Jump to content

Sonata Arctica


Recommended Posts

Actually, vrv ce ovde da se pojave pojedinci koji ce da ishajpuju ovaj album koji je kao povratak stare Sonate, ali ja od stare Sonate na ovom albumu nisam cuo nista, osim Unije. Ko voli Uniju volece i ovaj album. Ostalo je njesra apsolutno. Ni da dirne. Bukvalno nema pesme za koju mozes da se uhvatis. A sto je najgore, mislim da im prodavanje albuma nikad bolje nije islo cim im NB i dalje dozvoljava ova sranja da izdaju ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

S tim stoe Unia remek delo za ovai pokusai od albuma...iako, u vreme kadie izasao - bio prilicno sokantan i nista manje prilicno njesra...medzutim istoria pokazue dae to poslednji prilicno dobar Sonata album, sta god ko mislio o njemu

 

Ednostavno - bend e zrtva frontmena, koie odavno coek zarobljen u telu deteta (ili obrnuto?!), tako izgleda, ponasa se i pise pesme...tai sindrom e pokazivao naznake jos na Winterheart, dobiao konture na Reckoning-u i potpuno se formirao sa Uniom...i dokie tai tranzitni period sasvim dobro prenebregnut (verovatno zahvaljuiuci i bivsem gitaristi, koie malo talasao i nie dozvolio da ceo proekat ode u potpuni fiasko, zbog infantilnog madmana), sve nakon Unie e bukvalno potpuni raspad sistema i zdrave logike...sa poslednja tri albuma (ne racunam i nainovii) - ja se bukvalno ne secam niedne pesme...i nista me nie nagnalo da slusam, kao sto sam nekad sa uzivanjem slusao 'tralala Kemis i Zoran Starcevic Stari pokazuiu skil narodu' melodie

 

Kakoe vreme odmicalo Kakani e ednostavno uzurpirao albumski etar...previse teksta, previse kreveljenja, previse pokusaia apstraktnosti (a bez ikakvog kredibiliteta)...od njegovih lose komponovanih, pre svega vokalnih deonica, ostatak benda ne moe i da dodze do nekog izrazaia...slika i prilika muzickog Vucica, koie se pogubio u vremenu i prostoru

 

Oni su bre od naiprostiih mogucih pesama, tipa Sing in silence i Tallulah znali da prave mega hitove...na ovom novom albumu e bilo pokusaia ubacivanja balada i radio friendly muzike...ali bas teska smeska od rabote

 

I tu dolazimo do

 

 

 

u svakom slučaju jako me zanima koja je prodavanost ovih par poslednjih albuma, i iskreno se čudim što ih Nuclear Blast još nije šutnuo. Album za brz zaborav, daj bože da ću i naziva moći da se setim za 6 meseci.

 

Ovo sam se i ja zapitao...mislim da edino boikot svih izdavackih kuca u vezi sa njihovim izdanjima bi eventualno naterao ljude da se pregrupisu i urade nesto iole pristoiono (ili da se raspadnu, dok ih se jos seca raia. iz perioda kacu zarili i palili)...ali mislim da frontmenu nema leka, on ce ili otpevati swansong ili nastaviti sa istim budalastinama, samo jako, do zezanja, bez ustezanja

 

I da - pored apsolutnog smeca koe cine priblizno 91 procenat albuma...ima edna sasvim solidna stvar...Fairytale...pristoian miks Reckoninga i Unie...dae bilo bar jos 2-3 pesme na tai zonfic - i ne bi bila tolika tragedia od albuma

 

Posto sam ja dzankfud slusalac - obrnuce se koi put na pleilisti u muzickom pleieru...a Sloba POSTO ISKLJUCIVO UPIA CELE ALBUME - nunka :bigblue:

Edited by KazimKazim
  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 5 months later...
  • 2 years later...
  • 6 months later...
  • 5 weeks later...

 

Iz nekog razloga mi se ova pesma vrzmala po glavi juče i danas, nisam slušao godinama. I posle nekih petnaestak godina, super je osvežiti se. I dalje mislim da SA ima možda neke od najboljih radova šta se tiče zanimljivih i lepih ideja sa harmonijama i melodijama, bar je za mene super inspirativno. 😊

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 months later...
On 1/20/2020 at 1:28 PM, Grobodan said:

Uzeo ovaj poslednji album da preslusam danas, sest meseci posle izlaska sto dovoljno govori o tome koliko me zanimaju danas... nothing to see here, i dalje potop ideja, Toni sahrani bend sto lepo rece brat Job gore.

cca 6 meseci kasnije, da se čekiram i ja :haha:

Ima dva razloga što sam uzeo album, 1. uiopšte nema nekog novog powera, a leto je jebiga. 2. slušao Depravity, okayish finski DM, samo neki EPi i demosi tho, i provalim da njihoh glavni gitarista svira u Sonati već 10+ godina.

Produkcija čudna, gitare mi žešće čudne nešto (kao da ih stišavaju dok ovaj peva, loši tripovi), pesme neki poppy kurac koje u najboljem slučaju zvuče kao novija Avantasia.

Najveća ironija je što album ima pesmu pod nazivom "Who Failed the Most".

Oh. The. Irony.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 years later...
  • 1 month later...

Preslusan novi album Sonate,i ............... ne znam sta bih rekao. Da je bolji od prethodnika to sigurno da jeste,pokusali su da vrate malo energije koju na proslom izdanju nisu imali,ali prosecne ideje,Tony-ev glas nekako zvuci kao da je prisilno morao da otpeva te pesme. Nemaju mi ove pesme emociju koju su oni s pocetnim albumima imali da ponude,pokazu i zbog cega sam voleo ovaj bend. Namerno napisao voleo jer sam se posle prethodnog izdanja jako razocarao a sad su me dokusurili... 5 Godine pauze bez novog oficijalnog albuma sa novim pesmama, smatram da je moglo bolje da se iskoristi i da se ideje pakuju polako,da se malo zagrebe po dusi a ne isporuce pesme samo zarad zarade i ugovornih obaveza. Ja sam album preslusao jednom i necu mu se vracati jer necu da trosim vreme na ispodprosecne albume dok neki bendovi kidaju i trude se da fanovima pruze kvalitetnu izvedbu pesama,albuma.... takvima treba posvetiti vreme.

  • Like 1
  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve si reko identicno sto bih i ja. Nemam sta da dodam, osim da je ovo def money-grab. Ima onaj intervju gde svi iz benda sede i slusaju kako Tony prica o albumu itd, i vidis im na faci da nisu bas preterano odusevljeni i da su u fazonu - Tony napisao ovaj album, skroz je power metal koji smo hteli svi da sviramo, ali nije to taj kvalitet koji mi hocemo i ocekujemo, a Tony prica kao da je na silu nateran to da uradi, sto verujem i da jeste, jer pesme zvuce kao pre Unia albuma, ali fale bukvalno pamtljivih melodija, hooks, rifova, svega ... Samo zvuci tako. 

Shah Mat mi je jedina pesma koja mi je kao ok na albumu, al ni njoj se vrv necu vracati. Hard pass ...

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

6 hours ago, ShinigamY said:

Sve si reko identicno sto bih i ja. Nemam sta da dodam, osim da je ovo def money-grab. Ima onaj intervju gde svi iz benda sede i slusaju kako Tony prica o albumu itd, i vidis im na faci da nisu bas preterano odusevljeni i da su u fazonu - Tony napisao ovaj album, skroz je power metal koji smo hteli svi da sviramo, ali nije to taj kvalitet koji mi hocemo i ocekujemo, a Tony prica kao da je na silu nateran to da uradi, sto verujem i da jeste, jer pesme zvuce kao pre Unia albuma, ali fale bukvalno pamtljivih melodija, hooks, rifova, svega ... Samo zvuci tako. 

Shah Mat mi je jedina pesma koja mi je kao ok na albumu, al ni njoj se vrv necu vracati. Hard pass ...

Slusacemo ubuduce bolje bendove i albume. A oni neka zgrcu lovu i neka sviraju ili pevaju ono sto misle da treba. Ja na ovakvo smece ne mogu da trosim vreme. I onih 50 minuta sam olako bacio parajuci usi ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dao sam malo vise vremena albumu, def mogu da kazem da mi se jedna pesma bas dopala a to je Angel Defiled, bomba je pesma i ovakve pesme trebaju da rade na sledecem albumu ako hoce vec money grab starih fanova. Ovo me je vec uradilo fino. Ostalo meh. I realno, ovo im je po meni najbolja pesma od Unie maltene po mom misljenju.

Edited by ShinigamY
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeste album standardni zvuk Sonate. Možda to ima i veze sa našim godinama, pošto ih slušamo od ranih radova pa sad kad smo matoriji više ne kapiramo novi materijal čak i ako je možda i ok. Ja sam negde od Nemam neki veliki hejt prema njemu, ima lepih trenutaka. Ja bih samo kao najbolju pesmu odabrao poslednju, imam utisak da je po kreativnosti najviše pokazala, pogotovo taj neki početni deo koji mi je dosta sinematičan. "The Days of Grays" je verovatno bio poslednji album kada me je materijal ozbiljnije dotakao, tada sam imao dvadeset, sad skoro trideset i pet. Mislim da ima i do toga. Ovo sve posle, možda tu i tamo ponešto ali slabo. A i jeste, negde je otišao taj zarazni, energični vajb, počele su sve neke mekše, eksperimantalnije pesme koje imaju respekt za pokušaj nečeg drugačijeg ali nažalost nije ubolo žicu

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

On 3/11/2024 at 2:38 PM, ShinigamY said:

Dao sam malo vise vremena albumu, def mogu da kazem da mi se jedna pesma bas dopala a to je Angel Defiled, bomba je pesma i ovakve pesme trebaju da rade na sledecem albumu ako hoce vec money grab starih fanova. Ovo me je vec uradilo fino. Ostalo meh. I realno, ovo im je po meni najbolja pesma od Unie maltene po mom misljenju.

Verujem da je jedna pesma malo da bi album imao bilo kakvu prolaznu ocenu. Meni se dopala first in line koja je bila kao singl za najavu albuma ali sve ostale su mi nekako bile slabije... ali to je nase subjektivno misljenje,mozda ce u svetu album dobro da prodje i da se proda. 

On 3/11/2024 at 6:24 PM, Flash Gordon said:

Jeste album standardni zvuk Sonate. Možda to ima i veze sa našim godinama, pošto ih slušamo od ranih radova pa sad kad smo matoriji više ne kapiramo novi materijal čak i ako je možda i ok. Ja sam negde od Nemam neki veliki hejt prema njemu, ima lepih trenutaka. Ja bih samo kao najbolju pesmu odabrao poslednju, imam utisak da je po kreativnosti najviše pokazala, pogotovo taj neki početni deo koji mi je dosta sinematičan. "The Days of Grays" je verovatno bio poslednji album kada me je materijal ozbiljnije dotakao, tada sam imao dvadeset, sad skoro trideset i pet. Mislim da ima i do toga. Ovo sve posle, možda tu i tamo ponešto ali slabo. A i jeste, negde je otišao taj zarazni, energični vajb, počele su sve neke mekše, eksperimantalnije pesme koje imaju respekt za pokušaj nečeg drugačijeg ali nažalost nije ubolo žicu

Nije da nisi upravu,mozda je to i s godinama,jer kad sam 2000 god prvi put cuo Sonatu imao sam skoro 16 god,tad mi je to bio novi zvuk i podsecao me na najbolje elemente te skandinavske power\prog scene... sada sam mnogo bendova i albuma cuo i zaista ne bih trosio vreme na neke albume koji su ispod proseka a o ocekivanjima ne bih ni govorio. Za mene je Pariah`s child bio poslednji album da sam na njemu imao sta da cujem od nekih zanimljivih ideja ako i tako mogu da kazem,imao je nesto...neki smek...ovo sve posle nije za diskusiju zaista....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...