Jump to content

Bal-Sagoth


Predator

Recommended Posts

Ovako...

Da ne bih mnogo mudrovao oko vec poznatih stvari, a ipak da ima tema o legendama na Black-u. Bend se mora pohvaliti za ceo opus koji je bez ijedne zamerke. Akcenat je na Starfire i PowerCosmic. Grupu, kao shto svi znate odlikuju jedinstveni lyrics-i uklopljeni u maestralne kompozicije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

postojala je smile.gif sjećam se kada sam odgovorio na nju, ali eto, da ponovim... meni se sviđaju, jer nose zanimljivu atmosferu... melodic/dark black fazon svirke (znam da su me podsjetili na cof smile.gif ), a i oni epic textovi su kul, space tripovanje biggrin.gif od slušao sam "Atlantis Ascendant" u potpunosti, ali čuo sam par stvari sa "The Power Cosmic", pa možda ga i skinem u budućnosti biggrin.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

svakako jedan od najoriginalnijih bandova, sjajno koristi klavijaturu i stvara neki medieval, ali ponekad i onako svemirski feeling, meni lichno jako drag

u jednom momentu mi se vishe svidjao power cosmic, ali sada je to atlantis ascendant, In search of lost cities of antarctica je apsolutni zakon

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hehehe likovi imaju jednu od najvecih kolekcija maceva na svetu.

Atlantis Ascendant je jedini album od njih koji sam slusao i odusevio sam se.Ali apsolutno ne kapiram imena njihovih albuma :? :? :? Po 15-ak reci minimum smile.gifsmile.gifsmile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da je konceptualno najbolji Battle Magic, pogotovo

Blood slakes sand at the Circus Maximuss, odlicno je nastavljeno sa Power Cosmic-om, ali se onda osetio pad sa Atlantissom, da li zbog ideja ili zasicenosti, uglavnom za nijansu je slabiji od gore navedenih...

U svakom slucaju sve hvale za originalnost... :wink::wink::wink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam 3 albuma i dobri su, malo cudan black, ali mi se svidja, neverovatno kako me Bal Sagoth opusti i moze i da me uspava (u pozitivnom smislu), nekako je bend i agresivan i smiren u isto vreme, sa puno originalnosti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa tema je koliko znam vec bila, i to pre mnogo vremena, ali nije to ni bitno.

 

Sto se tice novog albuma, koliko znam vec se radi na tome, i to bi trealo da bude zavrsnica druge trilogije. Sta ce biti posle, jos uvek se ne zna, da li ce prestati sa radom, ili nastaviti dalje... Videcemo. Kako sam cuo, nesto se radi na obelezavanju desetogodisnjice rada, ali BS su po obicaju jako cutljivi po tom pitanju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Daj sta se raspravljate o glupostima...

 

Pricate o dugim naslovima, a niko nije pomenuo "THE DARK LIEGE OF CHAOS IS UNLEASHED AT THE ENSORCELLED SHRINE OF A'ZURA-KAI

(The Splendour of a Thousand Swords Gleaming Beneath the Blazon of the Hyperborean Empire Part II)" :mrgreen:

 

Nego da se vratimo... Sto se tice kategorizacije, mozda nisu Black Metal (oni sami kazu da su War Metal), no zvuk je tipican symphonic Black.

 

Sto se samih textova tiche, mislim da Byron sanja Konana :mrgreen::mrgreen::mrgreen: I da je verovatno na doticnom odrastao.

 

Meni se najvishe svidja Atlantis... mada ni ostali ne zaostaju. Chak ni prvi album (Black Moon Broods Over Lemuria) im nije toliko losh (za razliku od prakse sa prvim albumom vecine BM bendova).

 

Jedan od retkih bendova koji ni posle duzeg slusanja ne moze da me smori.

 

Fantasticna kombinacija odlicne muzike, dobrih i zanimljivih textova (ipak , radi se o prichi, bez velike filozofije), simpaticnog artworka i normalnih i inteligentnih muzicara :mrgreen:

 

Uprkos svemu sto sam sad rekao, ja odo da slusam Bathory - Fire on Ice :mrgreen:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne, oni definitivno nisu klasicni Black, i to je ono sto mi se svidja kod njih. Tekstovi su dobri, neoptereceni religioznim sranjima, muzika genijalna. Byron je ludi obozavalac stripova, sto se i vidi, sto je i sam rekao, i to je u redu.

 

Atlantis je u redu, ali mi je ipak najbolji "Battle Magic". U pravu si za prvi album, obicno su prvi albumi neslusljiva krljacina, a oni su ga odlicno uradili.

 

I posle svega sto sam rekao, odoh ja da slusam Hendla, "Mesiju".

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...