Jump to content

Tema za basiste


Nurg

Recommended Posts

Slika ce uskoro, samo da vidim sta je moja nadraza slikala, i da izaberem neku finu.

Nego sada se pojavljuje veliki problem sa tim basom, a to je kofer. Original Jacksonov kosta jako jako jako mnogo, a jedina alternativa je da narucim da se uradi custom kofer za oko 200 EU. Uzas.

 

Drugi problem koji se pojavio je bio mali propust u fabrici, i dve zice su pogresno zalemljene, tako da baterija ima kontakt non stop i kada je kabl iskljucen. Ako se to izuzme, bas je perfektan smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stalak naravno imam. Nasao sam varijantu da mi se custom izradi kofer za oko 200 EU. dosta jeftinije nego Jacksonov kofer. Toliko cu da odvojim za to, ali prvo treba kupiti novo pojacalo, jer ovaj moj jadni sidekick bass crkava. Izgleda da mu nema spasa.

 

Sad bas gledam sta da uzmem pa se dvoumim izmedju jednog Ibaneza i jednog Hughes & Kettner (oba su oko 35 W, cijena sitnica oko 250 EU )

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Interesuje me gde mogu da se nadju video skole za bas na divx-u da nabavim nesto burazeru da se malo obrazuje smile.gif tacnije i nije mi neki problem gde (uvek se mogu poruciti od ovih likova koje skidaju sa interneta) vec je problem sta!

 

sto se tice nivoa... sta znam... ne bih znao sta da vam kazem... svira oko godinu dana al nema bas smile.gif (kupuje za par dana) , vezbo je na nekoj klasicnoj gitari (ROFL)... u stanju je da odsvira maidene,helloween, metallicu i slicne gluposti tongue.gif al ne i da ih skine vec da nauci po tablaturama...

 

razmisljao sam da mu nabavim par stvari tipa:

Progressive Bass Concepts - John Myung

DAVE CRIGGER / Slap & Tap

Jaco Pastorius - Modern Electric Bass

 

al ne znam kolko je to prava stvar za njega?! Malo sam trazio po netu i nisam uspeo da nadjem nista izmedju... ili je bas za pocetnike ili su funk slap bass i slicni fazoni wink.gif

 

pozdrav, ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Progressive Bass Concepts - John Myung

 

to ti ne bi bas preporucio osim ako ti burazer ne svira sestozicni, ali ima tu ok stvari, ma najbolje bi bilo da ode kod nekog profesora da mu da neku solidnu osnovu pa odatlje mozda moze i sam u principu ti kursevi nisu nesto posebno, osim ako te zanima tehnika tog basiste. a sto se tice slap-a i tap-a to je najbolje da sam pocne da se zeza sa tim i samo ce doci posle odredjenog vremena, i to ti je to.

 

pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Progressive Bass Concepts - John Myung

DAVE CRIGGER / Slap & Tap

Jaco Pastorius - Modern Electric Bass

 

al ne znam kolko je to prava stvar za njega?! Malo sam trazio po netu i nisam uspeo da nadjem nista izmedju... ili je bas za pocetnike ili su funk slap bass i slicni fazoni wink.gif

 

pozdrav, ivan

 

To su ti kursevi za visi nivo. Ne bih ti preporucio.Posebno zato sto ti buraz ne svira ovu vrstu muzike,pa tesko da ce i ukapirati nesto!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja jednom otiso u mitros mjuzik da kupim bas i hteo da kupim ibanez a covek mi kaze da ne drze vise ta govna jer su se katastrofalno pokazali.

 

Al' zato drže Fendere made in Mexico koji su trista puta gori od od tog Ibaneza (koji je opet težak shit) jebeš ga ima ga kod nas najviše, jeftin, lepo izgleda pa se čovek zayebe te ga kupi... Imaš po Bg-u prilično povoljno da naručiš custom bass, ja sam probao odličnu verziju Warwick streamera napravljen po bass-u Zendera iz Jamiroquai sa Bartolini elektronikom, pravio ga čovek u Bg-u za nekih 700€, i radi kao lud, da ga uštekaš u tranzistor ima da razbija... laugh.giflaugh.giflaugh.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam odakle vam zabluda da je meksicki Fender los bas. Ja sam imao jednog (Jazz bass), i bio sam jako zadovoljan sa njim. Svirao je nista losije od USA Standard jazz bass-a.

 

A sto se tice Ibaneza, koliko su im gitare dobre, toliko ne umeju da naprave dobar bas. Jedini koji se iole moze nazvati dobrim je stari EDB4 (koji se vise ne proizvodi) Ostalo je sve djubre. (i ne bilo kad se na ibanez basove loze basiste ala onaj idijot iz korna i slicni ...)

Share this post


Link to post
Share on other sites

nisu valjda svi govno, pa kakav je onaj ibanez - gwb1 sto koristi sean malone, to bi trebalo da je dobra stvar, i kosta puno ok 2000 evra

 

Jedan prosecan Warwick kosta oko 2500 EU, pa to od njega ne pravi dobar bas. Obicna RBX775 koja kosta oko 700-tinjak EU je bolja od bilo kod Warwicka, a da ne pominjem RBX6JM koji kosta cirka 800 EU i bolji je od vecine 6 string-ova koje sam do sada video i probao (osim jedno Cort-a, ali to je druga prica)

Jedine skupe bas gitare koje stvarno valjaju su Alembic, Sadowsky, Fodera i Kubicki (verujem da 90% vas nikad nije ni culo za njih tongue.gif)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni nikakav Fender ne odgovara, bio on Mexico ili USA proizvodnje, verovatno bih se navikao na isti posle par dana vežbe, ali ono što sam do sada probao mi nikako ne leži... btw šta misliš o Modulus Graphite bass-u mislim da ga svira Dave Ellefson i meni se sviđa kako kod njega šljaka :? :? :?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi ja mislim da malo preterujete.Ni jedan bass nije toliko los .Ako covek zna da svira i ima dobar ton iz prstiju on ce na Jolani da zvuci O.K.Daj Wooten-u veslo i on ce na tom veslu da zvuci bolje nego svi mi zajedno na Music Man-u.

Ja imam Ibanez Gsr200 i jeste bezveze ali mislim da je stvar u meni a ne u bass-u.Razmislite o tome kako vi svirate a ne koliko vam kosta bass. biggrin.gifa: biggrin.gifa: biggrin.gifa:

P.S. Pozdrav bassisti Amon Din-a >Svirao sam sa njima nekoliko puta covek stvarno svira savrseno.Jedini covek na nasoj metal sceni koji stvarno svira pa rastura.Pozdrav.Primus forever biggrin.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...