Jump to content

Sonata Arctica


Recommended Posts

Ne kapiram sto se svi raspravljaju oko stila sonate... Jbg ljudi sviraju za svoju dusu (mozda i za pare samo otkud znam) i moze im se da menjaju stilove kako im je volja... kome se ne svidja, ko ga jebe, kome se svidja taj ce da kupi album... Nemozesh ti nekog da naterash da svira nesto po tvojoj volji ako mu je to dosadilo kao npr duple bass power pesme... Jbg, svi mi volimo, ali ima i fanova kojima se svidja i ovaj novi fazon...Da je Unia bolja jeste, al sta da se radi, svi bi mi nesto za svoju dusu (neki cas kenjaju ocemo staru sonatu, a neki kenjaju aaa stara sonata trs trs trs brm brm brm i ocemo nesto progresivnije... ) A i te muzicke skole... Koliko muzicara vrhunskih postoje a nisu ni osnovnu muzicku zavrsili... Jbg, fazon je da uspes, a kako to je vec pitanje ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pazi brkas pojmove!!! Njihov licni uspeh ako nije na ustrb broja albuma koje izdaju, nas uopste ne treba da interesuje. To sto si ti rekao je isto kao da kazes e eto Ronnie James Dio odlucio da pocne da peva pakistansku narodnu muziku i ja ga podrzavam jer covek ima pravo da bira pravac svoje karijere. Naravno lik bi propao u tom poslu kao sto ce Sonata da propadne u ovom. Oni su postali poznati zbog muzike i stila koji su izgradili. Napustajuci to napustaju i verne im fanove  i prestaju da budu grupa koja su bili. Ja bi doneo zakon po kojem bi grupa ako promeni zanr i svoj licni opis u muzickom smislu morala da promeni i ime da ne bi obmanjivala potrosace tj. kupce njihovih albuma. Ja kad kupim CD Manowara hocu true metal, a ne da mi neko unjka i njace u stilu Kurt Kobejna ili da cujem Dzoija da peva u stilu Sako Polumente. Pa za to treba krivicno da se odgovara jer je to po meni vrsta prevare. Ako oni lepo kazu nismo vise Power bend nego smo presli na nesto drugo onda ok. 

 

Naravoucenije:

 

Ne kiti se tudjim perjem!!!

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ah pa nece oni nikad reci da su prosli na nesto drugo... Ko zna , mozda je ovo samo experimentisanje, verovatno Tonijev hir,posto sam citao da mu je vishe dosadilo da peva power pesmice i tako to... jbg ja bih prvi da se vrate na tupa tupa... Ti si u pravu totalno oko svega sto si rekao, ali opet i da Dio pocne da peva tu pakistansku muziku, verovatno ce ti fanovi kupiti taj album kao neki fazon fazon :P Al ode ja Offtopic :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

heh... moram priznati da mi ideja o preimenovanju benda ukoliko dodje do promene muzickog pravca  uopste nije nelogicna... Iako mi se novi album dopada,moram da priznam da ova sad sonata nema mnogo dodirnih tacaka  sa prvim albumima,bar sto se pravca tice... Sto se tice dark fazona kontam da je toni zapao u neku vrste depresije :mhihi: ili je jednostavno u takom raspolozenju i da zeli da peva takve pesme... mnogima se to ne dopada. jbg... :frown:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovo je okaceno na delainovom sajtu:

Delain joins Sonata Arctica on European Tour

We are very pleased to announce we will join the Sonata Arctica European tour this autumn.

Check out the showsection for more information, and keep checking out our website, because a lot of new stuff is coming up this month.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Predgrupe - Delain i Winterborn. Za oba benda sam cula, al' ih nisam slusala. Znam da Delain imaju zenski vokal.

Mislim da ce se Neca obradovati ovoj drugoj predgrupi.

 

Sto se tice Delain-a, njih cu ispratiti iz prvog reda, al' samo zato sto moram, a kad bude Winterborn, bice cool. :bigblue:

Nisam do sad slusala Winterborn, al' cula sam za njih, naravno. Dobri su jako. Bice cool.

Ja bih umesto Delain-a Leverage i odlicno! :rockdevil:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sonata i dalje na prvom mestu, naravno. :rockdevil:

 

Izbor predgrupa bi bio odlican da su umesto Delain stavili Leverage, al' ovako... Zadovoljicu se Winterborn-om, koji su stvarno sjajni, a Delain cu malo poslusati, mozda mi se cak i svide, ko zna, mada sve nesto ne verujem...

Delain prihvatam samo zato sto su Holandjani. :haha:

Haha, sad gledam, dva clana benda su iz Rotterdama, a 2 iz Utechta... Gde god odem, imam nekog tamo. :bigblue:

Eto, bas cool. :bigblue: Poslusacu ih za koji dan, kad stignem. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...

ja dugo nisam cuo tako dobar bend poput Winterborn-a..slucajno sam na njih naleteo cim su izdali prvi album i odmah su mi od prve pesme postali jako gotivni..ne treba ih propustiti nikako u novembru..

Share this post


Link to post
Share on other sites

E ljudi ja malo nisam u toku sa koncertom, posto sam se odlucio ipak da idem na 'cert samo zbog odlicnih predgrupa ,jer novi sonata album mi nije bas nesto bolji mi je od Unia ,ali ipak oni stari su nenadjebivi.

 

Hocu da pitam da li mogu da se poruce jos one promotivne karte (one sa slikom), ili da kupujem na drugom mestu a realno ni na eventim-yu sajtu nemogu da nadjem sonata ... jer moguce da jos nisu stavili ili su prosle karte ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Evo ovako power progressive metal bendu Aheront potreban ozbiljan pevac za saradnju,svi zainteresovani poslusajte pesme na nasme myspace profilu www.myspace.com/aherontband i javite se ako ste zainteresovani na mail [email protected] ili na telefon 063/8700 530 sa novim pevacem opet ulazimo u studiju kako bi ponovo snimili EP + sa jos 3 nove pesme pa se ocekuje koncertna promocija! Vanja/Aheront

  • Upvote 1
  • Downvote 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

E, pa meni se konacno svideo novi album! :haha:

Nisam ga ni bila preslusavala puno puta (samo 2-3), i jedno vreme ga uopste nisam slusala, osim "Zastave" i "Last Amazing Grays", i ponekad "Zeroes", al' sam ga pustila pre par dana, i jako mi se svideo. :mrgreen:

Uopste se nisam forsirala da ga slusam, i da mi se svidi na silu. Eto, samo je trebalo da prodje odredjeno vreme.

Sad mi se jako svidja. :wub: Osim gore navedenih pesama, najvise mi se svidjaju "The Truth Is Out There", "Everything Fades To Gray" & "In The Dark" (ova mi se bila svidela na prvo slusanje, jos kad je izasao album, al' nisam je posle toga puno puta pustila; jednostavno ide na prvo slusanje), al' ni ostale ne zaostaju puno, samo sto ih nisam preslusala onoliko koliko sam favorite.

Edited by NatashaNS
  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...