Jump to content

Sonata Arctica


Recommended Posts

a da mu jebes mater

ja se nadam da ce biti kao za nw, da su nabacili najlosiju pesmu sa albuma da ga predstavlja...

samo sto je storytime dobra stvar, pored toga sto je (po mom skromnom misljenju) najslabija na albumu, a ovo je cak i ispod mojih standarda -.-

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mene vec pocelo da nervira ovo rifovanje, u spustenom stimu... Jednostavno, nije za power metal. Standard ili pola stepena je prihvatljivo... Sve ispod toga je vec preduboko, i nije za power.

Da je riff dobar i da pesma valja, ne bi ti smetao štim, veruj mi. Sviraju neki power i iz D, čak i niže, pa to zvuči do jaja kad su dobri rifovi i pesme. Slažem se da je ovakva gitara kakvu Sonata fura već par albuma čisto sranje, maltene je suvišan instrument kad ima takve deonice. Što neko reče "gitara bez gitare".

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Ok, nakon preslusanog albuma, pomno preslusanog, iskljucivo na studijskim sluskama, evo mog reviewa

 

Pesme koje su mi se svidele su:

 

Loosing my insanity, Somewhere close to you, Alone in heaven, Cinderblox,

 

i posebno bih izdvojio Wildfire: Part III \m/

 

Definitivno su izabrali najgoru pesmu sa albuma da prestave album, i da snime spot za istu. Druga stvar, svidja mi se zvuk gitara na ovim gore pomenutim pesmama, gitare su sada istaknutije, sviraju konacno kako i trebaju, imaju muda. (Gitarosi, jel to 5150 cujem ili Mark V - Rectifier?) Vokal se Toniju cini mi se poboljsao u odnosu na prosle snimke i album, ili sam ja to utripovao? Klavijature su do jaja, tacno leze gde treba, sto mi se veoma svidja, nista preterano, tacno kako treba. Pesme su generalno brze, imaju neki groove, i definitivno ovo je Power metal, u odnosu na Uniju i Last days of grace koji su malo zajebaniji albumi i koji mi se nisu svideli, posebno Unija.

 

Album je generalno interesantniji, brzi od prethodna dva, ima karakter i pesme su definitivno zrelije i vise old school power.

 

8/10 od mene.

 

Edit: Zaboravih. Faith in Sonata Arctica restored ;)

Edited by ShinigаmY

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sad mi se malo utisak popravio, mada i dalje nisam nesto odusevljen. Cinderblox je jebeno zarazna, jedna od njihovih najboljih. Wildfire, oba dela, mi nesto nisu bas najcistije, cisto tracenje 15 minuta vremena na disku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tja, ovo više očigledno nije bend koji sam zavoleo pre 10 i kusur godina. Našli se lepo, mladi oni mlad ja, davali što treba, sad su se promenili što ne sporim ali nije to više moja muzika.

Ruku na srce nije tako loš album ali jednostavno nije za mene, kad me pukne neka nostalgija plakaću uz prva dva i to je to.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni generalno nije loš album, nisam puno očekivala i nisam se puno ni razočarala. Haha, da, ovaj kantri je i mene iznenadio, slažem se sa Zoll-om. :zuba: a za ovu "I have a Right", da im priznam da tekst ima dobru poentu, ali melodija je iritirajuća.

Share this post


Link to post
Share on other sites

meni dosadnjikav album. deluje suvise mlako, pesme nekako bezivotne, i jedva drze paznju. ima nekih finih delova: prva stvar prolazi, kao i Alone in Heaven. Losing My Insanity isto okej, mada mi je originalna verzija bolja. nije mi krivo toliko sto su se promenili, nego sto je sama muzika mnogo izgubila na kvalitetu, fale refreni, fali neka Henrikova solaza da me zakuca za patos (The Cage, Paid in Full). uvek cu se rado vracati starim albumima, ali sto se ovoga tice, zao mi je, ali 6/10 je najvise sto mogu da mu dam.

Edited by LotusEater--

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da te ne razocaram sada... Solaza The Cage (inace najbolja u Sonata Arctici) je odsvirao i smislio Jens Johansson iz Stratovariusa a ne Henka xD A paid in full je Henkina, ali nije ni prineta the cage... Izgleda da cemo svi slusati samo Eclipticu i Winterheart guild od celog benda xD

Share this post


Link to post
Share on other sites

u pravu si, sad se setih, Jens je svirao jos par solaza na WG, cini mi se, ali sustina je da mi to jako nedostaje na albumu. a Paid in Full je primer prelepe, a jednostavne solaze, pa mi je zato pri vrhu. :D sto se favourite albuma tice, i ovde Silence. :pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...