Jump to content

ManOwaR


Protagonist

Recommended Posts

Anyway,ne razumem se bas mnogo u ekonomiju,al' verujem da se (svetski) organizatori,tour manager-i i slicna ekipa bolje razumeju od mene (i tebe),tako da verovatno na osnovu nekih trzisnih vrednosti odredjuju "cenu" benda,iz cega sledi da je Manowar kao bend kvalitetniji/vredniji od onih nabrojanih (tebi licno mozda ne,al' sudeci po ostatku sveta i ljudi koji se razumeju u taj biznis...) :bigblue:

to sto su oni poznati i to sto su se mnogo izjebali oko cene, pa su morali dva puta da odlazu koncerte zbog "bolesti"... govori o tome koliko je cena bila neadekvatna, koliko su se precenili i da se bash ne razumeju...

 

to sto su od mene navedeni bendovi(narochito sinner) dostupni samo malom broju ljudi govori samo koliko propaganda i komercijala imaju utiska na masu i da kvalitet ima problema da prevazidje komercijalu... ovime ne govorim da je manowar nekvalitetan

 

maiden npr. je kvalitetna grupa i trazena i voljena jer su karte od 50 evra bile rasprodate 6 meseci unapred iako u poslednje vreme seru...

Nema :twisted:
hahhaha... *nasmeja se on grohotom*

Ajde nadji mi tekst (pesme/pesama) iz koga si ti nasao te stihove koje si tamo gore naveo (?).

govorim o principu

Share this post


Link to post
Share on other sites

-

-

-- JAO JEBOTE.. VI STVARNO NE RAZUMETE.

-

-

--- KOJI BEND KOLIKO KOŠTA, NIJE TOLIKO BITNO. LIČNO BIH VOLEO DA IH GLEDAM U GRČKOJ I BIO BIH SREĆAN DA MOGU DA DAM 200-300 EURA, ALI ME JEBE PASOŠ

-

-- IMAŠ TI I MALMSTINA, SATRIANIJA I SL ZA MANjE PARE, TO JE TAČNO

-

-- PA ŠTA!

-

-- KO GO JE BIO NA TIM KONCERTIMA ZNA DA ONI DOBRO SVIRRAJU, TU NEMA DILEME.

-

-- KONCERT SE GLEDA A NE SAMO SLUŠA.

-

--- MANOWAR SU ZA RAZLIKU OD MNOGIH (većine) BENDOVA

-

--- DUHOVNO ISKUSTVO

-

-

--- KO NIJE SPREMAN DA UMRE , U SVAKOM TRENUTKU, TAJ NIJE SPREMAN DA ŽIVI!

-

-- KO JE SPREMAN DA UMRE, SHVATA ZAŠTO DA! MANOWAR

-

-

-- TEKSTOVI SE PONAVLjAJU. BAH! KOLIKO PUTA SAM ČUO TU OČIGLEDNU ISTINU IZ KOJE NEDOVRŠENI KOMPLEKSAŠI REDOVNO IZVLAČE POGREŠNE ZAKLjUČKE

-

---- Citiram: Muzika vanvremenska, a tekstovi komedija.

-

--- ISTINA: MUZIKA SVIH VREMENA A TEKSTOVI ISTINA.

-

------- ISTINA POSTOJI SAMO JEDNA

-

-

----- NE MOŽEŠ JE REĆI DRUGAČIJE, JER JE SVAKO ODSTUPANjE, DALjE OD ISTINE I SLOBODE. NE POSTOJI STO NAČINA DA SE KAŽE JEDNA ISTINA!

-

----- ZATO SU TEKSTOVI U SHUFFLE/RANDOM MODU

-

--- ALL THE THOUGHTS HAVE BEEN THOUGHT, ALL THE WORDS HAVE BEEN SAID

-

-- IT DOESN'T MATTER IF YOU ARE FRESH AND NEW, AS LONG AS YOU ARE HEAVY AND TRUE!!!

 

-

-- KRISTOFER LI JE DOŠAO U RAPSODIJU ZAHVALjUJUĆI MANOWARU

-

---- RAPSODI U SVOJIM PESMAMA IMAJU VIŠE NOTA :muzicar:PA ŠTA!

-

-- PROTAGONIST JE NASLUTIO POENTU:"Ono što je meni uvek bilo najbitnije, snaga i moć je tu."

-

----- BRAVO MALI!!! ZOVI PONEKAD, DA ODEMO NA BILIJAR.

-

-- KOLIKO GOD DA SU DOBRI MUZIČARI (a jesu...)U ODNOSU NA MANOWAR SU OBIČNI TRUBADURI KOJI KMEČE SERENADU ISPOD BALKONA NEKE RIBE.

-

-- NAPIŠI TI TEKST KOJI JE MOĆAN A DA NE KORISTIŠ OVE REČI. ŠTA BI DOBIO? REFERAT IZ BIOLOGIJE , A NE METAL SONG :rolleyes: JA SAM NAPRAVIO TEKST ZA MOJ BEND, PROČITAJ GA NA DNU.

-

--OVAJ ALBUM, KOME JE (ponavljam) WARRIORS of the WORLD SAMO UVOD

-

-- SE SLUŠA OD PRVE DO POSLEDNjE NOTE , ONIM REDOM KAKO JE NA ALBUMU. SAMO TAKO I NIKAKO DRUGAČIJE

-

-- AKO TRAŽIŠ HIT, ONDA SI ZALUTAO. NAĆI ĆEŠ SEDAM BRŽIH PESAMA I ŠTA?

-

--

---- POSTOJI JEDAN PRINCIP, ŽIVOTNI, MAGIJSKI, KOSMIČKI, EKONOMSKI...

-

-- DA BI UMEO DA CENIŠ NEŠTO, MORAŠ TO DA PLATIŠ.

-

-- U PRAVU JE gosn TAROT SA www.kobajagrande.com : NAŠ NAROD NAVIK'O SVE DžABBE!

-

-

--- I JOŠ JEDNA ZABLUDA ZASLUŽUJE DA BUDE RAZOTKRIVENA:

--

--- NEMA BOLjEG BENDA

-

------- MOŽDA IMA BOLjIH MUZIČARA, NE KAŽEM. OBRAZOVANI, NAUČENI, ISPRAKSANI, TEHNIČARI...ALI NEMA BOLJEGBENDA!

-

-- E PA MOJ NIJE MALI, I NIJE TEHNIČAR! :evotigana:

-

-

--- MOJ JEBE PA RASTURA. PIJE PIVO, JURI ŽENE , BORI SE SA SVETOM SVAKOG DANA I POKUŠAVA DA BUDE NE HEROJ, NEGO ČOVEK, ZA POČETAK. BEZ MAMINIH SKUTA I SKRIVANjA IZA TASTATURE!

-

--EVO VAM PESMA, DA SE NE PEDERIŠEM NA "Snazi reči" ;) PISAO SAM JE ONAKO KAKO BI TO KRALjEVI URADILI

-

-

-------------- ThunderLord



 

My Sons of the Earth through the Centuries Passed

Had Given Me Various Names

Jupiter, Perun, Zeus and Odin, I`ll always

Protect Them and Guide

I Put You who Dare to Oppose me to Death

By the Fire of Thousand Flames

I Promise to You Who is Calling My Name as You Die

That You`ll Feast by My Side

 

Ch:

Jupiter, Zeus, Perun and Odin

I Grant You the Hammer and Sword

Use it to Win, to Honour My Name

I am Your Thunderlord!

 

The Only Truth that i Know is the One

(That) I Myself Create

I Watch From the Sky, Still Firm in the Ground

Thou Wicked I`ll Never Debate

I Rule in Your Heaven, no Mercy for Traitors

My Hammer will Turn Them to Dust

But You are My Sons, You are Chosen for Battle

Your Steel is Never to Rust

 

Ch:

Jupiter, Zeus, Perun and Odin

I Grant You the Hammer and Sword

Use it to Win, to Honour My Name

I am Your Thunderlord!

 

 

I am Your Thunderlord!

Eternal Thunderlord!

I ll Be There Thunderlord!

I m Supreme Thunderlord!

 

Honour Me Thunderlord!

As You Die Thunderlord!

Fear My Name Thunderlord!

Forever Thunderlord!

I am Your .......

Share this post


Link to post
Share on other sites

Upravo tako Gotze!

Ja znam šta sam doživeo na tom koncertu i niko im ne može biti ravan, i stvarno se nadam da ću ih opet gledati ove godine!

 

Ajde čućemo se uskoro, ja sam Andreja zvao i slao mu sms al mi se nije javljao niti odgovara, ako je promenio broj pošalji mi pm.

 

Hail and kill!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kao prvo..da kazem da nije da ne volim Manowar...mogu da slusham njihove albume, ima kvalitetnih pesama, i stavi prema njima mi je kao prema pojedinim black metal bendovima: kul mjuza, ali hendikepirani stil. A nervira me takodje chinjenica da izdaju album na po 6 godina..a jos izmedju kompilacije, lajvovi, dvdi, ludila..vezbanje fanova da "progutaju" sve sto njihov cenjeni bend izda. Prosli album je imao manji problem sa fillerima i sa orkestarim zebancijama, i tamo je skoro pola albuma bilo sachinjeno od veoma solidnih heavy metal pesama. A ovaj novi? Ovo nije metal. Ovo je neki warrior ambietal. Od sat i 10 minuta, ovde tek 20tak minuta se moze naci tragova metala, tek 4-5 pesama, a ako izbacimo orguljaske vetrovite delove chak i manje. "King Of Kings" - dobra pesma, catchy refren. Gitara na albumu skoro da nema...a i ako ima cepa neku prostotu, bez skoro ijednog riffa(tu malo Loki izvlaci stvar, koji inace, nije bog vatre). A ne razumem kako samoprozvani kraljevi(pozeraja) metala, mogu da imaju album sa ovoliko orgulja, naracija, vetrova, besnih zvukova i ludila...sta je bre ovo?

 

I zadnja sramota za kraj, "Die For Metal". But copy Led Zeppelin before that. I tekst koji im je verovatno napisao neki napaljeni juznoamericki fan iz osnovne skole koji ima vokabular iz engleskog k'o ja iz nemackog. Dakle mrsav.

Inace..ona pozadinska muzika u "Glory Majesty Unity" je ki pokradena iz Heroes of might and magic III :) :)

 

Kad sam zavrsio sa preslusavanjem..dobio sam zelju da slusham malo METALa...mislim, 2put obrnuh novi manowar album i uzeleo sam se malo mog omiljenog pravca u muzici, pa sam pustio malo Virgin Steele...

 

 

uzas jbt.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima lepo booklet da se skine na sajtu, pa pročitajte šta tamo piše. Spominje se Wagner ;)

 

Toliko o tome da je većini bitno da je muzika što komplikovanija i zajebanija i da se što više rilja gitara, al kao što rekoh snaga je bitna.

 

Svako ima svoj stav i ukus, ko ih ne voli ne mora ni da ih voli. Ima dovoljno ljudi koji ih veoma vole i poštuju.

 

Što se DVDeva tiče, ja se ne bunim što ih tako izbacuju, no šteta što se toliko čega na novi album.

 

 

 

Nešto mi je veoma zanimljivo, kad sam gledao neke njihove snimke ili bilo šta, na dosta koncerata je pala kiša i gde Eric kaže nešto u fazonu, ne pada mi na pamet da se sklanjam od kiše, kad mogu da kisnu naši fanovi možemo i mi, nećemo umreti sigurno. No, na koncertu u Češkoj kad sam bio kiša je takođe pala, a da ne pričam kako je lepo vreme bilo lepo, oblaka nigde. :D

 

Edited by Protagonist

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kao prvo..da kazem da nije da ne volim Manowar...mogu da slusham njihove albume, ima kvalitetnih pesama, i stavi prema njima mi je kao prema pojedinim black metal bendovima: kul mjuza, ali hendikepirani stil. A nervira me takodje chinjenica da izdaju album na po 6 godina..a jos izmedju kompilacije, lajvovi, dvdi, ludila..vezbanje fanova da "progutaju" sve sto njihov cenjeni bend izda. Prosli album je imao manji problem sa fillerima i sa orkestarim zebancijama, i tamo je skoro pola albuma bilo sachinjeno od veoma solidnih heavy metal pesama. A ovaj novi? Ovo nije metal. Ovo je neki warrior ambietal. Od sat i 10 minuta, ovde tek 20tak minuta se moze naci tragova metala, tek 4-5 pesama, a ako izbacimo orguljaske vetrovite delove chak i manje. "King Of Kings" - dobra pesma, catchy refren. Gitara na albumu skoro da nema...a i ako ima cepa neku prostotu, bez skoro ijednog riffa(tu malo Loki izvlaci stvar, koji inace, nije bog vatre). A ne razumem kako samoprozvani kraljevi(pozeraja) metala, mogu da imaju album sa ovoliko orgulja, naracija, vetrova, besnih zvukova i ludila...sta je bre ovo?

 

I zadnja sramota za kraj, "Die For Metal". But copy Led Zeppelin before that. I tekst koji im je verovatno napisao neki napaljeni juznoamericki fan iz osnovne skole koji ima vokabular iz engleskog k'o ja iz nemackog. Dakle mrsav.

Inace..ona pozadinska muzika u "Glory Majesty Unity" je ki pokradena iz Heroes of might and magic III :) :)

 

Kad sam zavrsio sa preslusavanjem..dobio sam zelju da slusham malo METALa...mislim, 2put obrnuh novi manowar album i uzeleo sam se malo mog omiljenog pravca u muzici, pa sam pustio malo Virgin Steele...

uzas jbt.

@Angelistor: ajoj, sad mi je drug rekao da je novi manowar opasan, ali da je po sistemu nekog epa ili sta ja znam, vidim da ja necu ni preslushati novi manowar...

 

sto se tiche vagnera bio sam na njegovoj operi i ono je bash lepo odgledati, jeste da traje 5 sati, ali je stvarno iskustvo za sebe.. i valkira u izvodjenju badenijskog drzavnog teatra nije bash bila preglasna, da sam hteo mogao sam da zaspim(mada dobro sad, meni nije problem uglavnom da zaspim kad ocu, evo npr. sam zaspao bodomima dok sam chekao slayer...), ali nisam hteo, ali ipak se chovek s vremena na vreme najezi...

 

jedino sto mi je smetalo to su burzuji koji su doshli bez nekog velikog pojma o tome, verovatno da bi svirali kurcu...

 

ali zamislite ovo kad je meni kao ucheniku ili studentu jeftinije da idem na operu nego u bioskop ili da se napijem ko zver ili sl.

Članovi Manowar-a tvrde da je Richard Wagner otac heavy metal-a. Otuda tolika ljubav prema klasici i zato novi album tako i zvuči. I nije im prvi put, ima toga i na prethodnom albumu, mada ne u toj meri.

pa priche o nemackoj/germanskoj mitologiji su tu, i one fore sa glasnim sviranje su takodje u principu moguce... radi se o ideji, samo sto je vagner pisao glasno da bi probudio burzuje koji su spawali na operama, a ne zato sto su ljudi voleli glasnu muziku...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kao prvo..da kazem da nije da ne volim Manowar...mogu da slusham njihove albume, ima kvalitetnih pesama, i stavi prema njima mi je kao prema pojedinim black metal bendovima: kul mjuza, ali hendikepirani stil. A nervira me takodje chinjenica da izdaju album na po 6 godina..a jos izmedju kompilacije, lajvovi, dvdi, ludila..vezbanje fanova da "progutaju" sve sto njihov cenjeni bend izda. Prosli album je imao manji problem sa fillerima i sa orkestarim zebancijama, i tamo je skoro pola albuma bilo sachinjeno od veoma solidnih heavy metal pesama. A ovaj novi? Ovo nije metal. Ovo je neki warrior ambietal. Od sat i 10 minuta, ovde tek 20tak minuta se moze naci tragova metala, tek 4-5 pesama, a ako izbacimo orguljaske vetrovite delove chak i manje. "King Of Kings" - dobra pesma, catchy refren. Gitara na albumu skoro da nema...a i ako ima cepa neku prostotu, bez skoro ijednog riffa(tu malo Loki izvlaci stvar, koji inace, nije bog vatre). A ne razumem kako samoprozvani kraljevi(pozeraja) metala, mogu da imaju album sa ovoliko orgulja, naracija, vetrova, besnih zvukova i ludila...sta je bre ovo?

 

I zadnja sramota za kraj, "Die For Metal". But copy Led Zeppelin before that. I tekst koji im je verovatno napisao neki napaljeni juznoamericki fan iz osnovne skole koji ima vokabular iz engleskog k'o ja iz nemackog. Dakle mrsav.

Inace..ona pozadinska muzika u "Glory Majesty Unity" je ki pokradena iz Heroes of might and magic III :) :)

 

Kad sam zavrsio sa preslusavanjem..dobio sam zelju da slusham malo METALa...mislim, 2put obrnuh novi manowar album i uzeleo sam se malo mog omiljenog pravca u muzici, pa sam pustio malo Virgin Steele...

uzas jbt.

 

:da: :da: :da:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kao prvo..da kazem da nije da ne volim Manowar...mogu da slusham njihove albume, ima kvalitetnih pesama, i stavi prema njima mi je kao prema pojedinim black metal bendovima: kul mjuza, ali hendikepirani stil. A nervira me takodje chinjenica da izdaju album na po 6 godina..a jos izmedju kompilacije, lajvovi, dvdi, ludila..vezbanje fanova da "progutaju" sve sto njihov cenjeni bend izda. Prosli album je imao manji problem sa fillerima i sa orkestarim zebancijama, i tamo je skoro pola albuma bilo sachinjeno od veoma solidnih heavy metal pesama. A ovaj novi? Ovo nije metal. Ovo je neki warrior ambietal. Od sat i 10 minuta, ovde tek 20tak minuta se moze naci tragova metala, tek 4-5 pesama, a ako izbacimo orguljaske vetrovite delove chak i manje. "King Of Kings" - dobra pesma, catchy refren. Gitara na albumu skoro da nema...a i ako ima cepa neku prostotu, bez skoro ijednog riffa(tu malo Loki izvlaci stvar, koji inace, nije bog vatre). A ne razumem kako samoprozvani kraljevi(pozeraja) metala, mogu da imaju album sa ovoliko orgulja, naracija, vetrova, besnih zvukova i ludila...sta je bre ovo?

 

I zadnja sramota za kraj, "Die For Metal". But copy Led Zeppelin before that. I tekst koji im je verovatno napisao neki napaljeni juznoamericki fan iz osnovne skole koji ima vokabular iz engleskog k'o ja iz nemackog. Dakle mrsav.

Inace..ona pozadinska muzika u "Glory Majesty Unity" je ki pokradena iz Heroes of might and magic III :) :)

 

Kad sam zavrsio sa preslusavanjem..dobio sam zelju da slusham malo METALa...mislim, 2put obrnuh novi manowar album i uzeleo sam se malo mog omiljenog pravca u muzici, pa sam pustio malo Virgin Steele...

uzas jbt.

 

 

Uze mi rec s tastature

Share this post


Link to post
Share on other sites

-

-

-- IDETE MI NA KURAC!!!

-

-- KO NE ZNA DA NAPIŠE PAMETNU STVAR PROTIV NOVOG ALBUMA NEK ZAČEPI

-

-- A AKO NE UMETE DA ĆUTITE:-

-

-

-

--- JAVITE VREME I MESTO.

-

-

--- VIDIMO SE NA TRGU, PA DA VAM MANOWAR EKIPA OBJASNI O ČEMU SE TU RADI!

-

-

-

-

 

---- ONWARD INTO THE HEART OF THE BATTLE FOUGHT THE

SONS OF ODIN. OUTNUMBERED MANY TIMES, STILL THEY

FOUGHT ON. BLOOD POURED FORTH FROM THEIR

WOUNDS DEEP INTO THE EARTH, VULTURES WAITED FOR

THE BROKEN SHELLS THAT ONCE WERE BODIES. BUT ODIN

ALONE WOULD CHOOSE THE DAY THEY WOULD ENTER

VALHALLA, AND IN THEIR HOUR OF NEED

HE SENT FORTH UNTO THEM THE BERSERKER RAGE!

 

NOW GODS AND MEN THEY ROSE UP FROM THE GROUND

SCREAMING LIKE WILD ANIMALS,

SUCH IS THE GIFT OF ABSOLUTE POWER! NO BLADE OR

WEAPON COULD HARM THEM; THEY KILLED MEN AND

HORSES ALIKE, AND ALL WHO STOOD BEFORE THEM

DIED THAT DAY!

HAIL GODS OF WAR!

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Donese mi ortak juce limited edition novog albuma koji dolazi sa bonus DVD-om to inace prodaju u metalnoj kutiji sa metalno ustisnutim Manowar logom odlicno pakovanje i prilicno opsiran booklet koji da bi se procitao mora se desifrovati kljucem koji je na zadnjim stranama. Sve u svemu ima sve sto bi nekom klincu koji sad ulazi u metal trebalo da bude loodilo i totalna navlaka osim muzike koju pruza na ovom albumu. Inace to da je Manowar pravi band za mladog coveka koji ulazi i prvi put se susrece sa metalom stoji na zadnjim stranama Into Glory Ride bookleta silver edicije iz 2003, a tu misao su podelili Nils Eriksson basista nOcturnala i Oscar D. iz Hammerfall-a. Ovo je delimicno tacno sto se tice i mene jer osim Maidena i Priesta te '90/1 Manowar je bio jedan od tih misionara. :mrgreen: Kad se samo setim tog zeljnog iscekivanja albuma Triumph of Steel, pa onog razvijanja omota kasete u vec poznati poster znaci za klinca koji se tek susrece sa tim stvarno ludilo ali zato i muzika sa tog albuma vrh, cak i sledeci Louder than Hell koji je bio slabiji me je osvojio.

Posle sinocnjeg ovlas pregleda i danasnjeg pazljivog slusanja kazem da razumem sta su hteli sa ovim albumom ali ostvareno je slabo cak sta vise preslabo. Produkcija savrsena narocito ritam sekcija (naravno ako imate da preslusate na necemu gde cete primetiti razliku) mogu samo da zalim sto Manowar ovakvu produkciju nije mogao da ima na Triumphu ili Sign of the Hammer-u (jedan od najboljih albuma ikad sa jednom od najlosijih produkcija ikad) pa se na triumphu desava u par navrata da je zvuk bio preopterecen da bi ga traka na koju su snimali prihvatila, stvarno steta.

Ima par pesama koje mogu da prodju King of the Kings, Sleipnir, Loki ... ima ih jos ali kompletan utisak mrsav gori od WoW-a, i da sto neko rece stvarno sta im je trebao onaj poluobradjeni Zeppelinov rif na pocetku Die for Metal kao i poluobrada polunastavak Warriors Prayer-a(obrada sopstvene naracije, znaci stvarno...), a ponavljanje stiha "Swords in the Wind" sto inace vec ponavljaju na WoW-u u istoimenoj i u Fight until We Die na novom albumu nisam uspeo ni da prebrojim :mhihi: .

 

Ono sto me brine je da je ovo samo pocetak ukupno cetiri albuma sto su i rekli na svom sajtu, posvecenih Wagnerovom "Der Ring des Nibelungen" Prstenu Nibelunga koji se sastoji od 4 opere: (Das Rheingold, The Valkyrie, Siegfried i Twilight of the Gods) dakle sto neko rece nista od sledeceg albuma sa bajkerima, ribama, i ostalim macho sranjima. Da ne pricam sto je Grave Digger ovo jos odavno upotrebio i njihov album "Das Rheingold" iako nije od boljih 10 puta je bolji od ovog. A upliv Wagnera u ovu muziku je bio popularan jos pocetkom '70ih kada su Meatloaf i Jim Steinman radili muziku iskljucivo baziranu i insipirisanu Wagnerom pa je Steinman ceo taj pokret nazavao "Wagnerian Rock".

Manowar postujem i siguran sam da imam mogucnost da opet odem na njihov kocert da bih odlepio i da bi to sigurno bio jedan od najboljih metal dogadjaja jer atmosferu koju oni znaju da naprave je nepojmljivo. Ali ovaj album preslab, nadam se da ce kao i Grave Digger odustati od ostala tri iz ove serije (mada je Digger-ov bio sasvim solidan) i vratiti se svom originalnom zvuku.

 

MetalBox

 

85600.jpg

Edited by KAKTUSCAR

Share this post


Link to post
Share on other sites

Grave Digger je samo preko lyricsa obradio Twilight Of The Gods..muzicki, ono je pravi Grave Digger album! Sam nesto brzi od prethodnika..ali mislim da to nijednom fanu nije smetalo heheh. A od tada GD ne moz da izda nesto bolji album..2 proseka.

 

Bio je bog vatre,zla(propasti) i varalica....

Takođe je bio načinjen od vatre...

 

da ne kopiram sve..

 

The name comes from the common mistranslation and confusion with Logi (a fire-giant), which has created the misconception of Loki being a creation of fire, having hair of fire or being associated with fire, like the Devil in Christianity.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Angelistor

Upravo tako, GD-ov album "Rheingold" je takodje koncepcijski album posvecen istoimenoj Wagnerovoj operi. Medjutim uopste kategorija koncepcijskog albuma se deli na one koji imaju muzicku temu koja provejava kroz ceo albuma ili textualno jedna tema kroz ceo album ili oboje.

GD-ov je kroz lyricse koncepcijski medjutim muzicki cist metal i to malo brzi od ostalih. Oni su takodje hteli da nastave sa Prstenom Nibelunga ali su odustali vec na sledecem koji im je prilicno slab album.

Dok je Manowar u zadatku na istu temu hteo da ode korak dalje da muzicki i textualno uradi kako su rekli svoj prvi koncepcijski album. Ovo oni kazu na prvi stranama bookleta: "GODS OF WAR IS MANOWAR’S FIRST ENTRY IN A CYCLE OF CONCEPT ALBUMS; EACH A TRIBUTE TO A DIFFERENT WAR GOD. ...

... GODS OF WAR TELLS AN EPIC TALE THAT HAS EXISTED FOR ALMOST AS LONG AS MODERN HUMAN CIVILIZATION, REMINISCENT OF CLASSICAL COMPOSER RICHARD WAGNER’S “THE RING OF THE NIBELUNG” FOUR-PART CYCLE. OVER THE COURSE OF TWENTY SIX YEARS, WAGNER WORKED PAINSTAKINGLY TO TELL – WITHOUT WORDS – THE STORY OF A MAGIC RING THAT GRANTS POWER OVER ALL OF EXISTENCE AND THE STRUGGLES OF MEN, GODS AND MYTHICAL CREATURES TO WIN THIS SACRED PRIZE. IN FACT, ODIN IS ONE OF THE MAIN CHARACTERS IN THE RING CYCLE AS HE INSPIRES THE HUMAN, SIEGFRIED, TO CAPTURE THE RING. SIEGFRIED IS THEN SLAIN IN BATTLE AND HIS LOVER - THE VALKYRIE BRUNNHILDE, DAUGHTER OF ODIN – RETURNS THE RING TO THE RHINE, THUS INCITING RAGNAROK AND THE DESTRUCTION OF THE GODS. ALL OF THIS IS ORCHESTRATED BY ODIN. DIVIDED INTO FOUR PARTS – “DAS RHEINGOLD”, “DIE WALKYRE”, “SIEGFRIED” AND “GOTTERDAMMERUNG” – THE RING CYCLE IS TRULY AN EPIC MUSICAL COMPOSITION THAT HAS STOOD THE TEST OF TIME.

IT WAS THIS INCREDIBLE PIECE OF MUSIC THAT INSPIRED MANOWAR TO CREATE THEIR OWN MULTI-PART EPIC."

 

Mnogi bandovi kad im ponestane inspiracije ili ako imaju nesto konkretno da kazu na odredjenu temu pribegavaju koncepcijskom albumu. To je 1987/88 dovelo do serije fantasticnih ostvarenja kao sto su Maiden-ov "Seventh Son" Helloween-ov "Keeper of the 7 keys" I i II, Queensryche-ov "Operation Mindcrime". Taj trend se izgleda vraca posle 20 godina sa Helloween-ovim novim Keeperom, Prisest-ovim novim koncepcijskim albumom posvecenim Nostradamusu pa i Maiden-ovim polukonepc. AMOLAD itd.

Manowar jeste jedan od tvorca svog heavy metal pravca, i znam da su potpuno iskreno ubedjeni u to sto rade, a malo je takvih bandova i zato im skidam kapu. Ali koliki god oni bili carevi i koliko god su iskreno uradili i ovaj album to ne mora da znaci da je dobar. U svakom slucaju svaka cast na istrajnosti i siguran sam da ce biti jos stvari od Manowara kojima cemo se diviti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Je l' to iz one pesme "The other bands play Manowar is gay"? :)

-

--

-

-

--- NE, TO NIJE IZ TE PESME!

-

-

---- BOŠKO, S OBZIROM NA TVOJE ISKUSTVO U MUZICI I FANZINE KOJE RADIŠ OČEKIVAO SAM PAMETNIJI KOMENTAR NEGO ŠTO JE:

-

-- "OTHER BANDS PLAY, SPACE EATER IS EMO/SYNTH/POP/GOTH/METRO/CROSSDRESSER/PROMAŠEN VEK/ TRIPPLE-DOUBLE/SUPER GAY WITH LES THAN A FOUR DVDs AND LES THAN TEN ALBUMS AND LESS THAN 10000 FOLLOWERS AND NO TATTOO, and a fat singer from UB, near VALjEVO,

-

-- DA BOG DA VAM OD SADA PEVAČ NANOVARA JEBO ŽENU KAD GOD TO NEKO OZBILjNO NAPIŠE

-

-

-- GLUP VAM JE HUMOR !!! I PONAVLjA SE... :angry:

-

--

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest sadus21

Manowar are coming to Greece to March Metal Day festival!!!!

the billing is:

 

Warrior's Stage :

Manowar

Rhapsody Of Fire

Holyhell

BattleRoar

Innerwish

 

Wizard's Stage :

Tiamat

Epica

Inactive Messiah

W.E.B.

Crossover

Universe 217

Emerald Sun

Geroge David and Gang

 

check it out

http://www.myspace.com/mmdfestival

http://www.marchmetalday.gr

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...