Jump to content

Sonata Arctica


Recommended Posts

U svakom slucaju, ova riba /johanna Kurkela koja im peva na dve pesme, ima jebeno prelep glas. Koliko videh na jutjubu, super i izgleda! :)

 

Aha, i meni se svidja posebno na deathaura... Nego, preslusajte je lepo, i kazite mi dal ne lici onaj simfonijski pocetak pesme malo na Dimmu Borgir :P Lol

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aha, i meni se svidja posebno na deathaura... Nego, preslusajte je lepo, i kazite mi dal ne lici onaj simfonijski pocetak pesme malo na Dimmu Borgir :P Lol

 

To sam prvo pomislio. Inace, meni je album sjajan, pretpostavljam nesto najkompleksnije sto su oni ikad uradili. Ne bi smisla imalo da opet rade tupa tupa Eclipticu, sve u svoje vrijeme. Rekao bih da i ideje nisu bas nabacane, ali ih je, cinjenica, teze svariti, posebno ako date albumu polusatnu priliku, sto je danas cest slucaj, slusas nesto pola sata i zaboravis za sva vremena.

Share this post


Link to post
Share on other sites

To sam prvo pomislio. Inace, meni je album sjajan, pretpostavljam nesto najkompleksnije sto su oni ikad uradili. Ne bi smisla imalo da opet rade tupa tupa Eclipticu, sve u svoje vrijeme. Rekao bih da i ideje nisu bas nabacane, ali ih je, cinjenica, teze svariti, posebno ako date albumu polusatnu priliku, sto je danas cest slucaj, slusas nesto pola sata i zaboravis za sva vremena.

 

Al dobro, ko ima vreme za svoj omiljeni bend, ima da ga svari, ma kakav bio :P I najgori da je album, pravom fanu ce biti extra :D...

Share this post


Link to post
Share on other sites

e ovo novo definitivno nije ni Silence ni Ecliptica pa da posle jednog slusanja kazem u jebote sto je do jaja, preslusao jednom i deluje bezveze, treba ili jos vremena ili preci na druge bendove :)

Edited by stormtrooper

Share this post


Link to post
Share on other sites

e ovo novo definitivno nije ni Silence ni Ecliptica pa da posle jednog slusanja kazem u jebote sto je do jaja, preslusao jednom i deluje bezveze, treba ili jos vremena ili preci na druge bendove :)

 

Ipak josh vremena :P Preslusaj bar 2-3 puta ceo album, ali sa potpunom paznjom... Znaci da upijash svaki kanal i frekvenciju :D I na kraju cesh videti kako je sick

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je sa uvodom pjesme Deathaura sve bilo jasno. Muzika kakvu volim. Eclipticu nikad nisam pretjerano gotivio, dok Silence nisam prestajao da slusam jedno vrijeme.

 

String i symphony muzika aaa xD Eclipticu sam slusao kao lud jedno vreme (uglavnom kada sam poceo da slusam Sonatu), Silence tu i tamo, ali sada ovaj album... ne skidam se, josh me nie ovako nijedan album "napalio" (a mislio sam u pocetku da ce biti shit)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Posle intezivnog slušanja, album je stvarno dobar..Ima težinu. Sad će neko da kaže: "Evo ga ovaj lupeta..", al' ne mogu da se otmem utisku da me kraj pesme "Everithing fades to gray (full version)", podseća

na kraj "Ashes" od POS. Nije baš isto, al' atmosfera je tu. Ne kažem da je neko nešto ukrao, samo da me podseća pomalo. Pošto volim tu pesmu, utisak mi je još bolji:mrgreen:.

Share this post


Link to post
Share on other sites

U svakom slucaju, ova riba /johanna Kurkela koja im peva na dve pesme, ima jebeno prelep glas. Koliko videh na jutjubu, super i izgleda! :)

Da, devojka je stvarno super u svakom pogledu :meshuggah:

 

 

Da inace ja sam to za DimmuBorgir rekao isto na prvo slushanje pesme, cak mislim da sam nekome to i na MSN rekao da obrati paznju :icon_ne:

 

 

Ne znam shta bih rekao inace, stvar ukusa verovatno, meni se Unia svidela na prva dva slushanja, shto ovde nikako nije slucaj, na momente imam utisak da su album napravili od pesama koje nisu bile dovoljno dobre za Uniju. Ili mi mozda samo nostalgicno melanholicno nedostaje stara Sonata posto sam poslednjih meseci dosta slushao Silence i Eclipticu ...

Edited by Telcontar

Share this post


Link to post
Share on other sites

E, ovako. Danas (malo pre je zavrseno) je konacno preslusan album onako natenane, fino, prilicno pazljivo (u svakom slucaju, mnogo pazljivije nego prethodnih par puta).

Zaključci su sledeći:

Osim "Zastave" i "The Last Amazing Grays" koje mi se bas svidjaju, opisacu ostale u par reci.

"Breathing" je slatka skroz, simpa balada.

"Zeroes" je totalno cool, pogotovo pocetak i kraj. Jako mi se svidja taj deo "Dancing on the borderline". Zvuci mi kao da se nekom ruga il' tako nesto (iako text nije u skladu sa tim). :haha:

"The Dead Skin" je onako pomalo cudna, al' ima i nekih OK delova. U svakom slucaju, trebace malo vise vremena da bi mi se ona svidela bar malo.

"Juliet" uopste nije kao ostala Sonatina imena (Tallulah, Shamandalie, Dana). Mis'im, pesma nije balada kao sto su ove navedene, a i ime mi se nekako ne uklapa u ova 3. :haha: Al' ono, nije losa pesma. Mozda malo cudnjikava, no dobro. I da, mislim da mi ona najvise preskace. Valjalo bi skinuti neku bolju verziju albuma.

"No Dream Can Heal A Broken Heart" je skroz OK, simpa pesma. Nije cudna, i mislim da nece trebati dugo vremena da mi se svidi malo vise.

"As If The World Wasn't Ending" je isto OK. Mislim da su mi njih dve tu negde u istom rangu. U ovoj se pojavljuje neki deo malo sa klavijaturama solo, a takvih delova nema puno. Cula sam ovde (sad malo kad sam je pustila na preskok da je se podsetim dok pisem ovo) i jos u nekoj pesmi.

"The Truth Is Outhere" je zanimljiva. Moguce da ce mi se brzo svideti.

"Everything Fades To Gray" je simpa skroz. Mada, dosta teska onako, i melanholicna nekako. Ne bas preterano, al' sta ja znam, i samo ime joj kaze otprilike to. Zapravo, na ovom albumu ima dosta tih mracnijih imena. Znam da mi je bilo jako cudno kad je izasao spisak pesama za ovaj album. Samo sam rekla: "Daj, sta je ovo, ovo nije Sonata".

Instrumental te pesme je dosta dobar, svidja mi se sto imaju tih orkestarskih delova i u njemu, i u pesmama, al' to svakako ne moze da se izvodi na koncertu (mis'im, mogi takve pesme na setilstu, al' naravno, bez tih orkestarskih delova, malo izmenjene). Uzivacemo bar ovako, ako ne moze to live.

I na kraju, "Deathaura", pesma koju sam prvu danas poslusala posle one moje 2, za sad, omiljene. Nisam je volela, al' skroz mi je dobra, moram priznati. Cak se fino i ona zenska uklopila, iako mi je cudno da cujem zensko da peva u Sonatinim pesmama.

 

Album je za sad negde oko 7-8/10, al' pretpostavljam da ce biti bolje. Bice sigurno, e sad, koliko, to je vec pitanje.

Da nije Sonata, ne bih ga preslusavala 100 puta. Verovatno bih ga ostavila posle jednog puta, i to nepreslusanog kako treba. Ipak treba svakom albumu dati sansu, ma kakav god da se cinio na prvo slusanje (uglavnom se prvi put preslusa samo da se kaze da si cuo album, treba se ipak malo udubiti).

Naravno, ako je u pitanju jedan od omiljenih bendova, daces sansu svakom albumu, a ako je neki drugi bend u pitanju, pitanje je koliko ces hteti da se pozabavis detaljnijim preslusavanjem albuma.

 

No, da ja sad ne nastavljam esej, i ne razvezujem pricu, stacu ovde. :bigblue:

 

 

Edit: Zaboravih da pomenem "In The Dark" koju sam danas konacno skinula i koja mi se jako dopala na PRVO slusanje. Dosta je dobra. :da:

:pivopije:

Edited by NatashaNS

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala, hvala, bas sam se trudila. :D

Nego, malo pre mi pade napamet (posto nisam danas mogla da pronadjem setlistu sto sviraju po Americi) da pogledam snimke na youtube-u, pa kao mozda pronadjem nesto sa setliste, neko je mozda nesto okacio, kad ono - nista. ALI, naletim na one snimke sa Lowlandsa. :bigblue:

Ono kad je izasao ceo snimak sa Lowlandsa, ucitalo mi se, i malo sam gledala, al' me je nerviralo ono stalno zastajkivanje, tako da nisam ni odgledala uopste, iako sam mislila da cu moci. Uglavnom, na youtube-u imaju sve pesme (valjda) sa Lowlandsa, al' ja sam odslusala samo "Zastavu" i "The Last Amazing Grays" i odlicno zvuce uzivo! :rockdevil: Jako je cool kad u ovoj drugoj ide onaj orkestarski deo, a Tony se "igra" sa publikom, i bas mi je drago sto ipak pustaju taj orkestarski deo kad je sviraju live (iskreno da kazem, nisam se ni setila da mogu da puste to :haha:).

Secam se da je Mita spomenuo kako "ova nova pesma" (misleci na "Zastavu") zvuci dobro/ne zvuci lose (tako nesto :haha:) uzivo, i stvarno je tako! Fenomenalno zvuci!

 

Naravno da te dve obavezno idu na evropsku setlistu, al' me bas zanima sta ce ubaciti sa prethodnih albuma. Sa Unije idu verovatno "In Black And White" i "Paid In Full", a sta ce jos biti pored toga, videcemo. Sve ne bih da saznam listu pre koncerta, nego da se iznenadim (recimo, kad bi poceli da sviraju WPBO :wub:), al' ovu americku cu morati da pogledam kad je bude bilo (verovatno ce je za Evropu malo izmeniti).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nastavak Necinog posta:

Kao sto je, na primer, RN... :wub: :wub:

 

A i Silence, moram priznati, kao i WHG. Kako sam krenula, sve cu nabrojati... :haha:

Ne znam, nesto sad razmisljam, volim ja izgleda "Silence" koliko i RN, al' nisam bas sigurna... Volim i Uniju da cujem, al' posle Ecliptice ne mogu da slusam Sonatu jedno odredjeno vreme. :haha: Previse je brzo i veselo, pa mozak valjda ne moze vise veselih pesama da podnese posle toga. :haha:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vise od Unije? Uuu... Znaci da ti se verovatno bas bas svidja (ili jednostavno Uniju i ne volis puno, a ovaj ti je, eto, malo bolji od Unije).

Meni je "Unia" zakon, al' za ovaj novi ce mi trebati vremena da ga svarim. Mis'im, kad sam ga pazljivo poslusala, shvatila sam da nije bzvz. Znaci, samo treba jos preslusavanja natenane, i svidece mi se (bar priblizno Uniji, valjda).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Veruj mi samo mu daj sansu i album je strasan... Unia-u smatram odlicnim albumom,ali mi je novi definitivno bolji... Na prvo slusanje mi se novi nije svideo ali sam zbog koncerta doneo odluku da ga slusam dok mi se ne dopadne i posle par dana mi je postao extra... Tekstovi su dosta mracni sto mi se dopada... He he ... Malo me podsecaju tekstovima na Kamelot... Sto nikako nije lose... Album nimalo nije bzv... Samo ga slusaj ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Far From Heaven

Hehehehe....i ja sam  to nedavno izjavila, da me Novi album Sonate u nekim trenucima podseca na Kamelot  :mhihi:   :mhihi:   :mhihi:;-]

Svidja mi se kako razmisljas...;-] 

Ljudi!!!!! Album je odlican!!!!!  :pivopije:

Ono sto mu po meni fali su dobre solaze na gitari,a uostalom i vise gitarskih deonica.....

Ali opet ALBUM JE ODLICAN,dajte mu sansu....

Naravno i Unija je super,mada je meni vise vremena trebalo da nju prihvatim,nego "Zastavu"....

Valjda sam se do sada navikla da od njih ocekujem nesto drugacije,pa se nisam toliko iznenadila....:-]

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ajd sto fale solaze na gitari, sta cu ja jadan kad nema 3 dobre solaze na klavijaturama!!! Ja naviko da svaku pesmu slusam, solazi na klavijaturama posvetim poseban trenutak, kad ono na ovom albumu, Henkka ga pretera, ni jednu prosecnu solazu :( A i cuo sam da Tonny pise solaze?? I sve ostalo? Jel to istina, ako jeste... WoW... Svaka mu cast onda :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Far From Heaven

Ima tu logike,koliko sam ja informisana i Toni je svirao ranije klavijature....

Hmm,ko god da se "petlja" oko klavijature ima dosta kredita kod mene jer im gitarista vec duze vreme nije jaca strana,pa ih dosta izvlaci....

Jbg....tesko je kad im se sada vecina pesama zasniva na klavijaturi....

Ne znam da li im je to namera ili je gitarista zatajio?

E,a ovaj Toni,PEEEEEVAAAA,VAAAAAAU!!!! :D:D:D :DSvaka cast....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...