Jump to content

Sonata Arctica


Recommended Posts

Dovoljno je izbrojati sve solo deeonice na gitari na poslednja dva albuma da  bi se shvatilo po cemu gitarista nije jaca strana... Pritom ne zelim da zalazim u  kvalitet gitarista(mada Janija cenim,a Eliasa nisam slusao sem na novom albumu pa ne mogu da diskutujem)...

Edited by TheCrossWeBear

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znaci Sonata sa slabo kojom solo deonicom i neko to komentarise kao pozitivnu stvar. To se granici sa bezumljem!!! Sonata treba da vrklja samo da se pusi, a ova gej prica ne mirise na dobro. Ovde pola likova nema pojma o muzici. Jos malo ce da ocekuju da Slayer svira u stilu Coldplay-a i da to ocenjuju kao pozitivan pomak u karijeri. :udri::udri::udri::udri:

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Тако ти је то...Кад Satyricon почне да прави геј албуме, људи кажу да су напредовали, кад Marduk изда срање албум и они су напредовали, кад Sonata направи срање од албума, са једном - две добре песме, албум постане нахваљен до зла бога, а реално, Унија је мајка за ово ново.

Edited by o.O

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Far From Heaven

Svidja mi se novi album i ne stidim se toga....

Necu se upustati u raspravu jer je besmisleno....

Vi nikada necete shvatiti sta ja cenim na ovom albumu,

a meni nikada necete promeniti misljenje na taj nacin....

Nista se ne postize na silu....

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Тако ти је то...Кад Satyricon почне да прави геј албуме, људи кажу да су напредовали, кад Marduk изда срање албум и они су напредовали, кад Sonata направи срање од албума, са једном - две добре песме, албум постане нахваљен до зла бога, а реално, Унија је мајка за ово ново.

 

 

Tvojih nekoliko poslednjih postova su obicno teranje kontre meni.Neka ti.Meni je album extra,tekstovi mi se dopadaju i to je to... Kome se ne dopada neka ne slusa,ne mora ni na koncert da ide. Nije moja stvar.

 

Znaci Sonata sa slabo kojom solo deonicom i neko to komentarise kao pozitivnu stvar. To se granici sa bezumljem!!! Sonata treba da vrklja samo da se pusi, a ova gej prica ne mirise na dobro. Ovde pola likova nema pojma o muzici. Jos malo ce da ocekuju da Slayer svira u stilu Coldplay-a i da to ocenjuju kao pozitivan pomak u karijeri. wallbash.gifwallbash.gifwallbash.gif:udri:

 

Da,sa slabo kojom solo deonicom na gitari,ali ih zato ima na klavijaturi. Da li ja imam pojma o muzici ili ne,nije tvoja stvar.Iza mene stoje godine skolovanje u muzickoj skoli,akademiji... O muzici znam mnogo vise od vecine ljudi ovde,iza mene su godine svirke(gitaru sviram od 9 godine) i naucio sam da ne obracam paznje na zlurade komentare. sto se mene tice vi imate pravo da vam se ne svidi album i da ga pljujete,ali nemojte da pljujete neistomisljenike... Have a Nice Day... Vidimo se u prvim redovima u novembru....

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Da,sa slabo kojom solo deonicom na gitari,ali ih zato ima na klavijaturi. Da li ja imam pojma o muzici ili ne,nije tvoja stvar.Iza mene stoje godine skolovanje u muzickoj skoli,akademiji... O muzici znam mnogo vise od vecine ljudi ovde,iza mene su godine svirke(gitaru sviram od 9 godine) i naucio sam da ne obracam paznje na zlurade komentare. sto se mene tice vi imate pravo da vam se ne svidi album i da ga pljujete,ali nemojte da pljujete neistomisljenike... Have a Nice Day... Vidimo se u prvim redovima u novembru....

 

 

 

Nemoj pogresno da shvatis moj komentar. On se ne odnosi na tvoj karakter ili na to da mi se kao lik ne dopadas.  Sonata je metal grupa poznata po svojim virtuoznim solazama po principu nadigravanja gitare i klavijatura. Kada izbacis gitaru sta dobijas? Gde je tu metal? Ako hocu da slusam Synth muziku ima mnogo dobrih grupa (pogotovo Skandinavkska skola). Ne shvatas poentu price. Album kao album nije los, ali kao album Sonate je uzas!!!

 

 

Dok ne cujemo krcanje kao na San Sebastian solazi nista od grupe. Mnogo grupa danas gresi jer tezi za promenom, a postignu sasvim suprotan efekat. Sasvim je sigurno da ce Sonata ovim novim albumom od sebe odbiti veliki broj vernih fanova.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svidja mi se novi album i ne stidim se toga....

Necu se upustati u raspravu jer je besmisleno....

Vi nikada necete shvatiti sta ja cenim na ovom albumu,

a meni nikada necete promeniti misljenje na taj nacin....

Nista se ne postize na silu....

 

Је л' теби неко рекао нешто? Ово је форум, ја сам дошао да искажем своје мишљење о новом албуму, а то да ли се теби свиђа или не, мене апсолутно заболе курац. Не желим ја тебе да схватам или терам, ако ти се свиђа - слушај, ако ти се не свиђа - немој.

 

ти што носиш крст, овај бенд слушам дуги низ година, и могу комотно да кажем да је МЕНИ албум лош. Ако је то терање контре теби онда не знам шта да ти кажем. На форуму си два дана, не врти се он око тебе.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stvarno fale gitare..Jani je imao brutalno dobrih solaža u svojoj eri, mada me je nervirao zbog grešaka na koncertima. Ovaj novi je solidan gitarista (na solo albumima), al' mu izgleda ovi ne daju da se mnogo razmaše.

Iako je album standardno dobar za Sonatu, zeznuli su s gitarama. Nema mnogo sreće u metal muzici ako je gitarista tu jedino da svira svoj instrument...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dovoljno je izbrojati sve solo deeonice na gitari na poslednja dva albuma da  bi se shvatilo po cemu gitarista nije jaca strana... Pritom ne zelim da zalazim u  kvalitet gitarista(mada Janija cenim,a Eliasa nisam slusao sem na novom albumu pa ne mogu da diskutujem)...

Vidi, mislim da je to vishe do Tonya i stila kojim su (o)krenuli. Eliasa sam cuo i live, i na njegovim solo albumima, i decko je odlican. Mislim OK nije Malmsteen ili Hendrix, ali ima duha, ne kopira Jani-a, mnogo je dobar live, zivahan na bini i ima bolji kontakt sa publikom od celog ostatka Sonate zajedno ... i ume da oprzi sasvim soldine solaze tako da ....

 

 

http://www.youtube.com/watch?v=rbxHDvu0Ngo

 

edit: Evo vam njegova jedna pesma, jedna od retkih koja nije instrumental, vec ima vokale (i to Marco Hietala :wub: ). Elem volim kod njega sto ima duha na gitari, ja nisam van tehnickih virtuoza koji sviraju 35465 tonova u sekundi, ali kad ih slusam osecam se kao da slusam kompjuter ....

 

edit2: A da i pored novih albuma Sonate i Stratovariusa, ja mislim da su ih 'ucenici' i 'bivshi' prevazishli u mnogo chemu. "Cain's Offering Gather the Faitful" i "Elias Viljanen Fire-Hearted" su mi mnogo bolji nego The Days of Grays & Polaris.

Edited by Telcontar

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pazite, nema veze sad ko je koliko na forumu, ko je zavrsio muzicku, a ko ne (i ko jedva ceka da je zavrsi, kao ja :haha:)... Zapravo, mozda si ti u prednosti kad imas neko muzicko obrazovanje, no, necemo sad o tome.

Uglavnom, nema vise solaza na gitari jer su promenili stil. Meni se svidjaju jako njihove solaze sa prethodnih albuma, to sve uglavnom Tony pise i svaka mu cast i za klavijatire i za sve (i da, on svira klavijature, a ranije, kad su poceli, istovremeno ih je i svirao, a i pevao je), i jako volim da cujem to "prepucavanje" klavijatura i gitare (recimo, kao u FullMoon-u :bigblue:) iako gitaru kao gitaru bas ne volim nesto, al' dobro, nema sad to veze.

Meni je "Unia" daleko ispred "The Days Of Grays", mada, moram priznati, nisam ga bas puno preslusavala (samo jednom sad ga pazljivo preslusala i utiske napisala na ovoj temi). Nikako da se nakanim, a sad ove nedelje i necu imati vremena, tako da ce morati album malo da saceka.

 

I da, istina da ce mnogi ljudi koji su voleli Sonatu, prestati (ili su vec prestali) da ih vole, ili ce samo nastaviti da slusaju prethodne albume, a na ovaj nece puno obracati paznju, i to je to.

 

Ja se, iskreno da kazem, bojim da mi se ovaj album nece svideti koliko i "Unia" koja je na prva slusanja bila cudna, al' posle sam je jako zavolela, pa cak i one pesme koje su mi bile u pocetku bzvz, kao sto je na primer, "For The Sake Of Revenge", od koje sam ocekivala da bude bolja (mislila sam da bi trebalo da bude brza' al' dobro, to je "Unia", svasta se tamo moze cuti), al' svidja mi se i ovakva kakva je.

 

No, da ja ne pricam istu pricu X puta, ovde cu stati. :haha:

 

Jos nesto. Steta sto nema puno solaza klavijatura, al' jednostavno su promenili stil, i to je to. Solaze kalvijatura se ne uklapaju u malo progresivnije pesme, kao sto su ove na "The Days Of Grays" (na Uniji se jos i isticu klavijature, kao recimo, u "Paid In Full"). Bilo bi cool kad bi sledeci album bio kao njihovi raniji albumi, al' jako je rano pricati sta ce se dalje desavati. Mislim da se nece vracati na onu (cistu) powericu (znaci, do Unije). Ako Tonyju odgovara da pise ovako nesto, neka ga, nek' nastavi sa tim. Ide mu super (jer mislim da se ljudima koji vise vole prog ovo svidja). :da:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Replica je zaista remek delo. Tesko da neko ne "sece vene" kada je cuje. Svaka cast Toniju i ostalima koji su je napisali. I posle nek mi neko kaze da je Sonata "zenski metal"!

 

 

Песма је апсолутни врх. Ово за вене се слажем. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moja ortakinja kaze da je Sonata "roze minic" bend. Ali istina, Replica je jedna od nenadjebivih

Kako to misli "roze minic"? Kakav je bend i koliko ima publike kod nas, videcemo uostalom na koncertu.

Evo jedne divne izvedbe pesme Replica: http://www.youtube.com/watch?v=BW_AZmoySUE

Mada, ne bi bilo realno zaustaviti se na toj pesmi samo, jer Sonata ima bar jos 5-6 ogromnih hitova za vreme kojih se "seku vene".

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam 100 godina pustila Replicu. Bas cu sad da je pustim, kad mi vec ide Sonata na preskok.

Ta pesma se stalno nalazi na setlisti, i bas sam nedavno razmisljala kako bi mogli da je skinu sa liste, i da ubace nesto drugo. Btw, primetila sam da je medju najslusanijim pesmama na last.fm-u. I FullMoon je, naravno, bio u vrhu. Sad su ove sa novog albuma, pocev od "Zastave", "Deathaure" i "The Last Amazing Grays". :bigblue:

 

Edit za ovaj deo: I dalje je Replica prva. Ono sto sam ja gledala je slusanje u poslednjih nedelju dana.

 

 

Bilo bi dobro da sviraju "Land Of The Free" ili neke pesme sa 'Oooo' delovima, kao na primer "San Sebastian-a" (u "Land Of The Free" ima 'hej hej' deo). :rockdevil:

 

 

Btw, sad sam pustila Replicu, i kad sam cula one prve sekunde pesme, ucinilo mi se da ce poceti klavir i pesma od Eltona Johna "Sorry Seems To Be The Hardest Word".

 

Kako to misli "roze minic"? Kakav je bend i koliko ima publike kod nas, videcemo uostalom na koncertu.

Evo jedne divne izvedbe pesme Replica: http://www.youtube.c...h?v=BW_AZmoySUE

Mada, ne bi bilo realno zaustaviti se na toj pesmi samo, jer Sonata ima bar jos 5-6 ogromnih hitova za vreme kojih se "seku vene".

Ova akusticna verzija je prelepa. Sve te pesme sto su uradili akusticno, odlicno zvuce i u originalnoj verziji i akusticno. :da:

 

Seku se vene na WPBO. :wub: A realno, i FullMoon kad cujem, bice divno.

Zapravo, bice divno tokom svake pesme, pogotovo tokom nekih sporijih.

A kad budu one brze, onda ce biti ludo (i divno u isto vreme)! :rockdevil:

 

 

 

Edit: Je l' ima neko celu verziju "The Last Amazing Grays" ili svi imaju onu bez minut i po? :haha:

A bas je lep pocetak, samo sto mi je malo cudno, sto posle onog dela "Leaving the final golden days, we are the last amazing grays, hoping the young will lead the pack now" ide odma' ovaj deo od kog meni pocinje pesma. Ja sam navikla da posle tog dela "Leaving the final golden days..." ide odma' ono "In the eyes of every newborn...".

Mogla bi se skinuti ta originalna, cela verzija pesme. Verovatno je nije bilo dok nije izasao album, al' sad mora da je ima.

 

Videcemo, ako mi se album svidi dovoljno, mogao bi se i kupiti. :da::bigblue:

Jedan CD cu do koncerta kupiti. Valjalo bi da imam bar jedan original kad ih vec toliko volim. :haha:

Edited by NatashaNS

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam, ali imam teoriju da nije trebalo da menjaju recept koji im odlicno ide (od prvog albuma pa do Reckoning Nighta, manje promene u stilu, ali ono ... to je Sonata) da bi pokusali da se probiju u nekom drugom zvuku, gde realno nemaju sanse. Mislim da se razumemo, da je ovo prvi album nekog novog benda, reakcije bi bile drugacije, ali mislim da je ovaj album ocigledan dokaz, da Sonata nema sta da trazi u ringu sa dokazanim Progressiverskim kultovima. Ovako samo napustaju Power i tu gube fanove, a u Progu tesko da ce nadmashiti bendove kao Evergrey, SyX, pa i neke mix bendove kao recimo Kamelot. I ne mogu da se otmem utisku da zele da imaju taj `dark` fazon koji EGY, Circus Maximus i Nevermore fura sa toliko lakoce, za razliku od njih ...

 

Sve u svemu posle par slusanja mozda mi se utisak o albumu malo popravio ali ovo moze da dobije 6.5 maximum.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, stvarno, ne treba im uopste taj dark fazon. Nekako mi nisu oni za to. Dalje od "Unije" nisu trebali ici (sto se tice progresivnosti).

 

Mada, da nije izasla "Unia", pa sad ovaj album, nego da su furali onaj stari fazon, mozda bi ljudi rekli kako smaraju sa stalno istim stvarima (iako je njihov svaki album razlicit, ima raznih vrsta pesama).

 

Meni je "Unia" odlican album, al' ovaj mislim da mi se nece toliko svideti. Da su poceli sa ovim, i radili stalno ovako nesto (da dobro zvuci), ljudi bi se navikli, voleli bi taj zvuk benda, al' posle svih onih sjajnih albuma dolazi ovaj... Ne znam. Preslusavacu ga, i svidece mi se vise nego sto mi se svidja sad, al' mislim da nema sanse da premasi "Uniju".

 

I da, napustaju Power, nazalost, al' trebali bi da mu se vrate. Nedostaje mi stara Sonata. Koji ce Tonyju ti mracni textovi i mracniji zvuk, ovo-ono... Zapravo, nisam puno ni proucavala textove, al' govorim na osnovu naziva pesama, posto se secam koliko sam se iznenadila kad je izasao spisak pesama. To nije Sonata.

 

Sad dobijam neku nadu da ce se vratiti Powerici, iako mislim da nece, al' nastavicu od sad da se nadam...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...