Jump to content

Celtic Frost / Triptykon


Teodosije

Recommended Posts

Znam, ovo nije Black Metal, ali ako na ovom forumu moze da se nadje Venom, valjda je moguce odvojiti malo paznje i ovom oldschool thrash bendu koji je postavio neke osnove u Black, Death i Doom metalu (mada nema veze sa doom-om ali istina je). Ovo je bend cija muzika nije nista posebno sto se inovacija tice, Tom G. Warrior je jednostavno prateci svoje instinkte pravio muziku, i slusanje ovog benda mene poprilicno opusta. Ako nista drugo, Euronymous (Satan da mu dusu prosti) je kao malo dete slusao ovaj bend.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 1 month later...

Primetila sam da su Celtic Frost omiljeni bend chlanova Theriona, MDB i Katatonije i u to ime sam nabavila To mega Therion smile.gif ......malo sam se razocharala kad sam provalila koliko rani radovi Theriona liche na njih , u stvari , bash su ih iskopirali :| ,ali %$&*bi ga....uglavnom , svidjaju mi se ovil likovi , bash im je zdrava muzika smile.gif , mislim, meni je ovo neki death al' ajde...

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 2 months later...
  • 1 month later...
  • 1 month later...
  • 2 months later...
Znam, ovo nije Black Metal, ali ako na ovom forumu moze da se nadje Venom, valjda je moguce odvojiti malo paznje i ovom oldschool thrash bendu koji je postavio neke osnove u Black, Death i Doom metalu (mada nema veze sa doom-om ali istina je). Ovo je bend cija muzika nije nista posebno sto se inovacija tice, Tom G. Warrior je jednostavno prateci svoje instinkte pravio muziku, i slusanje ovog benda mene poprilicno opusta. Ako nista drugo, Euronymous (Satan da mu dusu prosti) je kao malo dete slusao ovaj bend.

Ima veze sa doomom, pogotovo "Cold Lake" koga vi blekeri ne možete da svarite... Ne može se ni izmeriti koliko su uticali na Cathedral, Anathemu, MDB... Uopšte, posle Slayera, najuticajniji bend iz osamdesetih na ceo savremeni metal.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nekako i razumem da se Venom stavi na black forum zbog ideologije ili sta vec. Ali Celtic Frost!!!

U je slusao ih je Euronymous, stavljajte ih na black. icon_smile.gif Stavite onda i Motorhead icon_smile.gif

I kakve ima veze sto su uticali na black metal ? I Misfits i gomila punk i hc bendova je uticala na thrash i sta, treba da ih svrstavamo u thrash ?

 

Pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites

U shto me zabole shto ih je slushao Euronymous!Bash su zbog toga BM icon_smile.gif .Inache momci imate li vi neke argumente da kazhete mislim da mi objasnite zashto je Thrash mozda me i ubedite.Ako me pak ne ubedite ja cu vam lepo objasniti zashto je BM.Sada me mrzi jer sam vec jednom objashnjavao na Thrash temi.Ali rekoh ako su vam argumenti shuplji fino cu vam objasniti icon_wink.gif .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tema o ovom bendu koja se nalazi na Thrash forumu je zamrla, a kako ovaj bend vuce Black Metal korene i jedan je od najuticajnijih na sve bendove BM zanra, ima puno pravo da se nadje ovde, zato ne smarajte i raspravljajte o bendu da ne bi brisao postove.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pazi: Thrash metal cine pre svega rifovi. Celtic Frost imaju thrash rifove i thrash metal vokal.

Go figure.

Ako thrash čine samo rifovi, onda je i Cathedral ultra thrash! icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif

Mislim da na Celtic Frost treba da se gleda kao bend van žanrova, koji je uticao na razvoj ostalih: black-a, doom-a i death-a.

Da, i definitivno imaju barem 30% blacka kod sebe u ranoj fazi... U svakom slučaju, mnogo više nego stari Venom ili Mercyful Fate...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...