Jump to content

ManOwaR


Protagonist

Recommended Posts

Thanx brother :rockdevil:

Srecan ti rodjendan by the way :pivopije:

 

Hvala, sa zakašnjenjem. :pivopije: Playlista za rođendansku žurku je uglavnom bila sastavljena od Manowar-a i Virgin Steele-a (uz malo Savatage-a, Metalium-a i Lost Horizon-a), a jedan od poklona je bio shape cd Warriors Of The World. Lucky me. Sad samo da pojurim Gods Of War i eto kolekcije. :rockdevil:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za slusanje Manowara se mora postici odredjeno psihicko stanje,da bi vas njihovi maestralni textovi uveli u svet Vikinga,valkira,u vreme proslosti.Manowar je jedna vrsta umetnickog,muzickog vremeplova,koji vas teleportuje u magicni svet Asgarda kada god to pozelite.U njihovim himnicnim pesmama mozete cuti Tora kako grmi i ubija sve neprijatelje Odina.

 

 

:) :) :) :) :) :)

 

Slucajno sam se nasao na jednoj od pocetnih strana ove teme,i naleteo na ovo!!!!

 

AJOJ ALEKSANDRE!!!!!!!!!!!!!!!

 

HAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHA!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

:) :) :) :) :) :)

 

Slucajno sam se nasao na jednoj od pocetnih strana ove teme,i naleteo na ovo!!!!

 

AJOJ ALEKSANDRE!!!!!!!!!!!!!!!

 

HAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHA!!!!

 

Iskreno, Lemmy, ima ljudi na koje muzika stvarno tako utiče. Ako ti do sada nisi spoznao taj osećaj, slušajući neki od SVOJIH omiljenih bendova, šta da ti kažem, keep on searching, you'll get it someday... :twisted:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Takav ili slican osecaj da me pogodi dok slusam "Angel Of Death" ili "We Are The Road Crew"?!? :) Nije ti bas neka komparacija.A iskreno,tesko da te takav osecaj moze strefiti i dok slusas "Kings Of Metal","Metal Daze","Wheels Of Fire","Hail And Kill"...

Muzika razlicito utice na svakog pojedinca,ali ovo je rock n' roll.Stav,zabava,energija...a ne astralni horizonti.

Ali dobro,ako to neko na taj nacin dozivljava,ok.Samo,jako mi je to cudno za mog Aleksandra da tako nesto izjavi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

:) :) :) :) :) :)

 

Slucajno sam se nasao na jednoj od pocetnih strana ove teme,i naleteo na ovo!!!!

 

AJOJ ALEKSANDRE!!!!!!!!!!!!!!!

 

HAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHA!!!!

 

A sto nisi ceo post citirao ima i nastavak ;) koji glasi

 

Manowar na veoma originalan nacin mesa dve kategoricke suprotnosti u vidu Wagnera i Bramsa i na taj nacin manifestuje njihovu zivotnu ideologiju pogleda ka buducnosti ziveci u proslosti.

Bas zbog toga je uvek na nozu kriticara i metal casopisa,kao sto je bio i Wagner,koji je za one koji ne znaju bio rasista,preljubnik i koji je komponovao muziku sa pogledom u proslos koja predstavlja alegoriju koja nas ceka u buducnosti.Muzicka rapsodicnost Manowara predstavlja neku vrstu Wagnera sadasnjeg vremena.

 

I danas stojim iza ovih reci,zasto bih menjao nesto :D ,samo je meni malo cudno kako to da nisi osetio malu dozu sprdnje s moje strane :pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije to rock 'n' roll, to je metal, i on se po tim astralnim horizontima i razlikuje od rocka. Ne samo stav, zabava i energija, već i ideja, filozofija i uzvišenost...

 

A metal nije rock n' roll?To je kuhinjska krpa?Metal je rock n' roll.

Kakva bre uzvisenost,kakva bre filozofija?!?Ako mi nesto ide na kurac,onda je to kada pojedini ljudi misle da su bolji od nekog drugoga samo zato sto slusaju metal.Kao uzviseni su.I onda te iste vidis kako sede po podovima u kojekakvim rupama i cirkaju pivo iz plasticnih flasa.Jake mi uzvisenosti u picku materinu.

Gomila mojih odlicnih prijatelja i poznanika ne slusa metal i zabole ih za isti,moja devojka ne slusa metal i zabole je za isti...i to znaci da sam ja uzviseniji i bolji od njih (doduse vislji jesam od svih :muzicar: )?Tesko sranje.

Metal je muzika sa stavom,idejom i porukom,ali isto tako muzika koja uci ljude da misle svojom glavom i ne cimaju druge za to sto jesu.Tolerancija.A muzika,pa i metal kao deo iste,prevashodno sluze kao jos jedno sredstvo zabave.Ja na koncerte idem da se provedem i zabavljam,a ne da filozofiram i uzdizem se.To sto uz metal idu i malo pre navedene stvari je samo plus...

 

Bas zato sto je metal muzika sa stavom,od njega ocekujem energiju,a ne astralne horizonte.No,to je vec stvar ukusa.

 

 

 

I danas stojim iza ovih reci,zasto bih menjao nesto :D ,samo je meni malo cudno kako to da nisi osetio malu dozu sprdnje s moje strane :pivopije:

 

Osetio sam ja malu dozu sprdnje,ali ipak me je iznenadilo.Pogotovo uzimajuci u obzir da si ti covek koji obozava ZZ Top,Ac/Dc i Texas.Nekako mi uz sve to ne idu magicni svet Asgarda i valkire. :pivopije:

No dobro,ipak si ti jedini covek koga je Odin posetio licno. :) :) :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

A metal nije rock n' roll?To je kuhinjska krpa?Metal je rock n' roll.

Pa...u uzem smislu ne,al' u sirem da (kao sto je u sirem smislu sve rock'n'roll :lol: )...

 

Kakva bre uzvisenost,kakva bre filozofija?!?Ako mi nesto ide na kurac,onda je to kada pojedini ljudi misle da su bolji od nekog drugoga samo zato sto slusaju metal.Kao uzviseni su.I onda te iste vidis kako sede po podovima u kojekakvim rupama i cirkaju pivo iz plasticnih flasa.Jake mi uzvisenosti u picku materinu.

Pazi,ja mislim da je bolje covek da slusa metal nego npr. narodnjake ( :puke: ).

I u tom pogledu (muzickom) mislim da sam ispred onih koji razbijaju flase o glavu na nekim "šlb" narodnjackim poselima i slicnim zajebancija :rolleyes:

(kazem,u muzickom,ne socijalnom)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pazi,ja mislim da je bolje covek da slusa metal nego npr. narodnjake ( :puke: ).

I u tom pogledu (muzickom) mislim da sam ispred onih koji razbijaju flase o glavu na nekim "šlb" narodnjackim poselima i slicnim zajebancija :rolleyes:

(kazem,u muzickom,ne socijalnom)

 

Slazem se,u potpunosti. :da:

 

 

Ali pravo da ti kazem,ja ne vidim neku veliku razliku izmedju onih koji razbijaju flase o glavu na narodnjackim poselima,i onih koji na metal svirkama sede po podovima mrtvi odvaljeni,i cirkaju iz plasticnih flasa.Isti kurac,drugo pakovanje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam upoređivao metal i rock 'n' roll i rekao da je metal napredniji. Zajebite sad narodnjake. Izreka - sex, droga rock 'n' roll ne važi za metal, jer u filozofiji metala (naročito nekih pravaca) nisu bitne samo te prizemne, rekao bih uličarske stvari, već se traži dublji smisao života (i smrti).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slazem se,u potpunosti. :da:

 

 

Ali pravo da ti kazem,ja ne vidim neku veliku razliku izmedju onih koji razbijaju flase o glavu na narodnjackim poselima,i onih koji na metal svirkama sede po podovima mrtvi odvaljeni,i cirkaju iz plasticnih flasa.Isti kurac,drugo pakovanje.

Pa,ono,jeste.

 

 

 

By the way,Manowar sviraju 7. aprila u Moskvi! :rockdevil:

Ako iskombinujem da posle Atine odem i do Moskve - ja sam 'face' :):bigblue:

(mada,tesko da ce se to desiti - jos nisam izvadio vizu za Rusiju <_< )

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam upoređivao metal i rock 'n' roll i rekao da je metal napredniji. Zajebite sad narodnjake. Izreka - sex, droga rock 'n' roll ne važi za metal, jer u filozofiji metala (naročito nekih pravaca) nisu bitne samo te prizemne, rekao bih uličarske stvari, već se traži dublji smisao života (i smrti).

 

Joj covece,ti stvarno preterujes.Lupetas.Kakav bre smisao zivota,sta ti pricas?Sada tu da razvijam pricu o tematici metala kao pravca stvarno nemam zelju.Ali definitivno preterujes.

A ta izreka se ne primenjuje na metal kao pravac,vec na muzicare koji sviraju metal.Itekako.Ovo je Manowar tema.Sta Joey DeMaio govori za Manowar?"Born to rock,drink and fuck" (tako nesto,mozda nije doslovce,ali je poenta uglavnom ta).O cemu ti pricas?Kako nije primenjivo na metal?Pa 90% metal bendova iz 80-ih su jebali ko konji,odvaljivali se od poroka ko stoka,i provodili se danonocno.I to uopste nije lose,ljudima se moze i uzivaju u zivotu 100 jebenih %.

 

Prizemne,ulicarske stvari?Covece,na kojoj ti planeti zivis?To je zivot,to je realnost.A ne Asgardi,valkire,vilenjaci,zmajevi,kurci palci...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Joj covece,ti stvarno preterujes.Lupetas.Kakav bre smisao zivota,sta ti pricas?Sada tu da razvijam pricu o tematici metala kao pravca stvarno nemam zelju.Ali definitivno preterujes.

A ta izreka se ne primenjuje na metal kao pravac,vec na muzicare koji sviraju metal.Itekako.Ovo je Manowar tema.Sta Joey DeMaio govori za Manowar?"Born to rock,drink and fuck" (tako nesto,mozda nije doslovce,ali je poenta uglavnom ta).O cemu ti pricas?Kako nije primenjivo na metal?Pa 90% metal bendova iz 80-ih su jebali ko konji,odvaljivali se od poroka ko stoka,i provodili se danonocno.I to uopste nije lose,ljudima se moze i uzivaju u zivotu 100 jebenih %.

 

Prizemne,ulicarske stvari?Covece,na kojoj ti planeti zivis?To je zivot,to je realnost.A ne Asgardi,valkire,vilenjaci,zmajevi,kurci palci...

-

--

--- ČIJI ŽIVOT?

-

--

-

---- CITAT JE TAČAN

-

--- I JA MRZIM STOKU KOJA POPADA PO PODU I CIRKA IZ PLASTIČNIH ČAŠA

-

-- TO JE PONIŽAVAJUĆE, A MANOWAR JE PONOS, ZATO....

-

--- JE BALjEZGANjE PO PODU I GLUMLjENjE SOCIJALE: NE-MANOWAR.... možda jeste Tankard, otkud znam,,,-

-

-- ČESTA GREŠKA NA OVOJ TEMI JE POREĐENjE MANOVVARA SA PROSEČNIM METAL BENDOM

-

--- A Asgardi,valkire,vilenjaci,zmajevi,kurci palci... SU PRINCIPI A NE MOJA KOMŠINICA OD PREKOPUTA.

-

--- A ZA RAZLIKU OD VEĆINE, NEKA BUDE 90%, MANOWAR I JEBU I PIJU, ALI IPAK

-

--- TRAŽE DUBLjI SMISAO ŽIVOTA... I TO NA SVOJ NAČIN!

-

--- NIKO NIJE NAPISAO TAKO DOBAR TEKST KAO Blood Brothers, Heart of Steel, Master of the Wind

-

-- OVE FORMALNO/MUZIČKI BALADE, NEMAJU TRUNKE SENTIMENTALNOSTI I PRENEMAGANjA.

-

-- DA JE METAL NAPREDNIJI OD SUVOG ROCK n Rolla JE HRONOLOŠKA OKOLNOST, ALI, NE NAPREDUJU SVI ISTO VREDNO...

-

--

-

-

Share this post


Link to post
Share on other sites

Born to rock,drink and fuck

Jeste,to im je moto :da::rockdevil:

 

 

 

 

By the way,sad mi pao na pamet brat Tempus...

Ej,Tempuse,je si bio na nekim od ovih koncerata Manowar-a (u Nemackoj il' gde vec)?Bar ti ne treba viza za to...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...