Jump to content

Tema za basiste


Nurg

Recommended Posts

e pa ljudi dosta je bilo zajebancije... jebo ja Dean, Jackson i ostale pracke... moram se pohvaliti da sam pazario jednu odlicnu bass gitaricu... MUSIC MAN SUB Sterling.. cetvorka.. aktivna elektronika... jebe kevu.... ima dojaja toncinu.. a sto je najvaznije DRMA TI MUDA.... poput cuvenog StingRay-a... kada budem u prilici.. slikacu gitaricu pa cu okaciti par slikica ovde...

 

 

 

e a usput ko je zainteresovan da pazari sledece.. nek mi se javi...

 

YAMAHA RBX 170, crna, cetvorka, PJ konfiguracija, rosewood fingerboard, 24 praga

+ kajis sa strap lockom (fender)

+ kabl...

sve to djuture 200 EUR.. moze i futrola (stagg) +20 EUR (sve ukupno 220 EUR)... moze bilo koji dogovor..

 

user posted image

 

kontakt tel.. 064/165-39-57 Igor

e-mail: [email protected]

 

pivopije.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

e pa ljudi dosta je bilo zajebancije... jebo ja Dean, Jackson i ostale pracke... moram se pohvaliti da sam pazario jednu odlicnu bass gitaricu... MUSIC MAN SUB Sterling.. cetvorka.. aktivna elektronika... jebe kevu.... ima dojaja toncinu.. a sto je najvaznije DRMA TI MUDA.... poput cuvenog StingRay-a... kada budem u prilici.. slikacu gitaricu pa cu okaciti par slikica ovde...

 

 

 

Svaka cast za Music Mana i nek' ti je sa srecom!!! pivopije.gif

 

Doduse ne smem da pitam kolika je cena , pretpostavljam da je jedan bubreg dovoljan laugh.gifpivopije.gif

Edited by The Eagle Nature

Share this post


Link to post
Share on other sites

Behringer Bass V-Amp Pro-Predpojacalo...

 

podesavanja:

-gain

-voluime

-bass

-mid

-treble

-compressor

 

32 simulatora kutije(kabineta)...

 

efekti:

-chorus

-flanger

-rotary

-autowah

-synth

-reverb

-voice

-delay

-phaser

-ultrabass

 

stimer...

 

komplet line in/out sistem...

 

garancija 6 meseci...

 

slika:

http://www.behringer.com/LX1-B-PRO/index.cfm?lang=ENG

 

cena po dogovoru...

 

063/872 32 71

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svaka cast za Music Mana i nek' ti je sa srecom!!! pivopije.gif

 

Doduse ne smem da pitam kolika je cena , pretpostavljam da je jedan bubreg dovoljan laugh.gifpivopije.gif

pa ne znam kolika ti je plata al otprilike da radis jedno pola godine i zaradis dojaja komad drveta!!!!!!!!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Doduse ne smem da pitam kolika je cena , pretpostavljam da je jedan bubreg dovoljan laugh.gifpivopije.gif

 

SUB je najjeftiniji od svih Music Man gitara (što ne znači da je loš, ali nije skup). Može da se nađe za nekih 500€ (nov). Ja sam do skoro drndao 4-string Stingray, od ortaka koji ne svira i prodao ga je (polovnog) za 1500€. To je već ozbiljna cena. I sam se razmišljam da naručim jedan (Stingray) 5-string, ali mrao bih pola kuće da prodam za njega... Kod Marića je 1900€ ali vredi svaki dinar... Ko je probao bilo koji Music Man zna o čemu se radi...

 

Anyway, Happy New Gear!

Share this post


Link to post
Share on other sites

SUB ne zaostaje nimalo za StingRayom jer sam vrsio uporedni test StingRay 4 sa SUBom i SUB Sterlingom i bukvalno da nema neke osetne razlike u zvuku... a razlika je utoliko sto je za nijansu losije drvo (treba proveriti ali je sigurno), nisu shellerove civije vec musicman custom, i bridge je musicman style.. dok je magnet isti, sto je najbitnije... cene SUBova kod marica su 870 EUR SUB5 je nesto skuplji cini mi se oko 930 EUR.. sto je dosta pristupacno i ne moze se porediti sa gitarama istog cenovnog ranga pa cak i skuplji... dok su StingRayevi i Bongo bassevi od 1400-1500 pa navise (u zavisnosti od boje, magneta, vrata.. bla bla... etc)..

 

i jos jedna stvar probao sam Jazz Fender cini mi se iz '70 neke.. posle toga uboo SUB.... pojeo ga je (na istoj ekvilizaciji i volumenu).... to je kao da se poredi stari mercedes s najnovijim... to samo treba osetiti... dakle Music Man je keva... najbolji je u serijskoj proizvodnji el. gitara i basseva...

 

sve gitare ne da zvuce kao da imaju muda nego stvarno imaju muda... sve ostalo su pracke za njega!

 

pivopije.gif

Edited by StRatO

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sad da su Stingray i Sub isto,nisu...razlike su vise nego dovoljne...ne samo u drvetu...kod sr drvo je odlicno u svakom smislu...da nije tako sub se se ne bi ni pravio...on je ionako napravljen kao najjeftinija moguca varijanta StingRaya....ne mislim da je SUB los ,ali nije SR

A jbga ne mozes porediti pasivni Fender iz 70 sa aktivnim Music Manom iz 2005...Sting ray i jeste poboljsani fender...uostalom nije ni bitno ,neko voli mercedes ,neko bmw-a...

pozz!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jbg, zovite me Mr Fool ali kod mene i dalje važi „koliko para toliko muzike”. Nisam rekao da je SUB loš ali je sigurno lošiji za 1000€ od Stingray bassa, koji sam već probao... SUB nisam svirao i ne verujem da je loš, uostalom sumnjam da bi Ernie Ball napravio lošu gitaru, rekao sam samo da je najjeftinija što i jeste... Idi na Ovaj site pa vidi koliko su bassovi. Site je najjeftiniji u U.S.A. pa su cene oko 50 dollara niže nego kod drugih ali to je to...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jbg, zovite me Mr Fool ali kod mene i dalje važi „koliko para toliko muzike”.

nikad nisam verovao u tu tezu, jer na to idu firme koje cim steknu ime pocinju da za velike pare stancuju instrumente koje naplacuju 5 puta vise samo zato sto su "firmirani", a tonski i kvalitetom ne opravdavaju cenu.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

nikad nisam verovao u tu tezu, jer na to idu firme koje cim steknu ime pocinju da za velike pare stancuju instrumente koje naplacuju 5 puta vise samo zato sto su "firmirani", a tonski i kvalitetom ne opravdavaju cenu.

slazem se u potpunosti... da je neko imao priliku da kupi Gibson kada je tek nastao danas bi te iste gitare prodao za decimalu vise... informacija.. Gibson gitare su inace dobile naziv po ceni koliko su kostale.. npr cuvena 335... je kostala 335$ kada je izasla iz fabrike... uglavnom vazi ta poslovica "koliko para toliko i muzike" ali ne i uvek!!

 

I ja sam mislio da je SR bog zna sta.. cudo od gitare.. a kad sam probao SUB video sam da je vece cudo... jer za te pare dobijas isti sound!! ko zna mozda ce za par godina i SUB kostati skuplje... inace SUB gitare su novi modeli sveze koju godinu, pa je i razumno da su jeftiniji.. dok su ostale gitarice tipa SR.. proizvodnja stara oko 20 god.. verujem da su i SR bassevi kad su se napravili kostali neku sicu... inace Music Man je relativno mlada firma.. a vec imaju epitet proizvodnje najboljih serijskih instrumenata... videcemo tamo kroz koju deceiju koliko ce kostati SRovi i ostali instrumenti... kada nasa deca budu kupovali gitarice...

 

pivopije.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da cesto firme nagruvaju cene ali kod MM zaista vazi koliko para toliko mjuze....

SR nikada nije kostao sicu,ali je bio jeftiniji model od MM Sabre-a. Ne treba zaboraviti ko je bio konstruktor MM i da je MM u stvari ono sto je Fender bio do 60 i neke...

 

Verujem da je Sub super bas,al' ne verujem da je podjednako kvalitetan kao SR. Prosto nema logike....Prodaju ti dve gitare istog kvaliteta ,samo sto je jedna 2X skuplja... icon_confused.gif nelogicno...

Edited by The Eagle Nature

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da cesto firme nagruvaju cene ali kod MM zaista vazi koliko para toliko mjuze....

SR nikada nije kostao sicu,ali je bio jeftiniji model od MM Sabre-a. Ne treba zaboraviti ko je bio konstruktor MM i da je MM u stvari ono sto je Fender bio do 60 i neke...

 

Verujem da je Sub super bas,al' ne verujem da je podjednako kvalitetan kao SR. Prosto nema logike....Prodaju ti dve gitare istog kvaliteta ,samo sto je jedna 2X skuplja... icon_confused.gif nelogicno...

hmmm.. pa nisam ni rekao da je SUB isto sto i SR.. naveo sam nedostatke koji su i to je to... ti nedostaci vrlo malo uticu na zvuk (vise na sam kvalitet gitare.. bolji bridge.. bolje civije.. bolje drvo..) sem drveta.. i to mi se svidja sto za manje pare dobijes do jaja zvuk... isti kao i SR!!!!

 

druga poenta je da za te pare SUB moze da parira i skupljim modelima ostalih firma... poput ibaneza, fendera, jackson, yamahe.... etc.. takodje mnogo bitna cinjenica je da sve MM gitare dolaze iz njihove fabrike direkt! znaci nije skalapano bilo gde drugde nego u AMERICI!!! isti je postupak i prema skupljim i prema jeftinijim gitarama... tako da koliko god dda se trude da skuplje gitare zvuce kako treba isto toliko truda posvete i jeftinijim... a jedna napomena.. moja gitara kao i ostali SUBovi koji su skoro stigli kod marica su bili nastimovani, istonirani i spremni za momentalnu upotrebu.. inace gitare su stigle sa arodroma iz LA!!!!

 

preporucujem da probate i osetite... a kad budete imali prilike da uporedite SR ili Sterling ili Bongo... sa bilo kojim SUBom... videcete o cemu pricam.. ja sam sve te gitare isprobao i znam o cemu pricam...

 

to je ista prica kao i Yamahu bi na svakom cosku kupili ali zato Appolo koja je mnogo kvalitetnija gitara od Yamahe zaobilaze u velikom luku.. pa pobogu ko je jos cuo za Appolo!? a malo ko zna da obe gitare izlaze iz iste fabrike.. stim sto Yamaha ide na kvantitet a S&D Sound (Appolo) na kvalitet!

 

ljudi probajte sto vise gitara pa napravite presek... i uzmite ono sto vam najvise lezi u ruci! Za mene je MM SUB Sterling perfektana gitara.. bolje mi lezi u ruci nego SR... ja sam progledao.. moje pojacalo je progledalo... i jednostavno sad band zvuci mnogo bolje!!

 

ko ima prilike da dodje sutra u fest.. cuce, a nije problem ni da proba, kako sve to zvuci!!!! MM + Hartke 350W + 8x10"...

 

pivopije.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

ovde se govori o ozbiljnom oruzju,

 

Vidim da su Warwick i Rickenbacker bass gitare medju najskupljima,jel ih svirao neko,da li opravdavaju cenu,i da li su bolje od tog MusicMan-a o kome se toliko prica?

Rickenbaker 4003 je jedna od najboljih bass gitara koje sam ikada svirao, mada nije za svakoga jer joj je zvuk dosta specifican, i oblij ekstremno neudoban. Warwick ima fantasticne instrumente, i mogu slobodno da kazem da ni jedan musicman nema sta da trazi pored Warwicka i Rickenbakera. To su jednostavno dve potpuno drugacijeklase. Musicman je serisjki pravljen instrument koji silazi sa CNC masine, dok su Rick i Warwick rucno radjeni instrumenti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rickenbaker 4003 je jedna od najboljih bass gitara koje sam ikada svirao, mada nije za svakoga jer joj je zvuk dosta specifican, i oblij ekstremno neudoban. Warwick ima fantasticne instrumente, i mogu slobodno da kazem da ni jedan musicman nema sta da trazi pored Warwicka i Rickenbakera. To su jednostavno dve potpuno drugacijeklase. Musicman je serisjki pravljen instrument koji silazi sa CNC masine, dok su Rick i Warwick rucno radjeni instrumenti.

sta podrazumevas pod rucno radjenim a sta masiski obradjen... posto znam da se MM delom radi rucno (ako ne i potpuno)... pragvi, vrat, krajnji finis i sl.. da li prave rucno one jeftinije modele Warwicka .. ili samo infinite, delphin.. etc..

 

cini mi se da su se ovde pominjali TOBIAS basevi kakvi su oni.. jel imao neko prilike da proba???

Edited by StRatO

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...