Jump to content

Iced Earth


Iced Earth Diskografija  

29 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

ICED EARTH: New Album Artwork Revealed

 

ICED EARTH's official web site. IcedEarth.com, has posted the cover art (see below) for the band's forthcoming full-length studio album, "The Crucible of Man (Something Wicked Part II)", which continues where their 2007 release, "Framing Armageddon (Something Wicked Part I)" left off. "The Crucible of Man" features the return of frontman Matt Barlow who was mainman/guitarist Jon Schaffer's original voice of choice to introduce the "Something Wicked" saga back in 1998 as a trio of songs which concluded their album, "Something Wicked This Way Comes".

 

While the 1998 album provided a general overview of the story Schaffer has been conceptualizing for well over a decade, the saga is being fully brought to life with the release of the back-to-back conceptual albums "Framing Armageddon" and "The Crucible of Man". While both albums provide answers to mysteries the previous releases would create, the timeliness of the story in today's world is guaranteed to keep people thinking and guessing. Schaffer's ability to convey the central themes and events of the story without always revealing exactly "why" characters' decisions are made and "how" events come to pass, will keep fans of the saga coming back as future mediums for the "Something Wicked" storyline are revealed.

 

A finalized tracklisting for "The Crucible of Man" and audio interview with Jon Schaffer covering the new material will be featured at IcedEarth.com later this month. The band will begin rehearsals next week for a run of dates in June as direct support for JUDAS PRIEST in Europe, as well as the Hellfest, Bang Your Head!!!, Graspop and Gods of Metal European festivals.

 

"The Crucible of Man" is due for a late August or early September release on Steamhammer/SPV. The release will then be followed by a North American tour that kicks off in September and features an appearance as headliner for the ProgPower USA IX festival in Atlanta, Georgia on September 27. The North American dates will be announced at IcedEarth.com when they are confirmed.

 

The single from the new album is titled "I Walk Among You" and is being released worldwide this week by Steamhammer/SPV and features the new track "I Walk Alone" as well as three additional songs from "Framing Armageddon" with new vocal performances by Matt Barlow. All tracks can be listened to in their entirety at both the band's official web site and MySpace pages with exception of the track "A Charge to Keep" which is an iTunes exclusive.

 

c_com_300.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da.

Idemo za sada Maljavi Razbijac i ja na prva dva dana (Avantasia i Iced) na Sziget, a jos nekoliko ljudi je zainteresovano...

Dogovaramo se kako da kupimo te dvodnevne karte (60 evra) posto nemamo kreditne kartice :)

Jel bi ti isla samo na Iced?

Edited by DBrave

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da.

Idemo za sada Maljavi Razbijac i ja na prva dva dana (Avantasia i Iced) na Sziget, a jos nekoliko ljudi je zainteresovano...

Dogovaramo se kako da kupimo te dvodnevne karte (60 evra) posto nemamo kreditne kartice :)

Jel bi ti isla samo na Iced?

 

Pa na zalost samo na Iced...

I za to se sad preracunavam da li cu imati para...

Hocu valjda...

U kojoj varijanti vi idete?

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa ako ides samo na Avantasiu mozemo zajedno, samo se ti vracas dan ranije :)

A jos nismo 100% odlucili kojim prevozom idemo, za sada je voz prva opcija, mislim da je povratna karta 2000din, autobus je dosta skuplji tako da cemo videti jos...

Edited by DBrave

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa ako ides samo na Avantasiu mozemo zajedno, samo se ti vracas dan ranije :)

A jos nismo 100% odlucili kojim prevozom idemo, za sada je voz prva opcija, mislim da je povratna karta 2000din, autobus je dosta skuplji tako da cemo videti jos...

 

Taman onda imam drustvo u vozu :)

Hocete da spavate negde, u nekom hostelu ili je klupa varijanta?

Ja se razmisljam da li da spavam negde ili ne...

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa ti ako ides samo na jedan dan onda nemas potrebe da spavas :) to je festival, zanci mozes posle Iceda da slusas neku tehnozu do 4 ujutru, pravicu ti ja drustvo... Ili neku brazilsku muziku :) :)

Mi mozda uzmemo neki hostel (valjda je 15 evra nocenje) ali to ce biti noc izmedju prvog i drugog dana... Kad se zavrsi Iced nema spavanja do ujutru, a ujutru voz kuci :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa ti ako ides samo na jedan dan onda nemas potrebe da spavas :) to je festival, zanci mozes posle Iceda da slusas neku tehnozu do 4 ujutru, pravicu ti ja drustvo... Ili neku brazilsku muziku :) :)

Mi mozda uzmemo neki hostel (valjda je 15 evra nocenje) ali to ce biti noc izmedju prvog i drugog dana... Kad se zavrsi Iced nema spavanja do ujutru, a ujutru voz kuci :)

 

Posle Iced-a cu moci samo da sednem na travu i da vicem WOW nekih pola sata - sat :twisted:

A onda moze i tehnoza :)

Svako drustvo je dobrodoslo :mrgreen:

Jel ista varijanta kao na EXIT-u da razjure ljude kad svane?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Posle Iced-a cu moci samo da sednem na travu i da vicem WOW nekih pola sata - sat :twisted:

A onda moze i tehnoza :)

Svako drustvo je dobrodoslo :mrgreen:

Jel ista varijanta kao na EXIT-u da razjure ljude kad svane?

 

U 02:00 rasteruju sve koji nisu u kamp prostoru , za koji treba posebna ulaznica , a znaju i fore tipa : sakrivanje u poljskom , penjanje na drvo ...

 

hehe sad vidim da je isto vece kad su i Ledeni nastupa i Jamiroquai :)

uvek sam ga gotivio tako da cu i ovo da pogledam...

 

gde bas njega nadje :) . Bas nisi trve .

 

 

-----------------------------------------

 

Evo sta se zna za sada :

Viza za studente u 99% slucajeva besplatna ( usteda 35 evra ) . Jednodnevna karta 32,5 evra . Voz 30 evra > bus 60 evra ( u oba sucaja cena povratne ) . Nocenje 10-50 evra ( trazi se najjeftinija varijanta , znaci ako ima krov - moze da prodje ) , pare za trosak su luksuz .

Edited by Maljavi Razbijac

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi pa je ide neko na koncert ili ne? Ja ozbiljno razmatram odlazak a ne ide mi se nesto prvi put sama :rolleyes:

 

Ja ima da idem! Jes' da ce me kostati taj concert 100 e, ali ko ga jebe, to je sad i mikad vishe! Verovatno cu se posle maidena vratiti kuci, pa za 2 dana idem na IE vozom (ako ne bude organizovano busom), prespavam u hoStelu za 15 e i vratim se kuci kad se probudim.

 

Evo kad ide voz iz Peste sa Keleti Palyaudvar-a:

 

voz train polazak departure dolazak arrival tarif. rang tarriff class

345 13:20 20:43 IC

341 23:25 06:39 B/Ex

 

Zato mislim da je hoStel jedina racionalna opcija posle concerta. Osim ako se ne naexerishemo i skachemo do 13 h. :D

 

A ako idemo vozom, u Pesti smo na Keleti Palyaudvaru u 14.10 po redu vozhnje. Znachi taman na vreme. Jedino sto cete morati rano ustati (ja jedno 2 sata kasnije od beogradjana, jer mi taj voz krece u 9 h). Uostalom pogledajte red vozhnje na http://www.yurail.co.yu/redvoznje/Direktnirv.aspx.

 

Rano bi bilo da teraju sa festivala vec u 2 ujutru. mislim da sam procitao da posetioce najure u 8 h ujutru.

Edited by Huszar

Share this post


Link to post
Share on other sites

ovaj hostel je 12-ak e, ali je zato rupa. :Dhttp://www.hostelworld.com/hosteldetails.p...-Budapest-16129 Ali, opet, blizu je stanice, i praktichno od stanice usput ka Szigetu.

 

za 20 e se stvarno moze dobiti kulturan smestaj. Ako imate neki favoritan hostel, recite.

 

Ali, stvarno su pederchine, jer istaknu cenu sobe za 20 ljudi.

 

Ova 2 su pristupachna (10-15 e) http://www.hostelworld.com/hosteldetails.p...-Budapest-12996 i http://www.hostelworld.com/hosteldetails.p...112/directions/. Ovaj Alfa je blizu stanice i lepo izgleda iznutra, a ima i svoj tush i toplu vodu 24 h.

Edited by Huszar

Share this post


Link to post
Share on other sites

i ovaj prvi sto si stavio link za slike nije los...

Brate ides tamo na 1-2 noci, ides da se provedes, pijes, slusas grupe koje volis, i onda se mrtav umoran samo bacis na taj dusek, neces imati ni vremena da gledas kakva ti je soba :)

Edited by DBrave

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni se ovaj Alfa chini jaaako dobar ako je sve sto pishe o njemu istina. 2/krevetna soba je 1300 din (najskuplja opcija), a 4/krevetna 800. A i pozicija je dobra, a shto je vazhno: ima SVOJE kupatilo (24 h topla voda), NEMA ogranichenja vremena dolaska u hostel (24 h su otvorena vrata).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...