Jump to content

Iced Earth


Iced Earth Diskografija  

29 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

5166465451_ded900eaf8.jpg

:pivopije:

 

u-win-Successful-troll.jpg?imageSize=Large&generatorName=Troll-Face

 

Meni je super i Glorious burden. Tematika na stranu ali album je baš jak. Ovo posle me ništa nije dotaklo.

 

Nekako kao da ostali albumi nemaju tu snagu... Produkcija je tu na maksimalnom nivou, sve je odsvirano vrhunski, otpevano, besni rifovi ali nekako... Kao da fali snage u tome, vidi se da je to radjeno zbog para. Nije to to... The Crucible of Man i Overture of the Wicked sam iscekivao sa najvecim ushicenjem i bio sam razocaran potpuno. Nije da im nisam dao sansu, obrnuo sam ih u razlicitim vremenskim periodima 15ak puta ali opet. Fale "muda" (sto bi moj prijatelj Zlatko rekao pri raspravi o istoj temi).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Definitivno poslednja dva albuma nisu agresivna i "in your face" kao prethodni, vise imaju neki filmski story-telling smek. Razvodnjeni su sa svim onim introima i prelazima, mnogima totalno nepotrebnim. Takodje albumi imaju ozbiljno lose filer pesme, vrlo iritirajuce. Ipak meni su i takvi, sa svim tim manama, odlicni.

Pesme koje su zaista vrhunske: Setian Massacre, A Charge To Keep, Ten Thousand Strong, The Clouding sjajna!!! :rockdevil:, When Stars Collide, The Dimension Gauntlet zlo!, I Walk Alone jedan od najboljih singlova koje sam cuo poslednjih godina, i za kraj ostavljam A Gift Or A Curse i Come What May dve up-lifting pesme sa poslednjeg albuma koje su fantasticne i ne ostavljaju mi ni zrno sumnje da Shaferov nije zaboravio da pravi remek dela.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Do Dark Sage su mi super albumi, kad je izašao Something, već mi je tu nešto bilo malo ''bezveze''. jeste da je album jako dobar, ali kao da je imao nekih pesama koje me nisu oduševljavale, za razliku od The Dark Sage ili Burnt Offeringsa gde mi je svaki ton na mestu. Opet Something ih je najviše probio. Da je ceo alum zvučao kao poslednje stri pesme bilo bi savršeno. No to je sad već istorija. Opet da sam bio u mogućnosti trebao sam ih gledati još sad već davne 1998 ili 99.

Laza i ja ipak imamo nameru d aove godine odemo pored metal campa, Metal fest i amnsters of rock i na wacken pa bar tamo d aih vidim sa Mattom.

Da budem iskren ne znam koliko će me baš interesovati sa Blockom, ali ajde da vidimo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

slazem se , samo saga & burnt . to je pravi ie .

Pa to je vrhunac, već je Something pokazivao neke momente gubljenja ideje bez obzira na veliki uspeh singl pesama.

Vlada i ja to stalno pričamo Grejvu, a on još i ''Horror Show'' voli :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hmm, zamenio bih mesto Stormrider-a i Sage (tako da je Saga prva, a Storm drugi), kao i Horror-a i Offerings-a (ma, koliko voleo neke pesme na Horror-u, Offerings mi je kao celina bolji, zapravo tu je u rangu sa SWTWC, nek oni dele trecu poziciju) i Iced Earth i The Glorious Burden-a... Al' i pored tih izmena prilicno se slazem. :pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je sve posle Horror Show, da budem blag, prazno, Glorious Burden ima dobre momente (secam se kako sam na dial-upu downloadovao pesmu po pesmu da ga preslusam, u iscekivanju da vidim valja li), ali je tu vokal sa konja na magarca, pesme mlake u odnosu na Horror Show (koji mi je verovatno omiljeni) a i od tekstova mi se povraca.

 

Zadnja dva slusao po nekoliko puta, s tim sto mi je Framing Armageddon mnogo manje slusljiv od Crucible of Man, zbog vokala opet...

Ni u jednom ni u drugom nisam nasao nista specijalno.

 

Prvi album, uzasan vokal, pesme Iced Earth i When The Night Falls obozavam, ali pitanje je da li bi ih zapazio da nisu bile na Alive In Athens, tako da mozda na tom prvom ima i nesto dobro osim te dve a da im nisam poklonio dovoljno paznje zbog vokala.

 

 

Ostali albumi, nema sta da se prica, ne zna se koji je album od kog bolji i koja pesma od koje... Jedino nisam neki fan onih tugaljivih sladunjavih baladica, ne mislim na sve balade, ima fenomenalnih, ali recimo I died for you, Watching over me, Melancholy, Blessed are you, malo dodju ljigave.

 

IE tekstovi mi se nikad preterano nisu svidjali, niti tematika koju obradjuju, ali oni patriotski mi bas idu na zivce, ostalo je podnosljivo.

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 1 month later...

A evo i malo detalja. ;)

 

 

Just a quick update for you from the road. We had a great weekend playing at Sweden Rock Friday and the Rock Hard festival in Germany on Saturday. The band’s having a lot of fun, and today we begin rehearsing the new songs for the forthcoming CD, titled Dystopia. We begin master tracking in Florida in 2 weeks and will be traveling between Europe and the US this summer to play festivals and finish the new album. I can honestly say that I haven’t had this many songs give me goose bumps since we recorded Something Wicked This Way Comes, way back in 1998, so this is also very exciting.

 

As you can imagine, it’s a very busy time for us. I think we’re all having emotional ups and downs as we’re coming to the end of an era with Matt’s retirement, and we’re also very excited about the future with Stu coming onboard, so it’s a little bit of a roller coaster ride for us. However, we are having a killer time, and Matt is performing at his absolute best and going out with pure class and style, which is always the way he rolls.

 

We also had a great time hanging out with the guys in Down last night at the Rock Hard festival. Freddie and my manager joined them onstage for a nice jam at the end of the show. It was brilliant and a lot of fun.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...