Jump to content

Old Man's Child


Ravendark

Recommended Posts

Primetio sam da teme o ovom bendu uopste nije bilo cak i pre onog brisanja kompletnog foruma.Dakle,po meni najbolji melodicni black metal bend.Njihova prva tri albuma(Born Of The Flickering,The Pagan Prosperity i Ill-Natured Spiritual Invasion) obavezno treba poslusati ukoliko volite i melodican black.Posebno obratite paznju na pesme "Fall of

Man" sa Ill-a i "The Millenium King" sa Pagan Prosperity-a.Treba istaci da je na Ill albumu Galder(lider benda) sve instrumente sem bubnjeva odsvirao sam.Za bubnjeve je unajmio legendu-Gene Hoglana(Death,Testament,Dark Angel.SYL).Ne svidja mi se usta su se pretvorili na Revelation 666 albumu a to je veoma slicno novim Borgirima.Jos samo da kazem da na novom albumu bubnjeve svira Nick Barker(ex-CoF).Da li jos neko slusa ove Norvezane?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Solidan band....

Zar se on nije raspao poshto je Galder preshao u D.Borgir?

Imam album revelation 666 nije neshto...,ali sam cuo nekoliko pesama(tj skinuo sam sa neta) sa starih albuma i masu su dobre!!!

Josh neshto nema kod Dimmu stari i novi!!!Oni su od pocetka pomalo falshirali, novi Dimmu tj zadni album vishe lici na black negi ijedan pre!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Old Man's Child...po meni jedan od boljih black metal bendova, medjutim ne toliko favorizovan kao vec ustaljene legende. Od njih mi samo fali "Born of Flickering" i ovaj novi od koga sam chuo 2-3 pesme i mogu reci da je verovatno najbolji Old Man's Child do sad.

Nije se raspao definitivno jer je sam Galder rekao da Old Man's Child ima josh toga da posudi kad je on je otishao u Dimmu. Od Albuma, ne rachunajuci novi, izdvajam Cd Pagan Prosperity/In the Shades of Life. Iako rechi u pesmama nisu neshto bend to nadoknadjuje muzikom, i to vishestruko.

Od pesama istakao bih Doommaker i Towards Eternity. Mada do sada nisam chuo nijednu loshu pesmu od dotichnog benda.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Predatore,Born Of The Flickering neces tako lako naci(ako oces uopste da ga trazis).Ja ga imam sasvim slucajno,i to tako sto sam otisao do SKC-a da kupim Ill-Natured Spiritual Invasion album a umesto njega u kutiji je bio Born Of The Flickering.

Share this post


Link to post
Share on other sites

od njih komplet albume imam samo zadnji "In Defiance Of Existence" i "Ill-Natured Spiritual Invasion", dok ostalo imam 15ak mp3ca u kolekciji... ovaj novi je gotovo remek-djelo biggrin.gifa: produkcija do jaja, gitare odlične, solaže boli glava, vokal razara sve - ko voli melodic black ovo ne smije da zaobiđe biggrin.gifa:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da bi bilo uzaludno truditi se da nadjem neku manu ovom bendu...Sve najbolje, a naravno, izdvojio bih Pagan prosperity & revelation666...

 

ps- Steve, da nisi mozda nosio majicu Dark Funeral skoro kroz Pg? :mrgreen::wink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 months later...

Back from the dead.. biggrin.gif

Iskopao sam temu oovom bendu..zasluzuju,mislim da su pravo osvjezzenje i iako je dosta podjela vezano zrad ovog benda mislim da je kvalitet na njihovoj strani i to je jedino vazno.Inace ,za mene je ThePaganProsperity true masterpiece.Hail

Share this post


Link to post
Share on other sites

Po meni ThePaganProsperity je bolji od revelation666,mada ni ovaj nije los,ali stvarno ovaj prvi je remek djelo.Sve je savrseno,od produkcije do tehnickog umijeca,odlini rifovi,bubanj koji moze sve,i odlicne bas dionice(odlicno se cuje,strava).Mozda mala zamjerka za tekstove,potencira se jedna tema,i mozda tu malo vise kreativnosti ali sve u svemu..i te kako vrijedi

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 weeks later...

meni se najvise svidja Revelation 666 pa shades Of Life. Ovaj novi je odlican album, a plus je sto strasno podseca na Dissection, pa cak imaju i instrumental u stilu Dissection instrumental (No dreams breed in breathless sleep, into infinite obscurity, feather fell, crimson tower)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...