Jump to content

Lordi


Will-O-The-Wisp

Recommended Posts

Da, stvarno, sto se konstantno otvaraju/zatvaraju teme o njima? Zar nije jednostavnije da se izbrise spam nego da se cela tema zatvara, posle opet otvara nova i tako u nedogled? Svakih par dana nova tema...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo nešto iz novina:

 

 

 

„Bild“ demaskirao bend „Lordi“

 

"Nemački časopis „Bild“ uspeo je da dođe do fotografija pevača i pevačice i klavijaturistkinje benda „Lordi“ i da ih demaskira. Slike objavljene u „Bildu“ preuzete su iz jednog tabloida iz Finske, protiv kojeg su članovi benda podneli tužbu. Mr. Lordi, frontmen benda koji na sceni nosi nakaznu masku od gume i kože i liči na zmaja, a na leđima ima elektropokretač koja mu otvara krila, zove se Tomi Putansuje i i zjavio da ljudi vole Supermena, a ne običnog čoveka ispod maske: Keneta Klarka. On smatra da je objavljivanje njihovog pravog identiteta loše za njihovu karijeru. Osim frontmena, finski tabloid razotkrio je i pevačicu i klavijaturistkinju koja se u bendu zove Ave.Svira, osim u bendu „Lordi“, i u „Dolchameru“ koji, srećom, ne nosi maske,završila je studije klasične muzike i pravo ime joj je Lena."

 

user posted image

 

user posted image

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Već sam pisao o ovome samo su zatvorili temu , Oni su skroz maznuli imidž od grupe GWAR. Oni koji poznaju tu grupu znaju o čemu pričam ..SOLI na primer pivopije.gif

 

U svemu tome interesantno je sad svakakvim majmunima kao što negde čitam i ne mogu da verujem da su pisali HEJVI metal grupa je pobedila na Euroviziji ove godine . icon_smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

\Oni su skroz maznuli imidž od grupe GWAR. Oni koji poznaju tu grupu znaju o čemu pričam ..SOLI na primer pivopije.gif

Da ali vecina sveta( pa ni ovog foruma) nema pojma ko su Gwar i misle da su lordi originalni...a i to demaskiranje...Kiss story all over again... wallbash.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Već sam pisao o ovome samo su zatvorili temu , Oni su skroz maznuli imidž od grupe GWAR. Oni koji poznaju tu grupu znaju o čemu pričam ..SOLI na primer pivopije.gif

Kad si vec navalio GWAR iliti RAWG (kada nastupaju bez kostima) jesu mator bend (nastali 1982 i kroz bend je prodefilovalo preko 30 clanova), ali sviraju ne bas originalan punk! Sem pojavljivanja u kostimima nisu imali nikakav zapazen uspeh.

 

Lordi je bend i to dobar. Uvek sam bio za varijantu bolje dobra kopija nego los original.

 

Za one koji nisu citali Explosive magazine #2 (preteca Butcherian Vibe-a i Metal Hammer-a) evo recenzije prvog albuma u kojoj sam mislim sve rekao:

 

Lordi

Get Heavy

(ultimate hard rock ressurection)

Drakkar

Pa ljudi, ako ste mislili da se ovih godina formirala praznina u hard rock muzici onda ste se grdno prevarili, jer evo albuma koji ce vaskrsnuti sve ono dobro što se decenijama moglo u njoj naci. Najnovija finska senzacija, koja scenski veoma podseca na Slipknot ili GWAR, napravila je ultimativan hit album, razarac svih svetskih top lista kojim vraca snaznu melodiju tamo gde je i zaceta. Produciran do strane T.T. Oksale (HIM, Apocalyptica) i miksovan od nikog drugog do Kevin Shirley-a (Iron Maiden, Bon Jovi, Aerosmith, the Black Crowes), ovaj album sadrzi neverovatne hitove koji ]e probuditi mrtve i izleciti gluve. Would You Love A Monsterman i The Devil Is A Loser (gde se ismejavaju black metal bendovi i njihovi tekstovi) su automatski postale numere neizbezne na svim rock zurkama širom sveta. Mešavina najboljih momenata bendova Alice Cooper, Kiss (ko je rekao 'Destroyer'?) ili Twisted Sisters sa perfektnom produkcijom i sjajnim modernim aranzmanima su dovoljno priblizan opis ovog, već mega-benda. Poseban kvalitet je Lordi-jev glas, u nekim trenucima, neodoljivo slican Sentenced vokalu, koji u potpunosti opravdava njegov mocan izgled. Dakle, imate šansu da prisustvujete radjanju nove svetske hard rock atrakcije i nemojte to propustiti ni za šta na svetu. Get Heavy sa ovim eksplozivnim izdanjem!

10/10

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je najsmesnije kad u dnevnim novinama (uglavnom u Politici i Blicu)citam clanak o nekoj rock/metal grupi gde se tacno vidi da taj neko ko je pisao nema pojma o tome a daje svoj sud... a koliko se razumem u novinarstvo, novinar svoje misljenje treba da zadrzi za sebe a iznese samo cinjenice... Najnoviji primeri-dnevne novine koje grupu Lordi nazivaju satanistima, monstrumima, itd.. Izmedju ostalog, i zbog toga mi je drago sto su pobedili!!!

Edited by RedGirl

Share this post


Link to post
Share on other sites

Upravo tako... Posto citam sve dnevne, nedeljne i mesecne novine koje izlaze kod nas, moram reci da sam iznenadjen da su Vecernje novosti od ponedeljka jedine objektivno napisale prikaz pesme Evrovizije, i Svet plus je objavio vrh strip (u istom broju ima tekst sa naslovom Monstrumi pojeli Bambija ili nesto slicno tome). Cak je Gloria pisala o Lordiju. To se zove popularnost zar ne?

Share this post


Link to post
Share on other sites

U nekim novinama je pisalo " det metal grupa iz Finske " wallbash.gif  wallbash.gif  wallbash.gif

Da bude jos veca zalost, to nije samo kod nas, pisalo je jos i na zvanicnom Eurosong sajtu. Ljudi koji su van ove muzike, verovatno smatraju ili da je da je sve isto, ili da imidz odradjuje kakvu muziku neko svira.

 

 

Ja sam se slatko ismejao kad sam na nekom forumu citao da na live nastupima "kolju ovce i jedu zivo meso", da se "mole satani" i slicno.

 

Jos jedna predrasuda, na zalost. Ja bih te ljude pitala kako onda odobravaju M.Mansona, jer su njegove nakaze mnogo opasnije i perverznije nego Lordi.

 

 

Posto citam sve dnevne, nedeljne i mesecne novine koje izlaze kod nas, moram reci da sam iznenadjen da su Vecernje novosti od ponedeljka jedine objektivno napisale prikaz pesme Evrovizije, i Svet plus je objavio vrh strip (u istom broju ima tekst sa naslovom Monstrumi pojeli Bambija ili nesto slicno tome). Cak je Gloria pisala o Lordiju. To se zove popularnost zar ne?

 

Pa naravno. Hajde, molim te, ako ti nije tesko, skenitaj te tekstove pa ih postavi ovde na forum, da se procita crno na belo, ili mi posalji na PP. unapred hvala.

 

  Meni je najsmesnije kad u dnevnim novinama (uglavnom u Politici i Blicu)citam clanak o nekoj rock/metal grupi gde se tacno vidi da taj neko ko je pisao nema pojma o tome a daje svoj sud...

 

 

Da si ti ziva i zdrava, kad bi videla ko se sve ovde bavi novinarstvom i ko sve sebe naziva novinarima, sve bi ti bilo jasno. O slobodnom sudu ne vredi govoriti, jer uvek postoji onaj nadredjeni ili politika kuce, kojoj novinar kao jedimka mora da se uskladi.

 

 

Poseban kvalitet je Lordi-jev glas, u nekim trenucima, neodoljivo slican Sentenced vokalu, koji u potpunosti opravdava njegov mocan izgled.

 

 

E, sa ovim se ne bih slozila, narocito ako misli o Ville Laihiala vokalu, jer je tesko uporediti ih s obzirom na sve razlike.

Edited by the charmed one

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bas je u Politikinom dodatku, tv revija, napisan text o njima, ali ovaj put bez gluposti, za divno cudo.

I u danasnjoj piramidi su bili jedna od tema, ne secam se kako se zove, ali je sigurno sadrzala rec monstrumi! Svasta! icon_rolleyes.gif

I u najavi su pricali o njima, kako jedu zivo meso na svojim nastupima, kako su mnoge zemlje sokirane sto su oni pobedili i cak neki razmisljaju da ne salju sldece godine svoje predstavnike. Ukratko icon_smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...