Jump to content

Tema za basiste


Nurg

Recommended Posts

Takodje bi mi bila pomoc ako bi mi neko dao telefon nekog majstora koji bi mogao da mi ugradi novi pickguard, trebaju da se popune rupe i buse nove. (posto se rupe jelte ne slazu, a "strucni" Doktor iz marica zna samo da kvari...)

 

jelte isto pitanje jos uvek...

Share this post


Link to post
Share on other sites

ok.. sve je to tacno.. sto je kolega rekao.. ja samo to iz iskustva...

 

moja jamana je imala bolji tretman nego sto bi trebalo da ima.. pa opet rdjanje magneta i kobilice tesko je bilo spreciti... takodje i za vrat... jednostavno je tako.. sto ne znaci da ne moze da se svira na njoj... odlicne pocetnicke gitare.. bolje nego ibanez ili koje kakve arije i sl... ali...

 

ja cu samo jedno reci...

 

KOLIKO PARA TOLIKO I MUZIKE...

 

belive or not!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Krivljenje vrata nastaje usled raznih faktora: vlaga, držanje instrumenta naslonjenog na nešto(zid npr.) sa zadnjom stranom prema osloncu, neadekvatne žice, itd...

Proizvođač ima mnogo manje udela u tome od korisnika. :D

 

Isto to važi i za rđanje.

 

Ne boj se ti za Uamanu, ako vodiš računa o instrumentu, nema bojazni.

 

:pivopije:

 

Hvaka hvala :pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Posto sam ja levoruk a u muzickim radnjama kod nas ima izbor od samo dva basa a to su Squier Standard P Bass Special i Yamaha RBX 270 J. Zna li neko valjaju li ista ovi basevi i koji je bolji, cena im je od prilike ista, 340e mada je squair nesto malo skuplji oko 15e a to je to. Koji je bolje uzeti po vama mada ja bi squiera radije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, ali nemaju ga za levoruke, imaju samo Fender Squire Precision bas cetvorozicani i RBX Yamaha J pa sam ja pitao koji je bolji i sta da uzmem od ta dva jer je izbor bedan a cena im je od prilike ista a ja vise od 350e nemam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

----------DODATAK:---------

 

Ako bih morao da se odlučim između "Yamaha RBX270" i "Squier Standard Series P Bass® Special", glasao bih za Yamahu.

Uamana barem ima telo od koliko toliko pristojnog drveta. Onaj agatis kod skvajera mi ne uliva poverenje.

Razlika u materijalu tela je jedina bitna uočljiva razika, inače su tu negde što s' ono kaže "isto sranje, drugo pakovanje".

Treba probati i uporediti.

 

A budući da si levoruk, i da ćeš sledeći bas pazariti ko zna kada, ti i ja najtoplije savetujem da poslušaš Panteru Ojdanića, i da razmisliš o petožičanom. Faliće ti ta H jako.

 

Cheerz! :pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ako budem pronasao negde petozicani videcu za sada imaju samo ta dva ali pojavila su se jos dva modela marke Peavey Milestone i Millennium 4 AC BXP modeli za levoruke pa ne bi bilo lose da mi neko kaze ko se razume u ovu marku kakvi su u opste ti Peavey basevi, valjaju li sto.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ako budem pronasao negde petozicani videcu za sada imaju samo ta dva ali pojavila su se jos dva modela marke Peavey Milestone i Millennium 4 AC BXP modeli za levoruke pa ne bi bilo lose da mi neko kaze ko se razume u ovu marku kakvi su u opste ti Peavey basevi, valjaju li sto.

Ova dva modela ne postoje u ponudi to u Artistu lazu ljude tako da to nije ni bitno.

U luri ce uskoro dobiti levoruki model basa Ibanez GSR 200 pa ako neko zna nesto o tom basu dal' valja ne bi bilo lose da napise nesto o tome. Mada sto kaze Secracon isto sranje drugo pakovanje sve je ovo iz indonezije. Znaci jedino sto jetrenutno u muzickim radnjama za levoruke je: Fender Squire Precision bas, Yamaha RBX 270 J i uskoro i Ibanez GSR 200 i to je to sto se nudi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Peavey:

Posedujem Peavey International Series 5-žičani bass. Ako sam dobro skontao, to se negde zove Peavey Dyna-Bass.

Sve u svemu, poenta je da je valjda tu negde u klasi Milleniuma, a valjda nešto bolji od Milestone basseva.

Iz svog iskustva bih rekao da mu je elektronika slaba. Ima šugaviji, mutniji i slabiji signal čak i od Yamaha 170 bassa.

Frenkventno je bogatiji, ali umornijeg zvuka. Klin može da se namesti lep sa novim žicama. Standardni tonac koji me često ozvučava više voli kada sviram taj bass nego Fender Precision.

 

Sve u svemu pristojna džitra. Bolja od recimo Skvajera za iste pare. Takvi basevi se kreću od 300 evra pa malko naviše. 400 je već puno.

 

Moj savet: Ako nađeš pristojnu Peavey basčinu, sa normalnom cenom, pazari.

Ja i pored svega što sam ga napljuvao sada, najviše koristim upravo taj bass. Verovatno zbog pete žice...

Ono što bih recimo posebno pohvalio kod tog instrumenta je izrada. Fenomenalno je urađen. Nema lufta nigde, može se savršeno podesiti, i bude veoma lak i udoban za sviranje.

A još jedna negativna osobina je da ne staje u standardne kofere zbog 2 cm šireg tela (futrola, sa druge stane, nije problem), ali to ne mora da bude slučaj sa serijama koje si ti gledao.

 

O aktuelnoj ponudi za levoruke:

Nemanje 5-žičanog na lageru uliva nadu da će ga biti kad-tad, pa bih ja u tvom slučaju još malo čekao. Ako se ne pojavi dugo, razmotrio bih varijantu budženja.

Zajebi 4 žice.

Da se razumemo, ja sam old school "4 string man", i prvi ću reći da su 4 žice sasvim dovoljne, no čisto pokušavam da budem objektivan i da te poštedim raznih "alternativnih štimova" koji bi ti bili suđeni sa četvorkom.

 

U Ibanez GSR 200 se ne razumem nešto posebno. Izguglao sam mu karakteristike, i našao dve koje iskaču. Jedna u pozitivnom, druga u negativnom smislu:

...

# Agathis body

...

# Active EQ with Phat II Bass Boost

Ono drugo bi teoretski trebalo da može da kompenzuje ono prvo, a može i da stvori mikrofoniju, pogotovo ako koristiš ovrdrive. Najčešće bude od oba pomalo.

 

Cheerz! :pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ako budem pronasao negde petozicani videcu za sada imaju samo ta dva ali pojavila su se jos dva modela marke Peavey Milestone i Millennium 4 AC BXP modeli za levoruke pa ne bi bilo lose da mi neko kaze ko se razume u ovu marku kakvi su u opste ti Peavey basevi, valjaju li sto.

 

Kolega Secracon ti rece sve. Ja probah pre nekog vremena skoro sve Peavey bassove u Artist-u i uglavnom dobro rade, osim Cirrus bassa, koji radi najbolje, ali to je malo skupa varijanta...

 

00367220_3.jpg

 

Jedan moj kolega je je pre par godina kupio V string Uamanu BBN5A (mislim da je u Mitros'u) za sina koji je levoruk.

 

YamahaBBN5.jpg

 

Bilo je neke price o prodaji tog bass-a jer hoce da mu kupi bolji. Pitacu ga ovih dana hoce li to da proda pa cu ti dati telefon, ako ne nadjes nesto pre toga naravno. Ja se ne bih zaletao mnogo, pogledaj i oglase, za 350€ mozes naci odlican polovan bass.

Share this post


Link to post
Share on other sites

-Imam Ibanez bass, neku kopiju, ali me dobro sluzi evo vec 4 godine.

 

-Ne koristim pojacalo nego bass prikljucujem na Yamaha miksetu STAGEPAS 300, sa dva zvucnika od 150W.

 

-Koristim Korgov procesor AX3000B

 

-Uglavnom sviram thrash, death i black

 

-Prije bassa imao sam kratko iskustvo sa gitarom

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Budzet: oko 1300 eura.

Muzika: Uglavnom metal.

Zica: 5

 

Preporuka za kvalitetan bas i neko pojachalo za vezbu, da se uklapaju u budzet, i da se mogu nabaviti kod nas?

Gledao sam Schecter Stiletto Studio-5 i jaaako mi se svidja, ali ga kod nas nema. Linak ispod.

http://www.schecterguitars.com/spec.asp?id=111

Edited by ogisha007

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svi za 1300 evra su dobri. Kupi onaj na koji ti se najviše diže. Kao da si pitao da li crveni, žuti ili crni Ferari? Šta god kupiš nećeš pogrešiti, dokle god se tebi sviđa, što je najbitnije. :pivopije:

 

Posle baci slike i review.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma dobro, pojachalo je manje bitno u celoj prichi... samo da se chuje nekako za po kuci, a kontam da cje mi za to biti dovoljan i neki mali combo ili procesor tipa Bass PODXTLive, pa da ga shtekam u liniju. U svakom sluchaju mi ostane bar 'iljadarka za bas.

Obavezno cju da bacim revju i slichice, samo cjete sachekati malo, jerbo mi pare stizu najranije za mesec dana. Dodushe, nije da mi se zhuri jako, good things come to those who wait. :pivopije:

Edited by ogisha007

Share this post


Link to post
Share on other sites

Budzet: oko 1300 eura.

Muzika: Uglavnom metal.

Zica: 5

 

Preporuka za kvalitetan bas i neko pojachalo za vezbu, da se uklapaju u budzet, i da se mogu nabaviti kod nas?

Gledao sam Schecter Stiletto Studio-5 i jaaako mi se svidja, ali ga kod nas nema. Linak ispod.

http://www.schecterguitars.com/spec.asp?id=111

Matori niko ti tu zaista ne moze pomoci oko izbora, moras obici muzicke radnje i videti koja gitara tebi lezi. Isprobati gomilu instrumenata i uporediti ih. Naravno povedi nekog sa sobom ko se u to razume bolje i testirajte ih zajedno. Za te pare mozes da nadjes perfektnu bas gitaru. Ona koju si ti postavio na linku slicna je ovom basu Peavey Cirrus BXP 5 Quilt Top Tiger Eye koji sam imao priliku da cujem i odlican je bas za razne stilove sviranja. Izgogluj pa ces mu videti karakteristike. Ali bas koji tebi lezi moras sam pronaci :pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...