Jump to content

Lacrimosa


cotoha

Recommended Posts

Sto te zanima to? Da nisi htjela da se udajes za ovog transvestita? :)

Da sam mu blizu- mislim da mu ne bih odolela... Ne samo zbog izgleda- chovek je FACA shto se umetnosti tiche, fascinantan muzichar!!! A ja padam na muzichare... He he, ali mu je bolje da ne dolazi u Srbiju- da ga ne ocherupam :) Iskreno- udarila bih mu zvalu ko shto je jedna cura pre par godina u Nishu udarila zvalu Rundeku...

Nego daj, ako hoce neko neka mi odgovori na pitanje, ako ne- vatajmo se ozbiljnijeg posla, tj. ozbiljnijih komentara na ovu temu. Dosta je bilo zajebancije...

Edited by angels deserve to die

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Replies 262
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ko ce drugi da probije led nego stari dobri Euphorion..... :mhihi:

 

Ono sto apsolutno niko ne moze da ospori Tilu je da je on izvrstan kompozitor i da je Lacrimosa jedan od temelja Gothic Metala. Pravi udzbenik. Lacrimosa je nekako uvek bila svoja jer nije nikada trpela uticaje dominantne zemlje za Gothic Metal tj. Finske iako je Anne odatle. :rockdevil:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ko ce drugi da probije led nego stari dobri Euphorion..... :mhihi:

 

Ono sto apsolutno niko ne moze da ospori Tilu je da je on izvrstan kompozitor i da je Lacrimosa jedan od temelja Gothic Metala. Pravi udzbenik. Lacrimosa je nekako uvek bila svoja jer nije nikada trpela uticaje dominantne zemlje za Gothic Metal tj. Finske iako je Anne odatle. :rockdevil:

Meni se vishe chini da oni imaju u sebi i gothic rock i gothic metal. Jesu prava enciklopedija jer im se skoro svaka pesma razlikuje po stilu. Ne trpe uticaje niti Finske, niti Nemachke (izuzev toga shto im je velika vecina textova na nemachkom). Juche sam malo ozbiljnije preslushala pesmu Darkness. Pretpostavljam da oni, koji ne podnose izgled Tilla Wolffa, nikada ne bi pomislili da on moze da peva tako nezne pesme. Pomalo sam i zaplakala chak, shto nije svojstveno meni...

Ne znam da li sam ovo ovde pomenula- nekako mi se Tilov i Annin glas ne slazu- suvishe su razlichiti. Gledala sam neke snimke koncerata na yuotube.com- atmosfera je divna. Tilo je skoro uvek u prvom planu- valjda mu sama njegova psihologija lichnosti to nalaze. Ipak mislim da bi i Anne mogla da istupi malo napred, ovako chesto ostaje nezabelezena. Inache- josh neshto shto me je odushevilo kod Tilla je to kako on gestikulira rukama dok peva. Njemu nije potrebno skakanje, vrckanje dupetom iliti ne znam shta- on ima tako dobar osecaj za takt i za ritam da mu je samo "igra rukama" dovoljna.

Shto se Anne tiche- veoma dobar glas. Chini mi se da je veoma energichna osoba. Zaista treba malo vishe da dodje do izrazaja.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nemam ništa protiv ovog benda, čak što više volim ih čuti, ali vidim da se negdje vodila rasprava o tome da li su Metal/Rock, i tako to. Pa, mislim da o tome nabolje govori činjenica da se ovaj bend ne nalazi u okviru najprestižnijeg Metal sajta (www.metal-archives.com). Znači, uživajte, slušajte, ko misli da je Metal - OK, ko ne, opet OK. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slusham ih tek oko mesec dana, ali su stvarno potpuno zaokupili moju paznju shto se muzike tiche. A shto se zanra tiche- oni sebe karakterishu kao gothic rock band sa jakim primesama metala. Bar sam to uspela da razumem iz jednog intervjua sa Tilom, postavljenog na yuotube.com

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve mi se nekako chini da Anne ima super glas, ali da joj fale emocije dok peva- kao da pokushava da shto bolje umetnichki otpeva pesmu, ali se ne trudi da pokaze svoje emocije...

Za Tila je drugachije- on ima chudan,mnogima neprijatan glas, ali ima stav i peva srcem i dushom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

ne fale ani emocije,mozhda to tako izgleda zbog nedostatka energije u glasu..ali tako treba da ostane, jer upravo taj 'flah' vokal doprinosi melanholiji..kad bi pevala operski, energichno, to ne bi bilo to..recimo u pesmi alleine zu zweit ( da krenemo od hiticja ) pesma ne bi bila tako intetesantna i originalna da je njen glas, 'na izmaku snage, u ochaju' ne chini takvom..a ne mozhe se definitivno recji da tu pesmu peva bez emocija.. to se posebno vidi na kraju pesme, kad poslednji put izgovori 'tanz mit mir' , shto vise zvuchi kao jecaj..tu se definitivno osecja da je otpevala celom dushom i telom..mada me je razocharala na 'ich bin der brennende komet' sa zillo-a,tu je stvarno ochajno pevala (sa negativnom konotacijom ) a tilo je bio tako smeshno simpatichan na kraju kad izigrava power rengera - nindza kornjachu 'shutnuvshi' ka publici..morate to da pogledate.. :lol:

i naravno da imaju uticaja goth rocka, preciznije bauhaus-a, shto je tilo i izjavio na nekom intervjuu..bar u prvim albumima..

i tilo nije tranvestit, on je jednostavno umetnik, pre svega kao kompozitor i textopisac, a to se odrazhava i na njegov outfit..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Viole(n)tDoll

e, dobro sto si reagovala madame chat noir... u pravu si za anu...cak sam i ja zgotivila njenu slinavu facu =)

a sto se tice glasa, ni ona ni tilo nemaju neke tehnicke kapacitete ali to ne sprecava da stvaraju intenzivnu muziku PUNU EMOCIJA...

a sto se tice naziva "travestit" za tila ne odgovara mu uopste....to sto ima pravilne crte lica, duzu kosu (s jedne strane...) i elegantan stil oblacenja ne pravi od njega zenu....ako vec hocete travestita, gledajte SEAN BRENNANA (london after midnight) ili GRACE KHOLD-a (dope stars inc).......... =)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Neko gore je rekao da je Lacrimosa gothic-metal :rolleyes:

Well,ako je album(my favorite)Angst gothic metal,ja sam drug Mao Ce Tung :)

A i kasnije stvari se ne uklapaju bas u gothic metal-rekao bi da je jedina stvar koja ih povezuje sa metal muzikom ubacivanje gitara na pomenutim kasnijim radovima i nista vise :da:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Neko gore je rekao da je Lacrimosa gothic-metal :rolleyes:

Well,ako je album(my favorite)Angst gothic metal,ja sam drug Mao Ce Tung :)

A i kasnije stvari se ne uklapaju bas u gothic metal-rekao bi da je jedina stvar koja ih povezuje sa metal muzikom ubacivanje gitara na pomenutim kasnijim radovima i nista vise :da:

 

pa nije goth metal, ali ima tih primesa ponegde..ponavljam se..

zashto se vracjamo ponovo tome..mislim da se ne treba opterecjivati time (nishta lichno.. :) )

der letzte hilfeschrei je tako dobra i istripovana pesma..posebno kraj..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Neko gore je rekao da je Lacrimosa gothic-metal :rolleyes:

Well,ako je album(my favorite)Angst gothic metal,ja sam drug Mao Ce Tung :)

A i kasnije stvari se ne uklapaju bas u gothic metal-rekao bi da je jedina stvar koja ih povezuje sa metal muzikom ubacivanje gitara na pomenutim kasnijim radovima i nista vise :da:

Melanholic rock sa jakim primesama gothica, metala i klasike- tako je Tilo rekao u jednom intervjuu. Lichno mislim da se gothic stvarno oseca u njihovim ostvarenjima, a i spotovi su im pomalo u tom stilu.

Malo offtopica- shta mislite, hoce li Kreator na koncertu u Beogradu pevati Endoramu?

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...