Jump to content

Enslaved


Ravendark

Recommended Posts

Primetio sam da nema teme o ovom bendu.Legendarna norveska grupa,jedna od "osnivaca" Viking Metala.Vikingligr Veldi i Frost su klasici black-a i ne smeju se propustiti.Intro sa Frost-a koji se takodje zove Frost je,po meni,najbolji intro uopste.Sem ova dva albuma imam jos i Blodhemn koji je solidan ali su V.V. i Frost klase za njega.Nisam slusao novija izdanja tako da ne znam u kom su pravcu nastavili.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Enslaved...zajedno za Hammerheart-om i Twilight-om od Bathory chini zachetke viking metala...Mada Enslaved vishe nije viking uticaj je ostao. V. V. i Frost jesu klasici viking metala ali ni Eld nije losh kao ni Blodhemn. Chak sta vishe odishu vikinshkom atmosferom, kao recimo poslednja pesma na Blodhemn-u. Sve u svemu poshto Enslaved vishe nije viking nisam se ni trudio da chujem njihove novije stvari.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...

Blodhemn je odlican album, ono posle nisam chuo...josh :mrgreen:

 

Evo upravo slusham "I lenker til Ragnarok" - ludilo...

 

Iako Blodhemn i Eld nisu albumi koji "padaju" na prvo slusanje, miuslim da bend zasluzuje paznju kako "tvrdokornih" blackera, tako i ljubitelja melodicnih Vikinga! Vrlo originalno kombinovanje sa vokalima, kao i melodije... Plus jos jedan bend koji ne pati od "sindroma prvog albuma", tj od toga da prvi album bude garazno sranje!

 

U stvari, ne znam zasto sad i pisem ovde, ali posto me uvatilo slusanje Enslaveda, reko da se malo ljudi podsete na ovaj sjajan bend...

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 7 months later...

Ne znam da li znate da je Ivar Bjornson svirao pre Enslaved u DM bendu Phobia sa Hein Frode Hansen-om koji je osnovao Theatre of Tragedy...

 

Inace,imam sve od Enslaved zakljucno sa Blodhemn,ovo kasnije uopste nism slusao.Cuo sam da su otisli u skroz druge pravce,pa ako je neko slusao neka kaze svoje misljenje o tim radovima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...