Jump to content

Satyricon


Teodosije

Recommended Posts

Ad hominem je sranje,nazivi pesama dovoljno govore.Nuclear Black Metal Kampf...
a ko je to pominjao bend ad hominem???
kasapine, generalno bi trebao da te boli kurac za takve stvari. i meni je glupo da se bendovi tipa cof & pop/rock/goth kompanija + ovi shumarski pagani trpaju u black metal, al sto da se radi.satyricon je odavno prerastao taj period u kojem su snimali na 16 kanala, i meni je to cak i u redu. satyr i frost stvaraju nenormalnu koncertnu atmosferu, jebi ga treba i to znati. to sto su izasli iz onoga sto se zove underground black metal je njihov izbor, i ja to postujem. neki bendovi su stvoreni da iz albuma u album sviraju istu muziku bez vecih inovacija (darkthrone, marduk..), a opet su velikani bm scene. sa druge strane, neki bendovi su odlucili da istrazuju nove vode, i to veoma uspjesno (emperor, enslaved, dso..). u osnovi treba slusati ono sto ti se svidja, bez predrasuda. samo je problem na forumu sto odredjeni cof fanovi misle da su open minded, a onda su sledecem postu ospu sve i svasta na tzv. raw necro pacijente :)
u pravu si da bi trebalo ignorisati, ali sta cu jebiga uvek me iznerviraju takve stvari... jebigamada ja u principu nevidim zasto bi ijedan bend postovao... mislim ne znam ja sam bas protiv tog postovanja bendova koji su po meni otisli u kurac... nepostujem satyricon, zato sto se tako zove, kapiras?to je kao mayhem - po meni jedan od najboljih bm bendova (ranije), sa sada je samo gayhem... ubek cu rado pljuvati to...u osnovi cof fanovi su cudni ljudi... a i sta reci za ljude koji slusaju muziku napravljenu za zensku populaciju od 14 - 17 god... hehhp.s. niko nije dao nijedan komentar za frostova sociva i da li su gej ili ne hehh
Kad si vec pomenuo marduk i darkthrone da su im svi albumi vrh iako nema vecih inovacija ja to tumacim drugacije.Da su vecina tih fanova uber fanovi i ne zele sebi da priznaju da je lose.
moram da priznam da su tu upravu... slazem se skroz...to je darktron - pa sta... e pa nije pa sta...zasto bi se emocija jednog Fenriza cenila vise od nekog lika iz nekog nn benda koji je mozda napravio nesto mnogo bolje od prosecnog punka koji darkthrone danas pravi... "ali ne - to je Fendza car" - boli me kurac za njih - i oni su retardi... albumi im se prodaju zbog stare slave...

Share this post


Link to post
Share on other sites

haha bio je bag.mislio sam da govoris o bendu,u stvari je bilo preneseno znacenje

.zasto bi se emocija jednog Fenriza cenila vise od nekog lika iz nekog nn benda koji je mozda napravio nesto mnogo bolje od prosecnog punka koji darkthrone danas pravi... "ali ne - to je Fendza car" - boli me kurac za njih - i oni su retardi... albumi im se prodaju zbog stare slave...
Upravo tako.Ljudi bi pre pojeli Fenrizovo govno nego od nekog levog,jer je to Fenriz,bice da njegova govna imaju vise emocija :pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Od cega si se smejala.Zbog emotivnih govana?Haha...

Bas tako,zato sto je on bio kultan pre 10 godina i sva naredna izdanja MORAJU da budu dobra,jer je to Fenriz,Varg,Atila,Mortus...

 

da sigurno, darkthrone je dobar bend jer fenriz sere extra emocionalna govna bez aditiva, i kultna je licnost bm scene :)

kad smo vec kod toga, meni se govno obavezno sledi kad slusam darkthrone. toliko hladnoce koja furi iz zvucnika dok cepa under a funeral moon je nezdravo.. wan't some :)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

da sigurno, darkthrone je dobar bend jer fenriz sere extra emocionalna govna bez aditiva, i kultna je licnost bm scene :)

kad smo vec kod toga, meni se govno obavezno sledi kad slusam darkthrone. toliko hladnoce koja furi iz zvucnika dok cepa under a funeral moon je nezdravo.. wan't some :)

pa pazi nova govna definitivno puno aditiva, pogotovu hellhammera i celtic frosta, kao i gomile nekih punk sranja

 

a jebiga to dalje, ipak pricas o under a funeral moon

Share this post


Link to post
Share on other sites

kada vidim onog pedera frosta sa onim socivima... ajde neko neka mi kaze sta je tu black metal... ja mislim da je samo pederski i nista vise...

Тако је! Боље би било да не види ништа и да удара по блек мИЈетал осећају! БЛЕК МИЈЕТАЛ ИСТ КРИГ!!!!

 

М'рш.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa cinjenica je da ovde ljudi vole da neko napravi os krljacinu zarad stotinak aplauza.Meni je to debilno,ja muziku slusam,promene ritmova,raznovrsnost i virtuoznost gitarskih deonica a ne da slusam oranje betona i pokusam da udahnem tu misticnu atmosferu hladnih severnih vetrova...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Тако је! Боље би било да не види ништа и да удара по блек мИЈетал осећају! БЛЕК МИЈЕТАЛ ИСТ КРИГ!!!!

 

М'рш.

O cemu ti pricas?

Share this post


Link to post
Share on other sites

kgb, zaboravio si da dodas shustecu telefonsku sekretaricu..

zalim te kgb, jer nikad neces dozivjeti tu svjezinu koju nose hladni vjetrovi iz mracnih nordijskih suma. kakav winterfresh i airways, funeral moon ist konza :)

 

moram li dodati da sam se salio :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ni ja ne volim takve produkcije, ali moram da kazem ovo - stari Satyricon je bio mnogo raznovrsniji i sa mnogo vise promena ritmova. Novi Satyricon ima sve pesme iz 3-4 rifa koji se stalno ponavljaju. Meni je to prilican smor za slusanje, nevezano za promenu stila. Kad sam cuo Rebel Extravaganzu, odusevio sam se, ali sam se prilicno razocarao Vulcanom.

Edited by Grof Drobikus

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 weeks later...

A mogla bi vec i da otvorish... Dakle da se vratimo Satyriconu;

 

Nakon sto sam ih nazalost propuistio na Egshitu, odgledah ih na sigetu... Zbog tupavih tonaca koncert je kasnio pola sata, za koliko je bio kraci, jer je posle Satyricona morao da svira neki glupi madjarski bend... Tako da je svirka trajala sat i po. A izgleda i da je bend bio nesto smoren, jer su izgleda imali nekih problema prilikom dolaska.

No bez obzira na to tih sat i koji minut svirke su oduvali. Kad je svirka otvorena sa Hvite Krists Dod to me je oduvalo.

Na zalost, a verovatno i zbog vremena, to je bila jedina stvar sa prva 2 albuma. Tracklistsa je otprilike ova:

 

hvite krists dod

now, diabolical

king

pentagram burns

repined bastard nation

nemesis divina

fuel for hatred

havoc vulture

mother north

 

Da su odsvirali makar Dominions of Satyricon ili Taakeslottet srce bi mi bilo na mestu, ovako imam utisak da je nesto falilo.

 

Uprkos svemu, bend je izgledao zajebano, sa minimalnim corpse paintom i bez vishka bodlji, upravo onakio kako black metal treba da izgleda, a svirka je oduvala takodje.

 

Zakljucak - gledati Satyricon jos par puta uzivo, kako bih popravio utisak kratke playliste.

Share this post


Link to post
Share on other sites

hvite krists dod

now, diabolical

king

pentagram burns

repined bastard nation

nemesis divina

fuel for hatred

havoc vulture

mother north

 

Da su odsvirali makar Dominions of Satyricon ili Taakeslottet srce bi mi bilo na mestu, ovako imam utisak da je nesto falilo.

 

Uprkos svemu, bend je izgledao zajebano, sa minimalnim corpse paintom i bez vishka bodlji, upravo onakio kako black metal treba da izgleda, a svirka je oduvala takodje.

 

Zakljucak - gledati Satyricon jos par puta uzivo, kako bih popravio utisak kratke playliste.

 

Jebote, ne razumem kako je koncert onda trajao sat i po, kad su kod nas svirali malo preko sat, a bilo je još tu dosta pesama... E da, da ne zaboravim, nisu vam svirali A New Enemy :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jebote, ne razumem kako je koncert onda trajao sat i po, kad su kod nas svirali malo preko sat, a bilo je još tu dosta pesama... E da, da ne zaboravim, nisu vam svirali A New Enemy :P

 

E mozda i jesu, zapravo bice da jesu ako me secanje ne vara. Lucky me... I ja sam zajebao stvar, nije trajao sat i po nego sat i nekoliko minuta sto sam i hteo da napisem ali sam lupio...

Na szigetu je 2h razmaka izmedju bendova u vecernjim terminima... Znaci, ako se namestaju po' sata i jos pola sata zakasne, to je oko sat :D

 

P.S-Black Metal treba da ima CP i bodlje! :bigblue::mrgreen::rockdevil::rockdevil:

 

Nisam se najbolje izrazio - i ja mislim da BM treba da ima cp, bodlje i ostala sranja, ali Satyricon je izgledao ultrazajebano bez bodlji, i sa sablasnim corpse paintom (tj nisu imali kilo belog, nego mnogo manje, ali sa dobrim efektom).Da se razumemo, mnogi bendovi sa cp i bodljama izgledaju pre smesno nego zastrasujuce, setimo se samo komicne pojave Gorgorotha, koja ne bi bila toliko komicna da neki clanovi nisu imali komican corpse paint...Zakljucak je da je Satyricon doterao svoj stajling da izgleda zajebano, a tako i treba da izgleda.I sve bi bilo super da su svirali samo jos 2 stvari sa prvih albuma... :violent:

Edited by Demonic_Alliance

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...