Jump to content

Recommended Posts

Album je jebeno dobar. Mislim da je realno najlošiji NIN album, ali je i dalje j. dobar. Oni koji su očekivali neku tehnologiju i šizenje analognih sintova će se verovatno razočarati, album je mnogo jednostavniji od starih.

 

Sve u svemu... icon_da.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Gde da ga nabavim?! icon_wink.gif Kako stvari stoje proći će mesec dana dok ne iscimam original.

 

 

Ono što sam do sada video.....THTF je sasvim solidna pesma a generalno mi se čini da su tekstovi dosta lošiji od prošlih...iako su UVEK bili dosta naivni...ali to nije umanjivalo njihovu genijalnost....sada nekako....ne znam. Ali to je samo utisak bez muzike. Znači,čisto lyrics.

 

Jel može neko da mi pošalje barem kopiju? Ajde,recimo....menjam MP3 sa svim albumima (cela diskografija ide na 2cd) do zadnjeg albuma za....pa,zadnji album.

 

@ Nirvana girl

 

1989 - Pretty hate machine

1992 - Broken (EP)

1994 - Downward Spiral

1999 - The Fragile (2 cd)

2005 - With teeth

Edited by Millosh_024

Share this post


Link to post
Share on other sites

icon_smile.gif Kreštavi Trent. icon_smile.gif Ne znam....i mene je u početku malo nervirao ali sam se posle navikao.

 

 

Što se instrumentala tiče, nabavi recimo The Fragile koji je album na 2cd (kao The wall od pink floyd) i skoro da ide pesma-instrumental-pesma-instrumental. I mogu slobodno reći da su 3-4 instrumentala MNOGO dobri. "just like you imagined" je fenomenalan. Onda "la mer" sa predivnim klavirom...."complication" je u cyber fazonu....i tako dalje. "Pilgrimage" je totalni Epic gotovo u rangu Emperor-a. icon_rockdevil.gif Ne smem da zaboravim ni "the mark has been made" na kojem se smenjuju mirni i žestoki delovi na mnogo dobar način.

 

Najbolji instrumental NIN-a je "a warm place" sa "downward spiral". (tu je Trent malo pozajmio od David Bowie-ja i njegovog instrumentala "crystal Japan" ali jako malo ima sličnosti i da sam nije rekao niko ne bi ni znao).

 

Inače, Trent Reznor je radio muziku za igru "Quake" i to su onako....ambijental instrumentali. A ambijent je groblje. icon_smile.gif Ne,zaista...jedan drug je stavio moje slušalice kao,da proveri novi diskmen a nije znao šta je unutra...i nakon 10 sekundi je rekao "jebote,kao idem kroz groblje u jebenu ponoć". icon_rockdevil.gif

Edited by Millosh_024

Share this post


Link to post
Share on other sites

Preslušah ceo "With teeth" od početka do kraja nekoliko puta. Mogu reći da sam zadovoljan. Album je odličan. Zaista je "sa zubima". Prostiji je i direktniji od "the fragile". Više ritma....bubnjevi su zastupljeniji, bas takođe...klavijature... ritam gitara....jedino što nema solo gitare. Mnogo je manje progresivniji od ranijih radova i sve pesme su "normalnije" i nema masturbiranja od po 10 minuta. Omiljene pesme "love is not enough", "only" i "sunspots".

 

icon_rockdevil.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

I što je najinteresantnije izgleda da se jako dobro prodaje, bolje nego prethodni, barem neposredno nakon izlaska, debitovao je na jako visokim pozicijama na Bilobard-u i ostalim listama. Izgleda da se ljudima svidela ova "prirodnjačka" varijanta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Textovi su mi bili jako čudni (da ne kažem skoro glupi) dok sam ih čitao onako na suvo,bez da slušam pesmu. Ipak se jako dobro uklapaju u ceo paket. I sviđa mi se PDF fajl koji je uređan umesto bukleta. Ono,standardan Trent ali opet dovoljno zasebno. I što u nekim delovima vraća na stare albume kao na primer "nothing can stop me now" ili....hmmm....znam da je još neki stih....setiću se valjda. Ah,da..."the tiniest little dot caught my eye".

 

Ne čudi me što se bolje prodaje iako smatram da je Fragile jače muzičko delo od W.T-a. Ipak je ovo komercijalniji pristup. Ali daleko bilo da je to na neki loš način. I dalje je iskren. Ipak,još ga nisam dovoljno slušao da bi sasvim legao.

Jedino je malo "meh..." što su gitare odrađene u....pa,recimo M.Manson fazonu. Distorzija i režanje u nekom pop-metal fazonu. Nedostaju mi solo deonice. Ali opet,ne toliko kao na Metalicinom St.Anger-u. Ovde to i ne kvari celokupni utisak.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

With Teeth je do jaja. Vec je u pripremi novi album jer kako Trent kaze da je With Teeth album koji mu je bio najlaksi za rad i najbrze ga zavrsio. Inace Grol svira na otprilike pola pesama a na ostalim svira stari bubnjar. Inace da se zna da je za stari spot za pesmu Wish sniman u kuci gde Charles Manson ubio glumicu.... (zaboravio sam joj ime icon_uhoh.gif ) .....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trent je,dok je radio Downward Spiral, živeo u kući u kojoj je Charles Manson-ova grupa učinila taj zločin. Odnosno ubistvo glumice Sharon Tate (žene režisera Romana Polanskog) Manson zapravo NIKOGA nije ubio. Samo je podstaka taj zločin. Ostalo je bila propaganda.

 

 

Nakon xy-og slušanja WT-a, malo mi se počelo činiti da je ipak Dave-ovo bubnjaranje možda malkice stavljeno previše među prve planove. Na beleškama piše da nije bubnjarao samo na The hand that feeds. Naravno,sve ovo ne znači da je album loš. Samo da je iznenađujuće direktan i prirodan.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da je WT odlican album... doduse jeste malo povrsniji nego fragile ali je opet extra... 

 

Bolji i precizniji opis u jednoj rečenici ne verujem da može da se napiše.

 

Da je "The Fragile" kojim slučajem bio album na jednom CD-u, znači samo poesme od "Somewhat Damaged" pa do "The Great Below" (na drugoj strani, koju isto volim da slušam ali su jedini hitovi "Into the void" i "Starfuckers inc.") mislim da bi mogao da se poredi sa "W.T" ali i onda mi se nekako čini da je ta crvena strana The Fragile-a...bolja. Jednostavno je više truda i vremena uloženo i sve je nekako više na svom mestu i sve u svemu SAVRŠENIJE. Ovaj album stvarno ima ljudski faktor ali ni to nije striktno minus. Sa jedne strane, pesme jesu klasičan Trent Reznor a opet, da slušaš neku kompilaciju pesama opet bi znao koje su sa "W.T"-a čisto po zvuku i konstrukciji.

 

Ponavljam,upada mi u uši to što je bubanj PRIRODAN (live) i gurnut u prvi plan (na baš u prvi prvi ali među prve. Više nego pre) i gitare su za ritam a ne za solo ili progresiju. (kao što su bile na recimo "We're in this together")

 

Nakon nedelju dana slušanja...omiljene pesme "The Collector", "The hand that feeds" (najkomercijalnija pesma NIN-a ali ne na ljigav način) "Only" (drugi singl. Jedva čekam spot), "Getting Smaller" (odlična brza pesma, sviđa mi se refren pri kraju koji šeta levo-desno po kanalima), "Sunspots" (sexy voice! mhihi.gif ) i naravno "Right where it belongs" koja podseća na "hurt" ali nije baš tog kalibra...ali čak i da je upola dobra kao "hurt" mora da znači da je odlična.

 

 

Može Trent i bolje ali i ovo je sasvim zadovoljavajuće nakon 5 godina čekanja. (ok,bio je i live DVD i remix fragile-a...i "Deep"...)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bolji i precizniji opis u jednoj rečenici ne verujem da može da se napiše.

 

Da je "The Fragile" kojim slučajem bio album na jednom CD-u, znači samo poesme od "Somewhat Damaged" pa do "The Great Below" (na drugoj strani, koju isto volim da slušam ali su jedini hitovi "Into the void" i "Starfuckers inc.") mislim da bi mogao da se poredi sa "W.T" ali i onda mi se nekako čini da je ta crvena strana The Fragile-a...bolja. Jednostavno je više truda i vremena uloženo i sve je nekako više na svom mestu i sve u svemu SAVRŠENIJE. Ovaj album stvarno ima ljudski faktor ali ni to nije striktno minus. Sa jedne strane, pesme jesu klasičan Trent Reznor a opet, da slušaš neku kompilaciju pesama opet bi znao koje su sa "W.T"-a čisto po zvuku i konstrukciji.

 

Ponavljam,upada mi u uši to što je bubanj PRIRODAN (live) i gurnut u prvi plan (na baš u prvi prvi ali među prve. Više nego pre) i gitare su za ritam a ne za solo ili progresiju. (kao što su bile na recimo "We're in this together")

 

Nakon nedelju dana slušanja...omiljene pesme "The Collector", "The hand that feeds" (najkomercijalnija pesma NIN-a ali ne na ljigav način) "Only" (drugi singl. Jedva čekam spot), "Getting Smaller" (odlična brza pesma, sviđa mi se refren pri kraju koji šeta levo-desno po kanalima), "Sunspots" (sexy voice! mhihi.gif ) i naravno "Right where it belongs" koja podseća na "hurt" ali nije baš tog kalibra...ali čak i da je upola dobra kao "hurt" mora da znači da je odlična.

 

 

Može Trent i bolje ali i ovo je sasvim zadovoljavajuće nakon 5 godina čekanja. (ok,bio je i live DVD i remix fragile-a...i "Deep"...)

......da.... laugh.gif Shalim se! Mada Hurt ne moze da se poredi sa originalom od Johny Cash-a ako mene neko pita. Chichica odradio stvar za medalju, a i spot kida. By the way...Jel neko slusao remixe NIN-a koje su radili Coil i ostali...I JEL NEKO ZNA HOCE LI ONAJ "TAPEWORM" IKADA IZACI!!!!!!!!

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...