Jump to content

Recommended Posts

.. posto je pocelo otvaranje tema o gigantima industrial zvuka a imena kao sto su KMFDM , MINISTRY ili NIN su vec u igri , ja cu pokrenuti debatu o jednom od NAJVECIH , SKINNY PUPPY ...

made in vancuver ... rane 80's ... Nivek Ogre , Cevin Key i W. Schroeder ( kasnije Bill Leeb - front line assembly ) .

mnostvo albuma, vizija i poruka uvek dosta ispred svih ... image i outfit govori sam za sebe ...

preporuke : bukvalno sve !!!!

projekti : CYBERAKTIF , WELT , DOUBTING THOMAS , DOWNLOAD , RITALIN , Ohgr , ...

konekcije : MINISTRY , PIGFACE , KMFDM , FLA , NUMB ....

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Replies 98
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 3 months later...

Skinny Puppy znace veoma puno za industrijal/electro revoluciju sredinom '80-tih i tokom '90-tih. Svaki album je bio bolji i bolji a atmosfera sve intenzivnija dok sve nije puklo tamo '96-te. Najbolje albume ne mogu ni da izdvojim posto su svi epski nastrojeni. A, da najgori je Remix Dys Temper koji je suvisan u njihovom opusu. Nikako to slusati prvo! Krenite hronoloski od '84-te sa Remission EP-jem.

Pozdrav! :twisted:

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Moram da vam priznam da shto vishe slusham SP isti pochinju da mi se svidjaju :oops: ...ima neka stvar koju sam chak presnimila , mislim da se zove The killing game.....josh neshto sam ustanovila ...ovi ljudi su najiskrenije i najextremnije ZLI ,mislim slusham u isto vreme Dimmu borgir i Hipocrisy i ne mogu ni prici ovima....recimo stvar The poison mouth ne mogu da preslusham do kraja ,onaj zvuk ide iz jedne slushalice u drugu i stvarno se bojim da ne flipnem od onakvog nachina pevanja , zvuchi kao neka gadna bajalica :roll: smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Metalci nisu nikad zli, oni su u slucaju publike moroni, a u slucaju izvodjaca foliranti i pohlepni po pitanju para. Sve vise "industrial ljudi" pocinje da se oblaci u odela a jedno od objasnjenja za to je da

se "ljudi koji najvise zla cine na svetu tako oblace". BTW, ja ne mislim da su S.P. "zli" smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 months later...
  • 2 weeks later...

Ma treba da vidis situaciju kada se u KST-u pusti Ministry (do sada zabelezeno da se desilo dva puta) ili :Wumpscut:... odokativno dvoje ili troje entuzijasta skacu/igraju/gube se/sta god, a ostali stoje anemicno. U stvari, kada je na Industrijal night-u pusten Jesus Built My Hotrod od Ministry (sram da ih bude, na Industrial night-u pustaju Ministry) koliko sam uspeo da primetim, ja sam bio jedini koji se gubio uz pesmu.

 

U principu, verujem da je nasa i vasa scena prilicno slicna. Rulja ima odbojnost ka svemu sto im nije ispiralo mozak po nekoliko meseci/godina i sto vec ne znaju napamet koliko se besomucno vrti po klubovima (odnosno klubu). Nije poenta slusati dobru muziku nego pokazati kako i ti poznajes ono sta se stalno pusta. Al jebiga, ja odavno tvrdim da su ljudi glupi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma treba da vidis situaciju kada se u KST-u pusti Ministry (do sada zabelezeno da se desilo dva puta) ili :Wumpscut:... odokativno dvoje ili troje entuzijasta skacu/igraju/gube se/sta god, a ostali stoje anemicno. U stvari, kada je na Industrijal night-u pusten Jesus Built My Hotrod od Ministry (sram da ih bude, na Industrial night-u pustaju Ministry) koliko sam uspeo da primetim, ja sam bio jedini koji se gubio uz pesmu.

 

U principu, verujem da je nasa i vasa scena prilicno slicna. Rulja ima odbojnost ka svemu sto im nije ispiralo mozak po nekoliko meseci/godina i sto vec ne znaju napamet koliko se besomucno vrti po klubovima (odnosno klubu). Nije poenta slusati dobru muziku nego pokazati kako i ti poznajes ono sta se stalno pusta. Al jebiga, ja odavno tvrdim da su ljudi glupi.

 

ili neinformirani tj ne zele se informirati.kao da ih to kosta previse vremena ili zivaca.pa ja se mogu uzivjet cak i na stvar za koju ne znam cija je ak mi se cini dobra i *khm* ako sam dovoljno popila,lol.

eto kad dodjemo u posjetu drustvance moje i ja lijepo cemo i mi plesat pa da vam bude malo manje prazno smile.gif)

ima li kakav sajt gdje su navedena mjesecna/tjedna underground dogadjanja u Bg? pa da malo pratimo i izaberemo termin po mogucnosti tongue.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

najvise sam slusala Too dark park,ostalo imam  random mp3cama (buffy,gimme sumthin! wink.gif  

kad se sjetim kako je tu kod nas bila organizirana SP video vecer + ostala industrijala a udostojalo se doci niti kojih 40 ljudi, nakon toga su svi slicni projekti obustavljeni... da bi se godinu dana kasnije ponovilo nesto tog tipa i dozivjelo isti debakl... ma kod nas je scena totalno u q a steta dobrih bendova i organizatora s voljom...

btw,svaki put na elektro 80s veceri kad pri kraju (nakon 3am) kad dj pusti skinny puppy,yelworC ili stagod slicno prijateljica (ova gore iznad mene) i ja ostanemo plesat a svi ostali se uredno maknu s puta \"da ne bi smetali\",muzika ocito nije prihvacena ni omiljena... a ono,bad luck...

 

tek sad ovo vidjeh!! user posted image

izgleda da cemo i ovaj petak ostati solirati smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

a jebi ga,ja ne odoh... ocito sam se navikla sjedit doma pred kompom od 0-24 sad.gif trebam se malo vise socijalizirat al to cemo danas nadoknadit nas dve,jel honey :wink:

 

btw...nije ni bitno jer evo sto je uskoro v Mochwary:

 

četvrtak 05.02. • 20:00 • 25 kn

THIS IS PURE ELECTRO PSYCHEDELIC INDUSTRIAL MUSIC 2

+ Skinny Puppy video collection 1984-1992 video mix

 

petak 13.02. • 22:00 • 15 kn

dejavu

retroaktivnoaudiovizualnoodgađanje

EINSTÜRZENDE NEUBAUTEN "PERPETUUM MOBILE" (promocija albuma)

+ nagradna igra u suradnji s Dallasom

+ ekskluzivni EINSTÜRZENDE NEUBAUTEN video mix

+ plesna glazba novog i starog tisućljeća

 

 

jupiiiiiiiiiiii smile.gif)))) *jumping on one leg in big circles*

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 months later...

zaista poštujem što su na sceni već tolko dugo...kojih 20 ak godina...no preslušah sve albume koji su uglavnom zbrda zdola svi odreda...to nije ni industrial ni EBM ..nego neko shitoidno experimental nadrkavanje...sorry al oni nemaju veze sa muzikom...bez obzira na njihov kultni status...a i izgledaju kao klaunovi tak da samim time svoju glazbeno scensku neozbiljnost još više potvrđuju....nadam se da nisam uvrijedio najiskrenije fanove ovoga nadasve dosadnog banda kojeg sam se trudio slušati godinama iznova i iznova sve dok mi nije pukla vilica,.dakako od zijevanja hehe laugh.gifpukeface.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...