Jump to content

Sonata Arctica


Recommended Posts

Hm, ja sam skinuo na vreme ali nije da sam se nešto usrećio...

Sonata nastavlja put u propast započet prošlim albumom, možda 2-3 dobre pesme, ostalo pretenciozni polušaji progresivnosti koji se najčešće završe u kurcu.

Hah, tim recima bih opisao karijeru ovog benda nakon Silence albuma. Toliko prazne svirke, i bezidejnosti kod nekog benda a koji je na glasu kao veoma popularan, i koji izdaje i izdaje albume, ne znam gde sam jos sreo.

 

Koliko su prva dva albuma jaka i bila otkrovenje u svoje vreme, toliko sve posle njih apsolutno nema smisla. Licno misljenje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jbg, ne mogu da editujem prethodni post...

Uglavnom - poslušah album premijerno upravo i... ne znam ni šta bih napisao, iskreno. Utisak je bled poprilično, zaista ništa upečatljivo na prvo slušanje, prođe mi album kao da ga nisam ni slušao. Ništa novo, ništa što već nismo čuli na nekim prethodnim albumima... samo malo drugačije upakovano ovaj put. Jedina pesma koja mi je iole interesantno delovala na ovo prvo slušanje je ovaj bonus, In the dark. Videćemo kakav će utisak biti nakon par slušanja, za sad je bledo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jbg, ne mogu da editujem prethodni post...

Uglavnom - poslušah album premijerno upravo i... ne znam ni šta bih napisao, iskreno. Utisak je bled poprilično, zaista ništa upečatljivo na prvo slušanje, prođe mi album kao da ga nisam ni slušao. Ništa novo, ništa što već nismo čuli na nekim prethodnim albumima... samo malo drugačije upakovano ovaj put. Jedina pesma koja mi je iole interesantno delovala na ovo prvo slušanje je ovaj bonus, In the dark. Videćemo kakav će utisak biti nakon par slušanja, za sad je bledo.

Tu ima i bonus?

E, onda cu to skinuti, posto ga na ovim prethodnim linkovima nije bilo.

A utisak stvarno jeste bio bledunjav i meni, kad sam ga preslusala prvi put.

Mada, "Flag In The Ground kida", a "The Last Amazing Grays" mi je dobra. Za ostale ce trebati malo vise vremena da mi se svide.

 

 

Btw, samo da pomenem da ne mogu da verujem da se nekom bas toliko ne svidjaju WHG i Reckoning Night.

WHG je jako dobar album, a Reckoning Night savrsenstvo (jedino me nervira My Selene, al' aj sad).

Zasto vam je Silence mnogo bolji, nemam pojma. Mis'im, Silence je odlican album, al' mislim da je slican sa ova 2 gore navedena. Nema tu sad neke razlike, i nije doneo neku novinu, koju je, na primer, Unia donela. Aj razumem da vam se Unia ne svidja, al' WHG i RN, to ne mogu nikako.

No dobro, cudni ukusi...

Edited by NatashaNS

Share this post


Link to post
Share on other sites

Btw, samo da pomenem da ne mogu da verujem da se nekom bas toliko ne svidjaju WHG i Reckoning Night.

WHG je jako dobar album, a Reckoning Night savrsenstvo (jedino me nervira My Selene, al' aj sad).

Zasto vam je Silence mnogo bolji, nemam pojma. Mis'im, Silence je odlican album, al' mislim da je slican sa ova 2 gore navedena. Nema tu sad neke razlike, i nije doneo neku novinu, koju je, na primer, Unia donela. Aj razumem da vam se Unia ne svidja, al' WHG i RN, to ne mogu nikako.

No dobro, cudni ukusi...

:)

Pa, znaš kako ja vidim stvari - u mnogome to zavisi od toga kada si krenula da slušaš Sonatu i od kog albuma. Ne znam kad si krenula ali ako su već imali 3-4 albuma kad si ti počela da ih slušaš pa si to sve istovremeno preslušavala, moguće je da su ti Winterheart's Guild i Reckoning Night ostavili jači utisak nego ljudima koji Sonatu slušaju i prate od prvog albuma. A poistovećivati Silence sa Winterheart's Guild ili Reckoning Night... ne bih rekao, mislim da će se većina složiti da je razlika poprilična :da:. I još nešto, ukusi nisu čudni nego različiti ;)! Zato i ne vredi raspravljati mnogo o njima :da:. Aj neću da filoSofiram više... :P

:pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam kako da editujem post, pa se izvinjavam na duplom.

Samo cu reci da ocigledno moram jos mnogo puta da preslusam album, da bih doneo neki zakljucak. Za sada nisam nimalo odusevljn, a Bog zna koliko zelim da se odusevim ovim albumom. Jedino sto mogu da podelim sa vama jeste da ona riba sto peva u dve pesme ima bruka dobar glas! Hocu njen album!

Share this post


Link to post
Share on other sites

:)

Pa, znaš kako ja vidim stvari - u mnogome to zavisi od toga kada si krenula da slušaš Sonatu i od kog albuma. Ne znam kad si krenula ali ako su već imali 3-4 albuma kad si ti počela da ih slušaš pa si to sve istovremeno preslušavala, moguće je da su ti Winterheart's Guild i Reckoning Night ostavili jači utisak nego ljudima koji Sonatu slušaju i prate od prvog albuma. A poistovećivati Silence sa Winterheart's Guild ili Reckoning Night... ne bih rekao, mislim da će se većina složiti da je razlika poprilična :da:. I još nešto, ukusi nisu čudni nego različiti ;)! Zato i ne vredi raspravljati mnogo o njima :da:. Aj neću da filoSofiram više... :P

:pivopije:

Silence je nesto izmedju Ecliptice i RN-a, cini mi se.

Mislim, album jeste odlican, al' sto vam je TOLIKO bolji od ova dva, nije mi jasno.

Pa ja kad sam pocela da ih slusam, imali su 3-4 albuma, al' prvo sto sam cula je bila Ecliptica, ako me secanje dobro sluzi. :)

Znam da sam FullMoon i 8th Commandment vrtela cesto.

 

Meni i dalje nije jasno to sto sam rekla u prethodnom postu, pa 'ajde ako bi bio dobar da mi navedes neke ogromne razlike izmedju Silence-a i ova 2 albuma. Hvala unapred! :bigblue:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Silence je nesto izmedju Ecliptice i RN-a, cini mi se.

Mislim, album jeste odlican, al' sto vam je TOLIKO bolji od ova dva, nije mi jasno.

Pa ja kad sam pocela da ih slusam, imali su 3-4 albuma, al' prvo sto sam cula je bila Ecliptica, ako me secanje dobro sluzi. :)

Znam da sam FullMoon i 8th Commandment vrtela cesto.

 

Meni i dalje nije jasno to sto sam rekla u prethodnom postu, pa 'ajde ako bi bio dobar da mi navedes neke ogromne razlike izmedju Silence-a i ova 2 albuma. Hvala unapred! :bigblue:

Aj da ne spamujemo, odgovoriću ti preko pm-a, tema bi ovde ipak trebala da bude novi album :smile:.

Share this post


Link to post
Share on other sites

eto tako nekako, ocenih ih sa izuzetkom najnovijeg kog poshteno nisam ni preslushao :)

btw. ko tvrdi da je unia losh album?  :/

Svi. :)  Album je skroz bezidejan..

 

 

 

Elem, skinuh novi album.

 

Nije los album uopste. Sta vise mogu reci da sam poprilicno iznenadjen (prijatno naravno).

 

Lepo su koncipirane pesme, pevanje OK, nema onih odvratnih tr00 power pesama (osim Flag In The Ground, ali ajde nije toliko strasno) naspram Unie, stvarno pomak napred ali ipak nije to blizu Ecliptici i Silence..

 

Zeroes mi se najvise svidela na prvo slusanje.  :opusteno:

 

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svi. :) Album je skroz bezidejan..

Pa za Uniu su i dobili nove ideje. :da:

Skroz je drugaciji od njihovih ranijih radova, i totalno zanimljiv, al' dobro 'ajde. necemo vise o tome.

 

 

Elem, skinuh novi album.

 

Nije los album uopste. Sta vise mogu reci da sam poprilicno iznenadjen (prijatno naravno).

 

Lepo su koncipirane pesme, pevanje OK, nema onih odvratnih tr00 power pesama (osim Flag In The Ground, ali ajde nije toliko strasno) naspram Unie, stvarno pomak napred ali ipak nije to blizu Ecliptici i Silence..

 

Zeroes mi se najvise svidela na prvo slusanje. :opusteno:

Meni je bas 'Zastava' najbolja pesma za sad. :)

Ne mogu ni ja uvek da svarim te klasicne power metal pesme (zato kad god preslusam Eclipticu, ne mogu vise da slusam Sonatu minimum par sati, ili par dana :)) , al' 'Flag In The Ground' je donekle drugacija od takvih pesama. Vuce malo na folk metal, i ne znam, jednostavno ima 'to nesto' da moze da se zavoli na prvo, drugo slusanje. :bigblue:

 

 

I da, drago mi je da ti se svidja album vec posle prvog slusanja. :pivopije:

Edited by NatashaNS

Share this post


Link to post
Share on other sites

:)

Pa, znaš kako ja vidim stvari - u mnogome to zavisi od toga kada si krenula da slušaš Sonatu i od kog albuma. Ne znam kad si krenula ali ako su već imali 3-4 albuma kad si ti počela da ih slušaš pa si to sve istovremeno preslušavala, moguće je da su ti Winterheart's Guild i Reckoning Night ostavili jači utisak nego ljudima koji Sonatu slušaju i prate od prvog albuma. A poistovećivati Silence sa Winterheart's Guild ili Reckoning Night... ne bih rekao, mislim da će se većina složiti da je razlika poprilična :da:. I još nešto, ukusi nisu čudni nego različiti ;)! Zato i ne vredi raspravljati mnogo o njima :da:. Aj neću da filoSofiram više... :P

:pivopije:

Otprilike kapiram šta hoćeš da kažeš. :D Ja sam mnoge bendove tipa Nightwish, Kamelot, Stratovarius, HammerFall, Sonata itd počeo da slušam negde 2000/2001, i dan danas su mi omiljeni albumi koje su izdali u to vreme, ili generalno fazon koji su furali u to vreme.

 

 

Što se tiče novog, upravo skinuh sa nekog torenta verziju sa jednim bonusom, tek ću sutra da slušam...

Smarači, opet imaju milion verzija sa raznoraznim bonusima, skoro baš popizdeh dok nisam iskopao sve bonuse sa starijih albuma! :violent:

http://www.metal-archives.com/release.php?id=242936

 

EDIT: Po naslovima bih rekao da će mi ova The Truth Is Out There biti favorit. turururu-turururu alien-smiley-128.gif:twisted::lol:

Edited by crusader84

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Meni je bas 'Zastava' najbolja pesma za sad.  :)

Ne mogu ni ja uvek da svarim te klasicne power metal pesme (zato kad god preslusam Eclipticu, ne mogu vise da slusam Sonatu minimum par sati, ili par dana :)) , al' 'Flag In The Ground' je donekle drugacija od takvih pesama. Vuce malo na folk metal, i ne znam, jednostavno ima 'to nesto' da moze da se zavoli na prvo, drugo slusanje.  :bigblue:

Pa to i pricam, ti fazoni folk metal i slicno.. ne razumem se ja u to... ja sam old skul. ako ocu folk slusacu Seku Aleksic, ako ocu metal, slusacu metal. :) 

 

Mrzim te "hiticne" pesme bubanj ide tupacapatupacapa, frulice u uvodu i ti fazoni.

 

Ajde svi prst u dupe pa da igramo svi zajedno.

 

 

Last amazing gays i dead skin su isto dobre, evo sad se vrte.  :muzicar:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad sam uzeo prvi put da preslusam novi album, bio sam zgadjen... Ali, drugog puta sam se bash udubio u album i tematiku, i skapirao kolko je ovaj album jedna celina, koju niko ne moze da proceni na prvo slusanje... Ja sam prvi kenjao da je ovaj album sranje, ali kad sam preslusao, odusevio sam se, i sad nemogu da prestanem da ga slusam :D Naj pesme trenutno su mi Deathaura, Zeroes, The last amazing grace i The truth is out there... Stvarno extra album :D 9.5/10

Share this post


Link to post
Share on other sites

Preslushao sam album, i iako se ne slazem sa Apeironom, poshto su mi zapravo Winterheart's i Reckoning u rangu sa prva dva kulta, a Unia malo losihija i drugacija ali OK, za The Days of Grays se moram saglasiti. Ovo meni deluje kao gomila fenomenalno dobrih ideja, koju neko ne zna kako da organizuje, pa su nabacane jedna na drugu. Ne mislim da im je nestalo ideja i inspiracije, mislim da ih imaju i previshe za njihovo dobro. Bolje da su napravili prokleti Silence pt. II sa vristanjem i duplom bass pedalom, to im makar ide savrsheno .... nije razocarenje jer nisam ni ocekivao previshe ali ono ... Meni licno je recimo Cain's Offering par svetlosnih godina ispred ovog albuma. Ovo je prvi utisak pa se mozdai promeni tokom vremena ali ono ...

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...