Jump to content

Enslaved


Ravendark

Recommended Posts

Guest Wonderfall

ma kakav crni opeth...

 

za mene je epohalno je izdanje posto dokazuje da je ovaj bend uvek u stanju da napreduje i usavrsava svoj zvuk kao malo koji drugi bend, to mi daje veru u metal

muziku 2010-te. bez novog enslaved albuma ne bih bio ni upola sretan sto se tice metal izdanja ove godine.

 

Mislim da bi open minded pristup trebalo da bude nešto sasvim normalno u metalu, zato ne smatram epohalnim napredovanje bendova iz albuma u album, to je nešto što je sasvim prirodno. Druga je stvar što 90 odsto bendova to ne kapira pa na konto principijelnosti i doslednosti drlja istu muziku dvajes' godina. Na takve uopšte ni ne gubim vreme.

 

Novi Enslaved svakako jeste jedno od izdanja koje će se naći na listi najboljih u ovoj godini.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da bi open minded pristup trebalo da bude nešto sasvim normalno u metalu, zato ne smatram epohalnim napredovanje bendova iz albuma u album, to je nešto što je sasvim prirodno. Druga je stvar što 90 odsto bendova to ne kapira pa na konto principijelnosti i doslednosti drlja istu muziku dvajes' godina. Na takve uopšte ni ne gubim vreme.

 

Novi Enslaved svakako jeste jedno od izdanja koje će se naći na listi najboljih u ovoj godini.

 

Kvalitet u metalu se prvo ispoljava kroz inovaciju i "brusenje" zvuka a tek onda kroz originalnost. Ja to tako dozivljavam.

Ne trazim originalnost kad slusam metal jer znam da cu da propustim mnogo dobrog metala u tom slucaju :haha:

 

Ja mislim da 90% bendova kapira da nisu originalni i da ih boli uvo. Jednostavno, takav je metal, nije to muzicki pravac kao bilo koji drugi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Wonderfall

Kvalitet u metalu se prvo ispoljava kroz inovaciju i "brusenje" zvuka a tek onda kroz originalnost. Ja to tako dozivljavam.

Ne trazim originalnost kad slusam metal jer znam da cu da propustim mnogo dobrog metala u tom slucaju :haha:

 

Ja mislim da 90% bendova kapira da nisu originalni i da ih boli uvo. Jednostavno, takav je metal, nije to muzicki pravac kao bilo koji drugi.

 

Može se cepati iz albuma u album, a da to bude originalno i da i dalje bude metal. Ima toliko primera. Originalnost je majka svake umetnosti. Boli mene kurac za nove Mejdene realno, kad ne sviraju ništa što nisu svirali pre 15 godina. To možda odgovara njihovim die hard fanovima (i to poštujem), ali to nije nešto što se meni dopada. No, naravno, svako odlučuje za sebe. Da ne oftopikujem više.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kvalitet u metalu se prvo ispoljava kroz inovaciju i "brusenje" zvuka a tek onda kroz originalnost. Ja to tako dozivljavam.

Ne trazim originalnost kad slusam metal jer znam da cu da propustim mnogo dobrog metala u tom slucaju :haha:

 

Ja mislim da 90% bendova kapira da nisu originalni i da ih boli uvo. Jednostavno, takav je metal, nije to muzicki pravac kao bilo koji drugi.

Kažeš da metal nije muzički pravac kao bilo koji drugi nakon što zaključiš da mnoge muzičare u žanru boli uvo za originalnost. Hoćeš da kažeš da je išta drugačije u drugim žanrovima? U popu, mainstream rocku, mnogim oblicima elektronske muzike, džezu, bluzu, regeu... Nemoj da se zavaravaš.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobar novi Enslaved. Ništa epohalno i revolucionarno, ali bend definitivno održava vrlo visok nivo. Kako god okreneš, ovo je natprosečno izdanje gledano u kontekstu ponude u dosadašnjem delu godine. Imam utisak da bi Opeth ovako zvučao da danas svira muziku kakvu je svirao na prvih nekoliko albuma.

  Edited by FaporyCrownOfficial

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Wonderfall

@ Fapory

 

I dalje ne vidim gde sam ja to rekao da album nije ORIGINALAN. Rekao sam da mi nije EPOHALAN i REVOLUCIONARAN. Valjda kapiraš da se ti pojmovi razlikuju?

Edited by Wonderfall

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da bi open minded pristup trebalo da bude nešto sasvim normalno u metalu, zato ne smatram epohalnim napredovanje bendova iz albuma u album, to je nešto što je sasvim prirodno. Druga je stvar što 90 odsto bendova to ne kapira pa na konto principijelnosti i doslednosti drlja istu muziku dvajes' godina. Na takve uopšte ni ne gubim vreme.

 

Novi Enslaved svakako jeste jedno od izdanja koje će se naći na listi najboljih u ovoj godini.

 

ni ja ovde nisam implicirao da si rekao da je novi enslaved neoriginalan ali sam hteo da naglasim da je najvaznije da su na novom albumu pokazali koliko su sposobni da napreduju, makar u nekom linearnom smislu, ali i da je upravo to najvaznije

 

zamisli sad naprave neki uber originalan album i promene stil - bila bi greota jelda?

 

a stekao sam utisak da su upravo ti dramaticni obrti tebi potrebni da proglasis neko izdanje epohalnim

 

@uncle lu: pop nije muzicki pravac, mainstream rock isto nije pravac nego radio format

u elektronskoj muzici ima toliko originalnosti, vise nego sto je ikad bilo ili sto ce biti u metalu

u jazzu isto

 

blues je specifican, skoro potpuno je lisen inovativnosti u okviru stila, ali svejedno postoji originalnost, pogotovo kod velikih muzicara. blues jezik je mnogo suptilniji od metala

Share this post


Link to post
Share on other sites

@uncle lu: pop nije muzicki pravac, mainstream rock isto nije pravac nego radio format

u elektronskoj muzici ima toliko originalnosti, vise nego sto je ikad bilo ili sto ce biti u metalu

u jazzu isto

 

blues je specifican, skoro potpuno je lisen inovativnosti u okviru stila, ali svejedno postoji originalnost, pogotovo kod velikih muzicara. blues jezik je mnogo suptilniji od metala

 

 

Može i tako da se priča, ali sam hteo da uopštim stvari. Svaki pravac ima svoje muzičare koji nude nešto novo i sveže, dok se velika većina bavi čistom reprodukcijom, bez želje za istinskim razvijanjem. To sam hteo da naglasim.

Edited by Uncle Lu

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Natovarivač: Naprotiv. Evo ti primera - Enslaved, Amorphis i drugi. U odnosu na druge sastave su krajnje originalni, imaju svoj stil i boli ih kurac. A to koliko se njihovi albumi međusobno razlikuju, to je već nešto drugo.

 

A jedini bend koji konstantno uspeva da bude originalan po oba parametra jesu Rotting Christ. :mhihi:

Edited by Talvi
  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

e ali vidis, rotting christ mozda jeste originalan bend, ali oni probavaju previse ideja, a nedovoljno se posvecuju "brusenju" zvuka, jednostavno fali im taj linearan, tehnicki razvoj

po mom misljenju

 

rotting christ je strava bend, nemoj pogresno da me shvatis

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...