Jump to content

Sirenia i Morten Veland


Fireborn

Recommended Posts

  • 4 weeks later...

Neshto sam preslushavala At sixies and sevens i ipak mi malo vishe lichi na Tristaniu,Ok,nije totalno kao Tristania ali mi nije jasno zashto ti ljudi koji prave projekte van svog matichnig benda i dalje sviraju prilichno slichnu muziku k'o u tom matichnom bendu .....inache simpatichan albumcic :mrgreen:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Neshto sam preslushavala At sixies and sevens i ipak mi malo vishe lichi na Tristaniu,Ok,nije totalno kao Tristania ali mi nije jasno zashto ti ljudi koji prave projekte van svog matichnig benda i dalje sviraju prilichno slichnu muziku k'o u tom matichnom bendu .....inache simpatichan albumcic :mrgreen:

 

ma, potpuno se slazem sa ovom konstatacijom biggrin.gifa: 8)

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 3 weeks later...

Sad sam bas preslusavao oba albuma i moram primetiti da je Morten odlican aranzer pesama (i horovi, i violine, i elektronika, i klavir - sve je na mestu), ali mu fali nesto da bi sve to bilo fenomenalno. Sve je lepo, ali nema varnicu genijalnosti. Poprilicno sam razocaran nakon svih uzdizanja u nebesa koja sam cuo za njih.

Share this post


Link to post
Share on other sites

hm...

Sirenia ni u kom slucaju nije kopija Tristanie. Mislim da je zvuk dosta moderniji, sto je nekima bolje, ali meni recimo ne.

Morten Veland ce kao izvodjac definitivno bolje proci sa ovim bendom, tako da...

Neka mu je sa srecom!!!!!!!!!!!!!!

 

postoji li osoba koja moze da mi nabavi novi album??????? : icon_cool.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 3 weeks later...

Mother Earth i Enter (within Temptaion) i At sices and Sevens od Sirenia su tri najperfektnija albuma koja sam u zivotu cuo. Cista perfekcija. Prelepo.

nemam reci da opisem kolko mi se svidja.

Ima drug original at sixes i ne svidja mu se. ja ga teram da mi proda ali nece da mu da njegov brat (kupio ga u grckoj). pi**a jedna.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Neko rece da je Sirenia prebudzena...

E pa ovako, licno mislim da je Tristania mnogo utrpanija, nabudzenija i neinventivnija. U zvuku Sirenia-e svaki element ima svoje mesto, i nema neartikulisanih, usiljenih trpanja svega zivoga (i nezan zenski vokal, i growl, i previse bucne gitare istovremeno), sto iritira moje uvo (to je npr. slucaj sa The Sins Of Thy Beloved- na toj temi vec izrazih svoje misljenje).

Dakle- Tristania i Sirenia su dva razlicita sveta. Moj glas ide ovima drugima, jer su mnogo harmonicniji, dinamicniji i interesantniji. icon_da.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 weeks later...

da, Save me from myself odudara od ostatka albuma i meni se isto jako svidja

album je super zatvoren sa Seven sirens....

nisam ni ocekivao neku preteranu promenu sa novim albumom (ne znam ni koliko je to moguce sa ovakvim bendovima), i tacno je tako i ispalo - ni odusevio ni razocarao

At sixes je ipak malo bolji icon_wink.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...