Jump to content

Agent Steel


yustargazer

Recommended Posts

  • 2 weeks later...

Agent Steel

Order Of The Illuminati

(thrash Metal)

Scarlet records/Butcher Sound

Grupa koja je prva tekstualni koncept bazirala na naučnoj fantastici još daleke 1984. godine!!! Grupa koja je bila uzor kasnije poznatim grupama Exodus, Anthrax, Dark Angel, Metallica, Megadeth, Slayer. Agent Steel su uvek bili prepoznatljivi po agresivnim Thrash elementima Bay Area Thrasha pomešanim sa neverovatnim vokalom inspirisan Judas Piest ili Iron Maiden. Čak i albumi su im bili snimani u kasnije legendarnom Morrisound Studiju. Raspad grupe 1988. njen stidljiv povratak na scenu 1998. godine, ali definitivno svet nije bio spreman za njih. Ovaj album je klasičan Agent Steel album, kontraverzni tekstovi za razmišljanje, pamtljivi rifovi kvalitetne solaže i neverovatne vokalne mogućnosti novog pevača koga je čak podržao i John Cyriis. Apsolutni Metal, pun strasti i odsviran iz srca. Bez kompromisa, čista snaga!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja nisam mogao da verujem kada sam pročitao da je svojevremeno "Mad Locust Rising" bio unapred prodat u Evropi u 30 hiljada komada, znači samo narudžbine. A tada bend još nije ni završio snimanje, niti se znalo da li će biti ceo album ili mini kako je na kraju ispalo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 months later...

Čuo sam nešto kao da su ih skinuli sa turneje zajedno sa još nekim death bendovima zbog manjka para. Tako sam čuo, nije proverena informacija.

 

Ma, to je bila Agent Steele-ova turneja koliko ja znam. Ili mozda god Dethronedova?!? :?

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Pevac se zove John Cyriis. Nije mu to pravo ime, vec jedan od pseudonima pod kojima je nastupao. Pravi ime mu je John Camps, a nastupao je prvo kao Syriis, pa Cyriis, pa kao Max Kobol... Sad ponovo peva u bendu koji se zove Stellar Seed, ali se njihov sajt ne pojavljuje. Covek je totalna misterija. Ranije je svirao gitaru i pevao u bendovima Sceptre i Abattoir. Trebao bih uskoro da nabavim neke Sceptre i Agent Steel demoe da vidim kako je to izgledao. Kad vec ovo pomenuh, on je pevao na pesmi "Screams From The Grave" za Abattoir na jednoj od prvih "Metal Massacre" kompilacija koju je Metal Blade izdao.

Ne znam samo kako si povezao "Skeptic's Apocalypse" sa Slayerom jer nemaju ama bas nikakve veze, sem sto oba albuma mozes da svrstas u thrash ili speed metal. Agent Steel su uvek bili melodicniji, a taj album je u celini dosta brzi od "Show No Mercy". OK, prihvatam tvoje misljenje, ali zaista mislim da nemaju mnogo veze.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bane Rogosic i ostala kompanija iz MEX-a bi mnogo kvalitetnije  uradila recenziju nego ti biggrin.gifa:  :da:

Ma, nije loša recenzija, a veruj mi da kompanija iz Rock Expressa ne bi uradila bolju recenziju jer Butcher bolje poznaje thrash metal od njih.

Buthceru, ajde daj recenziju "Earth Under Lucifer". 'Oću to da nabavljam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Kao što rekoh, oni nemaju nijedan slab album. Valjda su se krajem 80-ih raspali na vreme da ne naprave nijedan loš album, ali mi se čini da smo otsali uskraćeni za nekoliko dobrih. Setimo se pesme "The Unexpected" sa "Mad Locust Rising" videa koja je bila planirana za sledeći album i na kraju nije bila izdata.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 months later...

Da ne bih otvarao novu temu to cemo ovde izdiskutovati

Bend se zove

 

EVILDEAD

 

To je bend koji je osnovao Huan Garsija po napushtanju Agent Steel-a

Imaju dva studijska albuma i jedan uzivo

1989 Annihilation Of Civilization

1991 The Underworld

1992 Live

 

Inache je muzika kao Agent Steel znachi genijalna,tekstovi govore o ekoloshkim katasrofama i socijalnim stvarima neshto kao Nuclear Assault.

Jednostavno ih nabavite ako mozete jer su oba LP-a dragulji Thrash scene

Preporuchujem...

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Super je bend, ali je meni dosta srugačiji od Agent Steel. Agent Steel su imali dosta specifičan zvuk, dok je Evildead više bio neki klasičan Bay Area thrash metal. Uzgred, zaboravio i da pomeneš prvi EP iz 1989 "Rise Above".

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Kao i svi ostali. Mislim da bi ti se, kao i većini ljudi, najviše svideo "Skeptic's Apocalypse". Taj je pržačina do jaja, ma da ni novi nije loš. 'Avenger' je ubedljivo najbolja pesma na tom albumu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Mislim da bi se moderatori foruma trebali zapitati da li u forumu postoje svi pravci metal muzike i to oni glavniji. NE. Trebalo bi ovaj post staviti u speed metal sekciju kako bi ovaj bend stekao paznju koju zasluzuje. Inace prvi put sam od njih slusao sa Beyond Metal Zone kompilacije pesmu Unstopabble Force i to mi je i dan danas njihova najbolja pesma.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da bi se moderatori foruma trebali zapitati da li u forumu postoje svi pravci metal muzike i to oni glavniji. NE. Trebalo bi ovaj post staviti u speed metal sekciju kako bi ovaj bend stekao paznju koju zasluzuje. Inace prvi put sam od njih slusao sa Beyond Metal Zone kompilacije pesmu Unstopabble Force i to mi je i dan danas njihova najbolja pesma.

Много пута смо расправљали о овој подели, а пошто не постоји speed форум, тема остаје овде. Узгред, та два правца ако нису иста, онда су бар слична, тако да нема потребе раздвајати их. Неко би могао да тврди да јсу они power и ни ту не би много погрешио. Али, не упуштајмо се у овакве расправе. Тема је ту, ако хоћеш пиши, ако нећеш - не мораш.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...