Jump to content

Satyricon


Teodosije

Recommended Posts

od kog albuma su poceli da se komercijalizuju? :?

 

pa odlicni su im jos:

Dark Medieval Times (melodicniji , ali sa slabijom produkcijom)

The Shadowthrone (najbolji po mnogim misljenjima, pa i mom, pravi black album sa talentom, nema nista sto bi moglo da zasmeta)

Nemesis Divina (ima Mother North - najbolju pesmu iakada od Satyricona i Transcedental Requiem of Slaves instrumental koji je odlican, ostatak je prilicno agresivan, ali haoticniji od prethodnih albuma i ne bas previse mracan)

 

sa ova tri ne mozes da se pokajes koji god da uzmes (ako ti se dopao Forest... ).

 

Extravaganza,Megiddo,Voclano i slicno su vec eksperimenti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kao i sami ljudi, bendovi su podlozni razvoju, evoluciji. Sve ima svoje periode, faze kao i sam zivot. Satyricon je pokazao svoj ,,decacki\" zar sa svojim prvim albumom ,,Dark medieval times\", nastavio da se razvija u ,,Dark Forest is my Throne\" sve do svoje klasicne faze, koju svi vrlo dobro poznajemo i po cemu su ostali specificni. ,,Extravaganca\" i ,,Volcano\" prestavljaju jednu novu dimenziju njihovog istrazivanja u domenu mracnog. Neki to nazivaju komercijalizacijom, ali pravi fanovi Satyricona ce u tim albumima prepoznati osobeni pecat pomenutog benda. Tako da je zakljucak da nemam omiljeni njihov album, i da svaki album, svaka pesma, remiks prestavljaju za mene remek delo.

 

Ovo si mogla da stavish u jednu recenicu bez fraziranja.

 

Inache,vishe mi se dopada prva faza u stvaralashtvu Satyricona,znachi do Rebela. Nemesis je dobar album. Dark Medieval Times je jako originalan i meni lichno najdrazhi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Countess Bathory:Ja idem da muvam Satyra iako se prodao

Grofice, vec sam ozenjen i imam dvoje dece...

A I onaj Satyr je ozenjen i to onom "ribom" iz Mother North...

Divim se Satyricon-u iz prostog razloga sto ih nemozes svrstati ni sa jednim iole poznatim BM bendom. Nisu preterano precizni (EMPEROR)

niti morbidni (COF), ali imaju svoj pecat, i nikada nemozes da kazes da im album lici na neki drugi bend.Jednostavno SATYRICON je SATYRICON,

od Shadow-a do Volcano-a... 8)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eh, konacno sam preslusao Volcano pre jedno nedelju dana...

 

Ma, seru svi koji kritikuju Satyricon - sta se bre prod'o?!? Ako ovo smatrate prodajom, onda ne smeta ni najmanje. Volcano je fenomenalan album, kao i svi Satyriconi. I uopste ne smatram da su zadnja 2 albuma "popustanje" - naprotiv!!! Prosto - pre cu slusati jedan Satyricon ovakav kakav je danas, nego 10 kloniranih "tr00" bendova...

 

SHIT sto nece nastupati u Rumuniji...

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...
  • 4 weeks later...

Od svih danasnjih muzicara, potred Shargatha Satyr je najvise propao. Muzika im je jedna od rebela(taj album je nesto najgore sto sam kupio u poislednjih 5-6 meseci) a ovaj novi spot za pesmu Fuel for the hearted je sranje nevidjeno-jednom recju satyricon je puko ko majka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...

Pu jeee, koliko ste napljuvali ovaj album nisam ni imao zelju da ga cujem, a onda kad sam ga cuo nisam imao zelju nista ,ni da postujem zbog kolicine gluposti na ovom forumu...

Volcano je sasvim ok album, mozda ne toliko dobar kao raniji radovi, ali sasvim ok. Jes' malo tezak za slusanje zbog duzine pesama i nekih smornih delova u istim, ali je vrlo zanimljiv i originalan. Do sad nisam cuo nista slicno ovom albumu. Textove nisam citao tako da necu da ih komentarisem, mada je meni ionako vaznija muzika. A o kakvoj prodaji vi pricate meni nije jasno.... ako je za vas prodaja prelazak iz jednog zanra u drugi, a da opet ostane veoma originalno i bez nekog exponiranja, svaka vam cast.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Satyricon with the Darkthrone member biggrin.gif Nocturno Culto biggrin.gif have been confirmed to Wacken 2004..

As posted in the official site of Wacken

 

"Dear metalheads,

 

we are very proud to present at the 15th anniversary W:O:A this year a great sensation:

 

+++ Saturday 7th of august - Headliner Blackstage + 90 min +++

 

Satyricon featuring a very special and exlusive set with Nocturno Culto of Darkthrone!!

 

LAST SHOW FOREVER!!!

 

First time at an Open Air!"

 

Jebo te,Wacken ce ove godine biti vrh!

Ne znam samo sta znaci ovo "LAST SHOW FOREVER",da li misle na Nocturna ili Satyricon...

Definitivno ce se cuti himna Kathaarian Life Code.Eh,da odem tamo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Satyr je prs'o skroz,steta za onakav bend.Nego jel ko cuo Frostov bend 1349 (ili kako vec...),cuo sam da sviraju odlican Old School,ali nigde ne mogu da ih nadjem.

Imam ja dva ... necega od 1349 (imaju po 4 pesme) , i mogu ti reci da je pizdarija !!!!!!!

Inace,Volcano mi i nije tolko los posle 10 slusanja , ali Nemesis mrzim ma kolko ga slus'o !!!!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Satyr je prs'o skroz,steta za onakav bend.Nego jel ko cuo Frostov bend 1349 (ili kako vec...),cuo sam da sviraju odlican Old School,ali nigde ne mogu da ih nadjem.

Imam ja dva ... necega od 1349 (imaju po 4 pesme) , i mogu ti reci da je pizdarija !!!!!!!

Inace,Volcano mi i nije tolko los posle 10 slusanja , ali Nemesis mrzim ma kolko ga slus'o !!!!!!!

E da , jel neko cuo All Evil demo od Satyricona ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...