Jump to content

Iced Earth


Iced Earth Diskografija  

29 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Jes da ima da se nachekamo do izlaska...al nadam se nekoj ubici kad ga ovako najavljuje.

 

Opet sam stekao interesovanje za Iced Earth posle ove vesti :)

 

P.S iako tako deluje ovaj smajli nije sarkastican.Stvarno me opet zanimaju(mozda im i oprostim The Glorius Burden).

Edited by SATAN-iz Batajnice

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iskreno, meni je Schaffer zgadio ovaj bend. Naravno, posto on jeste bend, lako se odrazi na Iced Earth.

 

Postao je (ili je uvek bio, sto je verovatnije) jedan odvratni egoista, ljigavi kvazipatriota, koji se iz dana u dan sve vise i vise proserava.

 

DVD koji je izasao pre Live in Athens, onaj Gettysburg je definitivno najgori DVD ikad u metal muzici objavljen.

Live in Athens DVD... sa tim se zakasnilo nekih 7 godina. Nema uopste logike danas da taj DVD bude objavljen, osim da Century Media i Schaffer dignu pare. Pri tome, ono je dobar (odlican) audio, ali nikako video zapis. Tri kamere, nikakva rasveta, i premalen klub. Izgleda kao butleg. Umesto da su snimili jedan kvalitetan DVD umesto ta dva, sa aktuelnim pevacem i sa aktuelnog albuma.

 

Ona sranja, bonusi, tipa Schaffer in Athens, ili kako se vec zove njegova imitacija turistickog vodica su uzas. Bezveze je i backstage video klip.

 

Ne znam, lepo je to kad je neko patriota, ali ovo sto on radi je bedno i razocaravajuce. Sumnjam da bi priznao sva sranja koja ta njegova nacija radi po svetu, a i to je prednosta pravog patriote, da volis svoje, ali ne na stetu drugih.

Edited by Apeiron

Share this post


Link to post
Share on other sites

Schaffer nema veze s izdavanjem DVD Alive In Athens, vec se tome suprotstavljao, tako da on nije htio da digne novac. Adresa za kritike je "Century Media". No, meni je drago sto je objavljen, jer sam dugo zelio da pogledam i video snimak tog spektakla. Naravno da izgleda kao bootleg, ali kao extra bootleg, jer nikad nije bilo planirano da se s tog koncerta objavljuje DVD.

 

I dalje mi nije jasno, po cemu je to Jon "ljigavi kvazipatriota" :confused:

Share this post


Link to post
Share on other sites

"Gettysburg" jeste bezvezan i meni totalno nezanimljiv DVD, ali opet reci za Jon-a da je kvazipatriota je u najmanju ruku diskutabilno. Cak sam citajuci brojne njegove intervjue zakljucio da je u osnovi on veliki kosmopolita. Uostalom, to je olicenje svih velikih umjetnika.

 

"The Glorious Burden" je od tebe dobio visoku ocjenu (9 ili 10) u "Metal Express"-u :pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dao mu je viosku ocenu, ali pre svega zbog muzike, koja, ruku na srce, i jeste dobra, kao i skoro svaki drugi Iced Earth album.

Kritike ili ne, ne verujem da je odbio cek koji mu je Century Media poslala na konto autroskih prava. Mislite o tome.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mozemo samo da pravimo pretpostavke da li je uzeo novac za DVD, ali jedno je sigurno, a to je, da se Jon energicno protivio izdavanju DVD-a, rekavsi da ne zasluzuje da ugleda "svjetlost dana" zbog tehnickih propusta ili cega li jos vec. Za mene kao fana ovog benda, svaki video zapis je vise nego dobrodosao, a ovaj je, ponavljam - odlican!

 

Vrlo, vrlo rijetko nailazim na komentare tekstova bilo kog benda, a na Iced Earth se ljudi okomise. I jos nesto - Jon Schaffer nije politicar, vec muzicar, pa ko ima prituzbe na racun americke politike, neka ih salje na adresu njihove administracije :bigblue:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mozemo samo da pravimo pretpostavke da li je uzeo novac za DVD, ali jedno je sigurno, a to je, da se Jon energicno protivio izdavanju DVD-a, rekavsi da ne zasluzuje da ugleda "svjetlost dana" zbog tehnickih propusta ili cega li jos vec. Za mene kao fana ovog benda, svaki video zapis je vise nego dobrodosao, a ovaj je, ponavljam - odlican!

 

Vrlo, vrlo rijetko nailazim na komentare tekstova bilo kog benda, a na Iced Earth se ljudi okomise. I jos nesto - Jon Schaffer nije politicar, vec muzicar, pa ko ima prituzbe na racun americke politike, neka ih salje na adresu njihove administracije :bigblue:

Meni samo nije jasno zasto ga ti branis, ako je tako kao sto kazes, nema potrebe za daljom pricom. Ja medjutim vidim tu mnogo problema. Ovo takodje nije na mestu sto si rekao za americku administraciju. On je ocigledno taj koji podrzava tu istu administraciju, a paljenje prosecnih americkih redneka jeftinim patriotizmom (daj mi iskreno reci jesi li gledao gluplji spot od onoga za When the Eagle Cries... ja pomislio bice to spot o tome kako je ta njegova bezvezna nacija pobila hiljade indijanaca, ali ne, on ce da cmizdri na temeljima nekakvih nebodera i to da servira i u zemlje gde njegova cenjena Amerika vrsi genocid nad narodima, namece politiku, ubija njihove politicare itd.).

 

Najkrace receno, i da zavrsim - Americka vanjska (za unutrasnju me i nije briga) politika je uzasna i izaziva patnju miliona ljudi na ovoj planeti. Svako ko se tamo sa tim slaze, bio muzicar, politicar, glumac, i te kako je podlozan kritici i dostojan prezira koliko i sama ta politika (naravno, u zavisnosti od mere koliko je podrzava).

 

The Glorious Burden je odlican album. I tekstovi su odlicni. Ali da je to uradjeno mnogo pre, i da mi nismo iskusili americke bombe nikad. Sad medjutim, Schaffer u fotelji okruzen igrackama americkih vojnika i takvim zastavama nije nesto sto zelim da gledam od jednog od drazih mi bendova.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nemoj, Boro, molim te, jos si nam samo ti falio s tvojim "biserima" :)

 

@Apeiron: Meni je drago sto si potvrdio jos jednom da ti se "The Glorious Burden" dopada, a tvoje antiamericko raspolozenje mi isto nije nikakva novost. Razumijem bijes zbog bombardovanja, ali za to nije kriv obican Amerikanac, kao sto ni npr. nisi ti kriv sto je u ime Srba napravljen genocid nad nekim drugim narodima :da:

I nemoj da ti Jon cuje pjesmu "Mother Serbia" - mozda bi on mogao mnogo toga da ti prigovori :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nemoj, Boro, molim te, jos si nam samo ti falio s tvojim "biserima" :)

 

@Apeiron: Meni je drago sto si potvrdio jos jednom da ti se "The Glorious Burden" dopada, a tvoje antiamericko raspolozenje mi isto nije nikakva novost. Razumijem bijes zbog bombardovanja, ali za to nije kriv obican Amerikanac, kao sto ni npr. nisi ti kriv sto je u ime Srba napravljen genocid nad nekim drugim narodima :da:

I nemoj da ti Jon cuje pjesmu "Mother Serbia" - mozda bi on mogao mnogo toga da ti prigovori :)

Tesko da toj pesmi bilo ko moze bilo sta da prigovori, jer nije uperena ni protiv koga, nije posledica bombardovanja ili cega god, znaci nije nastala kao posledica vremena... za razliku od 'When The Eagle Cries'. (How could they, they will pay, itd.)

Kako vam zvuci naslov pesme 'Burn, America, Burn'?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tesko da toj pesmi bilo ko moze bilo sta da prigovori, jer nije uperena ni protiv koga, nije posledica bombardovanja ili cega god, znaci nije nastala kao posledica vremena... za razliku od 'When The Eagle Cries'. (How could they, they will pay, itd.)

Otprilike, sve si odgovorio. Mother Serbia nikoga ne napada, niti poziva u ubijanje.

 

Kako vam zvuci naslov pesme 'Burn, America, Burn'?

Odlicno :da:

 

 

 

@ Dragon heart - ti ne citas izgleda bas do kraja moje postove.... Rekoh, i ponavljam:

 

On je ocigledno taj koji podrzava tu istu administraciju, paljenjem prosecnih americkih redneka jeftinim patriotizmom (daj mi iskreno reci jesi li gledao gluplji spot od onoga za When the Eagle Cries... ja pomislio bice to spot o tome kako je ta njegova bezvezna nacija pobila hiljade indijanaca, ali ne, on ce da cmizdri na temeljima nekakvih nebodera i to da servira i u zemlje gde njegova cenjena Amerika vrsi genocid nad narodima, namece politiku, ubija njihove politicare itd.).

 

Najkrace receno, i da zavrsim - Americka vanjska (za unutrasnju me i nije briga) politika je uzasna i izaziva patnju miliona ljudi na ovoj planeti. Svako ko se tamo sa tim slaze, bio muzicar, politicar, glumac, i te kako je podlozan kritici i dostojan prezira koliko i sama ta politika (naravno, u zavisnosti od mere koliko je podrzava).

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Apeiron: E sad ne znam sto da mislim, jer kazes kako "Mother Serbia" ne poziva na ubijanje, a onda sad podrzavas naslov "Burn, America, Burn" ili se ti to samo malo salis :)

 

Citam veoma pazljivo tvoje postove i sve mi je jasno. Dostojni su jos vise prezira i ovdasnji muzicari koji su podrzavali i jos uvijek podrzavaju neke ratne zlocince. Treba prvo pocistiti svoje "dvoriste", pa pricati o tudjem, ali ne bih da ulazimo u takve tematike.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

:)

Ne, rekao bih da je za tebe viša matematika s obzirom da si napisao:

 

@Apeiron: E sad ne znam sto da mislim, jer kazes kako "Mother Serbia" ne poziva na ubijanje, a onda sad podrzavas naslov "Burn, America, Burn" ili se ti to samo malo salis :)

 

S čime izjednačavaš pjesmu* benda Interfektor i čovjeka koji se odaziva na ime Laki i njegovo mišljenje** o naslovu imaginarne pjesme.

 

Pjesma je takva kakva je, ne poziva na ubijanje, a što se njega tiče, on može da istetovira "smrt svim amerikancima i crnogorcima" na čelu...

 

Kontaš li? :)

 

Usput, nisi mi odgovorio na pitanje o dvorištu. :mrgreen:

Edited by Boro

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Apeiron: E sad ne znam sto da mislim, jer kazes kako "Mother Serbia" ne poziva na ubijanje, a onda sad podrzavas naslov "Burn, America, Burn" ili se ti to samo malo salis :)

Znas kako, ja Amerikancima nisam nista lose u zivotu svome uradio, niti nasa vlast, niti nasa vojska. Da smo mi njih napali, bacali im bombe na bolnice, ubijali civile, sjebali zivote i zemlju, prave patriote bi trebale to da osude, jer to nije nacin da prikazes velicinu svoje nacije. Ili mozda jeste?

 

Sa druge strane, oni nama jesu uradili sve sto sam pomenuo, i logicno je da onaj ko je to iskusio gaji prezir prema njima. Stoga, ne mozes mene pitati da li mrzim Amerikance, kao da je to ista stvar. Shvatas? Ako bi mi ti bacio bombu na kucu, lako bih i tebe zamrzeo, zar ne? I obrnuto... Stoga mi ne trebaju oni koji ce u svojim pesmama da velicaju sve to i stavljaju americke zastave ispred sebe, jer ta zastava simbolise novi fasizam, i ko to podrzava, podjednako je kriv kao i oni koji ubijaju.

 

I sam znas da su ratnohuskacki narodnjaci na ovim prostorima naneli podjednako stete kao i oni koji su ubijali. Stoga ovo od Iced Earth-a "they will pay", moze gore posledice ostaviti nego kakva vojna akcija.

 

Dostojni su jos vise prezira i ovdasnji muzicari koji su podrzavali i jos uvijek podrzavaju neke ratne zlocince. Treba prvo pocistiti svoje "dvoriste", pa pricati o tudjem

Apsolutno, ali na pogresnoj si temi, prijatelju. Nase "dvoriste" je posledica americke agresije na isto. Svi ti muzicari ovuda, ratni zlikovci, radikali... posledica su direktnog uticaja od strane Amerike. Mesas uzrok i posledicu.

 

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...