Jump to content

Satyricon


Teodosije

Recommended Posts

Nazivati Nemsis Divina-u i Rebel Extravaganza-u komercijalnim albumima je nista drugo do dokaz gluposti i ogranicenosti tih ljudi koji to tvrde. Po toj logici su Vulcano i Now, Diabolical namenjeni Madoninim fanovima i namera benda je bila da ide kao predgrupa Breatny Spears? Postedite me molim vas takvih gluposti. Melodije na Nemesis Divina-i su nikada bogatije i raskosnije, tesko se takav talenat nalazi, a Rebel Extravaganza prosto kipi od brutalnosti, ekstremnosti i pre svega, BLACK METAL-a! Ta dva albuma cak ni nemaju tu strukturu i duzinu pesama da bi mogli da se strpaju u "komercijalu" jer prosto, treba ih slusati da bi se u njih uslo. A ako je to komercijalno, onda je 80% black metal albuma komercijalno pa tako mozemo reci i da je Freezing Moon komercijalna pesma, jer na nju svi "klinci" i "blekeri" seku vene, sviraju obrade, itd. Ali opet, definicija komercijale je siroka. Ja licno pod komercijalu stavljam sve za sta treba da DAS PARE da bi dobio nesto (bilo kaseta, CD, novine, ploca...), pa bilo to neograniceno ili ograniceno na clanove benda i njihovu najuzu porodicu. Sve dok treba da platis, to je komercijalno.

Nemesis Divina je na americko tle izasla pod etiketom "Century Black" (ogranak Century Media-e), bas kao i The Somberlain, In the Nightside Eclipse, De Mysteriis dom Sathanas... itd. tako da te price o "americkom prostituisanju" padaju u vodu... Osim, naravno, ako i za gore nabrojane albume tvrdis da su komercijalni. Ali bas citam neke Satyr-ove intervjue u kojima se zali da je Amerika jos uvek (cak i posle Vulcano) hladna prema Satyricon muzici.

Now, Diabolical jeste "komercijalan" album i bend je otvoreno krenuo u pohod na neke "vise" ciljeve. Licno, i pored toga sto smatram da je taj album kvalitetan i sa dobrim pesmama, mislim da nisu trebali toliko ostro i otvoreno da krenu ka ispunjenju Satyr-ovog sna o punim koncertnim halama i tako to. Osladila mu se ona turneja sa Pantera-om i sve sto je islo uz to, rekao bih...

Koliko je taj novi pravac slabiji u odnosu na stari sam osetio kada sam u oktobru bio na koncertu i osetio koliko Now, Diabolical i K.I.N.G. ne mogu da izdrze monumentalnost pesama kao sto su Dominions of Satyricon, Walk the Path of Sorrow ili naravno bozanske Mother North! Inace Satyricon su jedan od najboljih underground metal bendova koje sam uzivo ikada gledao, svaka im cast za svirku zaista!

Share this post


Link to post
Share on other sites

nowwwwwwww diabolical..............dzeste krvopije..remember ME!!?? :evil::angry::lol:

 

ja doshla da se zvanichno pohvalim.. :razz::) dolaze mi ovu subotu Satyriconci..i to lokalno..i'm one lucky djavoljak.. :rockdevil::rockdevil::rockdevil::rockdevil:

 

javljam utiske..bit che slika.. :meshuggah:

 

pozdrav od Twiggy.. :red:

Share this post


Link to post
Share on other sites

nowwwwwwww diabolical..............dzeste krvopije..remember ME!!?? :evil::angry::lol:

 

ja doshla da se zvanichno pohvalim.. :razz::) dolaze mi ovu subotu Satyriconci..i to lokalno..i'm one lucky djavoljak.. :rockdevil::rockdevil::rockdevil::rockdevil:

 

javljam utiske..bit che slika.. :meshuggah:

 

pozdrav od Twiggy.. :red:

 

 

Dosadna si Twiggy. Ja ih gled'o u Pesti pre mesec dva sa Keep Of Kalessin. Sta cemo sad?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dosadna si Twiggy. Ja ih gled'o u Pesti pre mesec dva sa Keep Of Kalessin. Sta cemo sad?

 

:):):):):):evotigana::):):):) koja provala.. :lol:

 

nisam ja dosadna..tebi krivo.. :razz:

 

a nechemo nisht.. :evotigana: jer ipak nisi jedini koji ih je gledao LIVE.. :razz:

 

dolaze u melbourne..od tud sam.. :red:

 

a 14to/12 nam dolaze DEICIDE.. :rockdevil: shta chesh sad???? nemoj mi rech da si i na njih naishao u peshti.. :)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eh, kako neki ljudi nemaju smisao za humor... :D

 

Twiggy, znam da si iz Australije, jer znam da Satyricon sada sviraju po Australiji, a posle idu za Japan.

Namerno sam te zezao u prethodnom postu, jer smo mi ovde sirotinja koja vidi dobar koncert jednom godisnje, a znam da ti imas bar jedan interesantan koncert mesecno... Zato sam ti i rekao da si dosadna - znas onaj fazon, kad nekom zavidis, ali mu ne kazes da mu zavidis, vec da je dosadan. Vidi se da si odavno u emigraciji, pa si izgubila osecaj za nase fazone... :D

 

A nisam neki fan Deicide-a, tako da sto se toga tice - nisi dosadna :razz:

 

Idi obavezno da gledas Psycroptic, ako ti dodju u komsiluk, oni su iz Tasmanije, cini mi se...

 

Ajde, i nemoj vise da si na kraj srca i da odmah koristis ove ( :evotigana: ) ruzne smiley-e

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eh, druze, proveli smo se kao nikada u zivotu...

A secas se kako nam je bilo do jaja na onim demonstracijama, a? ;)

 

Jebi ga, i mi smo psovali i kenjali po njihovoj vladi i neposlusnom premijeru Ferencu Djurcanju, samo sto nas niko od onih madjara nije razumeo pa smo ostali kratkih rukava za sokice i koje kakve grickalice! Pih! Mislim da si bio upecatljiv pred kamerama madjarske nacionalne televizije u Ratko Mladic majici i pokazanom bogatstvu madjarskih, za kulturno drustvo neprihvatljivih reci.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jebi ga, i mi smo psovali i kenjali po njihovoj vladi i neposlusnom premijeru Ferencu Djurcanju, samo sto nas niko od onih madjara nije razumeo pa smo ostali kratkih rukava za sokice i koje kakve grickalice! Pih! Mislim da si bio upecatljiv pred kamerama madjarske nacionalne televizije u Ratko Mladic majici i pokazanom bogatstvu madjarskih, za kulturno drustvo neprihvatljivih reci.

 

 

hahaha... So true... :muzicar::muzicar::muzicar:

Inace, sta mi radis prijatelju, jebi ga, nismo se ni videli ni culi sto godina, jebi ga?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Idi obavezno da gledas Psycroptic, ako ti dodju u komsiluk, oni su iz Tasmanije, cini mi se...

 

Ajde, i nemoj vise da si na kraj srca i da odmah koristis ove ( :evotigana: ) ruzne smiley-e

 

imam samo smisao za horror.. :red:

 

Psycroptic su vech bili..da da.. :rockdevil: ma bwe tochno je to shto se tiche koncerata..dolaze nam dosta dobri bandovi..crnjak crnjak..crna masa..skakanje..i samo treba se pazit da ti netko ne izvadi oko s bodljama..

 

..a kakvo srce..nemam ja to..

 

za sutra.. zivili :pivopije: ak' prezivim.. :):)

 

ps: gothic khmmm strava slika..nezna se koji je napaljeniji djavo.. :red::red:

 

KHMMMM satyr or frost? can i take both? :):)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...