Jump to content

Recommended Posts

slušao sam preko desetak tisuća industrial i gothic bandova(to je danas zajednički dio scene)...nekad bio odvojen npr suicide i throbbing gristle djeluju još u ranim 70-tima i dio su industriala koji se tada nije tako ni zvao...tu etiketu je dobio tek dolaskom gothica na scenu,pa se zato ti pojmovi često isprepleču,...no blesavu nakazu Niveka ogrea i co...nikad nisam mogao smislit jel njihova muzika je 1.premekana,2.nije čak ni plesna kao npr nitzer ebb,3.dosadna(stalno ponavljajuće dionice),dalje 4.godina osnutka tog banda 1982...dakle niti su izmislili toplu vodu,niti dobro zvuče...jednom riječju to je katastrofalan band,...na koji sam izgubio kojih dobrih 3 godine trudeći se preslušat sve njihove albume....al jednostavno nije išlo...neznam zašto al oni uoče ne zvuče industrial i totalno su drukčiji od drugih...ko zna možda ih zato baš ljudi i vole...ehehee taj pop dance...još će se pisati i o new kids on the block,samanthi fox,kim wilde,donovanu i sličnim pozerima...a daj ih sam pogledaj kak zgledaju...pa te "glazbenike" niko nemože shvatit ozbiljno..jebote ko adam ant ili rani duran duran hehe...sdamo malo provokativnije(čitaj u njihovom slučaju-blesavije)-FUCK THAT IDIOTS pukeface.gifpukeface.gifpukeface.gifpivopije.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Replies 98
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

slušao sam preko desetak tisuća industrial i gothic bandova(to je danas zajednički dio scene)...nekad bio odvojen npr suicide i throbbing gristle djeluju još u ranim 70-tima i dio su industriala koji se tada nije tako ni zvao...tu etiketu je dobio tek dolaskom gothica na scenu,pa se zato ti pojmovi često isprepleču,...no blesavu nakazu Niveka ogrea i co...nikad nisam mogao smislit jel njihova muzika je 1.premekana,2.nije čak ni plesna kao npr nitzer ebb,3.dosadna(stalno ponavljajuće dionice),dalje 4.godina osnutka tog banda 1982...dakle niti su izmislili toplu vodu,niti dobro zvuče...jednom riječju to je katastrofalan band,...na koji sam izgubio kojih dobrih 3 godine trudeći se preslušat sve njihove albume....al jednostavno nije išlo...neznam zašto al oni uoče ne zvuče industrial i totalno su drukčiji od drugih...ko zna možda ih zato baš ljudi i vole...ehehee taj pop dance...još će se pisati i o new kids on the block,samanthi fox,kim wilde,donovanu i sličnim pozerima...a daj ih sam pogledaj kak zgledaju...pa te "glazbenike" niko nemože shvatit ozbiljno..jebote ko adam ant ili rani duran duran hehe...sdamo malo provokativnije(čitaj u njihovom slučaju-blesavije)-FUCK THAT IDIOTS pukeface.gifpukeface.gifpukeface.gifpivopije.gif

Mnogo volim kad naiđem na ovako muzički potkovanog lika. musik20.gif

Throbbing Gristle i Genesis P-Orridge su prvenstveno bili performance/art grupa koja je imala za cilj da šokira.Period koji ti nazivaš 'industrial koji se tada nije tako ni zvao'-jeste zapravo rađanje PUNK ere,dakle u to vreme oni su pravili EKSPERIMENTALNU MUZIKU.Obzirom da si verovatno veći deo svog života proveo slušajući 'industrial i gothic bendove' pitam se kako si stigao uopšte da postuješ na ovoj temi,da ne govorim o mogućnosti da zapamtiš išta vezano za imena kao što su Adam Ant i Duran Duran;ipak- govoriš o megalomanskih DEST HILJADA bendova! wallbash.gif .

Slušaš T.G. a ne možeš da svariš Skinny Puppy?Nameće mi se misao da T.G. nisi u životu ni čuo,a obzirom da sam priznaješ kako si tri godine pokušavao da preslušaš albume od Skinny Puppy,sam sebi lepo govoriš da tvoj mozak jednostavno nije za tu vrstu muzike.Mani se traćenja ostatka vremena na ovom svetu pokušavajući da se primoraš na nešto što ti očigledno ne odgovara.

A obzirom da si u ovoj izjavi pljunuo i Adama i Duran Duran(koji su u svom pravcu jedan od najboljih bendova ikada,sa neprikosnoveno dobrim Johnom i Nickom)čini mi se da ti je najbolje da pokušaš sa kolonijom-kažu da se trude da bar podsećaju na italo disco icon_rockdevil.gif

Majku mu,što si se uhvatio za neoromantiku u celoj ovoj priči? icon_confused.gif

no.gif Bez uvrede,ali zaista iskreno mislim da se nalaziš na pogrešnom terenu mhihi.gif

Pozdrav

P.S.pored svega si ipak pokazao da si sa voljom pokušavao da slušaš industrial,obzirom da si kopao po prošlosti i saznao za tate-Nitzer Ebb i T.G.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

lijepo rečeno...no dokaži da znaš više od mene...samo mrzim skinny puppy...najblesaviji band na svijetu i to je sve...a industrial pratim već 15 god...brijem dok si ti kakao još u pelene-skinny puppy je shit...to je pop...a skinny puppy sam usporedio sa adam antom tek tolko da isprovociram kretene poput tebe debilčino jebena hehe biggrin.giflaugh.gifpukeface.gif evo još jedan tebi i tvojim priglupim mezimcima vancouverske gay scene

Share this post


Link to post
Share on other sites

evo pravih industrial albuma...kollaps e,neubauten,ž

brighter death now-progres in pain

institut-great day to even get cd

laibach-nova akropola

whitehouse-great white death

blackhouse-father son and holly ghost

SPK-auto da fe

psyhic tv-kondole

tombstone-gothic land

IRM-wound ep

genocide organ-genocide organ ep 1985

itd...no moj majstore tvoji jebeni skinny ništa ne valjaju...ko je njih stavio uopče u industrial?????svašta...to je pop smeće za malu dijecu...najdosadniji band koji sam čuo....samo mi je žao što mi je to smeće zauzimalo oko 500 MB prostora mog dragog mi hard diska...fuj..hvala bogu da sam oslobodio mjesta za druge bolje i kavlitetnije goth,industrial bandove....U BITI SKINNY PUPPY SU JEDINI BAND KOJI MRZIM UOPČE...M,RZIIIM IH pukeface.gifpukeface.gifpukeface.gifpukeface.gifpukeface.gifpukeface.gifpukeface.gifpukeface.gifpukeface.gifpukeface.gifpukeface.gificon_rockdevil.gificon_rockdevil.gifpukeface.gifpukeface.gif SRANJEEEEEE KOMERCIJALNO

Share this post


Link to post
Share on other sites

hahaha znam buffy...al evo imao sam bad day na poslu...pa kud češ bolje stvari nego svoje osobne frustracije iskalit na smeću kao skinny puppy hehe laugh.giflaugh.gifbiggrin.gif

To sto ti ne volis Skinny Puppy ili sto si imao los dan na poslu je tvoj problem, ali to sto izvredjas neosnovano devojku koju ni ne poznajes tebe cini problematicnim. uzgred budi receno potpuno je nevazno koliko je ko dugo u prici i koliko dugo prati industriju ili bilo sta drugo. Ovde povremeno ima ljudi koji takodje postiraju i kojima ja zbog tog znanju skidam kapu, Zlaja prvenstveno, pa Gavra, Nikola Alone, Fritz kojeg vec dugo nije bilo da nesto napise itd...

Svi su se oni ovde ponasali normalno i pristojno sto se za tebe na zalost ne moze reci. Uzgred budi receno pravis teske cinjenicne greske. Industrijal kao oznaka za muziku postoji od kada je Monte Cazazza smislio ono poznato "industrijska muzika za industrijske ljude". Skinny Puppy uopste nije tako "jednolican" bend kako bi ti zeleo da ih prikazes. ja recimo bas volim Too dark Park zbog nesto vece uporabe basa. Isto tako smatram da je VIVISect remek delo. Skinny Puppy su jednostavno jedan "takticko-strateski" eksperimentalni projekt koji je koristio zvuk, politicke poruke, sekvence horror filmova, delove vesti iz medija i sl i time postizao odlican rezultat. Jednostavno Ogre je od buke mogao da napravi pesmu i to je ono sto je fascinantno. Sem toga ako su tako losi zasto su onda inspirisali mnoga poznata imena na koja se ti verovatno seces? Oni su bili inteligentan bend, a ako ti nesto ne mozes da razumes ima ko moze, sorry frajeru.

Share this post


Link to post
Share on other sites

WOOOOW!!!

Skoro nisam videla niti cula da neko toliko istice svoju mrznju prema necemu/nekome. Mislim da sam vec jednom postavila pitanje, ali nije mi stigao odgovor na isto... kako ljude ne mrze da pisu i citaju nesto o necemu sto toliko mrze. Dobro, mozda Dark Alen pokusava nekako da nas prosvetli i povede nas gresnike pravim putem da bismo nasli spas.

Al' nazalost, nesto mu ne ide.

Ako ti je vec toliko Skinny Puppy ogavan, sto se smaras i pises o njemu? Volis da nerviras ljude?

Ono sto su ti Gwydion i Cypher rekli je na mestu...

A tebi toplo preporucujem da se manes corava posla... nikad te nece odvesti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

POSTOJI SAMO JEDAN BAND,ALI SAMO JEDAN BAND NA SVIJETU KOJI ISKRENO MRZIM I PREZIREM IZ DNA DUŠE,A TO JE NARAVNO JEBENI SKINNY PUPPY...MRZZZZIM IH,...ali zato jako volim KMFDM,front 242,daf,nitzer ebb,FLA,ministry,die krups,clock dva,blitz,chrome...i ostale industrial ebm grupe....NO DOK SU GOD ŽIVI SKINNY PUPPY..UVJEK ĆU SRATI O NJIMA JEL IH JEDNOSTAVNO MRZIM,MRZIM KAD SE NJIHOVO IME SPOMENE...JEL TO IME OKALJAVA IME INDUSTRIALA

Share this post


Link to post
Share on other sites

eh da ..da nebi sve ostalo na tome...u izradi su ANTI-skinny puppy plakati..koje smo je i kolega tako lepo dizajnirali...naravno u boji...uskoro čemo ih početi lepiti po topčideru,čuburi i u sotalim delovima beograda i zemuna...punkeri mrze mc donalds,skinsi mrze židove,a neki skinny puippy(ali samo skinny puppy)....jebiga bre tako ti je to...nek si jebu mater pedersku oni i nihova komercijalna gay shitoidna mjuza....USKORO ĆE PO CELOM BEOGRADU OSVANUTI MOJI LEPI PLAKATIĆI HAHAHAHAHAHAHAHAHA biggrin.giflaugh.gificon_mrgreen.gifmusik19.gifviolent.gifmrred.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

vid' 'vako. da li znas koliko ima stvari koje mene nerviraju? uostalom, svako bi mogao da nabroji gomilu stavri koje mu/joj idu na nerve. i sta bi sad bilo kad bi svi krenuli da lepimo plakate protiv onoga/onih sto/koji nam smetaju i urlamo unaokolo kako smo iziritirani?

naprosto, ono sto te nervira zaobidji i ignorisi sve dok ti ne uleti u zivotnu zonu icon_da.gif . zamisli kada bi npr. svi zaredjali po svim forumima i besomucno pljuvali po bendovima koje ne slusaju ili koje ne vole? ja bih takvim komentarima napunila 95% metal foruma.

cemu sve to? icon_uhoh.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

lepo si to dabome rekla...ma ja volim skinny puppy...samo malo se zekam pekam hehe...mislim bilo bi uopče nezamislivo slušat sve to,a zaobić ili ne volit skinny puppy...JA IH NAPROSTO OBOŽAVAM...volim sve albume ,a pogotovo su mi dragi

VIVI sect vi

bites

too dark park

last rights

i Back and forth...sve u svemu odličan i utjecajan band...isprika svima...samo malo iskušavam granice ljudske tolerancije ...sorry icon_redface.gificon_rolleyes.gif ...

ne fakat sad ozbiljno...obožavam SP...isprika još jednom svima čao drugari biggrin.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

lijepo rečeno...no dokaži da znaš više od mene...samo mrzim skinny puppy...najblesaviji band na svijetu i to je sve...a industrial pratim već 15 god...brijem dok si ti kakao još u pelene-skinny puppy je shit...to je pop...a skinny puppy sam usporedio sa adam antom tek tolko da isprovociram kretene poput tebe debilčino jebena hehe biggrin.giflaugh.gifpukeface.gif evo još jedan tebi i tvojim priglupim mezimcima vancouverske gay scene

pivopije.gif Joj,što ne volim da dajem ovakve završnice,zato neću reći mnogo:

Voliš T.G.-ne podnosiš Skinny Puppy,kažeš da su sranje....

Ali:Download/Skinny Puppy+Genesis P.

OMG,da li je moguće da nisi ispitao teren pre nego što si krenuo u napad?

evotigana.gif

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

eh da ..da nebi sve ostalo na tome...u izradi su ANTI-skinny puppy plakati..koje smo je i kolega tako lepo dizajnirali...naravno u boji...uskoro čemo ih početi lepiti po topčideru,čuburi i u sotalim delovima beograda i zemuna...punkeri mrze mc donalds,skinsi mrze židove,a neki skinny puippy(ali samo skinny puppy)....jebiga bre tako ti je to...nek si jebu mater pedersku oni i nihova komercijalna gay shitoidna mjuza....USKORO ĆE PO CELOM BEOGRADU OSVANUTI MOJI LEPI PLAKATIĆI HAHAHAHAHAHAHAHAHA

Ali i losa reklama je reklama, tako da ti se ne isplati... icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Alen a otkad volis kmfdm? daj jos spomeni NIN i pocet cu sumnjat da dobro vidim laugh.giflaugh.giflaugh.gif

tebe je ocito u zadnje vrijeme opsjeo neki zao duh,ne vidim drugog objasnjenja za ovakve ispade!

daj dosta vise s ovim,deja vu,ajd mars tamo otvarat teme o goth punku i pricat kako su Boyd Rice i bendovi s CMI gothic! zestoko! zestokooooooo! icon_razz.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

gothic je izraz umjetnosti u određenom periodu prije svega...no mnogi glazbenici se pozivaju zbog lijepote toga perioda...on može označavat,nešto lijepo,mistično,mračno...itd tako da na neki način sve što ima neki mračan štih u glazbi ..može se uvjetno nazvat gothicom...a opet postoji dark ambient,industrial,neoklasika,neo folk...sve su to danas podžanrovi GLAZBENE gothic subkulture...no po meni je i više nego glupo rečć za bilo koji band da je gothic....pogotovo za gothic metal...ali ako bi već trebalo spomenuti prave gothic albume u pravom smislu tih riječi to bi onda bio..ovaj top 5:

1.dead can dance-within the realm of a dying sun

2.tuxedomoon-ghost sonata

3.in the nursery-KODA

4.tombstone-gothic land(koji su uspješno pokazali da i industrial glazba se može povezati sa gothic izrazom)

i 5.attrition-etude...dakle nema gitara,...riječ je o čistim neoklasičnim avangardnim umjetničkim dijelima...i to se eventualno može u glazbi nazvati gothic...no sve drugo su samo razni sinonimi za pripadnost TZV gothic/industrial/ebm scene....hehe boyd rice...pa svakako da i on u svojoj glazbi ima goth elemenata,ali nije on nikakav darker ili gotičar hehe...to bi bilo smiješno...ok nadam se da smo riješili nedoumicu odličnog banda skinny puppy...nadam se da je sve 5...isprika žestokim fanovima na trošenju vremena u obrani dragog im benda hehe icon_rolleyes.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 months later...

... posto je ovo ipak Skinny Puppy topic - da pomenem da izuzetno gotivim

Skinny Puppy - pogotovo Too Dark Park i sve prethodne albume, no malo imam poteskoca sa shvatanjem ovih novijih...tipa Last Rights & The Process(svidja mi se Candle)

 

samo bi se nadovezao na predjasnji post Dark Al-a o Gotiku...i Gotik subkulturi...i njenim podzanrovima... Iako je termin "industrial" skovan jos u vreme Punk revolucije odn. septembra 1975...cudnim spletom okolnosti, da`l neinformisanoscu generalne populacije ili necim drugim, mada ja sumnjam na ovo prvo... danas je opste prihvaceno da je industrial, kako nam

Dark Al predocio, 1. je deo gothic subkulture koja u ono vreme nije ni posojala, tako da sta, industial je "visio" neobelezen nepunu deceniju da bi dosao termin gothic - da spase stvar...ma nije nego... ili 2. proizvod Post-punk ere kako isto nanekim mestima nailazimo sto je, ajde i prihvatljivije buduci da koliko sam ja upoznat taj termin jeste starije od termina gothic ili gresim???...

 

ta pomodarija trpanja termina Gotik u sve mi ide na... 233.gif

 

logicki problem: kako nesto starije moze da se "trpa" u nesto mladje???(bez "pametnih" odgovora)

 

i da kazem da nesmatram dcd(koji, inace obozavam) za gothic - vec za neo-classic(odn. za klasiku kako ce biti verovatno nazvani za nekih 50 godina od sada...)

niti smatram tuxedmoon(koji isto obozavam) za gothic - vec odvojeni pravac - avantgardu, u koju ubrajamo jos i nezaobilazne The Residents-e, zatim i GodSpeed You Black Emperor i brojne!!!

 

Poz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...