verujem icon_smile.gif ).

Share this post


Link to post
Share on other sites

e napokon sam kupio i stavio nove zice,Rotosound,sad je zvuk mnogo bolji icon_da.gif

 

Inace jel koristio neko ove zice,kakve su?,ja samo znam da njih koriste S.Harris,Sheehan,Pastorius,Stanley Clarke...tako da ne bi trebalo da su lose.

Rotosound-a ima raznih. Najverovatnije si kupio one standardne čelične 45-105.

Meni je to omiljena marka žica i jedino mi još LaBella zvuči skoro jednako dobro.

Treba da ti napomenem da ja volim čelične žice, a Nurg mi je rekao da su loše za pragove. On bi trebalo da zna bolje šta je dobro za pragove jer mu je to posao. Ja opet gledam čisto sa stanovišta zvuka, i ne volim nickel. Pragovima mi još ništa ne fali, upkos veoma agresivnom sviranju.

Stvar ukusa.

Čelične imaju oštrije srednje i tvrđe su malko.

 

Rotosound su generalno super, jedino što nećeš moći da ih budžiš ako puknu jer je onaj konac (crveni za čelične i plavi za nickel) na kraju namotan tako da imaš samo 2 cm viška.

 

Nisam davno viđao te žice u Novom Sadu, ovde sad vlada doba Nickel-a i D'Addaria. Fuj! Odvratna kombinacija! U životu mi D'Addario nije zvučao kako treba.

 

Rezime:

 

Mislim da si dobro pazario.

 

Cheerz! pivopije.gif

 

PS.

Pastorius više ne koristi Rotosound.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rotosound-a ima raznih. Najverovatnije si kupio one standardne čelične 45-105.

 

 

Nisam davno viđao te žice u Novom Sadu, ovde sad vlada doba Nickel-a i D'Addaria. Fuj! Odvratna kombinacija! U životu mi D'Addario nije zvučao kako treba.

 

Rezime:

 

Mislim da si dobro pazario.

 

Cheerz! pivopije.gif

 

PS.

Pastorius više ne koristi Rotosound.

Kupio sam nickel 45-105

Inace mislim da rotosound ima u Subotici,ja sam ove moje uzeo u Segedinu.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

U Subotici nemaju Rotosound. Idem tamo često, i poznajem neke prodavce. Ne isplati im se da uzimaju Rotosound. Imaju bolju varijantu za D'Addario.

 

I ja sam svoj zadnji komplet Rotosound-a nabavio u Mađarskoj, još dok sam tamo živeo.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

U Subotici nemaju Rotosound. Idem tamo često, i poznajem neke prodavce. Ne isplati im se da uzimaju Rotosound. Imaju bolju varijantu za D'Addario.

 

I ja sam svoj zadnji komplet Rotosound-a nabavio u Mađarskoj, još dok sam tamo živeo.

ROTOSOUND ima kod mene u radnji... tacnije kod MARICA <MARVING, MMS>... u BG, Deligradska 15-17... ima i LaBella i Ernie Ball.... ima i D'Addario.. tako da ljudi kome je daleko da dolazi moze i postom....

 

PS.. nemojte ovo shvatiti kao reklama.. vec kao HELP izgubljenim bassistima.. hehe.. eto ako sam bio malo od pomoci...

Share this post


Link to post
Share on other sites

U Subotici nemaju Rotosound. Idem tamo često, i poznajem neke prodavce. Ne isplati im se da uzimaju Rotosound. Imaju bolju varijantu za D'Addario.

 

I ja sam svoj zadnji komplet Rotosound-a nabavio u Mađarskoj, još dok sam tamo živeo.

Ima Rotosound (celicne) u Subotici,danas sam gledao,u Music Shop-u,cena cini mi se 2360

Share this post


Link to post
Share on other sites

a posto su rotosound(za cetvorozicani bass)?

ne znam tacno.. ali nesto ispod 2000..... imas od 45-105, 50-110, imas 43-65-80-110 Billy Sheehan Signature.. iskreno ja bi probao ROTOSOUND Steve Harris Signature 50-110 FlatWound mada nemaju njih u radnji al kontam mogu da se poruce... i tako.. najbolje da nazoves i pitas.. ako ti je problem da dodjes mugu i da se posalju..

 

 

 

ja bi ti preporucio da uzmes ERNIE BALL.. jer su VRH!!!!!!! ima recimo 45-65-80-100.. ja ih trenutno koristim.. i najverovatnije da cu opet da ih kupim.. samo mozda drugi promer..

 

 

pivopije.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

ROTOSOUND ima kod mene u radnji... tacnije kod MARICA <MARVING, MMS>... u BG, Deligradska 15-17... ima i LaBella i Ernie Ball.... ima i D'Addario.. tako da ljudi kome je daleko da dolazi moze i postom....

Pošto ROTOSOUND swing bass 66

 

RS 665LB - 35 55 70 90 120 ?

 

a pošto

 

RS 665LC - 40 60 75 95 125 ?

 

odgovaraj brzo...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...