Jump to content

Sonata Arctica


Recommended Posts

Osecam se prozvanom. :razz:

 

Novi album je sjajan, al' me je smorio jer sam ga 500 puta preslusala. "Zastava", iliti "Flag In The Ground" je sjajna pesma koja nikad ne moze da dosadi, "The Last Amazing Grays", takodje.

Winterheart's Guild je jako dobar album, Reckoning Night moj omiljeni.

Ja ne bih mogla da preporucim nista posebno, jer obozavam sve. :mrgreen:

 

Al' neki kultovi od pesama, po recima drugih ljudi - 8th Commandment, Replica, FullMoon (zapravo, cela Ecliptica), onda, sa Silence-a - Tallulah, Black Sheep, San Sebastian, Wolf & Raven, pa sa WHG-a - The Cage, The Misery, Draw Me, pa sa RN-a - Wildfire, Misplaced, Shamandalie...

To su neke kao najpoznatije pesme, cini mi se. Sto se mene tice, ima milion divnih pesama koje nisu nabrojane, a koje su mi, eto, i omiljene, al' dobro... O tom, potom.

 

 

 

Ako volis tako nesto brzo, savetujem ti Wildfire. Predobra pesma, dosta brza. Jednostavno fenomenalna. :wub:

 

 

Шта ћу кад те волим више од свих. :D

 

 

Ecliptica & Unia су два најсавршенија албума за мене што се тиче овог бенда и препоручио бих свакоме ово. То је то. Нема даље.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Шта ћу кад те волим више од свих. :D

 

 

Ecliptica & Unia су два најсавршенија албума за мене што се тиче овог бенда и препоручио бих свакоме ово. То је то. Нема даље.

Wub. xD

 

E da, zaboravih pomenuti Uniu, al' mislim da mozda ne bi odgovarala ljudima koji vole brze pesme, posto je malo tezi album i dosta progresivniji od svih njegovih prethodnika.

Ja volim Uniu, al' jbg, ima ljudi koji ne vole. Grese u tome, naravno :haha:, al' jbg, tako je kako je. xD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije da ostalo ne valja, ali za mene Ecliptica i Silence ostaju najnenadjebiviji kvltovi (čak možda više prvi, iako mi je Silence poseban, kao prvi njihov album koji sam čuo i zahvaljujući kome sam počeo da ih slušam), osećaj na koncertu na Replica i FullMoon ne može da se poredi sa ostalim pesmama koje su izveli. :rockdevil::muzicar::pivopije:

  • Upvote 5

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije da ostalo ne valja, ali za mene Ecliptica i Silence ostaju najnenadjebiviji kvltovi (čak možda više prvi, iako mi je Silence poseban, kao prvi njihov album koji sam čuo i zahvaljujući kome sam počeo da ih slušam), osećaj na koncertu na Replica i FullMoon ne može da se poredi sa ostalim pesmama koje su izveli. :rockdevil::muzicar::pivopije:

Imaš plus i od mene! :pivopije:

Slažem se skoro u potpunosti, jedino što je meni Silence ipak nešto bolji od Ecliptica-e, ali nema sumnje da su oba albuma ostala nenadjebiva! :rockdevil:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Silence sam prvi put preslusao preko radija u Hit-u 202 kod Vlade Jeta i Olge. Secam se da su ga tad, kad se pojavio, vrteli jako jako cesto. :)

Haha, baš tako, kakav crni net, u to vreme nam 202-jka bila jedini prozor u svet kada je metal u pitanju, tu se saznalo za Sonatu, Kamelot, Stratovarius, Rhapsody, HammerFall, Edguy, Lost Horizon... a vala i Alogiu, Tornado, Apocalypse, Moondive, Demether, Abonos, Midgard itd... :pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Haha, baš tako, kakav crni net, u to vreme nam 202-jka bila jedini prozor u svet kada je metal u pitanju, tu se saznalo za Sonatu, Kamelot, Stratovarius, Rhapsody, HammerFall, Edguy, Lost Horizon... a vala i Alogiu, Tornado, Apocalypse, Moondive, Demether, Abonos, Midgard itd... :pivopije:

 

Apsolutno tacno. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 5 months later...

In February and March 2011 Finnish power metallers Sonata Arctica will be touring Europe again. There will be a special show among these on February 27th as the band will record their second live DVD at Alcatraz, Milan. Here's the list of confirmed dates:

 

 

Feb. 25 - Petöfi Csarnok - Budapest, Hungary

Feb. 26 - Cvetlicarna - Ljubljana, Slovenia

Feb. 27 - Alcatraz - Milan, Italy

Mar. 01 - Masters of Rock Café - Zlín, Czech Republic

Mar. 02 - Szene - Vienna, Austria

Mar. 04 - Kaminwerk - Memmingen, Germany

Mar. 05 - HsD - Erfurt, Germany

Mar. 06 - Hof ter Lo - Antwerp, Belgium

Mar. 07 - Garage - Saarbrücken, Germany

Mar. 08 - Z7 - Pratteln, Switzerland

Mar. 10 - Theatre Barbey - Bordeaux, France

Mar. 11 - Apolo - Barcelona, Spain

Mar. 12 - La Riviera - Madrid, Spain

Mar. 13 - Rock Star Live - Bilbao, Spain

Mar. 15 - Transbordeur - Lyon, France

Mar. 16 - Élysée Montmartre - Paris, France

Mar. 18 - Wulfrun Hall - Wolverhampton, UK

Mar. 19 - Corporation - Sheffield, UK

Mar. 20 - Garage - Glasgow, UK

Mar. 22 - Academy 2 - Manchester, UK

Mar. 23 - Milennium Music Hall - Cardiff, UK

Mar. 24 - Sub 89 - Reading, UK

Mar. 25 - Koko - London, UK

Mar. 26 - Essigfabrik - Cologne, Germany

Mar. 27 - Effenaar - Eindhoven, Holland

Mar. 29 - Patronaat - Haarlem, Holland

Mar. 30 - Halle Gartlage - Osnabrück, Germany

Mar. 31 - Substage - Karlsruhe, Germany

 

Srbije nema, ali možda nekog zanima Budimpešta.

 

Edit: Tek sad vidim, da je ovo lista samo potvrđenih datuma. Zna li neko nešto za nas?

Edited by Stefan34
  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 months later...

Ipak ne otvaraju Pestom, dodali su Bratislavu dan ranije...

Dokumentarac (ili tako nesto) sa juznoamericke turneje, ako nekoga zanima...

 

http://www.youtube.com/watch?v=KzWX12vJBh0&feature=related

 

http://www.youtube.com/watch?v=b2jXfESn-lg&feature=player_embedded

 

Ima vise delova pa koga zanima neka potrazi na youtube-u i se potrudi da to spoji u celinu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...