Jump to content

Set bubnjeva - kakav želite, tj. koji posedujete?


Boomer

Recommended Posts

  • 2 months later...
  • Replies 121
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 2 weeks later...

Sad cu da budem "smartass" :

 

Ja uopste ne zelim nikakav set bubnjeva. Oduvek sam vise voleo ritam masine nego bubnjare koji se hronicno ne pojavljuju na probama, kasne, i na kraju ispale za svirku.

 

LETS START THE FLAME WARS ph34r.gifph34r.gificon_rockdevil.gifevotigana.gif

 

mhihi.gifmhihi.gifmhihi.gifmhihi.gifmhihi.gifmhihi.gifmhihi.gifmhihi.gif

Edited by Nurg

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 weeks later...

PA DAJTE LJUDI MORAMO BITI REALNI!!!!!!!!!!MI SE NALAZIMO NA SAJTU KOJI PROPAGIRA METAL I ROCKNROLL MUZIKU ZATO BI SE JA ODLUCIO ZA NEKI BUBANJ KOJI DOBRO SLJAKA ZA OVU VRSTU SVIRKE.

PO MENI NAJBOLJI ZVUK ZA METAL MUZIKU DAJU NEKI MODELI TAME I PEARL-A.

A ZA NAS SIROMAHE MOZE DA PRODJE I NEKI SONORCIC ILI YAMAHICA ( MADA ONA NIJE BAS ZA METAL ...).

 

 

 

 

SVAKA CAST MAJKU KAKO USPEVA NA OVOM CUDU DA SVIRA.JA BI SE POGUBIO.MOZDA JE TO MALO PRETERANO ALI LEPO IZGLEDA NA KONCERTU. biggrin.gifbiggrin.gifbiggrin.gif

pivopije.gifpivopije.gifpivopije.gifwallbash.gif

wallbash.gifwallbash.gif

musik19.gifmusik19.gifmusik19.gif

Edited by Marko, Mon_a[MOR]e

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma, dupla pedala, bez toga nikad svirati bubanj!

 

Ja sam sa svojom DW 5000 prezadovoljan.

 

Sto se tice marke bubnja, zna se to, Tama Rockstar, kakav dobar Sonor... nema tu puno razmisljanja.

 

Cinele... Zildjian, Paiste... nista bez china i splash cinela, plus dva-tri razlicita crash-a, ride, i meni vise nista ne treba.

 

Poz!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma, dupla pedala, bez toga nikad svirati bubanj!

 

Ja sam sa svojom DW 5000 prezadovoljan.

 

Sto se tice marke bubnja, zna se to, Tama Rockstar, kakav dobar Sonor... nema tu puno razmisljanja.

 

Cinele... Zildjian, Paiste... nista bez china i splash cinela, plus dva-tri razlicita crash-a, ride, i meni vise nista ne treba.

 

Poz!

ma tama rockstar dupli komplet sa sto vise cinela tako da se bubnjar ni ne vidi iza tolike masinerije! icon_smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 year later...
Guest electro-drummer

pa evo ja kad bih imao para kupio bih set YAMAHA Maple Custom GOLD

toms 8 X 7 inch

10 X 9 INCH

12 x 10 inch

 

bass 20 x 18 inch

 

snare YAMAHA Dace Weckl signature

 

i naravno AXIS hardware seija A2 (cini mi se) - dur-aluminijumski

 

INACE OVI TIMPANI TAKO DOBRO ZVUCE DA JE TO BRUKA A BASS TAKODJE

 

VECINA BUBNJARA YAMAHA-U (MAPLE CUSTOM) KORISTI U STUDIJU ZA SNIMANJE, A NA STAGE-U BILO KOJI DRUGI

 

i naravno uz sve ovo PAISTE cinele iz serija ( signature i tradicionals)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ej ljudi ako ste zainteresovani za ZORO THE DRUMMER Drum Clinic ne propustite priliku da poslusate i pogledate.... uzmite karte kod Marica u radnji (Maricev Muzicki Servis) po frendly ceni za dz ako se nesto kupi u radnji ili 100 dindzi....

 

daklem.. desavanje se odvija u Domu omladine petak 7. april u 17h....

 

pivopije.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sonor Designer serija (SAVRSENSTVO) ili eventualno Tama Straclasic (pazi eventualno... biggrin.gif )

 

Sledeca konfiguracija:

 

tomovi 10 12 13

 

flor tomovi 14 16

 

dva bas bubnja 22/18

 

od hardvera gibraltarova rampa (zato sto su najbolje)

 

DW 5000 hi-hat stand

 

DW 5000 ili Pearl power shifter eliminator pedale (obe sa chain driveom)

 

Od Cinela Paiste signature serija (zato sto je najbolja)

 

ukratko (u pravcu kretanja kazaljke na satu)

 

china 16", 13" sound edge hi-hat,, crash 17", splash 8", splash 10", crash 18", ride 20', Crash 15", hi-hat 12", mini china 14", China 18"...

 

i tako... nothing much...

Share this post


Link to post
Share on other sites

e pa vidis, vecini ljudi je pearl masterworks keva, a meni je daleko od toga... ali to je potpuno stvar ukusa, i svako ima neki svoj izbor... moj je gore... nije li u tome i poenta ove teme, da svako kaze sta se njemu svidja, a ne da se ubedjujemo da li su bolji DW ili Pearl bubnjevi...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svaki proizvodjac ima jeftinije i skuplje serije, tj extra skupe serije, i exkluzivne serije, a cene su skoro identicne - na nivou posmatrane klase. Po meni je presudan sistem kacenja tomova, nosaci, stabilnost, dizajnerska resenja i civije kako su resene, a svaki proizvodjac je unikatan po tome. Kao da je drvo koje stavljaju na TAMA Starclassic Mapple manje kvalitetno od YAMAHA Recording Custom ili od Pearl Masterworks... ma daj, a vi ste svi kao experti koji su samo na katalozima videli te bubnjeve ili u skolama Dave Weckla, pa ste kadri da ih komentarisete sta je keva, a sta ne. Da li je uopste iko od vas svirao na boljem drvetu od TAMA Rock Star ili Pearl Export i to sa bendom na probama, na koncertima pa da znate kako se ponasaju u razlicitim uslovima?!?!

 

To su jazz-erska iskenjavanja da postoje "Gretsch" i "bubnjevi"... Ono sto je tacno za DW, to je da su imali najbolju pedalu DW5000 pocetkom devedesetih, ali onda su ih TAMA i Pearl definitivno stigli unapredivsi svoje modele...

 

Sem toga, da li u nasoj zemlji postoji prodavnica u koju mozes da udjes i da probas najskuplje serije Yamaha, Pearl, DW, TAMA, Gretsch, Sonor... od nekoliko hiljada EUR, pa da tacno kazete sta je keva?!?!? Ja kad narucujem cinelu od 300 EUR u Sky Musicu oni me bledo gledaju i komentarisu kako to niko ziv ne kupuje i kako takve modele narucuju samo po porudzbini. Bas me interesuje ko je i gde probao ove serije od 3000-6500 EUR.

 

Evo vam cene nekih bubnjeva, razlicite velicine i broja komponenti, sa dobosom i bez njega:

 

Tama Starclassic Exotic Wood SE-522ED Shellset, 5-teilig, 22x18/­10x9/­12x10/­14x12/­14x6 3.998,00 EUR

 

 

DW Collector Finish Ply Shellset Champangne 20"x18"/­10"x8"/­12"x9"/­14"x12"FT/­14"x5"SD 3.190,00 EUR

 

DW Collector Lacquer Specialty 22"x18"/­10"x8"/­12"x9"/­14"x11"/­16"x13"/­14"x5½"SD 6.390,00 EUR

 

Yamaha Birch Custom Absolute BYN2T4 22"x16"/­10"x9"/­12"x10"/­14"x12", Birke 2.249,00 EUR

 

Pearl MMX 924XAP #189 Deep Blue Spark 22"x18"/­10"x8"/­12"x9"/­14"x11", Shellset, Maple 2.190,00 EUR

 

Pearl Reference RF924XAP/­C #142 Root Beer Fade 22"x18"/­10"x8"/­12"x9"/­14"x11", Shellset, 4-teilig 2.749,00 EUR

 

 

 

i 2 Larsova signature dobosa:

 

Tama Signature Snares LU1465BB Lars Ulrich 14", x6,5", Gussspannreifen, Bronze 2.099,00 EUR

 

Tama Signature Snares LU1465 Lars Ulrich 14"x6,5", Gussspannreifen, 3mm Plattenstahl 699,00 EUR

 

 

 

Ja sam zadovoljan svojim setom, mada cu gledati da kupim bolji dobos 14x8" i bolju stolicu.

 

pivopije.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da ne bude da sam Sonor preskocio:

 

Sonor Designer Shellset Stain Amber Fade 22"x18"/­10"x8"/­12"x9"/­14"x11"/­14"x5,5"SD 3.500,00 EUR

 

Sonor Designer Redwine Dunes 22"x18"/­8"x8"/­10"x9"/­12"x10"/­14"x12"/­16"x14"/­14x6 4.099,00 EUR

Share this post


Link to post
Share on other sites

e pa vidis, vecini ljudi je pearl masterworks keva, a meni je daleko od toga... ali to je potpuno stvar ukusa, i svako ima neki svoj izbor... moj je gore... nije li u tome i poenta ove teme, da svako kaze sta se njemu svidja, a ne da se ubedjujemo da li su bolji DW ili Pearl bubnjevi...

Normalno. Ja cak govorim potpuno na osnovu predrasuda, bez ikakvog prevog znanja kako ti setovi zvuce icon_smile.gif Jednostavno ne volim to DW ime pa to ti je.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svaki proizvodjac ima jeftinije i skuplje serije, tj extra skupe serije, i exkluzivne serije, a cene su skoro identicne - na nivou posmatrane klase.

 

pa nisu bas skroz indenticne, pogotovo kod marki poput gretsch...

 

Po meni je presudan sistem kacenja tomova, nosaci, stabilnost, dizajnerska resenja i civije kako su resene, a svaki proizvodjac je unikatan po tome.

 

da, u tome se slazemo

 

Kao da je drvo koje stavljaju na TAMA Starclassic Mapple manje kvalitetno od YAMAHA Recording Custom ili od Pearl Masterworks...

 

verovatno nije manjeg kvaliteta, ali razlike u zvuku postoje

 

ma daj, a vi ste svi kao experti koji su samo na katalozima videli te bubnjeve ili u skolama Dave Weckla, pa ste kadri da ih komentarisete sta je keva, a sta ne. Da li je uopste iko od vas svirao na boljem drvetu od TAMA Rock Star ili Pearl Export i to sa bendom na probama, na koncertima pa da znate kako se ponasaju u razlicitim uslovima?!?!

 

A ti care mislis da smo mi svi bas gomila jadnika, koji nikad nisu u zivotu svirali nista skuplje od 300 eur... Pa, eto ja sam imao prilike da sviram Gretsch od 5000 eur i mogu da ti kazem da su ta jazzerska "iskenjavanja" stvarno tacna... JA LICNO u zivotu nisam cuo nista bolje, (sto naravno ne znaci da ne postoji) ali opet, kada bi imao toliko para ja ne bi kupio takav set... jednostavno sviram muziku kojoj vise odgovara dublji i agresivniji zvuk koji ima tama...

 

Ono sto je tacno za DW, to je da su imali najbolju pedalu DW5000 pocetkom devedesetih, ali onda su ih TAMA i Pearl definitivno stigli unapredivsi svoje modele...

 

Stigli, ali ne i prestigli, meni je to i dalje najbolja pedala koju samm ikada probao, mada i to je stvar ukusa, navike... eliminatorke su stvarno opake pedale... jedino sa kobrama nisam imao toliko kontakta, mada verujem da su i one super...

 

Sem toga, da li u nasoj zemlji postoji prodavnica u koju mozes da udjes i da probas najskuplje serije Yamaha, Pearl, DW, TAMA, Gretsch, Sonor... od nekoliko hiljada EUR, pa da tacno kazete sta je keva?!?!? Ja kad narucujem cinelu od 300 EUR u Sky Musicu oni me bledo gledaju i komentarisu kako to niko ziv ne kupuje i kako takve modele narucuju samo po porudzbini. Bas me interesuje ko je i gde probao ove serije od 3000-6500 EUR.

 

Pa, postoji taj jebeni Sky u kome mozes da probas mnogo toga, ne mozes da probas vecinu stvari koje si ti dole naveo, ali imali su ranije u radnji dosta boljih zildjianovih serija... Ja sam svirao dosta iz K i A serije, samo za Z serijom nisam imao nikakvog kontakta...

 

...inace

Tama Signature Snares LU1465BB Lars Ulrich  14", x6,5", Gussspannreifen, Bronze  2.099,00 EUR

 

ja stvarno ne znam ko bi ovo ikada kupio... icon_confused.gificon_confused.gif

 

Ja sam zadovoljan svojim setom, mada cu gledati da kupim bolji dobos 14x8" i bolju stolicu.

 

Daj spisak tvog seta, bas me zanima, iz onih fotki gore ne moze nista da se razume... inace sto se tice stolica, bilo je ranije u Skyu (pretpostavljam da jos uvek moze) da se naruce gibraltarove stolice od jedno 200stotinak eur (sistem na odvrtanje, sa ugradjenim memory lockom) koje su fenomenalne... veruj mi, ja imam preko 2 metra i podosta kila (oko 100) tako da mi je dobra stolica vrlo bitna, a ove su vrh...

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...