Jump to content

Until Death Overtakes Me


Tormentor

Recommended Posts

Ovo bi se najbolje moglo opisati kao mjesavina dark wave-a i Doom metala sa growl vokalima.

 

Najveci kuriozitet je sto je to one man band.

Pored ovog benda taj lik svira u milion nekih drugih bendova za koje nikad nisam cuo.

 

Posto svi traze link ka mp3-u... evo vam ga biggrin.gif

 

artists.mp3s.com/artists/345/until_death_overtakes_me.html

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije to Funeral Doom, i uopste ne podsjeca toliko na Shape of Despair i Skepticism.

Ovo sto on svira se nikako ne moze porediti niti sa jednim bendom koji svira bilo koji oblik Doom metala.

 

I nisu finci, Invictuse.

Lik je belgijanac, ali priznajem da ima zajebane sile sa sobom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Brate, to je ambijentalni funeral doom, ne samo sto i sam Stijn Van Cauter to tvrdi, nego je i Prelude To Monolith klasicna definicija ovog pravca...slazem se da ima wave-a i da se ne moze porediti ni sa jednim bendom koji svira bilo koji oblik doom metala...ali, to je opet funeral doom(jedinstven)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ambijentalni Doom! Bravo! To bi tako moglo da se definise. Zaista je jedinstven bend i nije ga lako porediti sa nekim drugim bendovima.

Ipak smatram da nema mnogo Funeral Doom atmosfere kod UDOTM.

Jesi li slusao Pantheist, The Funeral Orchestra, Sunn O)))...

Sve odlicni Funeral Doom bendovi a opet UDOTM nema puno slicnosti sa njima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Upravo sam krenuo da skidam BEYOND BLACK VOID. To je jedan od mnogobrojnih Stijnovih projekata.

Kompletan "Desolate" album (3 pjesme) se moze naci na http://artists.mp3s.com/artists/474/beyond...black_void.html

 

A evo sta Stijn kaze za taj album:

 

"Desolate is the first album of my most extreme doom project : ultra-heavy and crushing guitars accompanied by the slowest doom leads ever. 'Until Death Overtakes Me' is easy-listening music compared to this stuff."

 

Sad mi nista nije jasno... smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Brate, to je ambijentalni funeral doom, ne samo sto i sam Stijn Van Cauter to tvrdi, nego je i Prelude To Monolith klasicna definicija ovog pravca...slazem se da ima wave-a i da se ne moze porediti ni sa jednim bendom koji svira bilo koji oblik doom metala...ali, to je opet funeral doom(jedinstven)

 

amn, sori sto mozda propustih, no imas neke daljnje preporuke sto se tice funeral dooma:)? Shape Of Despair mi je fenomenalan.. biggrin.gifa:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni se jako dopada My Shameful, finski bend...Pantheist je odlican, O Solitude je mnogo jak...nema veze sto UDOM nema slucnosti...niko toliko ne lici ni Shape Of Despair-u, pa su i oni to...u stvari, jebo pravac, kad je takav mrak tongue.gif

 

jao, mislim da moj ukus poprilicno nalikuje tvojem, pogotovo sto se tice Shape Of Despaira, Pantheista i My Shamefula:) hmnn... prvi istomisljenik:-).. idemo dalje..

Share this post


Link to post
Share on other sites

kada sam prvi put cuo ime benda (pre par meseci) bilo mi je toliko smeshno da nisam ni imao zelju da cujem nijednu pesmu, tako mi je zvucalo nekako klinacki i neozbiljno

mislim "Until death overtakes me" biggrin.gifsmile.gifbiggrin.gif

ali ipak cu preslusati nesto, posto vidim da su vam utisci uglavnom pozitivni biggrin.gifa:

Share this post


Link to post
Share on other sites

ako cete tako, UDOM lichi na Aarni*finska*... biggrin.gifa:

sviraju veoma slichu muziku, ali Aarni postoji mnnooogo duze tako da UDOM lichi na njih... ambijentalni funeral moze da prodje... My Shameful zvuchi drugachije :ne: ...

 

Otkud ti to da je Aarni postojao pre UDOM-a?

Share this post


Link to post
Share on other sites

ako cete tako, UDOM lichi na Aarni*finska*...  :da:  

sviraju veoma slichu muziku, ali Aarni postoji mnnooogo duze tako da UDOM lichi na njih... ambijentalni funeral moze da prodje...  My Shameful zvuchi drugachije :ne: ...

 

Otkud ti to da je Aarni postojao pre UDOM-a?

 

hocesh da ti poshaljem njihovo pismo koje mi je stiglo pre 6 meseci? Hocesh da chujesh njihov split sa Umbra Nihil(josh su bolji! barem 5 puta, ali malo drugachiji)? Verovao ili ne, postoje josh od 1974.!!! Za to vreme proshli su svashta... Njima je Aaarni filozifija, kako kazu, bitnija od muzike tako da je pochetna ideja nastala 1974., a muzika se razvijala vremenom... eto...

Share this post


Link to post
Share on other sites

ako cete tako, UDOM lichi na Aarni*finska*...  :da:  

sviraju veoma slichu muziku, ali Aarni postoji mnnooogo duze tako da UDOM lichi na njih... ambijentalni funeral moze da prodje...  My Shameful zvuchi drugachije :ne: ...

 

Otkud ti to da je Aarni postojao pre UDOM-a?

 

hocesh da ti poshaljem njihovo pismo koje mi je stiglo pre 6 meseci? Hocesh da chujesh njihov split sa Umbra Nihil(josh su bolji! barem 5 puta, ali malo drugachiji)? Verovao ili ne, postoje josh od 1974.!!! Za to vreme proshli su svashta... Njima je Aaarni filozifija, kako kazu, bitnija od muzike tako da je pochetna ideja nastala 1974., a muzika se razvijala vremenom... eto...

 

Totalno je nebitno sta su oni radili pre 25 godina.

Nije mi jasno kako UDOM moze da lici na njih kada je UDOM pre njih objavio neki oficijalni materijal?

Muzika im se razvijala vremenom?

I sta su uradili za skoro 30 godina???

Izbacili dva demo albuma i jedan split CD...

Malo je to kume.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 year later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...