Jump to content

Iced Earth


Iced Earth Diskografija  

29 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

vidim da se ovde polemise o vokalima, a ja nisam cuo ovo novo sa riperom, ali znam da je ono staro vrh! iced earth mi je bio omiljeni bend pre par godina! mislim da su muzicki skoro savrseni, a barlow je najjaci vokal svih vremena, posle chuck billy-a! icon_rockdevil.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma nije loš Ripper, al' eto tako je to kad svi prosto naviknu na baš taj bend sa baš tim vokalom. icon_wink.gif

 

I meni je gotivnije kad peva Barlow, mada nije ni Ripper loš, slušao sam skoro bootleg iz Čikaga 2004, čovek je skroz OK otpevao, kao što je i recimo na Live In London od Judas-a, ali navika je navika... pivopije.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma nije loš Ripper, al' eto tako je to kad svi prosto naviknu na baš taj bend sa baš tim vokalom.  icon_wink.gif

 

Mozhda je neko zavoleo Iced Earth kada je pevach bio Gene Adams ili John Greely (iako ne dovoljno dugo da se na njih naviknu icon_wink.gif), a prestao da ih slusha kad je doshao Barlow (u shta sumnjam mhihi.gif) ... uglavnom, Barlow je najbolji vokal Iced Eartha (bio i bice icon_cool.gif )

 

I meni je gotivnije kad peva Barlow, mada nije ni Ripper loš, slušao sam skoro bootleg iz Čikaga 2004, čovek je skroz OK otpevao, kao što je i recimo na Live In London od Judas-a, ali navika je navika...  pivopije.gif

 

Mislim da nije do navike, nego bash do vokala... s obzirom da Iced Earth nije chist heavy, vec sa gomilom drugih uticaja, izmedju ostalog i power ( neko ce da me ubije mhihi.gif ), a Barlow-ov glas je vishe za taj zhanr (ma, mozhe sve da izvuche icon_da.gif), pa mi je zato omiljeni... Ripper ima glas za heavy metal (mislim, Priesti... icon_biggrin.gif ), pa ce on vishe da se dopadne heavy metalcima! icon_wink.gif

 

Ripper je Ok, ali Barlow zakon! icon_cool.gif

 

pivopije.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Schafferu bi bilo pametno da potrazi pevaca sa Stormridera i nastavi odande gde je stao sa Burnt Offerings albumom.Dark Saga mi se i ne u klapa u citavu koncepciju,al ajde.Something Wicked je vec prica za sebe,ali jako je dobar.Cini mi se da je Schafferu ponstalo ideja,sto se da primetiti i na Demons&Wizards 2.

Share this post


Link to post
Share on other sites

I dalje stojim da je ripper odlican vokal za iced earth i da bi mu odlicno lezao prvi album, videce se vec na sledecem albumu ali otom potom, jebiga metju je hteo da bude pandur nek sad peva po skolama, riper ga jednostavno ne mora menjati ko halforda u pristima, kapiram da peva nekim svojim stilom

Share this post


Link to post
Share on other sites

I dalje stojim da je ripper odlican vokal za iced earth i da bi mu odlicno lezao prvi album, videce se vec na sledecem albumu ali otom potom, jebiga metju je hteo da bude pandur nek sad peva po skolama, riper ga jednostavno ne mora menjati ko halforda u pristima, kapiram da peva nekim svojim stilom

Pandur .... ????? icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif. Kako je ovo savrseno icon_smile.gif.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Schafferu bi bilo pametno da potrazi pevaca sa Stormridera i nastavi odande gde je stao sa Burnt Offerings albumom.Dark Saga mi se i ne u klapa u citavu koncepciju,al ajde.Something Wicked je vec prica za sebe,ali jako je dobar.Cini mi se da je Schafferu ponstalo ideja,sto se da primetiti i na Demons&Wizards 2.

Da, Crimson King mi je losh u odnosu na prvi D&W koji je perfektan!...

 

Crimsona sam jedva jednom preslusao, dok sam prvi D&W preslusao najmanje stotinak puta...

 

Sve albume IE isto tako... Preslusao sam ih zilion puta, dok sam GB preslusao nekih 10 albuma...

 

Sta ja znam... ni to nije losh album, kad bi se iskljucilo da je IE...

 

Ima dobrih pesama, kao recimo "The Reckoning" (harmony, ubicu te za ono "The Reckoning Night" wallbash.gifviolent.gif ), zatim "Decleration Day" za koji upravo skidam spot, zatim "Attila", "When Eagles Cry" i trilogija Getensburga... koja je inace odlicna... pivopije.gif

 

Sve u svemu volim JP, obozavam IE tako da mi se GB svideo...

 

Na prvo slusanje mi je bio ocaj, ali sto sam ga vise slusao bio mi je sve bolji... musik19.gif

 

Ripper je extra pevac, i jedino on je mogao dostojno da nasledi Halforda...

 

Nego, skrnavo je sto IE dok je Barlow bio u bendu, nisu imali ni jednu svirku (koncert) osim u Americi...

 

Sad su kao krenuli malo dalje, samo do Engleske i Nemacke...

 

A vi u Srbiji ko vas jebe... no.gif

 

Dam' nikad necu videti Barlowa uzivo... icon_cry.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jebes li ga! VIdi stvarno on!!!

 

AAAAAAA!!! ne mogu da verujem!

 

Sav je izdeformisan!!!!

 

AAAAAAA!!! Imacu nocne more od ovoga!!!

 

Jadan Matt, shta uradi od sebe!?

 

NE ovo ne moze biti! imao je tako lepu kosu (glavu bih dao za kosu kao sto je njegova, mada tad ne bi imao na cemu da je nosim laugh.gif )

 

Znaci, uopste ga nisam prepoznao!

 

Totalno drugaciji lik!... Mislim da cu se odpucati tek za jedno 20 minuta... laugh.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Barlow je,cak stavise receno postao sinonim za Iced Earth,i mogao je obezbediti i sebe i svoje praunucice slavom stecenom u ovom velikom bendu.Nacin na koji je pevao i svoje,a stvari svojih prethodnika je prosto jaw-dropping,mada mi je u pojedinim trenucima John Greely zvucao kao vrlo uzoran thrash pevac.Svaka pomisao,a kamoli slusanje prva tri albuma izaziva jebeni orgazam. icon_rockdevil.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima dobrih pesama, kao recimo "The Reckoning" (harmony, ubicu te za ono "The Reckoning Night"  wallbash.gif  violent.gif )

 

Haha, izvini, ne znam otkud mi to, ili sam na brzaka ispisala pesme ili mi u podsvesti stoji kako sam vishe puta preslushala poslednji album Sonate, nego poslednji IE zuba.gif

 

Dam' nikad necu videti Barlowa uzivo... icon_cry.gif

 

Ostace ti u lepom secanju! Da si ga video uzhivo, mozhda bi ti bilo josh vishe zhao shto ne peva i dalje u Iced Earth-u icon_wink.gif

 

Znaci, uopste ga nisam prepoznao!

 

Mozhda si albume preslushao zilion puta, ali njega nisi dobro prouchio! icon_razz.gif

 

prva 3 albuma su perfekcija, kao i Saga i Wicked (ali opet oni su vishe power, nego thrash)

 

Mhm! icon_da.gif Eto, mogao bi Ripper da prepeva prva tri albuma, mozhda bi mu legli... icon_biggrin.gif

 

riper ga jednostavno ne mora menjati ko halforda u pristima, kapiram da peva nekim svojim stilom

 

Svojim stilom, koji vishe odgovara Priestima... zuba.gif

 

pivopije.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jok ripper ovde ne glumi priste dakle specificno

 

Pa, nisam ja ni rekla da glumi Prieste, vec da se sa vokalom kakav ima vishe uklapa u Judas Priest, kao heavy metal (ili NWOBHM, shta ja znam...) bend, dok je Iced Earth " an American heavy metal band that combines influences from thrash metal, power metal, NWOBHM, progressive metal as well as gothic touches."... i vishe mu 'odgovara' Barlow! ph34r.gif

 

i po meni odlicno se uklapa u ie ko ne misli tako jebiga

 

Zato shto u Iced Earthu vishe volish onu heavy, thrash, bla bla stranu... kojoj Ripper vishe naginje... ili ne?! ph34r.gif

 

druga stvar dark saga i something wicked nikako nisu power, po meni vrlo malo dodirnih tacaka

 

Tu peva Barlow, vokal je prilichno visok, to odgovara power-u, tekstovi su zasnovani na mitologiji, fantastici i sl., to odgovara poweru, Barlow ne svira nishta (samo peva, to je uglavnom odlika power metal bendova icon_biggrin.gif ), sto se same muzike tiche, shta ja znam, brzo icon_biggrin.gif ... to vuche od speed/thrash metala?! ph34r.gif I bubnjar koristi neshto, karakteristichno za power metal (ne znam, to sam prochitala, ali se ne razumem, pa da ne lupetam icon_cool.gif ) U svakom sluchaju ima dodira sa powerom, ali definitivno nije samo power metal bend! icon_da.gif

 

neznam ni sta iced earth trazi na ovom forumu ali ajd

 

Pa, mogao bi da se nadje na svakom forumu po malo! icon_wink.gif

 

pivopije.gif

 

:zvezdica: :]

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa slike, koncert, spot za Melancholy ( icon_razz.gif )... dovoljno... icon_biggrin.gif

 

Pa, sad nije ni bitno da li bi Ripper mogao ili ne da otpeva sve to, a naravno da ne bi zvuchalo isto... The Glorious Burden je, po meni, neki novi Iced Earth, u koji se Ripper mozhda (verovatno) uklapa kao Barlow do svog odlaska iz benda... tj. idealno... u svakom sluchaju videcemo kakvi ce biti sledeci albumi!

 

pivopije.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa, nisam ja ni rekla da glumi Prieste, vec da se sa vokalom kakav ima vishe uklapa u Judas Priest, kao heavy metal (ili NWOBHM, shta ja znam...) bend, dok je Iced Earth " an American heavy metal band that combines influences from thrash metal, power metal, NWOBHM, progressive metal as well as gothic touches."... i vishe mu 'odgovara' Barlow! ph34r.gif

 

 

 

Zato shto u Iced Earthu vishe volish onu heavy, thrash, bla bla stranu... kojoj Ripper vishe naginje... ili ne?! ph34r.gif

 

 

 

Tu peva Barlow, vokal je prilichno visok, to odgovara power-u, tekstovi su zasnovani na mitologiji, fantastici i sl., to odgovara poweru, Barlow ne svira nishta (samo peva, to je uglavnom odlika power metal bendova icon_biggrin.gif ), sto se same muzike tiche, shta ja znam, brzo icon_biggrin.gif ... to vuche od speed/thrash metala?! ph34r.gif I bubnjar koristi neshto, karakteristichno za power metal (ne znam, to sam prochitala, ali se ne razumem, pa da ne lupetam icon_cool.gif ) U svakom sluchaju ima dodira sa powerom, ali definitivno nije samo power metal bend! icon_da.gif

 

 

 

Pa, mogao bi da se nadje na svakom forumu po malo! icon_wink.gif

 

pivopije.gif

 

:zvezdica: :]

To sto citas po raznim enciklopedijama na netu uopste nema veze, jebote kako power kad nema power riffova, jendostavno sa muzicke strane nikako nije power, vokal takodje neodgovara power gej vristanju, ja sam uvek stojao iza toga da je iced earth heavy na steroidima, bas zbog onih maideonvskih galopa koji su ubrzali nevidjeno. Dakle ovako po mom misljenju:

Iced Earth:

Kao sto rekoh nadrndani heavy sa maidenovskim neverovatno ubrzanim galopom sa nesto uticaja thrasha, vokal prilicno thraserski

Stormrider:

Otprilike isto

Burnt Offerings:

Dosta mracan album, dosta se oseca neka goth atmosfera a i dosta upliva thrash riffova, vokal bas neobjasnjiv kao pravac, ali bi ga priblizio heavy/thrashu

Dark Saga:

Takodje dosta mracan album, u nekim momentima sa riffovima americkog power metala sto svakako nema veze sa powerom na koji vi mislite

Something Wicked:

Njihov najveci uspeh, odlican album ali u ovom slucaju shaffer se vratio nekom prvom nadrdnadnom heavy-ju kombinujuci to sa americkim power metalom

Horror Show:

Prica za sebe, mada eto phantom opera ghost ima neku powerasku atmosferu, al opet nisu to ti riffovi

The glorious burden:

Pretezno lizanje bulje americkoj naciji ali ima zaista odlicnih pesama, ripper se zaista uklapa u sve to

 

:zvezdica: icon_smile.gif

icon_mrgreen.gificon_mrgreen.gificon_mrgreen.gificon_mrgreen.gificon_mrgreen.gificon_smile.gificon_wink.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Otprilike se slazem sa Djukom.

 

Meni je IE oduvek bio vishe Thrash nego Power. Power crtu je uglavnom ubacivao Barlou jer lik jednostavno ima takav glas. Prvi album je dosta sirov pa mozda zbog toga vishe vuche na thrash nego na heavy, dok je "Stormrider" thrasherija, pa josh vrishti thrash samo tako. "Burnt Offerings" isto. A to za Goth atmosferu...shta bre?!

E sad.."Dark Saga" ima thrash momenata, ali ovo je vishe power/heavy album. Za Something Wicked se slazem sa Djukom..dok je Horror Show tehnichki IMHO najbokji IE album i iskreno za njega i nije bitno gde ga turati..za thrash dodushe nije sigurno. GB je neshto u SW fazonu i dosta thrashy.

Share this post


Link to post
Share on other sites

To sto citas po raznim enciklopedijama na netu uopste nema veze, jebote kako power kad nema power riffova, jendostavno sa muzicke strane nikako nije power, vokal takodje neodgovara power gej vristanju, ja sam uvek stojao iza toga da je iced earth heavy na steroidima, bas zbog onih maideonvskih galopa koji su ubrzali nevidjeno. Dakle ovako po mom misljenju:

Iced Earth:

Kao sto rekoh nadrndani heavy sa maidenovskim neverovatno ubrzanim galopom sa nesto uticaja thrasha, vokal prilicno thraserski

Stormrider:

Otprilike isto

Burnt Offerings:

Dosta mracan album, dosta se oseca neka goth atmosfera a i dosta upliva thrash riffova, vokal bas neobjasnjiv kao pravac, ali bi ga priblizio heavy/thrashu

Dark Saga:

Takodje dosta mracan album, u nekim momentima sa riffovima americkog power metala sto svakako nema veze sa powerom na koji vi mislite

Something Wicked:

Njihov najveci uspeh, odlican album ali u ovom slucaju shaffer se vratio nekom prvom nadrdnadnom heavy-ju kombinujuci to sa americkim power metalom

Horror Show:

Prica za sebe, mada eto phantom opera ghost ima neku powerasku atmosferu, al opet nisu to ti riffovi

The glorious burden:

Pretezno lizanje bulje americkoj naciji ali ima zaista odlicnih pesama, ripper se zaista uklapa u sve to

 

:zvezdica:  icon_smile.gif

icon_mrgreen.gif  icon_mrgreen.gif  icon_mrgreen.gif  icon_mrgreen.gif  icon_mrgreen.gif  icon_smile.gif  icon_wink.gif

Pored onoga shto sam sama mogla da vidim da ima veze sa powerom, sam prochitala i to neshto vezano za samu muziku, pa sam i tu videla da ima veze... ali, ti znash bolje! icon_cool.gif

 

Za vokal se ne slazhem, tj. vokal je powerashki, je l vidish ti koliko on mozhe da izvuche glas?! icon_da.gif Uostalom, power nije gej, mad.gif ima vrishtanja, ali kad je dobro, onda je najbolje! icon_biggrin.gif

 

Heavy na steroidima?! Ili malo veze sa powerom?! mhihi.gif

 

Kad sam rekla power, mislila sam na ono shto sam rekla da ima veze sa tim zhanrom. Ne uporedjujem ja Iced Earth sa Stratovariusom i sl. Nema veze sa tim... americhi power elementi, a uticaji Maidena i njima slichnim stoje! orangelistening.gif

 

I naglasila sam da nije chist power, a i sam vidish da ima razlichitih uticaja... musik20.gif

 

koliko smajlija na kraju... wub.gificon_razz.gif

 

Meni je IE oduvek bio vishe Thrash nego Power. Power crtu je uglavnom ubacivao Barlou jer lik jednostavno ima takav glas.

 

Pa, o tome se pricha sve vreme... :] niko nije rekao da je Iced Earth power metal, vec da ima power elemenata, a eto, zahvaljujuci Barlowu koji ima vishe takav vokal (za razliku od Rippera) icon_da.gif a samim tim po meni idealan za Iced Earth (u svoje najbolje vreme :]] )

 

U riffove i sl. se ne razumem, verujem Duke-u! mhihi.gif

 

pivopije.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...