Jump to content

Enslaved


Ravendark

Recommended Posts

  • 4 weeks later...
  • 5 weeks later...

meni je fenomenalan!

 

prvo, moram reci da sam se plasio sa In TImes da su usli u neki comfort zone. Daleko od toga da je los album, ali nekako je sve sto cujes ocekivano, nisu previse hteli da eksperimentisu.

 

Ovaj album je druga prica. U svakom momentu je naravno jasno da slusas Enslaved, ali se nisu plasili da malo podrmaju pricu.

 

Najveci utisak ostavlja ovaj novi pevac/klavijaturista. Koliko god da je stari super i koliko god da je on bitan za Enslaved zvuk kakav jeste, vokal i klavijature su mi najmanje zanimljivi bili na proslom albumu.

 

Super mi je sto su toliko verovali u ovog novog lika da ga puste da se pokaze. Daleko od toga da je bomba od pevaca ili da radi nesto drasticno drugacije, ali je svakako mnogo manje jednolican od starog. I to odmah na prvoj pesmi pusta muda, mislim da stari pevac ne bi mogao ovaj Storm Son refren da ovako epski otpeva.

 

Svakako je mnogo bolji klavijturista sto se tice sviranja, cak ga i pustaju tu i tamo da solira. Ne mogu sad tacno da se setim koja je pesma, ali ima jednu sjajnu solazu na orguljama. Mislim da nikad nije bilo vise klavijtura i da nisu nikad vise bili u prvom planu.

 

Sto se tice pesama, Storm Sun predobra, onaj post rock 2005 intro mi bio malo cudan za pocetak albuma, ali sad mi bas dobar. Cela stvar lepo tece.

 

The River's Mouth i Axis of the Worlds su mi mozda naj "safe" pesme, lice najvise na pesme sa In TImes meni. Ali svakako jaki i upecatljivi riffovi.

 

Sacred Horse jedna od boljih. Ako sviraju ovu stvar uzivo bice mrtvih. Kraj je potpuno epic.

 

Feathers of Eolh pocetak zvuci kao da je dosta King Crimson inspired. Pevac se mozda najbolje pokazao u ovoj pesmi. U sporim delovima jako dobar melanholican trip. Melodicni delovi mi malo lice na Katatoniju.

 

Hiindsiight je mozda moj skriveni favorit. Pesma od realno dva riffa. Prvi jako lep i melodican prog rock, drugi ubitacan doom. Ti delovi idu nekoliko puta neizmenicno i onda kraj pesme je potpuno neocekivan. Prvo sto udje predivan saksofon uz prog deo, onda malo white noise wall of sound i posle tog outro koji je toliko predivan i prostran da me na momente podseca na neke najlepse momente iz Infinity/Terria ere Devina Townsenda, narocito kad vokal udje.

 

Djupet krece kao klasicna Enslaved stvar i onda na kraju udje u neku doom nabadacinu za sve pare.

 

Nisam odmah prepoznao ovu Royksopp obradu na kraju, jer nisam fan tog benda, ali jasno mi je bilo da mi je melodija jako poznata. Prvo sam mislio da Enslaved pokusava neku svoju Paradise Lost tripuje Depeche Mode pesmu da napravi. Skroz dobar obrada, odlican kraj albuma.

 

Jedino sto mi malo smetalo na pocetku je sto mi delovalo kao da se nisu nesto mnogo cimali oko tranzicija izmedju riffova. Mozda su tako namerno sklapali pesme da bih te svaki novi riff razbudio, sta znam. Ali nakon 10 slusanja sve mi manje smeta sto mi vise pesme ulaze u uvo.

 

Brukica album sve u svemu, voleo bih opet da ih gledam uzivo.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

preslusam album par puta od sinoc i laza me izjebe s ovoliko detaljan opis, dzabe i da pisem bilo sta :haha:

 

gledam ih 2.12. jedva cekam bas

 

Jedino sto mi malo smetalo na pocetku je sto mi delovalo kao da se nisu nesto mnogo cimali oko tranzicija izmedju riffova. Mozda su tako namerno sklapali pesme da bih te svaki novi riff razbudio, sta znam. Ali nakon 10 slusanja sve mi manje smeta sto mi vise pesme ulaze u uvo.

cini mi se da se (valjda) Lou zalio na ovo za neki od proslih, bese RIITIIR, ja nemam nikakav problem sa tim, nekako mi prirodno tece

 

u svakom slucaju verovatno najbolji od Axiome, a to mi je omiljeni Enslaved album

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

AOTY kandidat na prva 2, 3 slusanja, bolji i zanimljiviji jedno 10 puta od In Times, ne znas kuda ce da te odvede, ima dosta twistova. Veoma je proggy ali i avangardan, mora bas detaljno da se slusa. Sacred Horse za sada favorit, ima svega, od klasicne razbijacine do solaze na klavijaturama u prvom planu. Djupet isto medju boljima. Nisam znao da je closer Royksopp obrada, fina stvar, bas ima licni pecat benda, nije klasicno distorzirano prepisivanje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 3 weeks later...

KONCERTČINA

nisam baš dobar sa ovim izveštajima sa koncerata, a i još sam pod utiskom, pa ću ukratko:

malo sam zakasnio na predgrupu zbog prevoza, a i svirali su samo pola sata izgleda, fino su zvučali

Enslaved ubio, gospoda. sat i po vremena čistog uživanja. mala zamerka što se klavijaturista za nijansu slabije čuo nego što je trebalo, i na instrumentu i na vokalima. sa novog su svirali Storm Son, the River's Mouth i Sacred Horse, sa Axiome na moju žalost ništa. identična setlista kao i sa ostalih svirki sa ove turneje, pa sam manje više znao šta da očekujem. highlight koncerta Roots of the Mountain, jeza 10 minuta

suma sumarum - neverovatan bend, neverovatan koncert

gcpk1NJ.jpg

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 5 weeks later...
  • 1 month later...
  • 2 months later...
  • 1 year later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...