Jump to content

ManOwaR


Protagonist

Recommended Posts

Sad sam prvi put preslusao ceo album (vegeta hvala na linku),iskreno meni se ne svidja bash preterano,mislim da je ovo najslabiji album Manowara.

 

Pesme koji mi se svidjaju su: King of Kings (najbolja na albumu),Loki God Of Fire :rockdevil: (stvarno super pesma),Sleipnir i Die for Metal (mada mi je onaj uvodni rif jako poznat,negde sam ga cuo pre ali sad se ne mogu koji je bend u pitanju)

 

Ostale pesme me bash i nisu odusevile,mada cu verovatno i njih "na silu" zavoleti tokom n puta preslusavanja.

 

Jel ima neko lyrics? Ako ima neka postuje ovde.

 

Imam utisak da je album konceptualan sto se meni ne svidja,i previse je mitologije,ja to volim ali je mnogo bolje napisati pesmu tipa Blood Of My Enemies od 4min koja je mnogo teza,kvalitetnija i upecatljivija od svih uvertura...

Voleo bih da se Manowar vrati pisanju i o motorima,metal nacinu zivota,metalu uopste,da se Joey deMaio vrati starom prepoznatljivom stilu sviranju basa,da albumi budu raznovrsni kao pre a ne samo mitologija...

 

Evo posle Gods of War slusam Power of the Sword i Blood of my Enemies,razlika je drasticna,koliko je samo vise truda ulozeno u Triumph Of Steel nego u novi <_< .

 

 

Mada i dalje su za mene Kraljevi Metala,i uvek ce to ostati!!!

Edited by Hail Metal

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sad sam prvi put preslusao ceo album (vegeta hvala na linku),iskreno meni se ne svidja bash preterano,mislim da je ovo najslabiji album Manowara.

 

Pesme koji mi se svidjaju su: King of Kings (najbolja na albumu),Loki God Of Fire :rockdevil: (stvarno super pesma),Sleipnir i Die for Metal (mada mi je onaj uvodni rif jako poznat,negde sam ga cuo pre ali sad se ne mogu koji je bend u pitanju)

 

Ostale pesme me bash i nisu odusevile,mada cu verovatno i njih "na silu" zavoleti tokom n puta preslusavanja.

 

Jel ima neko lyrics? Ako ima neka postuje ovde.

 

Imam utisak da je album konceptualan sto se meni ne svidja,i previse je mitologije,ja to volim ali je mnogo bolje napisati pesmu tipa Blood Of My Enemies od 4min koja je mnogo teza,kvalitetnija i upecatljivija od svih uvertura...

Voleo bih da se Manowar vrati pisanju i o motorima,metal nacinu zivota,metalu uopste,da se Joey deMaio vrati starom prepoznatljivom stilu sviranju basa,da albumi budu raznovrsni kao pre a ne samo mitologija...

 

Evo posle Gods of War slusam Power of the Sword i Blood of my Enemies,razlika je drasticna,koliko je samo vise truda ulozeno u Triumph Of Steel nego u novi <_< .

Mada i dalje su za mene Kraljevi Metala,i uvek ce to ostati!!!

 

nema na cemu:) imas lyrics ovde http://www.metal-archives.com/release.php?id=144208

 

 

ja mislim da ce se vratiti starom stily posle ovog albuma... provereno ce, ovaj album mitologija, sledeci bikeri i true metal... itd

odlicne su ti i pesme Blood Brothers-podseca na carry on i courage, Odin i Hymn of the Immortal Warriors podseca jako na swords in the wind koja je bila isto odlicna... preporucujem ti da te pesme opet poslusas i procenis... die for metal mi se i ne svidja bas, kao sto je neko vec reko, dobra je, al se oseca da joj nesto fali. toliko od mene im gonna sleep :mrgreen::spava:

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kao iskreni fan Manowara, mogu reci sledece! Album je vrhunac sranja... Slusam pesme i kontam, ako jos jednom kaze "by my side" da cu otresti monitor nekim tvrdim predmetom!!! U pravu ste, ima dobrih stvari na albumu kao sto je na primer omot. Cekas toliko dugo na novi album i prirede ti ovako nesto, strasno! Ocigledno je da su hteli da naprave neku revoluciju u mjuzi, ubacivanjem onih smarajucih prica izmedju pesama. Nemam sta reci, ako je ono True Metal, onda neka nastave tako...

Share this post


Link to post
Share on other sites

--

--- JOŠ UVEK SE NISAM OPORAVIO...

-

-- DOPUNjAVAM TELO I UM SNAGOM I ISTINOM KOJA MI JE PROMAKLA NA PRVO SLUŠANjE

-

-

-

--*- NAPRIMER: Warriors of the World SU SAMO UVOD U OVAJ ALBUM

-

-- NEMOJTE TRAŽITI METAL PRESKAČUĆI UVODE! SVAKA NOTA JE METAL, ZAPAMTITE.

-

-

--- SAMO SE SETITE KO STE I ŠTA STE, DOK SLUŠATE, OSETITE PONOS A NE LOŽENJE NA PETU BRZINU!

-

-

-- ONI SU KRALjEVI. IMAJU SVOJE NAJBRŽE NAJDUŽE NAJGLASNIJE NAJ ŠOVINISTIČKIJE PESME

 

-------- NE MORAJU DA SE DOKAZUJU.

-

-

---- OVO NIJE AINA, RAPSODI I SLIČNO. ONI NISU PISALI OPERU SA NASNIMAVANjIMA GITARE KAO NEKI...

-

 

-

---- OVO JE WAGNER 21. VEKA!

-

-

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ha, vidim da si odusevljen, prijatelju, ali bih ti preporucio da preslusas novije Rhapsody albume jos koji put. Mrzim sto cu ovo reci, ali ovo je (kako god vam zvucalo) kopija bas tih radova, sto mi nikako nije jasno. Manowar, legendarni bend koji je uzor Rhapsody-ju, sad kopira isti taj bend. Meni tu nigdje logike nema. A, da stvar bude gora, Rhapsody to mnogo bolje radi, i ima oko sto puta vise kredibiliteta da pokusava nesto ovakvo. Ne kazem da album necu slusati, hocu, jer nije los, ali da je revolucija, ili nesto slicno: nema sanse. A, drugo, ovaj rad, a ni Rhapsody, nikakve veze sa operom nema, vec sa filmskom muzikom. Moglo je ovo mnogo bolje da se uradi...

Share this post


Link to post
Share on other sites

They can't stop us

Let 'em try

For Heavy Metal

We will die!

 

Quit my job this morning sad forever

I would hold my head up high

Cause I need Metal in my life

Just like an eagle needs to fly

 

So I walked outside into the street

From a hall I heard thunder and screams

I walked inside so I could hear

And the guy beside me gave me a beer

 

He had his fist up in the air

And called me brother said my friends

Are over there

 

They call themselves Immortals

They're the truest of the true

And in that very moment

I was born again like you

 

They said hold your head up high

Raise your fist up in the air

Play Metal louder than Hell

Louder than Hell

 

They can't stop us

Let 'em try

For Heavy Metal

We will die!

 

Brothers stand beside me, there's a battle on

Know my words are true

There's a battle for true Metal

They're marching; they're marching on

Me and you

 

Ten thousand strong are here tonight

With twenty thousand fist up in the air

The power of true Metal's calling you

It's everywhere

 

Hold your head up high

Raise your fist up in the air

Play Metal louder than Hell

Louder than Hell

 

They can't stop us

Let 'em try

For Heavy Metal

We would die!

 

:) :) :) :) :) :) :) :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kao iskreni fan Manowara, mogu reci sledece! Album je vrhunac sranja... U pravu ste, ima dobrih stvari na albumu kao sto je na primer omot...

Kao iskreni fan Manowar-a moram ti reci sledece:seres.

Ako ti na celom albumu nalazis da ima dobrih stvari kao sto je omot (???),onda... :no:

 

Ha, vidim da si odusevljen, prijatelju, ali bih ti preporucio da preslusas novije Rhapsody albume jos koji put. Mrzim sto cu ovo reci, ali ovo je (kako god vam zvucalo) kopija bas tih radova, sto mi nikako nije jasno. Manowar, legendarni bend koji je uzor Rhapsody-ju, sad kopira isti taj bend...

Nisam slusao novije albume Rhapsody-a,al' ne bih bas rek'o da Manowar kopira Rhapsody (mislim,nema logike) :ph34r:

 

They can't stop us

Let 'em try

For Heavy Metal

We will die!

 

Quit my job this morning sad forever

I would hold my head up high

Cause I need Metal in my life

Just like an eagle needs to fly

 

So I walked outside into the street

From a hall I heard thunder and screams

I walked inside so I could hear

And the guy beside me gave me a beer

 

He had his fist up in the air

And called me brother said my friends

Are over there

 

They call themselves Immortals

They're the truest of the true

And in that very moment

I was born again like you

 

They said hold your head up high

Raise your fist up in the air

Play Metal louder than Hell

Louder than Hell

 

They can't stop us

Let 'em try

For Heavy Metal

We will die!

 

Brothers stand beside me, there's a battle on

Know my words are true

There's a battle for true Metal

They're marching; they're marching on

Me and you

 

Ten thousand strong are here tonight

With twenty thousand fist up in the air

The power of true Metal's calling you

It's everywhere

 

Hold your head up high

Raise your fist up in the air

Play Metal louder than Hell

Louder than Hell

 

They can't stop us

Let 'em try

For Heavy Metal

We would die!

 

:) :) :) :) :) :) :) :)

I sta ti je sad toliko smesno?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vjeruj mi da ima logike, to je to. Isto ono sto je Rhapsody uradio sa Kristofer Lee-om, samo prilicno nedinamicnije... Naravno, same pjesme gdje Manowar svira i krlja nemaju veze sa Rhapsody, ali gledajuci album u cjelini... Nemam pojma, definitivno cu slusati album, samo mi se cini da je uradjen poprilicno zbrda zdola.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bend autentičnih ratnika za tr00 heavy metal. Već 27 godina se drže svog stila i samo neka tako nastave, a ja jedva čekam da na nakoj turneji dođu kod nas. Teško mi je da se opredelim koji im je album najbolji. Ako ćemo o pesmama, dve himne heavy metala se nalaze na albumu Louder Than Hell: The Gods Made Heavy Metal i Brothers of Metal. :metalac:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Što se albuma tiče, ne mogu još uvek da donesem sud jer nikako da ga preslušam u celini.

Ali za sada mi je veoma dobar. Ono što je meni uvek bilo najbitnije, snaga i moć je tu.

 

Što se koncerta tiče, za Češku imam problem jer mi najbolji ortak slavi rođendan, al zato sad gledam ako tamo ne odem da odem u Grčku i još sam video sjajnu vest sada sa sajta moga dobroga prijatelja iz Grčke, koji svira u bendu InnerWish.

 

*** Innerwish are proud to announce their participation on MARCH METAL DAY 2007, along with Manowar ***

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa idi na www.eventim.de pa vidi...

ima josh karata iako su dva puta odlagali hihi

Prodace oni to ne boj se :meshuggah:

 

mislim: ja volim Manowar i da imam para otisho bih, zasto da ne pogotovu jer bih dobio majcu,

al 55 jevreja za manowar... bezobrazno koliko je mnogo

Kako je mnogo?

Sviraju Manowar,Rhapsody i Holy Hell.I mnogo je 55 eura?

Ne znam kol'ko je u Grckoj,al' racun'o sam da je oko 60 eura (i to mi je OK cena)...

 

ima mnogo boljih bendova koji traze mnogo manje

Nema boljeg benda od Manowar-a :bigblue::da::rockdevil::pivopije:

 

 

Kako nije smiješno, pa nađi nekog da ti prevede ako ne razuimješ!

Vidim da ti nesto ne razumes izgleda...

Idi i slusaj Megadeth pa se smej... :rolleyes:

 

 

...a ja jedva čekam da na nakoj turneji dođu kod nas.

Zivi bili pa videli :pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prodace oni to ne boj se :meshuggah:
,

ma sve je to ok, ali i ja bih prodao karte posle dva otkazivanja...

 

Kako je mnogo?

Sviraju Manowar,Rhapsody i Holy Hell.I mnogo je 55 eura?

ej svirali helloween i PRIMAL FEAR za 20...

onda sodom i fintrol za 20

saxon za 25

kreator celtic frost za 20

a tek sinner, i vengeance za 15...

pa ti kalkulisi... koliko ima gledaj bendova od manowara..

 

mozda ne vecih, manowar je pored i posle maidena, priesta, sabbatha, (metallike) i megadetha, jedan on najvecih metal bendova, ali kvalitetom ne moze da im pridje

Nema boljeg benda od Manowar-a :bigblue::da::rockdevil::pivopije:

vidi gore...

 

Vidim da ti nesto ne razumes izgleda...

Idi i slusaj Megadeth pa se smej... :rolleyes:

Zivi bili pa videli :pivopije:

brate ovo jeste smeshno... bilo kako bilo ok je pisati himne, ali svaka pesma im se zasniva na motou:

"Mi pakleni ratnici odinovi iz valhale, izvadisemo nase vetrene maceve iz pakle, kamenovacemo vas, i jebacemo vas u guzove i mi cemo pobediti zlo i biti kraljevi nad kraljevima"...

 

DISLAIMER: ljudi ja volim manowar i kao klincu mi je to cak i bila omiljena grupa i sad ih rado slusham, al malo mnogo naivni i smeshni textovi pojedini, pogotovu sto su sad uzeli carla logana da im svira gitaru koji i nema bas mnogo pojma... :pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

ej svirali helloween i PRIMAL FEAR za 20...

onda sodom i fintrol za 20

saxon za 25

kreator celtic frost za 20

a tek sinner, i vengeance za 15...

pa ti kalkulisi... koliko ima gledaj bendova od manowara..

Cena ulaznice za te koncerte = kvalitet/potraznja/vrednost/popularnost benda :mhihi::bigblue:

 

vidi gore...
Vidi i ti (gore) :meshuggah:

 

brate ovo jeste smeshno... bilo kako bilo ok je pisati himne, ali svaka pesma im se zasniva na motou:

"Mi pakleni ratnici odinovi iz valhale, izvadisemo nase vetrene maceve iz pakle, kamenovacemo vas, i jebacemo vas u guzove i mi cemo pobediti zlo i biti kraljevi nad kraljevima"...

Ili se (namerno) zajebavas ili nisi dobro procitao njihove tekstove :ph34r:

Drugog nema...

 

DISLAIMER: ljudi ja volim manowar i kao klincu mi je to cak i bila omiljena grupa i sad ih rado slusham, al malo mnogo naivni i smeshni textovi pojedini, pogotovu sto su sad uzeli carla logana da im svira gitaru koji i nema bas mnogo pojma... :pivopije:

Meni je Carl OK gitarista :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cena ulaznice za te koncerte = kvalitet/potraznja/vrednost/popularnost benda :mhihi::bigblue:
cena ulaznice za koncerte=potraznja/popularnost

potraznja ne mora biti proporcionalna ni kvalitetu ni vrednosti benda

 

ne kazem da manowar nema vrednost, daleko od toga, ali da nije najbolji band i da ima mnogo boljih bandova to stoji

 

Ili se (namerno) zajebavas ili nisi dobro procitao njihove tekstove :ph34r:

Drugog nema...

pazi ja sam preslushao sve albume koji postoje,

al u poslednje vreme se zasniva na tome...... da izuzmemo novi album koji najverovatnije necu preslusati

 

Meni je Carl OK gitarista :blink:

carl jeste ok, ali ni manje ni vishe

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

potraznja ne mora biti proporcionalna ni kvalitetu ni vrednosti benda

Kako za koga :bigblue:

Anyway,ne razumem se bas mnogo u ekonomiju,al' verujem da se (svetski) organizatori,tour manager-i i slicna ekipa bolje razumeju od mene (i tebe),tako da verovatno na osnovu nekih trzisnih vrednosti odredjuju "cenu" benda,iz cega sledi da je Manowar kao bend kvalitetniji/vredniji od onih nabrojanih (tebi licno mozda ne,al' sudeci po ostatku sveta i ljudi koji se razumeju u taj biznis...) :bigblue:

 

ali da nije najbolji band i da ima mnogo boljih bandova to stoji

Nema :twisted:

 

pazi ja sam preslushao sve albume koji postoje,

al u poslednje vreme se zasniva na tome......

Ajde nadji mi tekst (pesme/pesama) iz koga si ti nasao te stihove koje si tamo gore naveo (?).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...