Jump to content

Mezarkabul (Pentagram)


hule

Recommended Posts

"Gündüz gece" je turska izvorna narodna pesma. Postoji dosta (ne metal) obrada te stvari. Pentagramova verzija je stvarno mocna, mi (Amentes) je sviramo kao obradu, ludnica. :mrgreen:

Meni je neverovatno jaka poslednja stvar (instrumental) na Unspoken-u. Ne znam zasto, ali kad je slusam u glavi mi se stvori slika turske vojske kako krece u bitku... :rockdevil:

 

:pivopije:

Edited by Newcomer

Share this post


Link to post
Share on other sites

"Gündüz gece" je turska izvorna narodna pesma. Postoji dosta (ne metal) obrada te stvari. Pentagramova verzija je stvarno mocna, mi (Amentes) je sviramo kao obradu, ludnica. :mrgreen:

Хм, питам се чија ли је то идеја била... ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

"Gündüz gece" je turska izvorna narodna pesma. Postoji dosta (ne metal) obrada te stvari. Pentagramova verzija je stvarno mocna, mi (Amentes) je sviramo kao obradu, ludnica. :mrgreen:

Meni je neverovatno jaka poslednja stvar (instrumental) na Unspoken-u. Ne znam zasto, ali kad je slusam u glavi mi se stvori slika turske vojske kako krece u bitku... :rockdevil:

 

:pivopije:

Uzun ince bir yoldayęm

Gidiyorum gündüz gece

Bilmiyorum ne haldeyim

Gidiyorum gündüz gece

 

Dünyaya geldiđim anda

Yürüdüm aynę zamanda

Ęki kapęlę bir handa

Gidiyorum gündüz gece

Share this post


Link to post
Share on other sites

Хвала лепо, ми више немамо санџаке, то је турско територијално уређење.

 

Е, оде тема у... негде. Је ли неко слушао прва два албума кад су били трешерица? Ја то нигде не могу да нађем. има онај живи на бразилској бутлег плочи и "Анатолију" на диску, али она прва два умирем да чујем. Омоти су до јаја!

Edited by RNA

Share this post


Link to post
Share on other sites

Што не значи да треба да ми урнишеш форум...

 

Певач беше Мурат? Добро изгледа, мора се признати. Али што пева...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gündüz Gece (pravi naziv je zapravo Uzun ince bir Yoldayım) je narodna pesma o momku nesrecnom u ljubavi, koji tumara po svetu u svom ocaju. Pesmu je spevao njihov poznati slepi pesnik - neka varijanta Filipa Visnjica.:) Sto se tice prilozenog teksta, ima tragicno mnogo gresaka.

Kad bi se doslovno prevelo, prilicno bi bezveze zvucilo. Posto sam ja oduvek bio glup za poeziju, necu se usuditi da se upustim u prepevavanje, ali cu vam reci da Gündüz Gece znaci - danju (i) nocu.

Imam od Pentagrama neki koncert na divx-u, na kojem se bas nisu proslavili.

Inace, opet su se okupili i sviraju (sto je zeznuto, jer basista radi kao tonac u Americi, a ostali su rastrkani po Turskoj). Nadam se da cu ih uhvatiti ovog leta, mada bih iskreno mnogo vise voleo da vidim celovecernju svirku Şebnem Ferah.:)

Gitarista sa albuma Anatolia je zapoceo solo karijeru, a muzika mu je donekle komercijalnija varijanta Pentagrama, a tekstovi su komplet na turskom. Lik se zove Demir Demirkan, pa ako nekoga zanima, neka potrazi po netu. Newcomer i ja smo bas veceras gledali njegov nastup na TV-u. Nije se ni on nesto proslavio, ruku na srce.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 1 month later...

Nabavih i "Unspoken"... Ima tu modernog Heavy Metala sa uticajem Proga i dodatkom istocnjackih melodija. Klavijature koriste, ali su one slabo zastupljene. Ovdje mozete cuti nesto sto bi se okarakterisalo kao presjek Metallica-e ("Black" album), Paradise Lost-a ("Draconian Times") i Savatage-a u 90-im godinama. Jako dobro su sve to upakovali i meni prijaju za slusanje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...

E sad, na koji album tacno mislis time? Poshto, kol'ko vidim, menjali su se dosta through career...

 

A nadam se da ne mislis na "Trail Blazer". Heavy sa kilo thrasha and a pinch of folky elemenata, just to add to the melodic side of things..otkidam kol'ko mi se svidja album bre!!! :rockdevil:

 

U stvari kanda ovaj album i jeste vishe thrash no heavy.."Secret Missile" mi je bash onako artillery-jska..+ tu su oni "thrash horovi" a i pevac ga vishe kreshti u thrash stilu a i zna dobro da zavristi brutalno bogami...

Jedino mi je bubanj bedan u pm...na trenutke zvuci ko ritam mashina..u Trail Blazer npr..

 

Od pesama..pa na prvu loptu najjace "Time Bomb", "Secret Missile", "No One Wins The Fight", ali tu je i rifforamska "Vita Es Morte"...ma realno nema slabe, nema fillera...conclusion - 10ka chista

 

 

uh..od ostalih albuma, imam jos ova poslednja dva iz 2001e i 2002e..videcemo kako je to..ali radije bih prvo nabavljao nesto starije heh..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ova dva zadnja albuma su mi ok, ali nista spec. melodicni heavy, od starih elemenata tu ima samo folk elemenata koje josh uvek ubacuju, sto je za pohvalu, ali meni licno daleko vishe dojmi materijal sa "Trail Blazer"a.

 

Jedno sto najvise ne kapiram je zasto se pesma "Mezarkabul" nalazi u sredini oba albuma, kada mi je jebeno prokleto dosadna, vuche se nezamislivo.. Od do jaja pesama, najbolja mi je definitivno "In Esir like an eagle", Puratu kul as well, i sa drugog naslovnica i Kam do jaja instrumentalche...

 

trebaju se naci raniji radovi definitivno..

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 year later...
Meni ovaj bend liči na Black Sabbath iz novijeg perioda. Heavy metal sa uglavnom sporim tempom.

 

 

E sad, na koji album tacno mislis time? Poshto, kol'ko vidim, menjali su se dosta through career...

 

A nadam se da ne mislis na "Trail Blazer". Heavy sa kilo thrasha and a pinch of folky elemenata, just to add to the melodic side of things..otkidam kol'ko mi se svidja album bre!!! :rockdevil:

 

Heh, evo šta smo pisali pre dve godine... Svakako da nisam mislio na Trail Blazer, on je odlična heavy/trash rokčina. Mislio sam na Unspoken i Bir, jer su prilično spori i dosadni. Samo ta 3 albuma i imam odavno, a sad sam se baš setio ovog benda, pa ću probati da skinem još nešto, konkreno albume Pentagram i Anatolia. Ako su u Trail Blazer fazonu, ne može da omane.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...