Jump to content

ManOwaR


Protagonist

Recommended Posts

Hoces da kazes da mejdeni nisu kreativni? Smesan si!

 

Hoces da kazes da su Manowar kreativni? Tuzan si! I die hard fanovi to ne poricu, vole ih bas zato sto znaju u ton sta da ocekuju. Swords, metal, sky, fly,...a sto je neverovatnije muzika je predvidljivija od tekstova.

  • Upvote 1
  • Downvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam ja kod Manowara obozavam te elemente SKY,WIND,SWORDS,FLY-SKY....

Uopste mi nece smetati ako se i ponavljaju sve dok dobre pesme ,jer je to i poenta pravljenja muzike...

 

Ne smeta ni meni. Neka rade sta hoce. Meni je bilo super da ih slusam par albuma ali posle mi dosadilo. Narocito kada nema apsolutno nikakvih novina, a pesme i albumi mnogo gori nego ranije. Postali su parodija samih sebe. Samo mi nije jasno kako njima nije dosadno, oni to moraju da sviraju, snimaju, slusaju non stop...

Share this post


Link to post
Share on other sites

@skullcrusher

Naravno. :da:

 

Hoces da kazes da mejdeni nisu kreativni? Smesan si!

 

Hoces da kazes da su Manowar kreativni? Tuzan si! I die hard fanovi to ne poricu, vole ih bas zato sto znaju u ton sta da ocekuju. Swords, metal, sky, fly,...a sto je neverovatnije muzika je predvidljivija od tekstova.

 

Da,Maideni nisu kreativni.Drljaju isti kurac 30 godina.Cinjenica.Ali kao sto kaze Bruce,poenta je dobra pesma,koga boli kurac za kreativnost i originalnost.Isto vredi i za Manowar.Prosli album je bio govno zato sto su pesme bile lose.Jednostavno.

 

A iz prilozenog se vidi da nemas pojma sta ja hocu da kazem,ali uzivas da se pravis pametan.Zaista ides onom Kobrinom "You're a disease and I'm the cure",a nisi svestan da si zapravo kurac na biciklu.

Edited by lemmy sixx

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da,Maideni nisu kreativni.Drljaju isti kurac 30 godina.Cinjenica.

 

 

Btw moram da podelim jednu mini frustraciju - kad neko kaže da Mejdeni drve jedno isto celu karijeru, da li su Iron maiden i Matter isti fazon, pa čak i Powerslave i SiT recimo? To može samo mongoloid da izjavi.

Edited by Divlji Tigar

Share this post


Link to post
Share on other sites

Isti rifovi,iste melodije,isti fazon.To je drvljenje istoga kurca.Jedino se malo razlikuju prva dva albuma,sve ostalo je isti kurac.

 

Ocigledno ne volis mejdene, sto je sasvim ok. Ali lupas gluposti. Ne verujem ni da si operisan od sluha da bi izjavio ovako nesto. Pre ce biti da nisi ni slusao te albume koje tako strasno pljujes. Za mene je svaki album posebna prica, ali znam da iz ugla nekoga ko ih ne slusa tako intenzivno nema tolikih razlika. U svakom slucaju ono sto je najbitnije u pesmi je atmosfera i osecanje. A mejdeni uspevaju i dalje da svakim albumom stvore nesto posebno i drugacije.

 

Slozicu se da je bitno da bude dobra pesme. Tu je i glavna razlika izmedju Manowar i IM. Manowar su uspeli da budu zanimljivi neko vreme na sebi svojstven sirov pristup muzici, dok su mejdeni veoma intelektualni kompozitori. Zato i Manowar stoji u mestu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja Maidene volim.To sto serem ovde kojekakve gluposti su cista provokacija i yumetal trolovanje.Ali Maidene volim.Po meni oni imaju dva losa albuma,a to su Virtual XI i ovaj poslednji,koji su po meni neslusljiva smeca.I cinjenica je to da manje/vise drve isto 30 godina.Cinjenica.Svako ko kod Maidena vidi razliku iz albuma u album je covek koji zivi u zabludi.Osnovni tonovi C,D,E...unisone solaze na svakom albumu iste...harmonije isti kurac...sve na istu foru.Sto naravno ne znaci da je to lose!Dakle ponavljam,meni nikako nije bitna originalnost.Boli me kurac za originalnost.Ono sto je najbitnije je dobra pesma.Originalnost i kreativnost su precenjeni.To je za narkomane i kvazi umetnike koji smatraju da je lupanje po casama umetnost.A to nije umetnost.To je kerov kurac.Najcistije proseravanje.Umetnost je napraviti Run To The Hills.Umetnost je napraviti Enter Sandman.Umetnost je napraviti hit za kojim ce odlepiti pola sveta.A ne kurciti se bacanjem kurca po tipkama.Jebeni liberali kurtoni.Ali treba biti realan.Svako ko kaze da su albumi Maidena raznoliki je gluv ili ne prihvata realnost.

 

Dakle,Maideni nisu intelektualni kompozitori.Maideni su institucija i kapitalisticka firma koja pici ceo zivot isto kao Ac/Dc,i koja to radi do jaja dobro (sa ponekim losim izuzetkom).I to je to.Kraj price.Isto kao i Metallica,koja je ipak pokazala tri puta vise muda u karijeri,jer je radila ono na sta im se u momentu dize kita i zabole ih za misljenje drugih.Ali sve je to nebitno.Ono sto treba nas da zanima je finalni produkt.I samo to da li je on dobar ili los.Ne to da li se muzika benda menjala,da li su se sisali i ostali klinacki debiliteti.Samo to da li je muzika dobra.Kakav god da je zanr.

  • Upvote 2
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja Maidene volim.To sto serem ovde kojekakve gluposti su cista provokacija i yumetal trolovanje.Ali Maidene volim.Po meni oni imaju dva losa albuma,a to su Virtual XI i ovaj poslednji,koji su po meni neslusljiva smeca.I cinjenica je to da manje/vise drve isto 30 godina.Cinjenica.Svako ko kod Maidena vidi razliku iz albuma u album je covek koji zivi u zabludi.Osnovni tonovi C,D,E...unisone solaze na svakom albumu iste...harmonije isti kurac...sve na istu foru.Sto naravno ne znaci da je to lose!Dakle ponavljam,meni nikako nije bitna originalnost.Boli me kurac za originalnost.Ono sto je najbitnije je dobra pesma.Originalnost i kreativnost su precenjeni.To je za narkomane i kvazi umetnike koji smatraju da je lupanje po casama umetnost.A to nije umetnost.To je kerov kurac.Najcistije proseravanje.Umetnost je napraviti Run To The Hills.Umetnost je napraviti Enter Sandman.Umetnost je napraviti hit za kojim ce odlepiti pola sveta.A ne kurciti se bacanjem kurca po tipkama.Jebeni liberali kurtoni.Ali treba biti realan.Svako ko kaze da su albumi Maidena raznoliki je gluv ili ne prihvata realnost.

 

Dakle,Maideni nisu intelektualni kompozitori.Maideni su institucija i kapitalisticka firma koja pici ceo zivot isto kao Ac/Dc,i koja to radi do jaja dobro (sa ponekim losim izuzetkom).I to je to.Kraj price.Isto kao i Metallica,koja je ipak pokazala tri puta vise muda u karijeri,jer je radila ono na sta im se u momentu dize kita i zabole ih za misljenje drugih.Ali sve je to nebitno.Ono sto treba nas da zanima je finalni produkt.I samo to da li je on dobar ili los.Ne to da li se muzika benda menjala,da li su se sisali i ostali klinacki debiliteti.Samo to da li je muzika dobra.Kakav god da je zanr.

Edited by lemmy sixx

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja Maidene volim.To sto serem ovde kojekakve gluposti su cista provokacija i yumetal trolovanje.Ali Maidene volim.Po meni oni imaju dva losa albuma,a to su Virtual XI i ovaj poslednji,koji su po meni neslusljiva smeca.I cinjenica je to da manje/vise drve isto 30 godina.Cinjenica.Svako ko kod Maidena vidi razliku iz albuma u album je covek koji zivi u zabludi.Osnovni tonovi C,D,E...unisone solaze na svakom albumu iste...harmonije isti kurac...sve na istu foru.Sto naravno ne znaci da je to lose!Dakle ponavljam,meni nikako nije bitna originalnost.Boli me kurac za originalnost.Ono sto je najbitnije je dobra pesma.Originalnost i kreativnost su precenjeni.To je za narkomane i kvazi umetnike koji smatraju da je lupanje po casama umetnost.A to nije umetnost.To je kerov kurac.Najcistije proseravanje.Umetnost je napraviti Run To The Hills.Umetnost je napraviti Enter Sandman.Umetnost je napraviti hit za kojim ce odlepiti pola sveta.A ne kurciti se bacanjem kurca po tipkama.Jebeni liberali kurtoni.Ali treba biti realan.Svako ko kaze da su albumi Maidena raznoliki je gluv ili ne prihvata realnost.

 

Dakle,Maideni nisu intelektualni kompozitori.Maideni su institucija i kapitalisticka firma koja pici ceo zivot isto kao Ac/Dc,i koja to radi do jaja dobro (sa ponekim losim izuzetkom).I to je to.Kraj price.Isto kao i Metallica,koja je ipak pokazala tri puta vise muda u karijeri,jer je radila ono na sta im se u momentu dize kita i zabole ih za misljenje drugih.Ali sve je to nebitno.Ono sto treba nas da zanima je finalni produkt.I samo to da li je on dobar ili los.Ne to da li se muzika benda menjala,da li su se sisali i ostali klinacki debiliteti.Samo to da li je muzika dobra.Kakav god da je zanr.

 

Slazem se sa vecinom sto si rekao.

 

Razlikuje se tvoje i moje poimanje raznolikosti. Ne znam koji su to bendovi pravili toliko ogromne razlike i skokove izmedju albuma pa da se kaze da su bili raznoliki. Samo mali broj pada na pamet, medju kojima je i najbolji primer mozda metallica. A to je najvise zbog toga sto su u 3,4 navrata cak menjali i zanr muzike koji sviraju. Jer ne bih svrstavao Kill Em All, Black, St Anger i Lulu u isti zanr. Svaki je za sebe.

 

Mejdeni mozda nisu imali ogromne prekeretnice u karijeri. Osnovni tonovi C,D,E. Solaze. Svaka pesme ima cuvene harmonije. Sve je to tacno. Mali broj pesama ne sadrzi te osnovne sastojke. Mali broj pesama odudara od te formule. Slazem se u potpunosti. I mozda jesam zaludjen mejdenima pa ne razmisljam pravilno ali po meni na kraju sve to ne cini pesmu. Evo npr:

 

X Factor> Ovaj album nisam mogao da svarim i godinama sam mislio da je los. Drugar ga je obozavao i forsirao i vremenom sam ga zavoleo i ne samo prihvatio vec postao jedan od omiljenih. Album je susta suprotnost recimo SSOASS. Mracan, spor, tezak, govori o posledicama rata na vojnika,..,muzika u potpunosti prati tekst i obrnuto...dok je SSOASS lagan, melodican, veseo, potpuno drugacija tematika...ne mogu tako lako kao ti da ih povezem i da kazem jedno te isto.

 

Da ne bih sada kenjao i svaki album analizirao, samo cu reci da naravno nisu oni poznati po tome sto izmisle nesto novo na svakom albumu, naprotiv, tu je uvek prisutna ista formula, ali da nekako uvek nadju nacin da ispricaju drugu pricu (ne mislim na tekst) i da svaki album dobije svoj identitet. Jedina 2 albuma koja uvek povezujem su X Factor i AMOLAD koji mi dodje kao X Factor 2. Eto npr tu se cak i pevac razlikuje i mnogo drugih stvari ali mi je osecaj isti...

 

Mislim da je ok sto ti se ne dopada Virtual XI koji jeste medju slabijim albumima, za mene takodje mozda najgori, ali da gresis za poslednji. Meni medju omiljenim... :)

 

 

Sto se tice Manowar, mislim da su dokazali da svojom formulom ne uspevaju da urade nesto novo. Vise ne. Ne bi mi smetalo sword, lord, high, sky...cak mi je to oduvek bilo simpaticno koliko malo truda unose u tekstove, ali da to ne bude losa repriza necega sa Kings of Metal.

Share this post


Link to post
Share on other sites

:da: Slazem sa Lemilicom. Mejdeni furaju slicnu formulu vec dosta.

 

Jos ako sviras neki instrument, jos lakse ces to chuti. Btw i ja sam Maiden fanatiki i nijedan bend nemoze da me opusti ko oni.

 

U jbt ovo je ManOwaR tema.

 

 

  • Downvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest HEFEST

Lemi je objasnio. Rispekt! :rockdevil:

 

Ja odavno pricam da je kreativnost za budale. Vazna je pesma, a ne koliko je neko izmeditirao pri komponovanju iste. Mnogo bendova se i skenjalo bas zato sto su mislili da im fali kreativnost. Dobili su je, a pesme postale tesko govno. :udri:

  • Upvote 1
  • Downvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Malo si promasio temu i poentu.

 

Niko ne prica o tome da bend treba da izmislja nesto novo u muzici, vec da se malo menja na bilo koji nacin. Kod metalike je to bilo sto su pesme uprostili maksimalno kada su snimali Black. Sve je u sustini isto ali nema vise 50 razlicitih rifova u jednoj pesmi, nego su dobili strukturu koja vise podseca na pop - strofa refren strofa refren...To je glavna promena i voila najkomercijalniji album u istoriji metala.

 

Za mali broj pesama IM moze da se kaze da odstupaju od formule kao npr Journeyman ali mislim da su promene bile druge prirode i dovoljno velike pa da i dalje rastu i da je svaki album neciji omiljeni.

 

Nista se manje nisu menjali od 99% drugih bendova.

 

 

I da dodam..."kreativnost je za budale..." Genijalno, zaista genijalno. Mislis da IM nisu kreativni zato sto koriste neke elemente u svojoj muzici cesto? Pa samo poslusaj milion bendova koji ih imitiraju i ne uspevaju ni senke da im budu!

Edited by mikki270
  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest HEFEST

Tebi treba da se crta vidim. Pod kreativnoscu mislim na onu vrstu kada se istripuju da ono sto rade ne valja nego da moraju da menjaju, a realno svakom od tih bendova bih dao bubreg da ne menjaju nista. Sta imas na to da kezes genijalac?

Edited by HEFEST
  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tebi treba da se crta vidim. Pod kreativnoscu mislim na onu vrstu kada se istripuju da ono sto rade ne valja nego da moraju da menjaju, a realno svakom od tih bendova bih dao bubreg da ne menjaju nista. Sta imas na to da kezes genijalac?

 

To sto ti mislis pod kreativnoscu je pogresno i naravno da moras da crtas kada ne znas da se izrazavas.

 

Upao si u diskusiju sa skroz glupim i pogresnim komentarom.

 

Sto se tice Manowar, meni je Kings of Metal sjajan album, ali to je bilo pre 25 godina, a oni od tada izdaju album svakih 5 godina sa istom rimom i istim rifom i istom forom i istom atmosferom i sve isto samo gore. To se zove nedostatak inspiracije i kreativnosti. Porediti mejdene sa njima je smesno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Od Manowara očekujem jedan jebački rif kroz celu pesmu, tekstove o pastuvima, gromovima, devicama i mačevima, ložačke solaže i ništa više. Ako hoću nešto drugačije da slušam, slušaću drugačiji bend. Kraj jebenog mudrovanja i proseravanja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...