Jump to content

Candlemass


...

Recommended Posts

Black Stone Wielder is booooooooooooooooooooooooooooooorn, yeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeaaaaaaaah...

Ne znam sta bi mi se desilo da to cujem uzivo...

Napokon su i tu stvarcugu odsvirali . . . covece...

 

Edit: Vidim, Svedjani su se lepo proveli, ceo Epicus, blago njima...

Edited by Aces High

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pronadjite, sa istog koncerta naravno, "Sorcerer"a. Sta je tajna ovog coveka, da l' sto nije pevao 20 godina (ili bar vrlo retko) ili koje vec, ne znam, ali jebote, odradio ga je kao na traci. Skidam kapu.

Nisam nasao celu listu sa koncerta, samo jos da su pored EDC odradili "Stargazer" sa Robertom, fino ispalo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

I tako sam, posle tipa pola godine stajanja DVDa na hddu, konacno uzeo da odgledam "Ashes To Ashes" koncerte :haha: Moram reci, bas me je iznenadio sam raspored kvaliteta po istim. Ocekivao sam da ce atinska klupska svirka biti 2x bolja od festivalske svedske, ali pogresih u neku ruku.

 

Grci su stvarno fantasticna publika, otpevase ceo koncert, Sorcerera pevali i dok ovi napustali stejdz...ali sam kvalitet svirke, zvuk, Robert, ni upola nastupa iz Svedske. Ovaj je bukvalno pola koncerta u Grckoj promumlao, a nije pomagalo ni sto ga jeb'o mikrofon povremeno. Tek od "Tears" pa na dalje zvuci kako znam da moze da zvuci.

 

Dakle, Sweden Rock nastup, publika mrtva, ima scena kad u prvim redovima zeva lik, ali bend - vrh nastup! Nema pesme na koju se nisam jezio. Zvuk jebe mame, Robert otpevao za medalju, jedan od najboljih live performansa koje cuh. Vrhunac mi "Hammer Of Doom". Zastrasujuce ga je odradio.

 

Tako da...SRock nastup nikako ne propustite, a Athens svirka ako nista drugo zbog liste, ali kazem, nije me tol'ko odusevila.

 

 

Obidjoh malo i cmass forum, evo liste sa ovog anniversary koncerta:

 

dscf3830n.jpg

 

Takodjer, potvrdjuju ljudi da je Johan carovao, Robert izgleda isto malo slabije vece. No kako god, valjda nisu ludi da ono ne izdaju na DVDu. Obrnuo sam jos par snimaka sa istog 'certa..jebote, pa ovo preko youtube-a zvuci bolesno dobro, mogu misliti samo kako bi bilo na DVDu. Demon's gate, kako je prijatelj izvukao "..Choirs of damnation...CALL YOU ON THROUGH"... najezih se.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Nikada nisam nesto mario za BOC, a i obrada nista specijalno, ali oba tri thumbs up za "All Along The Watchtower"!

Matoro kopile mi ga nije sviralo u Areni, a ni sama obrada nije neka satisfakcija, ali, since this is the doom part of the forum...rek'o da se iskukam :haha: Salu na stranu, bas dobra obrada.

 

Polako krecem i sa Doomology materijalom, konacno...

Share this post


Link to post
Share on other sites

DOOMOLOGY :rockdevil:

 

Kakva kolekcija kult snimaka, blago.

 

Prva dva, solidni butlezi, ali prava stvar su ostala tri diska! Oduvek sam cenio Levena, a s obzirom da nije pevao na toliko jakih albuma, poprilicno mi se visoko kotira na listi omiljenih vokala. Mislim da je tu stvar i sto se nije toliko kurvao sa vokalom k'o neki... Elem, gledajuci da mi je on bio prvi pik kada je Messiah otisao iz benda, bas bas bas mi bilo lepo cuti ove snimke sa njim.

 

Ukratko, White album materijal je pokidao, e na Kingu se vec vidi da treba malo vise epic dusa i da je ipak Mats malom "tanak" za ovakav materijal. I tu se iskreno bas vidi kako je Robert pun pravi prokleti pogodak za ovaj bend.

 

I konacno da cujem tog "Edgar Grey"a! Masu dobra stvar, trebala da se nadje na full lengthu kao regularna traka, i trebalo na njoj da ostane onaj lepi outro, koji mi i dan danas na "Destroyer"u zvuci out of place, a sad se objasnajva i zasto, jer nije ni bio tu u pocetku :D

 

Peti disk sa Johanom mi je bilo nesto sto sam najvise jedva jebeno cekao da cujem, posebno jer bas pojma nisam imao da je nakon '86e (pa do onog anniversary live-a) ikakvog kontakta sa bendom, a kamoli da je dva puta bio opcija da se vrne :] Od ova tri demo diska, ovaj mi na kraju najslabiji. Kol'ko 'falih coveka za ovaj nastup sa kraja 2010, tol'ko nekako pogresno peva(o) ove "Chapter VI" kultove, pa cak i Solitude/Gallows demosi (2000. il' 2001) od kojih ocekivaj da kidaju...jednostavno zvuce pogresno :| Izgleda ja previse ocekivah od coveka...

 

...I OK, svi demosi, zlatna vredni snimci, razliciti vokali...i slag na jebenoj torti - Lucifer Dance :haha: Ovo je bolesno kol'ko je zabavno, slusati kako Lowe peva "Lucifer Lucifer Rising Rising" na onu matricu...priceless :D

 

Ko vole Candlemassa, ovo nikako ne sme da propusti. A ko ga nije propustio, nek mi razresi dilemu, da li na "Black Dwarf" demosu sa treceg diska ono i Mats i Messiah pevaju "SOVIET rising on the horizon..." ili se ja tripujem?

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...