Jump to content

ManOwaR


Protagonist

Recommended Posts

Guest HEFEST

To sto ti mislis pod kreativnoscu je pogresno i naravno da moras da crtas kada ne znas da se izrazavas.

 

Upao si u diskusiju sa skroz glupim i pogresnim komentarom.

 

 

Pa ja pricam da je pogresno. Jesi li ti corav? Vecina bendova koji pocnu da menjaju drasticno muziku istripuje da imaju problema sa kreativnoscu pa umesto nekog zanra metal odu u pop ili pitaj kurac koje vode. Naravno da takvo nesto nece da mi se svidi. Ako slusam neku power grupu necu sigurno voleti da mi dodju sa black metal albumom. Ja sam dao dobar komentar, a ti si corav. Kraj svake price.

  • Upvote 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jebem li ga,tu se sa tobom ne slazem.Meni bitno da je muzika dobra.Ako ce neki thrash bend hteti da svira hard rock,a to ispadne do jaja,ne vidim u cemu je problem.Isto kao sto problem nije ni u tome ako neki heavy bend drvi isti kurac 30 godina,dokle god je to valjano.Dobra muzika je poenta svega.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jebem li ga,tu se sa tobom ne slazem.Meni bitno da je muzika dobra.Ako ce neki thrash bend hteti da svira hard rock,a to ispadne do jaja,ne vidim u cemu je problem.Isto kao sto problem nije ni u tome ako neki heavy bend drvi isti kurac 30 godina,dokle god je to valjano.Dobra muzika je poenta svega.

Kraj diskusije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest HEFEST

Jebem li ga,tu se sa tobom ne slazem.Meni bitno da je muzika dobra.Ako ce neki thrash bend hteti da svira hard rock,a to ispadne do jaja,ne vidim u cemu je problem.Isto kao sto problem nije ni u tome ako neki heavy bend drvi isti kurac 30 godina,dokle god je to valjano.Dobra muzika je poenta svega.

 

U tom slucaju slazem se. Nema nikavih nedoumica oko toga. Na zalost to je dosta redak slucaj. Velika vecina bendova koja to uradi usere motku big time.

  • Upvote 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ja pricam da je pogresno. Jesi li ti corav? Vecina bendova koji pocnu da menjaju drasticno muziku istripuje da imaju problema sa kreativnoscu pa umesto nekog zanra metal odu u pop ili pitaj kurac koje vode. Naravno da takvo nesto nece da mi se svidi. Ako slusam neku power grupu necu sigurno voleti da mi dodju sa black metal albumom. Ja sam dao dobar komentar, a ti si corav. Kraj svake price.

Leleee, dete moje... nisam rekao da je pogresno da bendovi polude nego da si ti usao u diskusiju sa skroz levim komentarima i da pricas o necemu o cemu mi nismo pricali... zato sto ti imas svoj mali recnik.

 

U svakom slucaju slazem se sa lemmy-jem da je glupo ogranicavati bend na jedan zanr...ako je dobro to sto rade nije bitno koji je zanr...to sa zanrovima je ionako bzvz.

 

Cela moja poenta nije bila da Manowar promeni zanr, pa cak ni da ubaci neku drugu rimu pored sky,high,...nego da ako to vec rade i ako pripremaju svaki album 5 godina, da to onda treba da bude bas dobro, a ako nije onda je poveci blam za njih, sto i nije toliko bitno, ali ja ih necu slusati. Ima toliko dobrih bendova da bih slusao losu reciklazu.

 

A svo poredjenje sa IM pada u vodu jer oni nisu ni blizu tako jednodimenzionalni, variraju (koliko toliko za vas, za mene dosta) i sto je najbitnije izdaju vrhunske albume koje ne slusam zbog stare slave vec zaista obozavam kao dela za sebe - AMOLAD mi je omiljeni album, BNW je bolesno dobar, poslednji je remek delo - pa mozda cak i nikad nisu vise eksperimentisali kao na njemu, a za grupu sa tolikim stazom da u ovoj fazi to rade je za svako postovanje!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svidja mi se kako zvuci nova pesma , nadam se nekonceptualnom albumu , sviraju na moj i Bon Skotov rodjendan 9 jula tj dan pre rodjendana Nikole Tesle i Roni Dzejms Dia u Dortmundu , pre toga na rodjendan Jana Zeleznog 16 juna tj. dan posle rodjendana Zana Tabaka u Rumuniji .

  • Upvote 3
  • Downvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

To govoris jer je to tvoj ukus, nekome je Manowar to sto je tebi Mejden, aj cao.

U pravu si. A o cemu ti pricas? Ti samo iznosis objektivne cinjenice i ne iznosis svoje misljenje nikada? I ko si ti da nekome kazes aj cao? Ili je to strah da ti neko ne odgovori na tvoju glupost?! - ovo poslednje je retoricko da se ne predjes ko siroti novalis...hahaha koji lik!

Edited by mikki270
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako je kretenizam ubacivati Iron Maiden u raspravu onda se obrati drugu Lemiju. On ih je ubacio u diskusiju, a ne ja. To vidi sa njim.

 

To sto Mejden po tebi nije izdao dobar album pose BNW je tvoja stvar i nemam nameru da te pljujem za iznosenje svog stava, za razliku od tebe.

 

Procitaj postove unazad i videces ko se ponasa kao kreten.

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest HEFEST

Slazem se da Maiden nema dobar album posle BNW. Zadnje Manowar albume mogu i da slusam, a Maiden ne. Toliko o tvojoj teoriji deda sa ogromnim vokabularom. A opet ti kazem da je moj komentar bio na mestu jer se bas o tome i pricalo. Ti ako si blesav ja ne mogu da ti pomognem. Mnogo si samoljubiv i mislis da si mnogo pametniji od nas. E pa mogu ti na 1000 nacina dokazati da nisi.

 

Sam si rekao da Mejdeni nikada vise nisu eksperimentisali nego na ovom zadnjem albumu, a po meni je bolje da nikada nisu ni usli u studio.

Edited by HEFEST
  • Upvote 4
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slazem se da Maiden nema dobar album posle BNW. Zadnje Manowar albume mogu i da slusam, a Maiden ne. Toliko o tvojoj teoriji deda sa ogromnim vokabularom. A opet ti kazem da je moj komentar bio na mestu jer se bas o tome i pricalo. Ti ako si blesav ja ne mogu da ti pomognem. Mnogo si samoljubiv i mislis da si mnogo pametniji od nas. E pa mogu ti na 1000 nacina dokazati da nisi.

 

Sam si rekao da Mejdeni nikada vise nisu eksperimentisali nego na ovom zadnjem albumu, a po meni je bolje da nikada nisu ni usli u studio.

Nemoj da ti sada copy/paste-ujem recenzije The Final Froniter albuma. Album je na sve strane vrhunski prihvacen i ocenjen. To su cinjenice. Prihvatam da se tebi ne dopada, ponavljam da je to ok, ali ako je album od 98% ljudi dobio hvalospeve onda prizaj da nisu pogresili vec naprotiv.

 

Nisam samoljubiv, ali znam da sam pametniji od tebe. Evo primer...psihologija ce ti reci koliko si uplasen pa ubacujes: "mnogo si pametniji od nas." Ne moras da se krijes iza kolektiva ili da uvlacis druge da te brane. Reci slobodno JA kad nesto mislis ili imas da kazes. Vidis, znam tako neke stvari. :) Salim se naravno, ovo moram da kazem jer vidim da si bukvalista, ali ovo zaista jeste tacno. Ne plasi se da kazes sta mislis!

 

A ako ti vec imas u planu da dokazujes kako nisi gluplji od mene i to na 1000 nacina, vidim debele komplekse...za ovo se ne salim! Ne budi toliko nesiguran.

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest HEFEST

Nemoj da ti sada copy/paste-ujem recenzije The Final Froniter albuma. Album je na sve strane vrhunski prihvacen i ocenjen. To su cinjenice. Prihvatam da se tebi ne dopada, ponavljam da je to ok, ali ako je album od 98% ljudi dobio hvalospeve onda prizaj da nisu pogresili vec naprotiv.

 

Nisam samoljubiv, ali znam da sam pametniji od tebe. Evo primer...psihologija ce ti reci koliko si uplasen pa ubacujes: "mnogo si pametniji od nas." Ne moras da se krijes iza kolektiva ili da uvlacis druge da te brane. Reci slobodno JA kad nesto mislis ili imas da kazes. Vidis, znam tako neke stvari. :) Salim se naravno, ovo moram da kazem jer vidim da si bukvalista, ali ovo zaista jeste tacno. Ne plasi se da kazes sta mislis!

 

A ako ti vec imas u planu da dokazujes kako nisi gluplji od mene i to na 1000 nacina, vidim debele komplekse...za ovo se ne salim! Ne budi toliko nesiguran.

 

Jooooojj ala si nenormalan!! :no: Ko je majke ti odredio taj procenat? Pa svi koji su isli da glasaju su stiskali to verovatno i ne preslusavsi album. Kakve crne komplese ti spominjes. Pa ja bih bio srecan i odusevljen da nadjem nekog stvarno pametnijeg od sebe. Imao bih sta da naucim korisno. Ima ovde ljudi koji poznaju odredjene materije i moze se od njih nesto nauciti. Od tebe svakako ne. Takodje ja sam pricao kao jedan iz kolektiva zato sto si ti drvio sam protiv jos ljudi ovde, ali ocigledno ti nemas pojma ni sta pises niti kome pises. Vazno je da si ti vrhunski psihoanaliticar koji je prodro do same srzi moga postojanja. Samnom se ne mozes meriti kako umno tako ni fizicki. To sto ja mozda u raspravi ne koristim neke zakukuljene izraze ne znaci da ih ne znam nego ih smatram nepotrebnima. To koriste bas samoljupci i drkaci kurca. Kada budem pisao knjigu poslacu ti primerak pa onda proceni ko sam i sta sam. Za tebe u svakom slucaju intelektualna gromada ja sam. :mhihi:

  • Upvote 4
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Miki je nesalomivi stub kontriranja ovog foruma.

Sve sto sam rekao jeste da ako ce jedan bend da snima jedno te isto onda to treba da bude bas basdobro. Po meni je kvalitet Manowar albuma znacajno opao u odnosu na Kings of Metal. To je sve sto sam rekao ili bar pokusao da kazem. Ne razumem kako i cime kontriram kada sam ja tak koji je napadnut i kome se kontrira. Ako su vama novi albumi fantasticni onda iznesite svoj stav, nema potrebe za agresijom i pretnjama.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa u principu si u pravu sto se tice Manowara.Jeste im kvalitet albuma opao.Ali isti je slucaj i sa Maidenima.Opao im je kvalitet u odnosu na npr. Seventh Son of a Seventh Son.Cinjenica.Isto to se moze reci i za ogromnu vecinu matorih bendova.Jebiga,tako je.

Edited by lemmy sixx
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sada cu da ti kontriram. :)

 

Ok mi je sve sto si napisao iako se ne slazem sa tobom ali nije ti na mestu to - "Cinjenica."

 

Jesu to bile zlatne godine za metal i zlatne godine za mejdene ali po meni, tj. za mene kvalitet nije opao.

 

Uzgred provalio sam da ljudi vole razlicite stvari kod mejdena pa i to ima veliki uticaj. Npr. meni su njihove solaze dosadne i ne znace mi nista. Nekome kao da majku uvredim kada to kazem.

 

Neko obozava njihove kratke i jednostavnije pesme, meni one ne cine nista narocito. Da ne pricam o singlovima sa poslednjih par albuma. Ni malo!

 

Ali zivim za njihove duze pesme. Zato i obozavam poslednja 2 albuma. Ako su nekome omiljene The Trooper i Run to the Hills naravno da ce mu poslednji albumi biti smor. Meni su omiljene pesme Hallowed, Sign of The Cross i ultra potcenjena Nomad, tako da ima smisla sto su mi poslednja 2 albuma bliska srcu.

 

I mislim da je glavna razlika izmedju IM i Manowar - ZA MENE, sto Mejdeni nisu jednodimenzionalni bend, pa ako i nisu izdali po tebi album kvaliteta SSOASS, mozes ipak bar nesto da nadjes na nekom albumu posle njega. Bar nesto.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...