Jump to content

ManOwaR


Protagonist

Recommended Posts

Samo sto mnogi ljudi ne mogu da ih razumeju a ono sto ne razumeju obicno pljuju i unistavaju sad.gif

 

Bas mi zao tog Manowara koji je toliko neshvacen u ovom svetu :cry: ... al' nema veze, glavu gore, bilo je toliko sjajnih umova koji su bili neshvaceni u svom vremenu, ali ipak se njihova genijalnost razazna nakon izvesnog perioda... Nije Manowar kriv sto svira u u ovom vremenu gde ima toliko "laznih" metalaca, koji nisu dovoljno "pametni" da vide i shvate njihov kvalitet i njihovu genijalnost!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo ovako znam sve metallica-ine albume pošto sam u ovim vodama već 14 godina kad sam rekao da metallica svira metal mislio sam na tvoju primedbu o komercijali jer su oni ti koji su komercijala i to ona nekvalitetna da iskoistim tvoj izraz. Uvek me je nerviralo kada sam viđao klince po Pančevu kako nose rumunske majce Metallice i misle da jedini sviraju metal muziku ali hej pa to su oni videli na tvom MTV zato i misle da je to vrhunac metala, zato sam imao i tu odbojnost prema tom nekvalitetu i to od vokalnog (pošto je najlošiji) do onog sviračkog (koji je malo bolji). Sada malo o komercijali takođe me nerviraju ljudi koji nemaju u svom rečniku neki argumenat o muzici već se u svom neznanju koriste izrazima KOMERCIJALA. Kažeš ti si realan i subjektivan po onom što zaključujem psihoanalizom tvog izlaganja jeste da si ti jedna obična neznalica. Prvo ti ni neznaš šta je komercijala a drugo neverujem da slušaš spomenute grupe na pravi način jer vidim da želiš da daš samo svoje neko brzopleto mišljenje da bi eto bio drugačiji od drugih to je glupo.

Iron Maiden nije definitivno komercijala ali za tebe ću po mom mišljenju reći možda dve pesme od Maidena koje imaju veoma mnogo prizvuk komercijale to je Can I Play With Madness i Two Minutes To Midnight i to je to. Neželim da zvučim pametan ili bogom dan da govorim o ovoj muzici kao da sam ekspert jer to niko nije niti će biti ali ti dečko imaš još mnogo toga da čuješ i da evoluiraš pa tek onda da daješ ovakve zaključke. Manowar možda imaju neki svoj nastup koji je možda i fol koji se tebi nesviđa i da možda im neke pesme imaju prizvuk komercijale ali iskreno oni to u svom definitivnom smislu nisu.

 

Ako si ti PSIHOANALIZOM zakljucio da sam ja neznalica, onda svaka tebi cast... A ono za komercijalu nisi upravu... Iron Maiden je definitivno komercijala, u onom dobrom smislu... Ne tolika komercijala kao Metallica, ali ipak jeste... Cudi me da covek koji toliko dobro poznaje slozen proces psihoanalize ne moze da razazna sta je komercijala a sta ne... Maiden i Manowar su dva klasicna komercijalna benda. Jedina razlika je sto je jedan kvalitetan a drugi ne...

 

Sto se tice onog, citiram:"Uvek me je nerviralo kada sam vidao klince po Pancevu kako nose rumunske majce Metallice i misle da jedini sviraju metal muziku ali hej pa to su oni videli na tvom MTV..." Slazem se, i mene nerviraju takvi fanovi Metallice (i ne samo Metallice, imas ih na hiljade takvih sa raznim majcama metal bendova, a ne znaju ni dve peme da nabroje) , ali imas ti i iskrenih, pravih fanova Metallice, koji nisu samo culi za MTV i Metallicu, ali ipak im se svidja takva muzika (Ja ih licno ne shvatam kako to moze da im se svidi, ali ok ukusi su razliciti). I jedna ispravka: Oni su to videli na svetom MTV-u, a ne na mom MTV... ja bih doduse voleo da je to MOJ MTV.

 

Ova rasprava je besmislena jer ti jedini argumenat svoje tvrdnje imaš jednu reč KOMERCIJALA za koju ni neznaš čta znači. Ja sam samo želeo da ti objasnim argumentima da strašno grešiš u svojim tvrdnjama jer one nemaju nikakvog osnova ali vidim da ti u stvari želiš raspravu za koju ti i nije važno tema već priča u prazno. Žao mi je dečko ali ja za to nemam vremena ako želiš da pričamo o muzici ili o bilo čemu iskreno počni svaku svoju tvrdnju da argumentuješ jer u protivnom ispadaš neznalica i to komercijalna u negativnom smislu.

Zdravo!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bas mi zao tog Manowara koji je toliko neshvacen u ovom svetu :cry: ...  al' nema veze, glavu gore, bilo je toliko sjajnih umova koji su bili neshvaceni u svom vremenu, ali ipak se njihova genijalnost razazna nakon izvesnog perioda... Nije Manowar kriv sto svira u u ovom vremenu gde ima toliko \"laznih\" metalaca, koji nisu dovoljno \"pametni\" da vide i shvate njihov kvalitet i njihovu genijalnost!

 

Nisi morao da budes cinican i da stavljas znake navoda jer sve sto si rekao je istina. Manowar je neshvacen od strane neiskrenih kojih nazalost ima previse biggrin.gifa: biggrin.gifa: biggrin.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

 

Ova rasprava je besmislena jer ti jedini argumenat svoje tvrdnje imaš jednu reč KOMERCIJALA za koju ni neznaš čta znači. Ja sam samo želeo da ti objasnim argumentima da strašno grešiš u svojim tvrdnjama jer one nemaju nikakvog osnova ali vidim da ti u stvari želiš raspravu za koju ti i nije važno tema već priča u prazno. Žao mi je dečko ali ja za to nemam vremena ako želiš da pričamo o muzici ili o bilo čemu iskreno počni svaku svoju tvrdnju da argumentuješ jer u protivnom ispadaš neznalica i to komercijalna u negativnom smislu.

Zdravo!

 

Kojim mojim tvrdnjama??? Ja samo imam svoje subjektivno misljenje da je Manowar los bend i da ne zasluzuje uopste toliku paznju. Ali to nije tvrdnja to je obicno misljenje. I nema ja sta da iznosim argumente o njihovoj muzici, ja ih ne slusam zato sto se meni licno ne svidja takva muzika, ali to je stvar ukusa. Mozes ti sad da mi izneses 1 000 argumenata da je Manowar odlican bend, ali ja ih opet necu slusati. I nije moj jedini argument rec komercijala, ti ako si to shvatio kao argument protiv Manowara onda si u velikoj zabludi... Ja sam jednom spomenuo komercijalu negde, a vi ste se uhvatili za to kao da sam rekao ko zna sta lose, pa se stvorila citava rasprava o tome koja je kao sto si sam rekao totalno besmislena. I pre bih rekao da ti ne znas sta znaci rec komercijala, ili je uzimas u nekom uzem znacenju.

Ako bas hoces toliko argumente onda cu ti reci njih par, iako sam ih vise puta ponavljao u prethodnim postovima... Textovi su im blago reci primitivni, ponasanje iskompleksirano, stavovi i izjave smesne... Ali kao sto rekoh to je moje misljenje, meni to deluje tako, tebi verovatno ne... Sve je stvar ukusa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bas mi zao tog Manowara koji je toliko neshvacen u ovom svetu :cry: ... al' nema veze, glavu gore, bilo je toliko sjajnih umova koji su bili neshvaceni u svom vremenu, ali ipak se njihova genijalnost razazna nakon izvesnog perioda... Nije Manowar kriv sto svira u u ovom vremenu gde ima toliko "laznih" metalaca, koji nisu dovoljno "pametni" da vide i shvate njihov kvalitet i njihovu genijalnost!

 

Nisi morao da budes cinican i da stavljas znake navoda jer sve sto si rekao je istina. Manowar je neshvacen od strane neiskrenih kojih nazalost ima previse biggrin.gifa: biggrin.gifa: biggrin.gif

 

Ma slazem se sa tobom u potpunosti... Ko ne voli Manowar taj uopste nije iskren metalac, evo npr ja sam prvi neiskren ovde. Ma neiskren je i blaga rec, ali pretpostavljam da si je upotrebio da ne bi nikog uvredio...

 

I sta kazes ti, da li su Maiden i Manowar komercijalni bendovi ili ne? Ti si izgleda jedini razuman ovde pa bas da cujem tvoje misljenje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

 

Ova rasprava je besmislena jer ti jedini argumenat svoje tvrdnje imaš jednu reč KOMERCIJALA za koju ni neznaš čta znači. Ja sam samo želeo da ti objasnim argumentima da strašno grešiš u svojim tvrdnjama jer one nemaju nikakvog osnova ali vidim da ti u stvari želiš raspravu za koju ti i nije važno tema već priča u prazno. Žao mi je dečko ali ja za to nemam vremena ako želiš da pričamo o muzici ili o bilo čemu iskreno počni svaku svoju tvrdnju da argumentuješ jer u protivnom ispadaš neznalica i to komercijalna u negativnom smislu.

Zdravo!

 

Kojim mojim tvrdnjama??? Ja samo imam svoje subjektivno misljenje da je Manowar los bend i da ne zasluzuje uopste toliku paznju. Ali to nije tvrdnja to je obicno misljenje. I nema ja sta da iznosim argumente o njihovoj muzici' date=' ja ih ne slusam zato sto se meni licno ne svidja takva muzika, ali to je stvar ukusa. Mozes ti sad da mi izneses 1 000 argumenata da je Manowar odlican bend, ali ja ih opet necu slusati. I nije moj jedini argument rec komercijala, ti ako si to shvatio kao argument protiv Manowara onda si u velikoj zabludi... Ja sam jednom spomenuo komercijalu negde, a vi ste se uhvatili za to kao da sam rekao ko zna sta lose, pa se stvorila citava rasprava o tome koja je kao sto si sam rekao totalno besmislena. I pre bih rekao da ti ne znas sta znaci rec komercijala, ili je uzimas u nekom uzem znacenju.

Ako bas hoces toliko argumente onda cu ti reci njih par, iako sam ih vise puta ponavljao u prethodnim postovima... Textovi su im blago reci primitivni, ponasanje iskompleksirano, stavovi i izjave smesne... Ali kao sto rekoh to je moje misljenje, meni to deluje tako, tebi verovatno ne... Sve je stvar ukusa[/quote']

 

Hahaha ti si čoveče neverovatan srljaš iz tvrdnji u argumente iz svog ličnog stava u tvrdnju iz argumenta u lično mišljenje i tako u beskonačnost kao što sam ti napisao u prethodnim tekstovima ti želiš samo partnera za raspravu ti ni neznaš o čemu pričaš a to potveđujem time da nisi samo jednom negde pomenuo reč komercijala već si samo na ovoj temi to rekao JEDANEST puta. Ja mislim da ovom broju netreba ništa dodati.

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Ma slazem se sa tobom u potpunosti... Ko ne voli Manowar taj uopste nije iskren metalac, evo npr ja sam prvi neiskren ovde. Ma neiskren je i blaga rec, ali pretpostavljam da si je upotrebio da ne bi nikog uvredio...

biggrin.gif

I sta kazes ti, da li su Maiden i Manowar komercijalni bendovi ili ne? Ti si izgleda jedini razuman ovde pa bas da cujem tvoje misljenje.

 

Prvo da me neki ljudi ne bi pogresno razumeli moracu da kazem na koju komercijalu mislim , posto 99% ljudi kad se pomene rec komercijala odmah misle na negativno i lose.

I Maiden i Manowar su popularni ili posto volite da upotrebljavate tu rec komercijalni bendovi. E sad Manowar je mnogo kasnije dostigao tu neku popularnost koja opet ne moze da se granici sa Maiden-ima. Manowar fura svoj fazon koji je neuobicajan i malo ljudi na pravi nacin shvata njihov celokupan rad. Jednom sam lepo pitao neke ljude na forumu , nek mi navedu jos neke bendove koji furaju fazon kao Manowar???Sem Lost Horizon i Wizard licno nisam cuo nijedan drugi. Sigurno postoje jos neki al su totalno underground . Zato ih to cini unikatnim.

 

 

I kao moderator vas sada molim da ako ne mozete da raspravaljate bez uvreda nemojte nista ni pisati da ne bih morao brisati postove.

 

Pozdrav i sve najbolje

 

biggrin.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

 

 

Hahaha ti si čoveče neverovatan srljaš iz tvrdnji u argumente iz svog ličnog stava u tvrdnju iz argumenta u lično mišljenje i tako u beskonačnost kao što sam ti napisao u prethodnim tekstovima ti želiš samo partnera za raspravu ti ni neznaš o čemu pričaš a to potveđujem time da nisi samo jednom negde pomenuo reč komercijala već si samo na ovoj temi to rekao JEDANEST puta. Ja mislim da ovom broju netreba ništa dodati.

 

Hahahahaha, pa sta da ti kazem, mi se ne razumemo nimalo izgleda... Ne slazemo se oko nekih osnovnih pojmova, a raspravljamo o nekim stvarima, tako da sve ispadne smesno i meni i tebi... To bi bilo isto kao kad bi jedan od nas smatrao da je 2+2=4, a drugi da je je 2+2=5, i sad mi izuzmemo ta neslaganja u osnovama sabiranja, a predjemo da resavamo diferencijalne jednacine... Tako isto mi ne podrazumevamo pod komercijalom iste stvari, a raspravaljamo se da li je Manowar komercijalan ili ne... Normalno da ce onda citava ta rasprava da ispadne smesna i uzaludna...

 

Ne znam, mozda sam u citavoj ovoj raspravi ja taj koji smatra da je 2+2=5, i mozda ja ispadam "neznalica i to komercijalna u negativnom smislu" kao sto ti negde rece, iako mi izraz nije bas najjasniji, ali mi se strasno svideo. biggrin.gifa:

 

PS: ako i dalje brojis, sada sam rec komercijala upotrebio po 13. put :wink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ja sam Manowar fan od 1987 (Fighting..) i uopshte mi se ne svidja shta su uradili sa tim poslednjim albumom.  

 

Za kraj postava Manowara koju bi zheleo cuti na albumu i josh vishe videti live: Joey, Eric, Ross i Rhino. Yeah!!!!!

Verujem da si veliki Manowar fan,ali ako si poceo Manowar slusati sa Fighting... zasto ti se onda ne svidja Warriors of the world.Sa fightinf the world su postali vise komercijalniji u odnosu na predhodne albume nego sto su to postali sa novim albumom u odnosu na stare.

 

zasto Rhino a ne Scott?

 

Warriors me se ne svidja zbog sledecih razloga:

1. Ne volim Fight for Freedom zbog ultra pateticnog texta i nekeko djecje melodije.

2. Ne volim Trilogy jer je stvarno neverovatno da je to Manowar uradio.

3. Oba instrumentala su bezveze. The March je losa kopija Rhapsody a onaj drugi (Valhalla ili nesto) nicemu ne sluzi.

4. Balada Swords je veoma, veoma, VEOMA prosecna.

5. Zvuk je totalno sintetican. Bubnjevi (posebno na pesmi Warriors) su kao ritam masina.

6. Tri poslednje pesme su dobre ali suvise podsecaju na Outlaw i Power a i jedna na drugu.

7. To je vec treci album zaredom na kojem nema ni jednog gitarskog riffa!!!!! Karl mora da umire od dosade kad samo prati bas ili dupli bas bubanj. Jedino sto se moze nazvati riff nalazi se u Call... a i to je kopija Blood of my Enemies. Nije ni cudo sto je David pobjegao posle samo jednog albuma, jer stvarno je neverovatno koliko nije imao sta da radi (osim solaza) na Triumph albumu.

 

To je sedam dobrih razloga. A to sto sam fan od 87 ne znaci da volim samo komercijalniji zvuk sa Fighting, nego sam u toj godini prvi put cuo za Manowar. Naravno da sam preslusao sve starije stvari i veliki sam fan Sign i Hail albuma iako je produkcija posebno na Sign nepostojeca. A Warriors mi je uz Into Glory Ride najdosadniji album.

 

Zasto Rhino? Samo slusaj kako on svira Spirit Horse.. a kako ga pokusava odsvirati (pogotovo kraj) Scott. I, dali si se ikad upitao zato sa Scottom u postavi nikad ne sviraju Ride the Dragon i Power of thy Sword u zivo?

 

Dawn of Battle i I Believe (iako opet sa djecjom melodijom) bi trebale biti na albumu umesto Fight i Trilogy, izbaciti bi trebalo instrumentale i promeniti redosled pesama. I voila!! tu je jako dobar album sa 9 pesama!!!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tvoji razlozi su sasvim na mestu,pogotovo to sto kazes za zvuk bubnjeva,ali ne mislim da je album nesto mnogo gori od Fighting the world,mada jeste malo gori.Rifova bas nema mnogo,Manowar nikada nije ni bio nesto izrazito rifofski bend, ali su solaze solidne,malo zapostavljena bas gitara,a Adams peva odlicno.album je interesantan i opet su uneli neke novitete,Nessum Dormu i Trilogy koju kao fan Elvisa jako volim a i himnicna je dosta pa lepo zvuci u Manowar fazonu.Warriors of.. je standard kao na primer Metal warriors.U odnosu na ostale albume Manowara ovo je verovatno najgori ali je dobar.

Ne shvatam kako ti Glory ride moze biti dosadan,to je savrsenstvo,ne toliko agresivan kao Hail ali dosta melodican.

sto se tice bubnjara Rino mozda jeste bolji i zbog Scoota verovatno ne sviraju Power of...ali on je legenda i onaj zvuk bubnjeva sa 2,3 i 4. albuma je bash vikinski,snazan,prodoran.

Zakljucak je da su radili bolje albume kada nisu imali para u sranje studijima i za sedam dana(sto je slucaj sa mojim omiljenim Hail to England),nego u svom sopstvenom studiju Hell.Jebo ih studio.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A sta podrazumevash pod "riff"?? Da li je uvod za Hand Of Doom riff, ako se ponavlja vishe puta?? Sve je to relativno... nema manowar puno rifova kao Pleasure Slave pa da mozes da uperish prstom...

 

Nije Karlu dosadno smile.gif , a nije ni Davidu bilo, nego jel video neko negde Davidov album (DSG - David Shanke Band) "Ashes To Ashes" koji je izasao pocetkom juna??? To me ovako bas extra zanima...

Share this post


Link to post
Share on other sites

samo da NAGLASIM da ne slusam Manowar i zato cu da kazem nesto o exterijeru:

SKROOOOOOOOOZ su smesni, nabildovani, pa jos skakucu po bini sa nekom baladicom za fensere a tamo gomila klinaca...

kings of metal?????????? :? :? :? :? :? :?

to je nesto najgluplje sto bilo koji bend moze da uradi!! po kom osnovu oni sebe mogu da nazivaju kraljevima?

znaci izgled: KONAN varvarin-smesnoooooooooo

o muzici nista ne govorim zato sto nisam dovoljno slusao da mogu da komentarisem... ali ono sto sam slusao... tu i tamo...

a najvise ih mrzim zbog KINGSOFMETAL! pa ljudi niste vi vrh sveta a i da jesu to sto kazu da jesu onda ne bi trebalo to da isticu jer je to CIST pozeraj!!!!!!! e jos jednom da podsetim, komenti samo o ponasanju i izgledu!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...