Jump to content

Sonata Arctica


Recommended Posts

  • 4 weeks later...

SONATA ARCTICA has been confirmed to be one of the 40 bands to play on the "70000 TONS OF METAL" festival on board of a luxury ship. The 5 day cruise starts in Miami FL (USA) goes along the Cuban coast to Cozumel (MEX) and back to Miami.

 

January 24th - 28th 2011!

 

 

Ne bas nova vest, ali u svakom slucaju zanimljiv dogadjaj...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, procitala sam to pre par dana. Vest je od 17. decembra.

Jako dobro zvuci sve to! Taj festival je sjajan, samo ko ima para da ode i nauziva se!

Mis'im, najjeftinija cena i nije nesto posebno velika, s obzirom kako to sve izgleda i sta sve dobijes za tih par dana.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

Замисли да Ахмед пева ''Сан оф Сан Себастиан'' xD :}

Ahahahahahha, mislim da ovo nisam ranije videla, ili sam samo zaboravila da prokomentarisem. :haha:

Genijalno bi zvucalo, verujem. Trebali bi predloziti Dunham-u da to uradi. :haha:

 

@TheCrossWeBear - Skinuo je Bojan snimak, ne znam da l' je vec javio Tamarici (spominjao je da ce joj javiti), al' eto, da znas da ces ga dobiti. :bigblue:

Share this post


Link to post
Share on other sites

A mica, kako je smotano izgledao.

Ima i onaj snimak od pre jedno 10-ak godina kad su izvodili Black Diamond. Kako je to genijalan snimak. Tommy je tad imao nekih 20 godina, a mozda cak i manje. A cak mislim da je ova gore postovana slika bas od te svirke na kojoj su svirali Black Diamond. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja pokusavam da nadjem Friends 'Till The End , ali nisam uspeo... Sve mrtvi linkovi... Jaaako me zanima kako je zvucala flag in the ground tad(odnosno BlackOut kako se tad zvala)... Ahhh, taj snimak je legendaran... Neverovatno je koliko su oni i dalje mlad bend po godinama,a postoje od 95-96....

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

... ali kapiram da ce vremenom kod nas da se razvije i ta kultura odlaska na koncerte, i ekipa ljudi koja ce biti otvorenija i za nove zanrove, i bendove i albume ...

 

Sve pare dajem na koncerte od kad znam za sebe jer znam da ce mi oni uvek ostati u secanju za razliku od jednog gigabajta ddr3 memorije koji ce da svisne za 2 godine :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve pare dajem na koncerte od kad znam za sebe jer znam da ce mi oni uvek ostati u secanju za razliku od jednog gigabajta ddr3 memorije koji ce da svisne za 2 godine :lol:

 

Slazem se sa ovim... Ipak, jbg nemaju svi para ni osnovne potrebe, a ne za koncerte... Npr. Sonata je sad bila u sklopu promotivne turneje novog albuma i u normalnim drzavam ljudi idu na takve koncerte da cuju nove pesme, i eventualno ako mu taj bend i nije bas nesto, pa da cuje kako zvuci uzivo... Kod nas je to retko... Ovde na koncerte dolaze samo fanovi... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, videla sam juce da je konacno postovan taj datum za Metal Fest (u Madjariji). Ja odavno planiram na odem na to, posto na sajtu ima jako dobar spisak bendova, pa bi definitivno vredelo otici. :da:

Samo moram jos videti zbog skole (posto ja u muzickoj imam sugave ispite na kraju godine), da se ne potrefi neki ispit sa festom. -.- Al' zapravo, bas me briga, idemo! :rockdevil:

Share this post


Link to post
Share on other sites

E, pa meni se konacno svideo novi album! :haha:

Nisam ga ni bila preslusavala puno puta (samo 2-3), i jedno vreme ga uopste nisam slusala, osim "Zastave" i "Last Amazing Grays", i ponekad "Zeroes", al' sam ga pustila pre par dana, i jako mi se svideo. :mrgreen:

Uopste se nisam forsirala da ga slusam, i da mi se svidi na silu. Eto, samo je trebalo da prodje odredjeno vreme.

Sad mi se jako svidja. :wub: Osim gore navedenih pesama, najvise mi se svidjaju "The Truth Is Out There", "Everything Fades To Gray" & "In The Dark" (ova mi se bila svidela na prvo slusanje, jos kad je izasao album, al' nisam je posle toga puno puta pustila; jednostavno ide na prvo slusanje), al' ni ostale ne zaostaju puno, samo sto ih nisam preslusala onoliko koliko sam favorite.

Sa "The Days Of Grays-a"najviše mi je "legla" IN THE DARK"...Mogu da je slušam iznova i iznova i da mi ne dosadi...

Sto se koncerta tice izgoreh da ih vidim i cujem...Mislila sam da cu otici u penziju :mrgreen: dok se smisle da dodju...A oni dosli...

I koncert mi prodje kao da je trajao 15 minuta...JBG...Sve što je lepo kratko traje :pivopije:!

Edited by ARWEN

Share this post


Link to post
Share on other sites

A mica, kako je smotano izgledao.

Ima i onaj snimak od pre jedno 10-ak godina kad su izvodili Black Diamond. Kako je to genijalan snimak. Tommy je tad imao nekih 20 godina, a mozda cak i manje. A cak mislim da je ova gore postovana slika bas od te svirke na kojoj su svirali Black Diamond. :D

mislis na to? :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ne slusam bas nesto puno ovaj bend, ali 1. i 2. album su jako dobri. :da: Blank File, 8th Commandment i Wolf And Raven su mnoooogo opasne stvari. :rockdevil: Ove kasnije albume skoro da i ne poznajem, pa ako ovde ima neko tako dobar, neka mi malo priblizi ove kasnije albume. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Unia је феноменалан албум, слушај што више можеш, овај нови ја заобилазим у широком луку, али неки мени драги људи обожавају албум, стога ћеш ту морати сам да направиш избор. DVD је феноменалан, прва два албума си навео, шта је остало?

Edited by Narsil
  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ceveras sam nesto u power fazonu, doslo mi nesto,ćeram zmajeve po sobi :haha: Tacno cu da iskopam negde Sonatin folder i da poslusam par pesmica,odavno ih nisam cuo. Inace, Fullmoon mi je do jaja pesma :rockdevil:

Ahahahhaa, da, sto bi moj divni drugar rekao "idi vijaj zmajeve ili tako nesto". :haha:

FullMoon je divna. :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Unia је феноменалан албум, слушај што више можеш, овај нови ја заобилазим у широком луку, али неки мени драги људи обожавају албум, стога ћеш ту морати сам да направиш избор. DVD је феноменалан, прва два албума си навео, шта је остало?

Osecam se prozvanom. :razz:

 

Novi album je sjajan, al' me je smorio jer sam ga 500 puta preslusala. "Zastava", iliti "Flag In The Ground" je sjajna pesma koja nikad ne moze da dosadi, "The Last Amazing Grays", takodje.

Winterheart's Guild je jako dobar album, Reckoning Night moj omiljeni.

Ja ne bih mogla da preporucim nista posebno, jer obozavam sve. :mrgreen:

 

Al' neki kultovi od pesama, po recima drugih ljudi - 8th Commandment, Replica, FullMoon (zapravo, cela Ecliptica), onda, sa Silence-a - Tallulah, Black Sheep, San Sebastian, Wolf & Raven, pa sa WHG-a - The Cage, The Misery, Draw Me, pa sa RN-a - Wildfire, Misplaced, Shamandalie...

To su neke kao najpoznatije pesme, cini mi se. Sto se mene tice, ima milion divnih pesama koje nisu nabrojane, a koje su mi, eto, i omiljene, al' dobro... O tom, potom.

 

 

 

Ako volis tako nesto brzo, savetujem ti Wildfire. Predobra pesma, dosta brza. Jednostavno fenomenalna. :wub:

Edited by NatashaNS

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...