Jump to content

Sonata Arctica


Recommended Posts

AAAAAAAA, upravo taj stih mi je nesto najbolje i najimpozantnije sto je Toni ikada otpevao! :)))))))))

Ja isto OBOZAVAM taj stih! :wub: :wub:

Jedva cekam da cujem to live! Znaci, taj stih i onih par sekundi posle, ono sto odjednom posle tog stiha dolazi, to je isto cool! :rockdevil: :rockdevil:

Edited by NatashaNS

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moram ovde da napisem jedan zanimljiv dozivljaj od pre nekoliko dana. Na Futoskoj pijaci naletim na nekog lika koji prodaje metal majice i dukseve svercovane iz Madjarske. I ja iz radoznalosti pitam da li ima Sonatu, a on mi mi kaze "A jesu li neki tvoji pre neki dan dolazili da mi to isto traze?"....Ja kazem da nisu moji, ali mogu da pretpostavim ko je bio, posto izgleda da u Novom Sadu Sonata ima bas vernu armiju fanova (ne tako brojnu, ali bi se mozda jedan dobar fudbalski tim od nas mogao sastaviti) :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fudbalski? Iskreno, ja mislim da je bar 50% ljudi na koncertu bilo iz Vojvodine. Kao sto na Cannibal Corpse bude od 400 ljudi, 100 iz Hrvatske i BiH, to su te neke ocekivane stvari. Na Sonati je bilo i 30 Bugara, svi regularno tamo kupili karte. Ima Sonata i vise fanova u Srbiji, ko zna koliko ih samo nije doslo zbog raznih stvari. Samo Minji i Borku je ukupno desetak ljudi otkazalo dolazak.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Inace je Vojvodina za melodicni metal sjajno podneblje. Bilo je i ovako dovoljno ljudi. Mi stvarno nismo nezadovoljni, Sonata je odradila sjajan koncert, pokazala da moze, ucutkala sve koji su prognozirali propast koncerta i 200 ljudi, i jos jednom, po ne znam vise koji put, pokazala da bendovi kao sto su Helloween, Stratovarius, Kamelot, Blind Guardian, Hammerfall, Rhapsody, Gamma Ray..., imaju najvjerniju i najvecu publiku, kada su u pitanju koncerti nivoa SKC-a.

Edited by Elderane

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eh, jako mi je drago kad citam ove redove. Samo vi nastavite da dovodite melodnicne bendove, pa neka vam zavide oni sto misle da je to gej metal. Na kraju, organizatori bi trebalo da poslusaju glas publike a ne nekih ljudi koji zbog svoje medijske moci zele da nam "kreiraju scenu". Jedva cekam naredne koncerte :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eh svanuce i meni taj dan kada se preselim u bg :D Da se ubacim i ja u power okolinicu xD Jebesh ovu okolinu ovde, Morava nas zajeba samo tako :/ Svi slusaju neko oranje tipa tresh i det, niko ne slusa paver :/ Ima naravno retkosti koji slusaju progressive, ali vetjinom matori.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Josh da ima vishe para vise ljudi bi islo na koncerte, ali valjda ce se i kod nas razviti ta kultura redovnog odlaska na koncerte kada bude bio bolji standard zivota. Inace Sonata je kod nas ubila sigurno 150 ljudi sa zadnja dva albuma, ja znam sigurno barem 35-40 ljudi koji nisu bili na koncertu, a isli su na koncrte Sonate u madjarsku pre, i po nekoliko puta, ili su umirali da ih vide tada a sada su bash razocarcani poslednjim izdanjima ... tako da ono ... 2004 bi bilo 1200 ljudi :meshuggah:

Share this post


Link to post
Share on other sites

A i to si dobro rekao. I ovo da se nema pare, a i za Sonatine albume. Samo, vidi, ovo drugo je problem. Kad su ovdje svi obozavali Kamelot, taj bend je, realno, bio jako mali. Karma i Fourth Legacy nisu njima nista posebno donijeli, a Black Halo i Epica, a posebno Ghost Opera, napravili su od njih bendcinu. Pogledaj im sad turneje, spotove, scenu, marketing... Razbise ljudi. Vazi i za Sonatu. Problem je u fanovima, nemaju vise volje i zivaca da slusaju nove albume, ali, srecom, pojavljuju se mladji koji to postuju. Pa, evo vidi ove mladje ekipe, kladim se da nisu ni znali za Kamelot ili Sonatu pocetkom 2000-ih godina.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uglavnom se slazem sa Elderanom... Mada mislim da su problem i pare,jer ova mladja ekipa je vecinom jos uvek finansijski zavisna od roditelja ili sl... Sonata je sa zadnja dva albuma poprilicno promenila stil,a ljudi vecinom ne vole promene... Ja sam poceo da ih slusam nesto malo pre izlaska Unie,pa mi je to sad omiljeni album... Kontam da je i kod drugih tako... :mhihi:

Share this post


Link to post
Share on other sites

 Meh i kod mene je ista situacija, isto zavisim od roditelja, kao i vetjina, i uvek su problem pare... Ali zato se snalazim kako znam i umem. Npr prodacu klavijature, da bih imao kintu i kupio karte za Strato i Gamma. Tako to ide... Ako treba, prodacu mobilni, samo da ih vidim. Mnogo bi bilo da trazim od roditelja nekih 100 evra (pola za karte, pola za put) radi sopstvenog zadovoljstva. Sto se tice Sonate, ja sam poceo da ih slusam 2005 godine (cini se tako skoro), i od tada dele prvo mesto u mom zivotu sa Symphony X-om. Josh Symphony da docekam, i mogu da umrem ;) A meni ova promena stila uopste nie smetala. Super mi je legao novi album i ne bunim se.

Edited by ShInIgAmY91

Share this post


Link to post
Share on other sites

E, ali ja suprotno pricam. Mladja ekipa daje pare, i vecinska je. Starija ne daje pare, a jos i ne vole nista poslije Ecliptice/Karme/Infinite/Nightfall In The Middle Earth/dodaj po zelji :)

I zato mladji i dolaze na koncerte, em vole nove albume, em od roditelja izvuku pare, a stariji razmisle mnogo puta, i na kraju nadju razlog zasto da ne odu. Ne brini, kad bude Sonata slavila nekih 25 godina karijere kao Corba ili WASP, doci ce i oni opet, da cuju bar jednu pjesmu sa Ecliptice, posto kontam da ce Full Moon da sviraju na svakoj turneji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

 Meh i kod mene je ista situacija, isto zavisim od roditelja, kao i vetjina, i uvek su problem pare... Ali zato se snalazim kako znam i umem. Npr prodacu klavijature, da bih imao kintu i kupio karte za Strato i Gamma. Tako to ide... Ako treba, prodacu mobilni, samo da ih vidim. Mnogo bi bilo da trazim od roditelja nekih 100 evra (pola za karte, pola za put) radi sopstvenog zadovoljstva. Sto se tice Sonate, ja sam poceo da ih slusam 2005 godine (cini se tako skoro), i od tada dele prvo mesto u mom zivotu sa Symphony X-om. Josh Symphony da docekam, i mogu da umrem ;) A meni ova promena stila uopste nie smetala. Super mi je legao novi album i ne bunim se.

Ja se jos nisam finansijski oporavio od Sonate i kupovine karata za Strato,a vec moram da mislim o kartama za GR i prevozu za Strato... Ipak,  posto mi je dovoljno stalo to mi uopste ne pada tesko... Mozda nam promena stila bude smetala kada postanemo deo stare ekipe... Sta mislis?   :pivopije:  

E, ali ja suprotno pricam. Mladja ekipa daje pare, i vecinska je. Starija ne daje pare, a jos i ne vole nista poslije Ecliptice/Karme/Infinite/Nightfall In The Middle Earth/dodaj po zelji :)

I zato mladji i dolaze na koncerte, em vole nove albume, em od roditelja izvuku pare, a stariji razmisle mnogo puta, i na kraju nadju razlog zasto da ne odu. Ne brini, kad bude Sonata slavila nekih 25 godina karijere kao Corba ili WASP, doci ce i oni opet, da cuju bar jednu pjesmu sa Ecliptice, posto kontam da ce Full Moon da sviraju na svakoj turneji.

To i mi pricamo,samo sto mi pricamo i da bi bilo vise mladje ekipe na koncertima da je samo malo vise para... Pocecemo da pljackamo banke   :violent:

Edited by TheCrossWeBear

Share this post


Link to post
Share on other sites

A ja cu dobro da se zamislim, jer se upravo nazivam "starom ekipom', a imam 25 godina... :) Svasta... Ja volim nove albume bendova. Ne ocekujem vise od njih da snimaju tupatupa power, vec su to odradili kako valja, i tu su gdje i jesu danas bas zbog toga. Neka rade ono sto vole u svakom trenutku, meni je svaki Kamelot ili Blind Guardian album prica za sebe.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Inace je Vojvodina za melodicni metal sjajno podneblje. Bilo je i ovako dovoljno ljudi. Mi stvarno nismo nezadovoljni, Sonata je odradila sjajan koncert, pokazala da moze, ucutkala sve koji su prognozirali propast koncerta i 200 ljudi, i jos jednom, po ne znam vise koji put, pokazala da bendovi kao sto su Helloween, Stratovarius, Kamelot, Blind Guardian, Hammerfall, Rhapsody, Gamma Ray..., imaju najvjerniju i najvecu publiku, kada su u pitanju koncerti nivoa SKC-a.

 

Kuku !

Nigde ne spominjes Edguy :sad:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eh, jako mi je drago kad citam ove redove. Samo vi nastavite da dovodite melodnicne bendove, pa neka vam zavide oni sto misle da je to gej metal. Na kraju, organizatori bi trebalo da poslusaju glas publike a ne nekih ljudi koji zbog svoje medijske moci zele da nam "kreiraju scenu". Jedva cekam naredne koncerte :)

 

 

pa mozda zato sto postoji razlika izmedju melodicnog i gej metala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa mislim da je Elderane delimicno u pravu, jeste da dosta mladjih ide na koncerte, koje sada "starija" ekipa i preskace .. ali recimo na Sonati neka je bilo 450 mladjih, da je bolja ekonomska situacija, bilo bi ih 800 ... jbg. Nisu stvari na koje mi tako lako mozemo da uticemo ... ali kapiram da ce vremenom kod nas da se razvije i ta kultura odlaska na koncerte, i ekipa ljudi koja ce biti otvorenija i za nove zanrove, i bendove i albume ... To je, barem ja to tako dozivljavam gledajuci ljude u okolini, kod nas jos malo .. problem .. dosta ljudi slusa samo odredjene stvari i tesko prihvataju nesto novo ... videcemo.

 

Sve u svemu, koncert bio odlican, cak i meni koji nisam veliki fan zadnja dva albuma (ali ih i ne pljujem toliko kao neki .. ). Ocekujem da na kraju turneje Tony i ekipa pomenu Beograd kao jedan do boljih koncerata sa turneje :mrgreen:

 

edit: E da Elderane, javljaj za one Strato GR karte :)

Edited by Telcontar

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, sad su otkazali, tj. pomerili i 2 koncerta u Francuskoj, vecerasnji, i sutrasnji (29. i 30. novembar).

Bas bas smo imali srece. Pitanje je sta ce biti sa narednim koncertima.

Nadam se samo da ce Tonyju biti bolje sto pre. Neka covek ozdravi u potpunosti, pa neka onda posle u februaru (kad su i zakazli nove termine za ona 3 otkazana) odradjuju te koncerte.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...