Jump to content

Tema za basiste


Nurg

Recommended Posts

Njegov stil i zvuk (koji zvuk?!) mi se upste ne svidja. Premuntno je, treba tu vise ostrine. Skoro sam probao jednog Lacklanda od 4500 maraka. E, to je bas. 5 zica, 22 praga, jedan Bartolini humbacker i jedan j-magnet. Zice leze na vratu koji je jako fino oblikovan. Ja ga nisam ukljucivao, ali lik sto ga je svirao (basista Groove Masters-a) je imao odlican zvuk na njemu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Gore sam pricao o Yamaha RBX seriji (pasivnim). Neki dan sam probao RBX 370A i odusevio sam se. Osim sexy izgleda 24 praga p/j magneta, bas ima i dvopojasnu aktivu (bass & treble) i odlican zvuk. Za Maidene se ubio. biggrin.gifa: A, uz to kosta sam 425 eura. Preporucujem svim pocetnicima, ali i onima koji hoce pristojan nov bas, a da nije skup.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo ovako, moze da se kaze da sam ozbiljno resio da kupim neki sestozicani bas i po glavi mi se najvise vrzma RBX6JM, pa zaima me vase misljenje posto ovde na ovoj temi ima malo strucnijih ljudi koji bi mozda mogli malo bolje stvari da objasne....nego kritike koje sam citao na internetu su pozitivne cak sta vise veoma dobre....Pa eto to bi bilo to.

 

Pozdrav!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

bass je skroz iskren instrument biggrin.gifa: Nekada ga vise gotivim od gitare biggrin.gifa: kazu gitara je simbol heavy metala... Mislim da su Lemmy i Steve uradili svoje biggrin.gifa: slava basistima!!! Kada mi se ukaze prilika da sviram bass u nekom bandu necu je odbiti :mrgreen:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo ovako, moze da se kaze da sam ozbiljno resio da kupim neki sestozicani bas i po glavi mi se najvise vrzma RBX6JM, pa zaima me vase misljenje posto ovde na ovoj temi ima malo strucnijih ljudi koji bi mozda mogli malo bolje stvari da objasne....nego kritike koje sam citao na internetu su pozitivne cak sta vise veoma dobre....Pa eto to bi bilo to.

 

Pozdrav!!!

 

Hmmm...moram ti reci da to cudo ima tzv. broad neck tj. ako nemas ogromnu rucerdu, vjerovatno neces moci da dohvatis 6-u zicu. Ja bih ti prije savjetovao kakvoga Carvina.

Share this post


Link to post
Share on other sites

momce ideja sa sestozicanim basom ti nije pametna ako ga nisi vec svirao

i to bas svirao

postoji mogucnost (vrlo vjerovatna) da ce ti vrat biti presirok

ovo osobito vazi za John Myung signature koji ima extremno sirok vrat

kod nas je inace cijena oko 1400 eura

Nurg daj neke slike Yamahe poblize

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa jel imate neke razmere vrata, neke cifre uopste da vidim koliko je to vrat sirok???? Ja sam probao neke sestozicane modele i nisam imao problema sa sestom zicom. Druze ja tebe nisam razumeo, kako to mislis da ga bas sviram pa onda da razmisljam o kupovini. Myungovog modela u bg nema, ja cu poruciti pa ako mi vrat bude presirok necu ga kupovati.

Mene je zanimalo uopste sta mislite o gitari, o kvalitetu izrade, o zvuku itd...

 

Pozdrav!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

A sta predlazete totalnim debitantima od 17 god?Ima li uopste nade za mene, ako pocnem da sviram

 

Brate kako nema, cak je Sean Malone(Cynic, Aghora, Gordian Knot) poceo da svira sa osamnaest godina, a pogledaj ga danas jedan od najboljih. biggrin.gifa: biggrin.gifa:

 

_____________________________________________________________

 

Bas ste me istripovali sa tom velicinom vrata. Mislim logicno je da je mnoogo veci vrat nego na obicnim cetvorozicanim modelima i naravno da treba period privikavanja ali boze moj. Pa cak i Bill Dickens svira na sedmozicanim i devetozicanim modelima ali covek ima mnogo manje prste od Myung-a ako bi npr poredili njih dvojicu. Kazu da je na Myungovom modelu slapovanje maltene nemoguce jer su zice blisu jedni drugima tako da razmisljam da taj vrat mora biti malo uzi od ostalih sestozicanih modela, ne znam. Da li je neko od vas uopste probao RBX6JM?????

Share this post


Link to post
Share on other sites

To nema nikakve veze sa prstima, mislim ti ljudi nemaju pojma sta pricaju, samo nadjes gitaru koja bi tebi odgovarala, a i to sto si levak ama bas nikakve veze nema.

Share this post


Link to post
Share on other sites

normalno

ako si mozes priustiti sestozicani (osobito JM signature) onda Ok

sto se tice te gitare savrsena je u svakom pogledu. Jedan moj poznanik ga ima i nije ga probao prije nego sto ga je kupio i poslije mu se vise svidio Warwick Thumb bas zbog vrata posto je Yamaha broad neck a Warwick nije sto se meni bas i ne svidja zbog slapa (mozes poruciti Warwicka i broad neck naravno samo je ovo bila takva verzija)

sve u svemu sa takvom gitarom se ne mozes zajebati samo je bitno ono sto ti hoces

slava misu i pacovu

Share this post


Link to post
Share on other sites

A sta predlazete totalnim debitantima od 17 god?Ima li uopste nade za mene, ako pocnem da sviram, i sta predlazete, koji bas za pocetak?

 

Za pocetak predlazem da procitas temu ispocetka i tu ces naci sve odgovore. biggrin.gif

To sto si ljevak nema nikakve veze. Samo uzmi model za desnjaka i uzivaj. Ako kupis (tj. nadjes) model za ljevaka, gadno ces ze zajebati jer neces moci ni jednu drugu gitaru kasnije da probas (osim ako nije za ljevaka).

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 5 weeks later...
  • 1 month later...

Ja sam relativan pocetnik u sviranju basa i imam nekoliko pitanja za iskusne basiste:

Kako da izbagnem udaranje zice o pragove pri odapinjanju zica?

Na koji nacin najbolje da vezbam pokretljivost prstiju i leve i desne ruke? 8)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pazi, ima vise mogucih razloga za to. Bas ti mozda nema podesen vrat ili su ti zice prenisko. Ukoliko je ovo u redu, onda je dotvog okidanja. Ako sviras trzalicom, sviraj laganije i blize ostu, a ako sviras prstima, ako udaras zicu odozgo ona ce zvoniti (Maiden fazon), ako je odapinjes sa satrane, zvuk ce biti cisci. Otprilike tako...

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...