Jump to content

ManOwaR


Protagonist

Recommended Posts

Hefest ne preti,Hefest udara.

 

Sada cu da ti kontriram. :)

 

Ok mi je sve sto si napisao iako se ne slazem sa tobom ali nije ti na mestu to - "Cinjenica."

 

Jesu to bile zlatne godine za metal i zlatne godine za mejdene ali po meni, tj. za mene kvalitet nije opao.

 

Uzgred provalio sam da ljudi vole razlicite stvari kod mejdena pa i to ima veliki uticaj. Npr. meni su njihove solaze dosadne i ne znace mi nista. Nekome kao da majku uvredim kada to kazem.

 

Neko obozava njihove kratke i jednostavnije pesme, meni one ne cine nista narocito. Da ne pricam o singlovima sa poslednjih par albuma. Ni malo!

 

Ali zivim za njihove duze pesme. Zato i obozavam poslednja 2 albuma. Ako su nekome omiljene The Trooper i Run to the Hills naravno da ce mu poslednji albumi biti smor. Meni su omiljene pesme Hallowed, Sign of The Cross i ultra potcenjena Nomad, tako da ima smisla sto su mi poslednja 2 albuma bliska srcu.

 

I mislim da je glavna razlika izmedju IM i Manowar - ZA MENE, sto Mejdeni nisu jednodimenzionalni bend, pa ako i nisu izdali po tebi album kvaliteta SSOASS, mozes ipak bar nesto da nadjes na nekom albumu posle njega. Bar nesto.

 

Pa ali na mestu je to "cinjenica".Zato sto je cinjenica da im albumi vise nisu toliko dobri.Sto znaci da im je kvalitet opao.Jednostavno.I ne samo njima,vec kao sto rekoh svim matorijim bendovima.Koliko god dobar bio BNW,ne moze se meriti sa Powerslave.Koliko god dobar bio Death Magnetic,ne moze se meriti sa Master of Puppets.Koliko god dobar bio World Painted Blood,ne moze se meriti sa Seasons In The Abyss.I tako dalje.Isti slucaj je i sa Manowar-om.

 

Po meni su Maideni jednodimenzionalan bend.Nema to veze sa komplikovanoscu pesama,vec sa tim sto sviraju muzicki isto 30 godina.U potpunosti isto kao i Manowar.Nema to nikakve veze sa tim sto je Manowar nesto jednostavniji,vec sa tim sto furaju isti fazon celu karijeru.Za razliku od npr. Metallice,koja nikako nije jednodimenzionalan bend.I da se ponovo vratim na ono pricu od pre koju stranu,to u principu uopste nije ni bitno dokle god je muzika dobra.

Share this post


Link to post
Share on other sites

1. BNW ne moze da se poredi sa Powerslave PO TEBI. Po meni moze, pa cak mi je i bolji. Siguran sam da si procitao gomilu fenomenalnih recenzija albuma i da si cuo i procitao mnogo puta da je nekome bas taj album najbolji.

 

Izraze bolji i kvalitetniji zaobilazim u sirokom luku osim kada to nije bas ocigledno. Ta dva albuma su toliko razlicita i toliko ljudi preferira jedan u odnosu na drugi da ne bih tako lako iznosi takav zakljucak.

 

2. Death Magnetic mislim da ne bi nasao ni jednu osobu koja bi smela da uporedi sa npr. Master of Puppets. Tu se slazem u potpunosti. Nisam ljubitelj ni poznavalac Slayara tako da ne bih komentarisao jer nemam pojma. Za Manowar bih se isto zacudio da je nekome poslednji album drag kao album iz '88 koji previse pominjem. :)

 

3. Mejdeni jesu pokazali manje strana i jesu manjedimenzionalan bend od Metalike u smislu izletanja iz udobnosti zanra u kom su trenutno. Kao bend da, u smislu da nisu vise eksperimentisali. Ali 99% bendova ne eksperimentise u toj meri da izlaze iz zanra kao Metalika. Mislim da nije fer bilo koji bend uporedjivati sa Metalikom pa ako nisu imali jednak broj eksperimenata nazivati ih jednodimenzionalnim. Jednostavno ne ide. Zamisli tako nesto reci za Deep Purple, pa dodje kao bogohuljenje. :)

 

4. To sa izlazenjem iz zanra je potpuno stvar benda. Ako hoce da se igraju super za njih, ako nece onda moraju da prave zanimljive albume. Mejdenima je uvek sve u zivotu predstavljao live show. I pravili su albume da bi imali razloga da odu na turneju. I cilj im je bio da album bude jos bolji za jos vecu turneju. Metalika je imala drugaciji pristup. Nisu bolji ili pametniji sto su stvarali raznovrsnije albume, nije da u IM to ne bi znali, pa dokazali su i Bruce i Adrian koliko mogu da se pomere od te formule.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@lukica

Idi drkaj na strokave korejanke.

 

@kobra

Pa vidis da nisi realan.Dakle u svim slucajevima se moze to reci,sem u slucaju Maidena.To je subjektivnost.Procitao sam ja i gomilu fenomenalnih recenzija za Death Magnetic,pa to ne znaci nista jebiga.

Nisam poredio Metallicu i Maidene u tom smislu.Ja sam samo hteo da damo pravu formulaciju reci jednodimenzionalnost u ovom slucaju.A u ovom slucaju to jeste tako.Dakle,daleko od toga da je to lose,dosadno,nije kreativno...ali je jednodimenzionalno.Muzicki identicno necemu od pre 25 godina.Sitne promene tu nisu uopste bitne.

Nisam ja ni rekao da su bolji i pametniji.Lepo sam rekao da ne gledam na bend tako,vec samo i iskljucivo po tome koliko su dobre pesme.

A Bruce i Adrian se jesu pomerili nesto od te formule,ali ni blizu kao Metallica.Uporedi samo Accident of Birth i recimo Seventh Son Of A Seventh Son,i realno je da tu nema ni blizu toliko razlike koliko ima naprimer izmedju Mastera i Loada.

No dobro,stvarno odosmo u zesci offtopic.Ovo vise nema veze sa Manowarom.

 

Najjace je kako su obe glave zajedno kao njegov biceps! :)

 

A njegov biceps nije ni polovina bicepsa Bobana manijaka,ludaka sa Limana.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Upravu je Lemilica sto se tice Mejdena, voze istu foru celu karijeru, ali to dobro rade, zato i jesu tu gde su. Meni poslednja 3 zvuce reciklirano i plasticno i tu im nista vise nisam verovao, ali eto, ljudi se idalje loze tako da im formula funkcionise.

Isto tako sa Manowarom, ja zelim da mi Manowar peva o macevima i pobedi i osvajanju i motorima i celiku, ako me to smori precicu na neki drugi bend. :muzicar:

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa naravno da je u pravu.Ne moze jedan bend da fura isti kvalitet sa 20,30 i pedeset godina.Nema ni te kreativnosti vise.Jesam veliki fan mejdena,ali realno njihov vrhunac je Seventh Son i tu je kraj,od tada sve opada.Promenili su fazon devedesetih,s pevacem,malo modernizovali kad se vratio Brus,BNW dao neku iskru stare slave,ali to nije to,niti moze da se meri sa onim iz osamdesetih.Razlika nebo i zemlja.Ok nekome ko je poceo da slusa mejdene sa ovom fazom kraja devedesetih i dvehiljaditih,pa su mu blizi BNW i ovo danas,ali jednostavno da neko kaze kako je ovo danas "bolje" i "kreativnije" od onoga iz zlatnih osamdesetih,taj je puko ko lajsna.

Jeste to zrelo,jeste na neki nacin kvalitet,za danasnja merila,jesu to kul pesme,sve super,horsko pevanje,trala la,kupuju se albumi jer si fan,ali ni blizu onome sto nudi bilo koji album zakljucno sa sedmim sinom.

 

I tako je sa svakim bendom koji radi duze od 10 godina,pogotovo u roku i mjetalu.Rif nema vise milijardu kombinacija kao nekad,u proteklih 50 godina,kad je sve bilo novo i neistrazeno,pa da svaka pesma udje u usi i da se gubis uz nju,da posle tri vezana rifa riba krene da piska firnajz u transu,sve je vec iskombinovano do sada maltene,lici jedno na drugo,ili nije vise tako upecatljivo...

Edited by sale 83 Larry Flynt

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ajde budi realan,sta je tu fenomenalno toliko?

Sa poslednjim Sinom,maltene svaka pesma je fenomenalna.

muncajld,infinit drimz,ken aj plej...,ivl det men du,ma maltene svaka pesma,tako i svaki album pte njih.

A sta toliko sledeca dva nude?

dve tri pesme u vr'glave i ostalo prosek,da ne kazem proser.

I dzaba ti ako mislis da se nadmeces,veceg fana mejdena od mene nema,samo me uvek bol'o kurac da ih fanaticno branim ko prosecni mejden fan. :mrgreen:

 

 

brrrrmmm brrrrm

http://www.youtube.com/watch?v=rYC8ZJxim3w

:rockdevil::rockdevil::rockdevil:

Edited by sale 83 Larry Flynt
  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

I tako je sa svakim bendom koji radi duze od 10 godina,pogotovo u roku i mjetalu.Rif nema vise milijardu kombinacija kao nekad,u proteklih 50 godina,kad je sve bilo novo i neistrazeno,pa da svaka pesma udje u usi i da se gubis uz nju,da posle tri vezana rifa riba krene da piska firnajz u transu,sve je vec iskombinovano do sada maltene,lici jedno na drugo,ili nije vise tako upecatljivo...

 

Koliko lepe muzike se stvara danas. I autenticne. Pesmu ne cini riff vec emocija i atmosfera. Pa neko je vec postovao na nekoj temi 7 pesama sa identicnim rifom, a svaka je prica za sebe. Toliko mladih bendova ima koji stvaraju nesto novo, samo treba malo kopati. I matorci znaju da iznenadjuju. Pa ne volim ja samo mejdene, ali oni i jesu toliko popularni i veliki zato sto se trude.

 

Drago mi je da nisam u tvojoj kozi jer bih pa u depresiju kada bih dosao do toga da mi je sve isto i da se ne nadam nicemu novom u muzici.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Drago mi je da nisam u tvojoj kozi jer bih pa u depresiju kada bih dosao do toga da mi je sve isto i da se ne nadam nicemu novom u muzici.

Muzika nije samo rok i metal.

Zato su tu i dzez i sve njegove forme,bluz,klasika,instrumentalna muzika,tehnoza,hip-hop,orijentalna,folk,world music,ambijentalna.....i naravno Juzni vetar.U prevodu mjuze za 4 zivota. :rockdevil::rockdevil:

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

A Bruce i Adrian se jesu pomerili nesto od te formule,ali ni blizu kao Metallica.

 

А и нису шмекери као Хетфилд. Незамисливо је да Брус тера публику да урла: "Oh yeah! Oh Yeah! Yeah. Yeah Yeah. Shit. Fuck. Cunt. Fag. Slut" и онда убаци: "Your mamma!"

 

 

 

 

OH YEEEEEAH!

  • Upvote 1
  • Downvote 6

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Manowar u Bukurestu 16. juna:

 

MANOWARto headline Ost Fest (Romania) on June 16

 

 

 

Already rated as Romania’s rock event of 2012, Ost Festival has made another impressive addition to its line-up, announcing American band MANOWAR as headliner of the Festival’s 2nd day, June 16.

 

The announcement has been made March 16, by Manowar’s bassist & leader Joey DeMaio, in a press confference held along with promoter Sorin Sararu of Project Events.

 

JoeyDeMaio stated that he is “We are happy to return to the crazy and very musical audience of Romania, an audience which knows how to enjoy a heavy metal concert and who has proven to be able to sing at super high volumes on the level of MANOWAR’s live sound, which is no easy task” (band is known as the loudest in the world)

 

MANOWAR’s show at Ost Fest is going to be “one of the first, or maybe even the very first MANOWAR live gig in 2012” and it will stand out as the world’s premiere of the new MANOWAR album. According to Joey deMaio the album is going to be “everything you’ve come to know and to love about Manowar”,namely it will include something for everyone: “from fast tracks to slow balads or to dazzling solos”

 

During the press conference promoter Sorin Sararu of Project Events announced a

special surprise for the fans of the band: The first 5000 people who buy their ticket

for the day of MANOWAR’s performance or a three-day pass on www.biletoo.ro will

receive a free download of the new MANOWAR album.

 

"It is great to meet a promoter who cares so much about the fans to the point of

offering such a special gift”,commented Joey DeMaio.

 

MANOWAR returns to Romania with the following line-up: Joey DeMaio (base),Eric Adams (vocals), Karl Logan (guitar) and Donnie Hamzik (drums).

 

Bellow is the full line up of Ost Fest 2012:

 

June15: Motley Crue, Dimmu Borgir, OverKill

 

June16: Manowar, Europe, Trooper; HollyHell

 

June17: Motorhead, Megadeth, W.A.S.P., Lake Of Tears

 

Ticket prices for each of the 3 days of the Festival are the following:

 

VIP seated area (covered &including catering) – 500 lei - 117 Euro

 

FireCircle – 350 lei – 81 Euro

 

Regular seated area - 265 lei- 61 Euro

 

Golden Circle (standing) – 120 lei - 28Euro

 

Regular Standing area - 90 lei - 21 Euro

 

Prices for three day passes are the following:

 

VIP seated area(covered & including catering) – 800 lei - 186 Euro

 

FireCircle – 525 lei - 123 Euro

 

Regular seated area - 400 lei -93 Euro

 

Golden Circle (standing) – 200 lei - 47Euro

 

Regular Standing area - 150 lei - 35 Euro.

 

 

 

Tickets can ordered online from BILETOO.ro, BLT.ro, BILET.ro,BILETE.rosau MYTICKET.RO.

 

Ost Fest it to take place June 15 – June 17 in Bucharest, Romexpo Center. It is organized by Project Events in collaboration with Cavalleria Events and is amplified by Rock FM radio station.

  • Upvote 1
  • Downvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...