Jump to content

Recommended Posts

Super bend,cudi me da ih niko nije doveo do sada kod nas...

Veterani industrial scene(pored Ministry),ne prestaju da me iznenadjuju sa svakim albumom,tohuvabohu ima retro smek oko sebe,pa cak i nesto novo(mislim pevaju na hebrejskom! ;) ).

I mnogo je bolji od Hau Ruck-a koji je totalno u fazonu WWIII(a nije da ne volim taj fazon,ali kada je repetitivno onda malo smori),a na novom ima svasta,od dance,klasicnog metala,rock/pop-a ih full album,mozda ga kupim onaj bundle sto drze na sajtu :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

samo jedna mala ne-zlonamerna ispravka: Ni Ministry ni Kmfdm nisu veterani industrial scene vec coldwave scene (ili sad vec popularnog naziva: industrial metala) i to tek oko 1988. iako Ministry radi aktivno od 1980. a KMFDM od 1984.

 

Industrial zanr je nastao 1975. godine i ove pravce ne treba mesati sa izvornim industrialom a vidim da se gomila ljudi ovde poziva na doticni termin.

 

Anyway, meni se novi KMFDM svidja samo produkcijiski. Muzika mi je potpuno ravna ako uzmemo u obzir one stare albume koji su itekako imali dinamiku. Sve mi se cini da im treba nesto da malo krenu napred - mozda vise dopa! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

¸What do you know! deutschland je ok album,rado sam ga slušao dok sam bio mali i poluretardiran :lol: .By the way-ovo o začetnicima industriala da su oni i Ministry veterani me je u najmanju ruku napravilo grč na licu ,dakako od grohotnog smeha :mrgreen: .Također Industrial kao pokret nastaje puno prije,a gitare u industrial u biti ubode tek E.neubauten,SPK i Test Dept-no unatoč tome za razliku od npr Ministry,KMFDM,R.Cocks i sličnih uspjevaju zadržati izvorni industrial izraz koji su pokrenuli NON,Throbbing Gristle,rani Cabaret Voltaire...u biti to su pravi Industrial bandovi koji su tjecali i na bučnijiviše power elcektro izraz u vidu ranih 80-tih kao Whitehouse,Sutcliffe Jugend,-također utjecajući i na "pravi industrial"-dakle rani test dept i e.neubauten kao i laibach,s treće strane utjecajući na experimentalne izraze Nurse with wounda,kasnije C93-a,>Coila i PTV-a,te s 4 strane utjecajući i na ranu dark ambient scenu poput Lustmorda npr-i tek na kraju s 5 strane utjecajući na croosover coldwave metal industrial tipa Ministry ili pak noviji NIN-no svejedno smatram da ih je pravo bogohuljenje nazvat s ikakvim pridjevom koji ide uz Industrial name.osim toga možda za očeve industriala bi se dao uzet ipak Zev-koji je prvi profurao tvorničke pogone na stageu-još krajem 60-tih,i dan dans je jedan od napriznatijih ekstremnijih umjetnika starog kova experimentalne škole pre industriala. :metalac:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Coldwave je poseban oblik industrial metala koji se karakterise kao Teksaska scena i Ministry je jedan od njenih oceva. Pop nema nikakve veze sa tim. Inace bi se radjanje industriala moglo pripisati jos Pierru Schefferu (cuvenom kompozitoru) koji je jos 1936. miksao noise zvuk sa vokalima pustenim u nazad i ritmom koji nastaje usled udaranja u lonce i metalurgiju. Preslusao sam njegovu plocu koju je neki fanatik postavio na E-Mule i stvarno zvuci u Throbbing Gristle maniru i nekom ranijem NoN maniru. Inace 1982. rodjen je militantni industrial kojem je najbolji predstavnik Borghesia kao i Laibach sa sredine osamdesetih. Sve ovo gore sto napisa Baka Kuga stoji. Cak tim redom sve pise i na wikipediji u opisu zanra! :)

 

Anyway, da ne oftopikujemo: Opet preslusah novi KMFDM, definitivno nije my cup of coffee...

Share this post


Link to post
Share on other sites

zar nije coldwave meshanje gitarskog industriala sa pop-om?

 

njak..i ja sam owo mislila ..swe do sad.

 

a SAD mi wise nishta nie jasno. znam da nishta ne znam. itd

 

Coldwave

Main article: Coldwave (USA)

Main article: Industrial metal

Coldwave has its roots in industrial metal acts like the Young Gods and Ministry, and exploded on the American scene in the mid-1990s. Albums like Chemlab's Burn Out at the Hydrogen Bar exemplified the typical coldwave sound: rock-like guitars with prominent synthesizer accompaniment, and live or sampled drums. Lyrical content varies, but is typically cyberpunk-oriented in some fashion, often with pop sensibilities. Coldwave record labels had a notoriously short lifespan. Coldwave is also known as synthcore and includes groups who do not use guitars such as Babyland.

Artists: Chemlab, 16 Volt, Hate Dept., Out Out, Sweat Engine,

 

sry za off :/

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne bih rekao. Killing joke je 1985 izbacio "Night time" i to se smatra prvim industrial rock albumom. Käpt'n K tad jos nije znao sta su zivi instrumenti ali se kasnije itekako smatra za jednog od kljucnih ljudi koji su doprineli ovom tada novom zanru. a evo i tacnog citata: "Konietzko jokingly purports himself to be the father of industrial rock."

 

Da li neko ima starije video snimke KMFDMa? Mislim iskljucivo na eru pre devedesetih?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne bih rekao. Killing joke je 1985 izbacio "Night time" i to se smatra prvim industrial rock albumom. Käpt'n K tad jos nije znao sta su zivi instrumenti ali se kasnije itekako smatra za jednog od kljucnih ljudi koji su doprineli ovom tada novom zanru. a evo i tacnog citata: "Konietzko jokingly purports himself to be the father of industrial rock."

 

Da li neko ima starije video snimke KMFDMa? Mislim iskljucivo na eru pre devedesetih?

Nemaš pojma šta pričaš,album Nightime nema nikakve veze sa industrialom....po meni je to neki neoromantičarski goth pop rock album kao i naredni brighter than a thousands sunsa najbolji primjerak albuma takvog žanra je vjerovatno Phantasmagoria iz 1985 od Damneda.Ja u Nightimeu-ne čujem ni jednu dionicu koja bi mogla ukazivat na industrial rock-osim možda ono ubrzanje u darkness before dawn-no i to je daleko od riječi industrial.Onda bi puno prije u tu grupaciju spadali neon Judgement,Controled B.,Chrome,Clock DVA-pa i Skinny Puppy koje tolko osobno prezirem...Svi oni,a pogotovo Clock dva i chrome su izbacili tzv industrijske elemente u rocku puno prije od bilo kojeg drugog banda u sceni.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zavisi sta podrazumevas pod industrial/rockom. Ni meni licno taj album ne lici na neki industrial rock ali ga u RE/ SEARCH enciklopediji o industrial muzici navode kao prvi. Po meni bi industrial rock mogle biti i neke pesme Bitlsa iz kasnije faze.... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zavisi sta podrazumevas pod industrial/rockom. Ni meni licno taj album ne lici na neki industrial rock ali ga u RE/ SEARCH enciklopediji o industrial muzici navode kao prvi. Po meni bi industrial rock mogle biti i neke pesme Bitlsa iz kasnije faze.... :)

ma ti kaj pišu te online glazbene enciklopedije su u najmanju ruku neinformirani,da ne rabim neke žešče riječi :pivopije: .

E da,ona druga tj treća faza bitliza je psihodelija koja ima tih nekih čudnih efekata i dionica...no opet postoje prethodnici tipa silver apples koji su bili industrial i space ambient psychodellic rock 20 godina prije svog vremena.Obavezno poslušati Siver apples LP 1967 i Conract 1969-nažalost izdali su samo ta dva orginalno-no zbog retardirane hipi publike morali su se raspasti-tek kasnije za njih su se zainteresirali ama baš svi-no nikad im niko nije priznao golem utjecaj ko npr Stoogesima za punk.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 5 months later...

Mrtva tema ajde da se ozivi malo sa novim remiks albumom!!!! :wub:

 

ARTiST....[ KMFDM

TiTLE.....[ Brimborium

GENRE.....[ Electronic

LABEL.....[ Metropolis

KHZ.......[ 44.1

MODE......[ VBRkbps / Joint-Stereo

ENCODER...[ Lame 3.97 Mod

REL.DATE..[ Feb-14-2008

 

TRACKLiST

 

Nr. TRACK TiME:

01 Tohuvabohu (MS 20 Mix) By Combichrist 04:46

02 Looking For Strange 05:28

(Super Strange Mix) By Die Krupps

03 Superpower (Buttfunk Mix) By Kapt'n K. 04:14

04 Headcase (Hallowe'en Mix) By Jules Hodgson 04:25

05 Tohuvabohu (Ex Nihilo Mix) By Angelspit 04:47

06 I Am What I Am (The One And Only Mix) By Steve White 06:26

07 Looking For Strange 06:31

(All Strung Up Mix) By Velox Music

08 Saft Und Kraft (Saft Und Crack Mix) By DJ Acucrack 05:48

09 Not In My Name (Check Yourself Mix) By 16 Volt 05:41

10 Headcase (Fix Mix) By Angelspit 04:15

11 Spit Or Swallow (Electric Stomp Mix) By Velox Music 04:55

12 You're No Good (Zomb'd Out Mix) By Zombie Girl 06:46

13 What We Do For You 09:14

TOTAL PLAYTiME (MiN): 73:16

 

RELEASENOTES

 

KMFDM, on the cusp of their 24th year, present their first full

blown remix album ever, Brimborium. The album features 13 tracks

and clocks in at over 73 minutes running time, offering

dancefloor freaks and ultra heavy beat fans a disc that is

packed with remixes and never before released material.

Brimborium contains 11 remixes of tracks from Tohuvabohu

(KMFDM's 2007 release), a remix from 2005’s Hau Ruck (never

before available on CD) and one new track (created from fan’s

phone calls). The remixers include none other than KMFDM

themselves – with entries from Sascha K., Jules Hodgson and

Steve White. Also featured are remixes by past KMFDM opening

acts – Combichrist, DJ? Acucrack, 16 Volt and Angelspit.

Additional remixes by industrial music pioneers Die Krupps,

future electronic superstar Velox Music and Icon Of Coil/Zombie

Girl legend Sebastian Komor round out the high-caliber list of

contributors.

Brimborium can be loosely translated as “something with no

meaning or value”, perhaps a comment on most band's approaches

to a remix record, but not so with KMFDM! Aside from an all-star

cast heavily reworking tracks on the CD, the accompanying

booklet features explosive new artwork from Brute! and liner

notes that tell the behind-the-scenes story of KMFDM's Fan

Phone.

Brimborium features double doses of Tohuvabohu's most popular

tracks, the title cut and "Looking For Strange". The album's one

all-new piece is called “What We Do For You”, a title lifted

from a line in the band's hit song “Light”. This new audio

collage is built out of samples from some of the best (and

craziest) calls KMFDM received on their Fan Phone during the

recording of Tohuvabohu.

KMFDM offers you yet another top-notch release that is filled to

the Brim(borium) and proves once again that KMFDM are "the power

you can trust!"

 

 

http://rapidshare.com/files/91926588/k-b.rar

http://rapidshare.com/files/91925615/k-b.r00

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma ti kaj pišu te online glazbene enciklopedije su u najmanju ruku neinformirani,da ne rabim neke žešče riječi :pivopije: .

E da,ona druga tj treća faza bitliza je psihodelija koja ima tih nekih čudnih efekata i dionica...no opet postoje prethodnici tipa silver apples koji su bili industrial i space ambient psychodellic rock 20 godina prije svog vremena.Obavezno poslušati Siver apples LP 1967 i Conract 1969-nažalost izdali su samo ta dva orginalno-no zbog retardirane hipi publike morali su se raspasti-tek kasnije za njih su se zainteresirali ama baš svi-no nikad im niko nije priznao golem utjecaj ko npr Stoogesima za punk.

 

Stvarno zamrla tema. Da, Silver Apples... Slusao sam oba albuma. Znam da su se naknadno oformili ponovo tamo negde sredinem devedesetih ali nisam imao prilike da cujem te "nove" radove. To je vise neki synth-pop/psychodelic mood, veoma daleko od industriala. Skinny Puppy i ekipa koje si naveo gore meni vise zvuce kao neki “electro industrial” a manje kao "industrial rock". Pravi industrial rock dolazi tek kasnije i njegovi su poceci u bendovima Big Black, Ministry i Godflesh. KMFDM mi je uvek vise vukao na "electro industrial" i koketirao sa tim odvratnim "EBM" zvukom koji je i upropastio scenu - hvala Front242 i Nitzer Ebbu na ovom sranju, da bog da im deca radila na daljinski!!

 

KMFDM su tek sa "UAIOE" 1989. usli u neku ozbiljniju gitarsku pricu i to veoma bliskog zvuka sa Ministry estetikom tog vremena. Definitivno najvise volim njihove albume sa sredine devedesetih.

 

NoviK MFDM mi se ne svidja uopste. Neverovatno mi je ravan album i previse zvuci kao i njegov prethodnik. Cuo sam da uskoro treba da izbace neki DVD koncert? To bi vredelo posedovati.

Share this post


Link to post
Share on other sites

NoviK MFDM mi se ne svidja uopste. Neverovatno mi je ravan album i previse zvuci kao i njegov prethodnik. Cuo sam da uskoro treba da izbace neki DVD koncert? To bi vredelo posedovati.

Meni se Hau Ruck dosta svidio. Ima neku žestoku i bijesnu notu koja mi prija. Očito da je zvuk mnogo puniji nego kod onih baš starijih izdanja, ali nije to nužno loše.

Nisam još preslušao ovaj posljednji album, pa me baš interesuje kako zvuči. Kad kažeš da podsjeća na prethodni album, misliš da su pjesme slične ili da samo vuče na taj zvuk?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...